CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: penmarker

Politik Dalam Keluarga - Sesama Adik Beradik

Sabaq na tt...dlm adik bradik mmg ada gini. Klau jenih pendam dendam...mmg boleh porak peranda n dingin sesama sendiri.
Famili saya pun ada yg mcmtu. Klau hrpi2 takpa..klau tgh susah sakit...mmg lepas tangan..bg arahan ja mana yg dan dekat tolong.

Jmpa ramai.jugak...yg berduit susah nk.tolong yg susah..sanggup p sedekah kat org luaq lg dr tolong saudara terdekat...
Yg penting bhgiakn diri sndiri..masa yg sama usaha tolong sdra mara ikut kmmpuan..niat utk dpt blsn gnjaran dr

*gnjaran dr Allah...

Biaq org buat kita, jgn kita buat org. Brhati2 dlm kehidupan agar kita tak dipergunakan.
Sabaq na tt...

Sorry..tk jmpa button edit..tgh taip ank mai stunt atas bdn.terus tryrkan butang replies

klu adik beradik akak ni yg selalu x puas hati mmg dgn yg lelaki
yg pompuan biasa seia sekata
tp sbb mengenangkan ayah makin tua maka x kowser nk lyn rs x puas hati tu
dan so far yg x puas hati dgn kitaorg adalah adik ipar yg dok jauh
maka utk berjumpa tu mmg tipis
ayah pernah tanya knp x ngam dgn adik ipar tu
maka akak pun katalah akak ni dah hbs bersbr dgn perangai dia yg nan hado
so klu dia pun x reti nak jaga hati kami xkan kami jer kena jaga hati dia
bab politik belah arwah suami tu pun kuat gak dulu
tp arwah mak mertua taw akak jns keras, klu dia keras akak lg keras
jd dia terpaksalah bermuka2 utk jaga hati menantu hantu ni
yealah kang klu akak buat perangai mahu akak anak beranak x blk rumah dia, haru biru jdnya
lg pun dia taw anak pompuan dia yg suka buruk2kan menantu dia
yg menantu lak selalu buat dunno aje
kowser nk lyn sakit hati adik ipar yg sorg tu
sekrg dah aman sbb mak mertua pun dah lama meninggal
jujur kata dekat nk 5 tahun x jumpa adik ipar tu
dia buat kijer kawen pun x jemput kita, oklah tu xdelah rs berat bila xnk pergi

I ade group wasap adik beradik pompuan... biase kite org tak puas hati ngan yg lelaki ler.... mengate kat situ... kalau ckp direct susah pulak... almaklum adik beradik... kalau terase hati kan susah...

penmarker replied at 31-7-2017 10:41 AM
Kan..last2 yg kita boleh buat beralah jelah..

Aku xnakla kata kifarah ke apa bila di gaduh ngan ...

Prangai mertua aku TT..ni kalo nk habaq wat tmbah dosa aku aje sbb bukak aib dorang..hahaa.. Ringkasannya mcm situasi aku skrg..buat aje hal sndiri tnpa campur langsung apa2 hal mertua/ipar/biras..
Ikutkan rasa sakit hati ni dr hari tu lg agaknya aku dh bertukar jadik naga..bole pulak dorang mengumpat Kat blkg ckp aku dok kontrol n hasut asben ikut bawak diri sekali..padahal asben aku pun terasa hati skali ngan prangai mak bapak n adik beradik dia..cuma kami skrg ambik langkah diamkan aje..biarlah dorang nk ckp apa pun..

penmarker replied at 30-7-2017 01:30 AM
Yang buat hal ni sorg je..tapi sebelum ni ramailah adik beradik aku yg sokong dia.. skrg bila masi ...

Sedara kandong ke ni?

Follow Us
ramai kot cmani...my parent in law,family ngam2 ja..adik beradik ramai..but semua org ok..but in my own family..abang i jenis pelik sikit,tkl boleh tgk org lain senang...pastu cuba nak hasut my mom and my father gak...

Kalu boleh,semua benci sy...sepatutnya abg yg melindungi kita..tp ni sebaliknya pulak...ape bnde yg menyakitkan hati dia pon tak tau...bukan sy minta,sy ni lebih drp org lain...keep telling, org tak syg dia masa kecik, and now kekonon,yg tak syg tu la byk duit,kaya raya semua..

Mcm lah kena dera pon dulu2...sy selalu dpt hadiah sebab pandai itu aje..sampai ke tua dendam kesumat..aiyooo...kita tak layan dia pon,kate dengki...kita gi ngadap dia pon,ngutuk kita mcm2...

Peliklaa ade org mcm ni..dia nak kita tersepak depan dia,marriage problematic baru tepuk tgn yabedabeduuu...

sarahmirza replied at 31-7-2017 10:42 AM
Dalam ni datin datin, kalau kat luar, datuk pun ada yang sikap macam tu juga. Hihihi... takkan tak ...

Tak tahu golongan bawahan nee..tapi dalam kes manak...the  circle of people wanting to ngampus bodekz ngan manak, busuk busuk pun TAN SRI and above.......so far nampak cam ok. Jerk???

Hang orang Dah nak sampai Melbourne, hang masih kat KLIA...

Hidup berkeluarga ni kena banyak sabar..tmbah2  parents masih hidup.diorg pun sbnrnya tahu mana anak yg betul ..yg salah.diorg yg besarkn ank2 sejak besar tapak tgn..just diorg maybe senyap utk tidak keruhkan keadaan.

