CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-LTS

Terdapat Babak Hina & Cemar Imej Islam, Drama Korea Ini Dikecam Netizen

nishikido replied at 26-7-2017 12:01 AM
Betul2..zaman K-pop n kdrama yg best around 2007-2012 kot pastu dah rasa cam melebih2..drama dulu2 ...

Ini aku setuju. Aku paling menyampah bila penyanyi sibuk nak jadi pelakon.
Contohnya macam SNSD tu. Walaupun aku minat kumpulan tu, tapi aku tak suka bila diaorang berlakon.

likecandy replied at 26-7-2017 01:32 AM
Mmg betul uolls, I pernah pergi both korea and japan, and tersangatla obvious japan tu lagi friend ...

I tak pernah pergi korea lagi you tapi yesss memang masa kat japan kita nak naik rollercoaster or any extreme rides mesti dia suruh kita kepit tudung takut terbang takut tercekik ke terbelit ke apa. Their politeness tu memang tip top lah khen. Kalau tanya jalan, selalunya dia bawakan kita sampai kita sampai tempat tu instead of bagi arahan je. Tiba tiba i rindu japan feeling pernah mastautin 10 tahun

munahjolie replied at 26-7-2017 01:11 AM
Yup. Last year masa spring Munah pergi sana. Ada siap tolak Munah sampai tergolek from tangga. Lag ...

I tak pernah pergi korea lagi but from what i heard and read, mmg mostly makcik makcik ni jenis racist sikit. Yang a bit foreigner-friendly ni jenis yang muda muda and quite educated. Kalau tengok k-show memang makcik nenek atok pakcik ni lah paling friendly sekali but not to foreigners. Unless kita fluent korean language kot.

Production crews untuk drama ni i rasa jenis yang ignorant dan main suka hati dia je. Tak ambil kira sensitivity orang. Well memanglah drama sendu je tapi in this internet era, senang je tersebar. Of course lah dia bukan tahu mana pasal islam but to simply insult the holy book of other religion is not nice at all.

Although ada je non-muslim arabian and some muslim arabian yang tak mengamalkan gaya hidup as a muslim mcm zayn malik

matchstick replied at 25-7-2017 05:38 PM
Rasanya bukan sbb nasib malang jumpa org korea poyo. Housemate aku dulu yg hantu drama korea n kpo ...

Mmg org kuria ni sombong, hari tu ada sekumpulan pelajar pertukaran koria dtg di tmpt kami, yg hairannya mereka x kenal padi yg menjadi mkanan ruji mereka, mereka ingatkan padi tumbuh atas pokok.. Lepas tu, bila nampak anjing, semua pakat menjerit tapi mereka selamba peluk anjing klu yg kita nampak di program variety mereka.. Puik!!... Tapi sy tetap minat rancangan variety dn drama korea....

Tak rasa dorang saja nak memcemarkan imej islam. Ini lebih kpd nak buat lawak dan dlm masa sama depa x reti pon pasal islam. Yg jenis suka cemar imej islam cthnya mcm segelintir dlm forum cari ni....penunggang agama versi liberal.

Follow Us
Aku x minat kpop..kdg2 kalau ada drama betui2 best baru tgk..sbb aku xleh tgk kepalsuan rupa paras depa..over nau2

Aku nak sentap bab letak kaki atas Quran je klau betul ada tapi base on screen shot tu cam dia silang kaki di belakang quran so nampak macam kaki dia diletak diatas...

Aku peminat obses running man.. x miss semua episod... korean drama x sempat tgk..

Edited by pembisikmaut at 26-7-2017 09:46 AM

Sebagai bagian dari umat suci mulia yang taat .. aku masih menunggu arahan atau FATWA dari Imam Besar dan Khalifah tercinta kita Najib Al Razaki menyangkut case ini ....Sebab ... Bukankah .. Sebaik-baik perbuatan kita sebagai bagian dari umat suci mulia bangsa melayu  ... adalah perbuatan yang diridhoi oleh Imam Besar dan Khalifah kita tercinta  ..

