CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: teha86

Mertua desak suami menceraikan aku ketika sedang mengandung..

Close [Copy link]
Edited by mbhcsf at 25-7-2017 05:50 PM

assalamualaikum

sebenarnya citer macam ni saya dah tak terkejut sebab ade je yg bercerai sebab ibu mertua nampak anak lelakinya terpaksa lakukan keje rumah sebab isteri dlm pantang.

so, u know...

apa apa pun , pengejaran dari mereka yg  menhgahdapi masalah sebegini  ialah :

apa apa benda masalah macam ni  yg penting ialah makhluk ALlah yg mengangakat akad nikah tu : yg dinamakan
SUAMI

dan suamai yg berOTAK dan berakal dan smart and intelligent , soleh - kalau ada elemen ini dan  tahu siapa dia dan siapa ALLAH

maka mak mertua macam ni dia dah pandai handle dan tak terbawa

i think mariage is too complicated sebab elemen macam nilah kita tak tahu siapa family dia/ pasanvan , mentality dan segala bentuk pengaaman dan proses didikan sampai ada masa buat keje macam ni?

any sane human being tak ada masa bergosip 24/7 , batu api 24/4  atau buat keje macam i, tapi ade ye

well u know

yg penting ialah kukuhkan tautan suami - isteri dengan  banyakkan mohon pertolongan Allah...dan please be wise, keep bith of you sane

dan jaga hanya apa yg syaraj suruh je

yg lain tolong kebalkan diri jgn ambik hati

siishkan diri dari elemen negatif atau fikirkan ini sebab?

kita sebenarnya lebih kuat dari ini

ini semua i toksik dan jauhkan sebab sia sia

fokus pada family jeeee

allah and dunia akhirat
letak tu  dalam ati

ya allah

kesianlah ...macam ni ..kena kuatkan minda

sebba ? being a muslim menunutut kita melihat sesuatu dengan luas, kuat dan lebih matang

sebenarny jgn kalah pada emosi dan kuatkan minda salurkan tenaga  semua pada yg bawa afedah pada famili kita dan apa apa yg syarak suruh je.kita improve setiap hari. bukan atas sebab org , tapi allah.

so, u know pikiaq macam nilah sedangkan nabi pun kena ujian apatah lagi aku...
sedangkan imam syafie pun kena keji dan beliau berkata - aku tahu yg ALlah pun kena rasul pun kena cerca so...

u know try to fikir yg ada org dalam dunai memang ade masa bazir masa bebenda macam ni.

Rate

1

Astghfirullahalazim. Mengucap i baca predicament u ni TT. Speechless tak tau nak kata apa. Semoga dipermudahkan ya

tabahlah TT..
sedih pulak baca

Edited by mokcikKSKB at 25-7-2017 06:10 PM
teha86 replied at 25-7-2017 04:45 PM
aku xtau kenapa.. mula2 sebelum kawin sume ok.. dia bole terima aku janda anak 1..tp lepas kawin.. j ...

Ya allah jahatnya suami n family inlaw kau.pegi pejabat agama je mintak cerai.x berbaloi sakit jiwa dek sorang laki dayus.

prettyuglybabe replied at 25-7-2017 04:56 PM
kasihannya tt.. banyakkan bersabar ye..
jaga kesihatan baik-baik..
lagi-lagi tengah mengandung..

Aku aminkan je smg dia mati digeles lori

sabar ye tt...lawan jela mentua kau tu kalau dah over sangat..jgn mengaku kalah..

Follow Us
mokcikKSKB replied at 25-7-2017 06:02 PM
Ya allah jahatnya suami n family kau.pegi pejabat agama je mintak cerai.x berbaloi sakit jiwa dek  ...

Sheol dah pergi but pejabat agama tak bagi cerai sebab sheol tengah mengandung.

Serius simpati dengan Teha ni. Haish. Mudah2an dipermudahkan hidup sheol dan ada pelangi selepas hujan gitu.