Mod sasha rajin bce pastu bg credit.tq dlu da bg..
Berbalik pd TT..
aku alhamdulillah,ta ada istilah mcm ni dlm hdup aku..adik bradik,ipo duai alhamdulillah sume ta bsaing gni tp yelah aku ank sulung jd tang bntu adik2 mmg da pastilah kan tp ktorg mmg strict pasal hutang..ktorg mmg akan bayo even 10 cent pun..
Harap2 TT jmpe jalan penyelesaian yg baik..kalau da ramai2 ni mmg mcm2 perangai

kuzaime replied at 31-7-2017 01:03 PM
Prangai mertua aku TT..ni kalo nk habaq wat tmbah dosa aku aje sbb bukak aib dorang..hahaa.. Ringk ...

Kan..
Beralah je mn yg boleh.
Tp mkin lm dia igt dia je betul.
Sebab tu org diam..
Padahal org diam sbb xnk gaduh

cmf_blingblings replied at 31-7-2017 01:20 PM
Sedara kandong ke ni?

Yep.. kandung..

wandacoffee replied at 31-7-2017 05:33 PM
ramai kot cmani...my parent in law,family ngam2 ja..adik beradik ramai..but semua org ok..but in my  ...

Hah lebih kurgla gtu perangai dia..
Laki dia siap bercerita pasal perangai2 sorg2 kt ipar baru aku..
Mcm bini dia baik sgt..
Perlu ke nk ckp? Tujuan per?

degurlz replied at 1-8-2017 11:09 PM
Hidup berkeluarga ni kena banyak sabar..tmbah2  parents masih hidup.diorg pun sbnrnya tahu mana anak ...

Aku harap gitulah..
Maybe betul sbb mak aku pnh ckp kt sorg sedara aku..dia kesian kat aku..

Tp ntahla..

mh17 replied at 2-8-2017 12:08 AM
Mod sasha rajin bce pastu bg credit.tq dlu da bg..
Berbalik pd TT..
aku alhamdulillah,ta ada ist ...

Tq..
Setakt ni aku abaikn jelah..klu tegur kng masam muka.
Mcm yg jd baru ni..tp aku buat xtau jer walu terguris perasaan..

Lgpon bapak n mak mertua dia dah tegur dorg suami isteri..... elokla harap2 muhasabahla diri tu...

takayama replied at 31-7-2017 12:02 PM
klu adik beradik akak ni yg selalu x puas hati mmg dgn yg lelaki
yg pompuan biasa seia sekata
tp s ...

Ada sorg pon jadilh kan..jenis asyik xpuas hati ngan org n berlagak ni..

Edited by penmarker at 2-8-2017 12:57 AM
raihaneem replied at 31-7-2017 10:52 AM
Sabaq na tt...dlm adik bradik mmg ada gini. Klau jenih pendam dendam...mmg boleh porak peranda n din ...

Tq samgat2.
Aku pendam sebb xnk gaduh.nk kt dendam insyaalah x sbb aku xpnh niat nk blas..
Tp nmpknya dia gtulah..terasa yg pelik2 atau xpuas hati gitu gini... ada jer yg xbetul di mata dia..
Kita sesama adik beradik ni klu ada xpuas hti bercerita setkt tu je..bukn nk gaduh ke atau nk pulaukn adik beradik kita tu.. tp cara dia bila dia xpuas hati tu dia angkut geng n buat konon mcm semua org xpuas hati ngan aku n mcm nk boikot aku.. padahl ada je adik beradik aku citr xpuas hati gak ngan mulut dia tp bukn niat nk boikot ke apa..

Kita terima seadanya dan xbesar2kn cerita. Tp dia.. hurm.. klu ada dpt org setuju ngan benda yg dia xpuas hati tu.. kaw2 dia hentam sbb dia rs dia kuat.. ada geng.. n dia rasa betul..

Kami adik beradik seramai 13 orang semua dah kawin dan kalau ada perselisihan adik beradik kami kan rujuk pada emak dan abah dan mereka yang jadi pendamai untuk kami. Pesanan abah selagi abah hidup abah tak nak anak- anak bermusuhan sebab abah suka anak-anak dia hidup muafakat, tolong menolong .

Dan abah cakap masa ini lah nak bina hubungan adik-beradik andai kata abah emak dah tak ada lagi hubungan seperti sekarang patut diteruskan dan setiap perjumpaan keluarga  macam hari raya ke boleh dibuat dirumah abah dan jadikan rumah emak abah sebagai 'ibu rumah'. Alhamdulillah setakat ini semua perselisihan antara kami dapat ditangani walaupun memakan masa. Kami nak buktikan pada emak abah ini lah hasil didikan emak abah pada kami, kami menjadi sayang menyayang sesama kami, saling membantu seandainya salah seorang ada masalah kewangan. Tapi kami memang ada tabung family, collection setiap bulan so duit tu akan digunakan sekiranya ada harilahir emak abah atau anniversary mereka.

Setiap tahun kami akan buat  family trip, semua family wajib ada, pergi bercuti dalam Malaysia je pun yang penting kualiti masa bersama family. Kami buat sukaneka  untuk semua kategori.Bayangkan kami 13 orang campur dengan pasangan memasing dan campur lagi anak-anak sedara seramai 54 orang. Seronok bila kita lihat emak abah bahagia. Meraka telah bersusah payan selama ini jadi inilah masa nya memberi kegembiraan buat mereka sementara mereka masih hidup.

Dan terima kasih juga buat emak abah dan adik beradik yang selama ini tak putus memberi sokongan pada saya dan tidak  pernah pertikaikan kenapa asik kawin cerai.

Sori @Sasha out of topic pulak.

aku adik badik sume xde masalah...saling menolong antara satu sama lain

xde nak bersaing2 ...sume sama jer

insyaALLAH silatulrahim kekal selama nya....adik badik belah arwah somi pon okay je sume xde pelik2.....