CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: teha86

Mertua desak suami menceraikan aku ketika sedang mengandung..

Close [Copy link]
teha86 replied at 26-7-2017 10:51 AM
untuk pengetahuan sume.. ni adalah cucu pertama keluarga suami...sebab tu aku harap kandungan aku be ...

Mak dia mmg gila.smg mampos cepat org tua x guna mcm tu.

kak @noraidil_76 meh masuk mengadap

cmf_blingblings replied at 26-7-2017 02:02 PM
bukan buruk sangka, tapi hati-hati, kahwin tu kalau boleh sampai ke hujung nyawa, bukan tangkap mu ...

ianya bukan tangkap muat. cuma aku agak TT tak boleh hidup dlm kes-single-lan lama2. Sebab tu dia cepat2 kawen.
kalau boleh hidup ke single lan, pasti jadi mcm Noor tu.

kawan aku yang dah jadi Singlemom, dia still single. Ex husben ajak kawen balik dia pun takmau. Cari baru pun dia malas. Dia nak hidup aman2 aje bila aku usik2 sakat2 dia.
Lagipun dia masih ada Ayah. Adik2 beradik dia. Kucing2 dia.
Tapi, kawan aku penah jadi andartua. Kawen lewat. so, dia takde masalah la kot nak single lama2.
so, teori aku, orang perempuan yang jenis kawen cepat, tak mungkin boleh single lama2. sbb rasa "lonely" gitu.

Rate

1

aku harap TT akan lebih matang dan kali ini dengar nasihat foremers TERUTAMA SI HANA tu

next time takyah la kawen kalau camni lah kualiti suami2
lagipun kau ada anak... ape nak pikir lagi?
kuasalah nak kawen byk kali tapi semedang otak sakit melayan peel jantan

kalo takde anak pun tak payah lah kawen dgn kualiti jantan yg mcm ni
bela kucing lagi bagus

Hana replied at 26-7-2017 02:23 PM
ianya bukan tangkap muat. cuma aku agak TT tak boleh hidup dlm kes-single-lan lama2. Sebab tu dia  ...

patutnya TT ambik masa sikit siasat latar belakang suami kot, ialah mmg dah sah-sah dr awal mak dia tak nak kan? try test juga ni.
mungkin masuk kaunseling tengok apa pegawai pejabat ugama nak cakap

cmf_blingblings replied at 25-7-2017 05:29 PM
Inilah pengajaran yg kita semua kena belajar dari threads di Cari ni, ini bukan cerita Novel, kahw ...

My MIL pn x suke sy. Tp husb sy pandai handle situasi.dh mampos punn MIL fm hell.sy x redho n x halalkan ape2 yg dia buat pd sy

Follow Us
MyNameIsIris replied at 26-7-2017 02:12 PM
kak @noraidil_76 meh masuk mengadap

Sudah. Dan sudah ku carut

Entahlah. Zaman skrg mcm dah kurang sesuai nak bercinta lps kawin ni. Takut jd masalah mcm ni la. Yg merana perempuan jgk. Mcm forumer lain ckp, mmg kena siasat habis2 sebelum kawin. Kalau terang2 takde restu, undur diri mungkin yg terbaik walaupun sakit

singlemum_4 replied at 25-7-2017 05:16 PM
saya dapat menyelami apa yang awak rasa sekarang..sama macam saya dulu yg mum in law tak suka saya ...

Allahu....
Kenapa ada lelaki mcm tu dkt dunia ya, hidup xleh ke buat keputusan sndiri, igtkan dalam drama tv je...
Semoga khidupan sis semakin bhgia dan mudah segalanya...
Kepada TT semoga sentiasa tabah menghadapi semuanya, hari ni kite ssah, xtaw pghjung nya mcm mana, mgkin lebih bhgia insyaallah...

Ya Allah teha...i mcm pernah je bc psl u nk kawin baru2 ni.  

She really mil from hell..husband without otak.  Dasar bomoh jahat...

I nk nasihat pn i x pndi sgt. Tp i phm perasaan u sbb perkahwinan ke 2 ni umpama benchmark utk single mom..if anything goes wrong terus di cop nye kita wanita bermasalah.  
Tp u jgn fkr psl tu sume.. u focus pd life after bersalin k..u doa byk2..doa org mengandung ni makbul...I doakan moga u kuat k..mudahkan bersalin..mudahkan utk teruskan life after this. Biar kn hsbd u yg bodo tu ddk bwk ketiak mak die. U jgn lembut hati. Doa byk2 pd Allah. I sedih sgt bc u pnye thread ni..