Teha,
Masa kau kawin ngan suami kau, dia bujang ke?
Berapa umur dia masa tu?

Toxic family.
please take care of yourself. jangan pandang remeh hal2 depression ni
jangan pendam segala masalah, dekatkan diri dgn Allah &luahkan pada your parents/adik beradik.

ni pengalaman i sendiri berjiran dengan orang yang ada depression.
end up dia commit suicide.tapi dia non muslim la.
yang pasal in law you tu, malas i nak komen.
aniaya anak orang,macam tak ingat mati je.
of course you ada silap dimana mana yang you sendiri terlepas pandang,tapi bila baca kisah you ni,speechless jugak dibuatnya.

Rate

1

chazey replied at 25-7-2017 06:06 PM
Sheol dah pergi but pejabat agama tak bagi cerai sebab sheol tengah mengandung.

Serius simpati ...

Kalau mcm tu pegi kaunseling je sementara..lepas beranak nnti failkan penceraian.aku yakin masalah ni xkan settle mudah..lepas satu akan timbul satu sampailah dia cerai...

Kalau suami mcm ni, xberbaloi utk u pertahankan rmhtangga u teha. Better tinggalkan je lelaki keparat tu n family jahanam tu... sbg perempuan & ibu,kite berhak cari kebahagiaan kita sndiri dan kita jgn selfish dgn hidup kita, bkn kite shaja yg perlu bahagia, anak kite jugak berhak utk hidup bahagia.

Dari u menderita, depress & stress pertahankan rmhtangga u, better u blk rmh mak u n cerai je after bersalin. U besarkan ank2 u elok2... better berbakti pd ibu bapa sendiri dr u buang masa try utk ambik ati mertua  yg xpernah lgsung hargai u.

Org2 tua yg mghancurkan rmhtgga anak sndiri blh pegi mereput n moga Allah byr cash pd mereka.

Rate

1

Sedih dan tak terkata bila baca cerita ni..

Why perempuan suka sakiti perempuan lain dan why lelaki not men enough utk pertahankan isteri?

Moga u sabar yer...

siannya ko akak,

mak mertua apa yang xfaham perasaan perempuan,

kalau dia ditempat akak, macam mana, kalau ank pompuan dia sendiri, apa dia rasa..

hati dia penuh dendam kesumat,dia ingat anak dia bujang, high class sangt ke,

tapi laki akak perangai mcm babi la, xde pendirian, xreti nk pertahan rumahtangga,

xreti jaga maruah bini..nanti dapat anak problem anak pula..

sebelum ko gila akak, pergila dapatkan khidmat pakar..jangan citer kpd orang sebarangan,naanti lain jadinya..

zikir byk2 ingat Allah..kita diuji kerana kita mampu..

Rate

1

Aku nak nasihat aku x berani. Aku doakan kau dan anak kau selamat, dan Family belah laki kau menyesal. Tggu hukuman dr Tuhan yg 1

terima kasih semua sebab bagi sokongan ...yes...sekarang aku memang tak kuat...aku banyak diamkan diri..mmg aku sgt depression.. aku bersyukur sebb masih ada family yang kuat sokong aku dari belakang..kalo ikot mmg tak kuat lagi2 dengan keadaan aku mcm ni..aku percaya Allah ade dengan aku..

ni la mak mertua paling kejam pernah aku jumpa..bekas mak mertua aku pun xpernah buat ape ngn aku..at least dia admit anak dia bersalah..yang ni mmg xnak langsung mengalah..aku tau..once diorg dah berjaya pisahkan kami..dia akan buat suami aku benci aku.. oowhh lupa.. mak mertua aku tu bomoh dan bidan kampung..

actually sume org kampung dah tau kes aku bergaduh besar ngn mak mertua aku..pasal aku xtahan dia buruk2 kan aku dengan kawan ofis aku..aku malu gile..sebab tu tempat aku cr rezeki..ringan sangat mulut dia nak aibkan menantu sendiri.. baru aku tau cerita..org kampung mmg xsuke mak mertua aku..sebb mak mertua aku ade kes ngn mak mertua dia sndr..sampai diorg ckp.. cukup2la.. buat dosa ngn mak mertua n suami sendiri..jgn tambah dosa ngn menantu plak...

