CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: teha86

Mertua desak suami menceraikan aku ketika sedang mengandung..

Close [Copy link]

Oh it's just a myth jerk ler eh about the redbull drinks menambahkan tenaga, especially Tenaga kejantanan???

Ok noted.....

cmf_blingblings replied at 25-7-2017 04:55 PM
suami kau tak perlupun lawan mak dia, dia cuma kena adil kpd rumahtangga isteri untuk kebahagiaan di ...

Chef kat Langkawi....

Edited by maaanakatauuu at 26-7-2017 07:02 AM
Sasha replied at 25-7-2017 05:05 PM
Kenapala MIL u mcm ni..pernah x u tnya apa masalah sebenarnya selain alasan aurat?

orang kalau dah Tak suka cacha....Alasan aurat tuh asbab jerk....hang ambik contoh...nick manak
Bagi Yang Tak suka......sekilas lalu jerk.....walaupun nick ada mirip mirip manak tapi Tak semestinya manak......orang Dah menyampah meluat  .....tapi kalau Yang  sayang Kan manak macam Hana , afja, sebum, munafikkk, dendraff, robinnnnn among many many many others ..sebaik manak kena ban....mula rindu datang menyapa  setengah mati........tertanya tanya bila Alice nak buat Kan nick baru untuk manak nee???

Kan???ini contoh jerk ler

Edited by maaanakatauuu at 26-7-2017 07:28 AM
chazey replied at 25-7-2017 05:18 PM
Pendek kata keluarga laki ko dengan laki ko sindri takda agama. Elok ko blah. Buat bodo je dengan  ...

Harlowwwwwww hang macam takda agama lak kata org takda agama.....

Yang momod pun sama samdol......orang Yang macam takda agama kata orang lain takda agama pulok yg diberikan tacang( diraikan)...

aku mmg tak boleh hadam seorang ibu nak hancurkan rumah tangga anak sendiri.  Kita esok2 jadi mak mertua jangalah mcmni. pilihan anak kalau cukup agama n akhlak tak perlu lah nak cerewet tak btempat, kesian lah kat anak menantu tu. dorg dahlah baru nak mula hidup...yg tua plak saja bagi keadaan semakin rumit. pelik betul mak mertua jenis mcmni...Aku agaklah kan, mak mertua jenis2 gini mmg tak berapa agamanya..mesti solat pun tak dijaga. Wallahuaklam

mbhcsf replied at 25-7-2017 09:48 AM
assalamualaikum

sebenarnya citer macam ni saya dah tak terkejut sebab ade je yg bercerai sebab ib ...

Wslm... mar setuju dgn pndgn puan/tuan..sbb apa yg d nyatakn itu mmg mar aplikasi kn dlm hidup..biasalah bkn senang nk puas kn hati manusia ni kan.. hati kena kuat..

Utk tt fikirlah mana yg terbaik... mar doa kan tt dpermudahkn segala urusan..igt Allah ..setiap masalah ada penyelesaianya..

Follow Us
cmf_blingblings replied at 25-7-2017 05:29 PM
Inilah pengajaran yg kita semua kena belajar dari threads di Cari ni, ini bukan cerita Novel, kahw ...

kan sis.

pengajaran untuk semua, kalo cinta sampai mati macam mana sekali pon tapi kalo mak ayah tak suka/ tak restu elok la cepat2 undur diri. biarla menangis dahulu dpd merana seumur hidup. iols memang tak caya konsep kawen dulu baru nak dapat restu ni. nak taknak kena confront dgn bakal mertua tanya suka bakal menantu ke tidak.

to TT,

banyak2 bersabar ye. sekarang TT kena banyak2 bertenang. pikirkan kesihatan & kandungan tu. lepas beranak nanti baru pikir tindakan seterusnya.

berat sungguh dugaan TT. Ingat, Allah takkan uji hambaNya mengikut keupayaan. jangan putus berdoa kerana doa tu senjata Mukmin. Iols doakan Allah permudahkan urusan TT dan tunjuk jalan keluar dari permasalahan  ini. Amin

Kesian nya..ang boleh tahan lg? Pelik hg nii..org dah x suka..hari2 kena layan kerenah..bukan kerenah sikit..teruk2 lak tu..