Rate

1

-electrifying- replied at 26-7-2017 02:54 PM
Allahu....
Kenapa ada lelaki mcm tu dkt dunia ya, hidup xleh ke buat keputusan sndiri, igtkan dal ...

insyallah bahagia sekarang...alhamdulillah

noraidil_06 replied at 26-7-2017 02:44 PM
My MIL pn x suke sy. Tp husb sy pandai handle situasi.dh mampos punn MIL fm hell.sy x redho n x ha ...

Allah, tak baik gitu. Org dah tak ada ampunkanlah. Bukan utk tenangkan dia tapi juga untuk damaikan hati kita. Org kata maaf bukan bermakna lupa.
Mak mertua ni kalau baik, anak menantu dah bercerai menantu tetap mai cari tau...susah betul nak jumpa macam arwah mak iolls. Sekurang-kurangnya satu benda yg baik dia buat sebab dia lahirkan suami yg baik utk you. Jadilahkan.

singlemum_4 replied at 26-7-2017 03:02 PM
insyallah bahagia sekarang...alhamdulillah

Ameen SM
semoga berbahagia hingga ke syurga

penmerah replied at 26-7-2017 02:35 PM
aku harap TT akan lebih matang dan kali ini dengar nasihat foremers TERUTAMA SI HANA tu

next ti ...

Hoii..jangan le buat statement mcm tu.
aku masuk porem pastu type ikut suka aje. bukan nasihat tapi, bebelan suka2
patut bertenggek kat bod gossip aje. utk kutip gossip tapi, thread panjang2 semuanya. mak penattt..

penmerah replied at 26-7-2017 03:08 PM
Ameen SM
semoga berbahagia hingga ke syurga

aminnnnn...tq penmerah

Ni aku nak tanye kamuorg termasuk aku.  Kalau anak kite kawin dgn pendatang indon yg kite X suke,  kite akan jd mcm mertue tt mcm tu le mertue tt tu rase bile X suke. Aku gurauuu

idakamaruddin replied at 26-7-2017 12:42 AM
kalau diceraikan bkn talak 3 akak nk x rujuk blk?

tidak mungkin..sebab senang2 je nak buang lepas tu nak kutip semula..mungkin kami serasi menjadi BFF je demi anak kami

noraidil_06 replied at 26-7-2017 02:44 PM
My MIL pn x suke sy. Tp husb sy pandai handle situasi.dh mampos punn MIL fm hell.sy x redho n x ha ...

marah beno kat MIL..heheh..
kalo suami bole handle takpe..
ni suami saya mmg takut nak bantah cakap mak dia..
A kata mak dia..A la bagi dia..

Hana replied at 26-7-2017 02:23 PM
ianya bukan tangkap muat. cuma aku agak TT tak boleh hidup dlm kes-single-lan lama2. Sebab tu dia  ...

actually aku da 4 tahun single mom..so bg aku this is the time untk aku start hidup baru n terima lelaki dalam hidup..sebelum kawin..mmg lain.. aku da pegi rumah mak mertua aku banyak kali mase belum kawin.. mmg aku tgk xde masalah..even fam aku pun mase tu bersyukur sebab fam mertua aku bole terima single mom..even aku lg tua dari anak dia..n suami aku bukan jenis kaki perempuan.. dia mmg solat.. anak yg baik..tapi sebab dia taksub ngn mak dia..ape yg mak dia ckp..dia akan ikot..contoh pasal kebajikan anak aku..bukan dr segi duit yer(duit belanja sekola ..aku tanggung sepenuhnya).. pun mak dia xbagi suami aku amik tau..alasan sebb tu bukan bapak kandung dia..sampai sakit pening anak aku pun xbole amik tau..ni sume jadi lepas kawin..
sume jadi lepas kawin.. silapnye..aku berjiran ngn dia.. n suami aku jenis yg kalo aku keje..dia akan balik umah mak dia..makan kat sana..so..ade pape masalah dia akan cite sume ngn mak dia..aku mula2 xtau pasal suami aku ni kuat mengadu..sampai laa mak mertua aku bukak mulut.. abis sume terkeluar.. dr aku nak kawin..sampai la aku da kawin ngn anak dia.. sume dia ungkit.. kat situ aku br tau..sape lg yang bercerita pasal rumahtangga kami..selain aku ngn suami aku je tau...

dah agak dah tapi bersyukur kak... orang tu dah takde....
mak saya dulu sampai tua kak... nasib ayah saya bawak mak jauh.