bapak mertua aku dah lama xbalik kampung jumpa mak dia sndr...sedangkan bapak mertua aku tu anak sulung..sampai skrg dia xbalik kampung ..sedangkan kampung mak mertua aku ngn bapak mertua aku sama..even aku kawin pun family mertua aku xjemput belah bapak mertua aku..mak mertua aku mmg jahat mulut.. aku dah perasan lama..dia suke mengutuk sume org.. even mak aku baru kenal ngn dia pun..dia bole cerita pasal mak mertua dia..kutuk mak mertua dia.. mak aku terkejut..ramai kata bapak mertua aku kena guna2...wallahualam..aku xberani nak sahkan..org kampung yang ckp..

skrg ni mak aku selalu ingatkan..kalo sedih .. sentiasa pegang tasbih..banyakkan buat solat sunat..Allah je yang bole tolong.. tapi kalo suami aku bukan jodoh aku..mak aku suruh relakan n redha.. tapi aku xkan redha dengan perbuatan fam dia..aku redha kalo jd penceraian..tp sampai mati aku xkan ampunkan keluarga dia..sebb mereka la punca keretakan rumah tangga aku

cmf_blingblings replied at 25-7-2017 05:29 PM
Inilah pengajaran yg kita semua kena belajar dari threads di Cari ni, ini bukan cerita Novel, kahw ...

aku xpercaya cerita dongeng mcm tu...once mak mertua benci kita..mmg sampai mati laaa dia akan benci...

kenapa lah aku terbayang aidil dan rita

Jantan lahnat laki ko ni..macam mana la ko boleh kahwin dengan lahnat macam ni

cmf_blingblings replied at 25-7-2017 05:29 PM
Inilah pengajaran yg kita semua kena belajar dari threads di Cari ni, ini bukan cerita Novel, kahw ...

satu lagi cerita novel berangan boleh percaya jangan,  kawin dengan lelaki yang tak suka dengan kita.  Real life, isteri akan forever menderita.

teha86 replied at 25-7-2017 07:42 PM
aku xpercaya cerita dongeng mcm tu...once mak mertua benci kita..mmg sampai mati laaa dia akan ben ...

Banyakkan bersabar teha...awk tgh mengandung takut terjejas kandungan awk.buat masa ni awk tak perlu piki pasal suami dan family sana.just fokus pada study,anak dan ur pregnancy.sementara ni walaupun pahit awk jgn sesekali call hb awk.nanti lagi awak sakit hati kalau dia berkasar.Buat jual mahal dan buktikan pada mereka awak tak lembik walaupun hakikatnya awak akan terasa kesannya.

Biar mereka tahu maruah awk lebih tinggi dari ego mereka.solat dan banyk berdoa minta dilembutkan hati suami dan emak mertua dan doa yg baik2 utk mereka.

Macam saya sampai ank da besar saya.tak pernah teringin nk jumpa mak dia tapi hubungan saya dgn ex hb masih baik sampai sekarang..sesekali dia dtg jumpa anak dia dan nafkah ank dia akan naik kalau gaji dia naik..setiap bulan tak pernah miss ..alhamdulillah.

Ada.je dia cite pasal emak dia yg tgh sakit sekarang tapi saya sikit pun tak teringin nak melawat.Bukan berdendam tapi hati terluka sebab ex.hb ni memang seorang lelaki yg sangat baik,ikhlas sayang saya dan anak2 tiri dulu..seorang yg sgt penyabar pendek kata dia lah lelaki dan ayah yang sempurna. Sori teremosi kejap.
Hanye yang pernah bercerai akan memahami.
Jgn penuhi masa dengan meratap teha..ingatlah awk ada anak yg perlukan perhatian..bahasa kasar saya pergi jalan dgn suami macam tu.

Rate

1