weols pernah tour korea selama 2 minggu merata ceruk...
setakat ni pengalaman aku kat sana manis2 belaka.. termasuk dgn ahjumma2 depa yg diva2... peramah je diorang... suka sembang ngan aku wpon tak paham sepatah haram
maybe sbb aku comel cam diorang kot wpon acik kepam tudung bawal...muahahahahha...

tengok jugak citer korea, tp citer yg ni x tertengok la pulak
kalau nk kata gi korea org sana sombong2
jiran sebelah umah aku dulu pun sombong
org melayu Malaysia yg berkerak, kepam jerk pun
spesis kekwat tahap gaban, bahasa pun jenis maki hamun org
dia jerk yg betul...kejiranan di situ semua takut dgn dia, bukan takut apa
sbb malas nak layan tahap sombong dia tu.. da mcam org sakit mental jerk
tp ni da x jd lagik jiran..da pindah pun..
aman2 kita org dia da xde....

nobito replied at 25-7-2017 05:28 PM
Hina Arab = Hina Islam.???? Ini Auta

Melayu lebih Islam dari bangsa Arab.....ini fakta!

Hina PASampah = hina islam.

PASampah carut = lobai pon carut jugak so xpe

PASampah bangang

Trtengok drama nie bru2 nie....tgk gitu2 ja....xsgka kena kecam sbb byk scene2 yg bertentangan dgn ajaran Islam....tgk aritu pun mcm byk yg mengarut ja dlm drama tu...baca kt mana ntah drama ni rating tinggi utk slot rabu-khamis...

Byk bad review psl org Korea ni....ceq mula terbuka psl hal nie lps tgk rncgn Hello Counselor...cerita akak Muslim yg suka dgn org2 Korea lps tgk drama Dae Jang Geum...tp realitinya xsma mcm dlm drama pun lps p Korea...depa nie klu xsbb adnya internet xdaknya mendunia mcm skg...

Nk jgk p Korea..tp msih xberkesempatan lg

dua malam lepas ada citer korea tv9..kelakar gila citer tu..unstoppable family ke apa nama..aku rasa diorg ni bodo2 alah..takde mikir sensitivity agama. satu korea tu bodo..kalau tk takan la diorg meagungkan muka cantik pelesu.

@nadie90 I pun suka tengok Hello Counselor tu. Macam2 masalah pelik yang disuarakan.

Paling I tak boleh lupa masa guest bersama 2pm. Ada sorang ajusshi ni jenis yang sangat2 mengikut jadual. Sampaikan anak bini pun stress sebab terpaksa jalani kehidupan harian based on jadual apaknya tu. Kesian...

Nak tanya pada fans kpop sebab selalu curious.. kenapa ye kalau artis korea tak kisah lah dia datang ke malaysia or negara lain mesti tutup muka bila dah sampai airport

armin replied at 25-7-2017 07:07 PM
Memang ramai yg cakap perangai korean sebenar bukan mcm dalam drama kpop tu. Mostly berlagak, tak  ...

Dah negara they all maju, kulit putih gebu, negara 4 season, team bola masuk world cup..so layak la b'lagak kan? Hehe  

buragazz replied at 26-7-2017 09:09 AM
Aku nak sentap bab letak kaki atas Quran je klau betul ada tapi base on screen shot tu cam dia silan ...

Ni kan drama semua ade skrip pengarah pelakon, penjaga prop..semuanye mmg dah plan..

I rs mcm naif je kalau nk anggap benda ni suatu yg x disengajakan..

Mungkin kalu 50tahun dulu, but at this time & age?..i think not

Shirley23 replied at 26-7-2017 03:53 AM
@nadie90 I pun suka tengok Hello Counselor tu. Macam2 masalah pelik yang disuarakan.

Paling I tak ...

Mmg bagus rancangan HC nie....dlu rjin gak lyn...skg dah jrg tgk....mcm2 masalah kita bleh dgr...mslh yg pelik2 pun ad...last yg sy tgk psl 1 psgn suami isteri....si isteri mengadu si suami tu byk habiskan duit buat tatu kat sluruh badan...xkja tp hbiskan duit kearah tu...sy pun dah igt2 lupa tp dgr si isteri crita psl kesan si suami buat tatu tu buat sy rsa geli