Emmmm.... apa pun jadi, jgn lepaskan amarah kan anak2 ye... diorang x salah.. kalo x bahagia, family x suka.. cerai je.. anak2 jaga baik2.. bagi kasih sayang jgn lepaskan kemarahan kat anak.. cam ada forumer citer, mak dia cerai.. anak2 jadi mangsa.. sehingga dia mental.. nope2.... pasni jangan sibuk kahwin lagi.. fokus besarkan anak2... tuntut nafkah..

terima kasih buat semua.. buat masa skrg ni..aku mendiamkan diri..mmg aku xcari suami aku..aku tunggu date kaunseling kali ke 2.. awal bulan 8 ni.. sebb ape pun aku cakap skrg ni..kat mata dia aku yang salah..n family dia yang betul..n aku tau suami aku xkan cari aku...sebb dia pernah ckp..mak dia haramkan dia cr aku.. so..dia takut termakan sumpah..biarlah..dia terlalu taksub ngn mak dia.. aku cuma harap.. family mertua aku berubah..dan suami aku bukak mata dan hati dia..

semoga suatu hari Allah akan tunjuk kebenarannya....

maaanakatauuu replied at 26-7-2017 05:18 AM
Samsung atau Motorola????

3310        

cmf_blingblings replied at 25-7-2017 05:29 PM
Inilah pengajaran yg kita semua kena belajar dari threads di Cari ni, ini bukan cerita Novel, kahw ...

biasanya orang suka belajar dari pengalaman. sebab. Love is Blind. pastu diakhirnya dgn kata2 & semangat positive, semoga baik2 kehendaknya.

teha86 replied at 26-7-2017 09:03 AM
terima kasih buat semua.. buat masa skrg ni..aku mendiamkan diri..mmg aku xcari suami aku..aku tungg ...

Sis u kata kt die "blh blah la" .... bile dah xnk pandai la kata xnk derhaka la apa la.. time nk kawen beriya...

Bertabahla sis utk anak2 ...

teha86 replied at 26-7-2017 09:03 AM
terima kasih buat semua.. buat masa skrg ni..aku mendiamkan diri..mmg aku xcari suami aku..aku tungg ...

Bukan taksub tp dia kurang syg ke kamu dan anaktirinye.  Kalau kite sygkan org tu tinggal emak pun kite sanggup mcm pengorbanan kamu lakukan terhdp dia kamu rase X same
Khen dgn ape yg dia buat utk kamu.

Hana replied at 26-7-2017 09:11 AM
biasanya orang suka belajar dari pengalaman. sebab. Love is Blind.  pastu diakhirnya dgn kata2 & ...

Love is blind u... dat y kite kene guna our brain ... ikut hati mati u.... kadang kite suke syg Sgt tp fikirkan azab selepas tu x sangup:...

teha86 replied at 25-7-2017 05:22 PM
sume org takleh digest ngn ape yg aku hadapi skrg..sebb bagi org ..family mertua aku gile..paksa a ...

Yes teha... dakwa family especally ur mil. Bagi dia rasa... kitorang semua akan support u..

Joannalee replied at 26-7-2017 09:13 AM
Love is blind u... dat y kite kene guna our brain ... ikut hati mati u.... kadang kite suke syg Sg ...

perempuan kalau tahap cinta, tak guna brain. sekian, terima kasih.

kesian ko teha. takpela. benda dah jadi pun. aku harap, lepas ini ko focus besarkan budak2 dah le. keje betul2. kalau boleh sambung belajar.  
kalau cerai lagi,  ko dah 2x cerai tau. kali ke-3 harap ko siasat betul2. kaji betul. Ambil MASA utk siasat & kaji semua faktor2.
takyah la guna ayat, kawen cepat utk elak maskiat.kalau ko pandai jaga diri, takde maksiat nya.
patut ko guna slogan - kawen lambat utk siasat abis abisan. pun takyah risau kalau melambat2kan kawen dgn orang yang nak (NAK pada masa itu), kalau betul2 cinta, orang lelaki boleh tunggu la.
ko pun ada parents yang supportive. takyah la tersalah pilih laki & his families.
bila dah kawen, bukan takat laki kita sorang aje. Seluruh keluarga dia jadi hidup kita. so, pilihlah betul2 pada masa hadapan.

Rate

1

Aku pulak stress.. kalo aku dh lama lari jauh2.. packing baju ddk dgn monyet.. lagi aman.. btw sy doakan tt dipermudahkan segala urusan ya.. Sabar tu byk hikmahnya..