CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Mrs.smith

Koleksi kisah Mrs. Smith (real experience)

coyote_ugly0911 replied at 1-8-2017 01:57 PM
Untunglaaa dpt smbung tdo balk.. i am insomniac.. sgt2 susah nk dpt tdo.. kdg2 dlm sminggu, shar ...
Mungkin sebab ko terlalu pikirkan sangat pasal "diorang" or takut yang buat ko boleh terasa2 mcm diperhatikan or ada something...

Mmmm... haku mmg tk terbukak hijab pun dan mmg tamau.. tapi.. memang bila terrrtengok kat satu2 tempat.. contoh.. rimbunan pokok buluh or pokok besar2 yang berusia gitu.. Macam terasa2 ada something di situ.. Biasanya haku terdetik dalam hati, tengok sekali dan move on je..Malas nak fikir byk2...

Cuma last month tue.. haku ada join kelas Zumba.. dibuatnya malam pulak.. mmm.. Since tempat haku duduk neh.. "Kurang sedap"...So haku tak suka keluar malam2 even kedai runcit yang lebih kurang 2km dri kediaman haku tue.. Haku amek pendekatan, bersangka baik.. Takperlah.. tryla gi.. Nak mantop punya pasal kan..hahaha..

Kelas abeh lam kul 10.00 malam.. gedebuk gedebak nyembang2 ngan orang baru kenal bagai.. kul 10.45 mlam haku smpai umah.. Dalam perjalanan nak smpai kediaman haku, mmg kena lalu jalan yang tak ada lampu jalan+ladang kelapa sawit dan penarahan bukit... Haku mmg rasa tak sedap lalu kat area situ.. Tambahan pula, kakak kat opis haku penah citer... JPJ or polis mmg takkan wat roadblock kat situ malam2... sebab penah diganggu penanggal.. errr.. Haku lagila rasa seram kan bila tingat lik..

Mrs.smith replied at 1-8-2017 04:13 PM
Iols tgh menaip cerita baru dah nak habis dah dan kemudian tertekan button apa ntah dkt keyboard ter ...
Bleh je retrieve balik.. Semalam haku tengah menaip2 kat bod wayang.. skali blackout.. bila dh restart lik PC... haku just restore likla browser yang haku dh guna tadi.. memang kosong hilang apa yang haku taip panjang berjela.. Tapi bila ko nak taip baru..dia akan naik satu confirmation sama ada ko nak retrieve lik atau tidak.. gituuu...

ms.mango replied at 1-8-2017 03:43 PM
seramnya kisah tt... n kesian pada kawan tt yg kena pedajal dgn ex tunang dia... Alhamdulillah kawen ...

Sis...melaka kat belah mana eh guest house tu...sy org melaka nak la look see look see gak tpt tu

shieda replied at 2-8-2017 12:17 PM
Sis...melaka kat belah mana eh guest house tu...sy org melaka nak la look see look see gak tpt tu

Tu company punya guesthouse la u..  Hanya yg kerja situ saja boleh masuk.. Nak cerita detail ramai org opis i yg bertunggu tangga dalam porem ni.. Hehehe.

Tt.. Sila sambung lagi ttg rumah sewa tu...  

seramnya kisah tt... n kesian pada kawan tt yg kena pedajal dgn ex tunang dia... Alhamdulillah kawen ...

seram wei.
walaupun xde penampakan.

Follow Us
Edited by Mrs.smith at 4-8-2017 02:52 PM

Maaf semua lambat sgt nk post sambungan.Sbb lately ni macam rasa ada sedikit gangguan nak tido malam pun susah, so psg ruqyah.Now dh dua hari dah badan sakit sangat2 sampai ke sendi after psg ruqyah tu, husband ckp benda dalam benda tu la yg sakit.Iols disyaki ada benda yg berkuntum dkt dalam badan hasil pemerhatian my husband sbb iols selalu rasa mcm diraba waktu tido, kdg2 mcm kene rogol pun ada.Husband ajak pi berubat dkt darul syifa asyek la i ngelat.Mcm2 alasan i bgi cthnya mcm malu nak pergi berubat, ntah la rasa berat sgt.Dah la tgh preggy skrg.So now cuba berubat psg ruqyah sendiri dkt rumah and seriusly badan ni terlampau sakit sgt rasa.Ada sapa-sapa pernah kena mcm ni tak?Maaf ot pulak

ms.mango replied at 3-8-2017 10:09 AM
Tu company punya guesthouse la u..  Hanya yg kerja situ saja boleh masuk.. Nak cerita detail ramai ...

Ooo cenggitu...hahaha nt ada plak ofcmate yg takut kalau kena g mlk kan

Mrs.smith replied at 4-8-2017 02:28 PM
Maaf semua lambat sgt nk post sambungan.Sbb lately ni macam rasa ada sedikit gangguan nak tido malam ...

Sis cuba ikhtiar dgn produk2 yg berasaskan daun bidara...ada shower gel,sabun,myk angin...jan jin jun biasanya alah dgn daun bidara ni

Mrs.smith replied at 4-8-2017 06:28 AM
Maaf semua lambat sgt nk post sambungan.Sbb lately ni macam rasa ada sedikit gangguan nak tido malam ...

Assalamualaikum tt.. Macam mana keadaan u?  Dah pergi berubat?  If belum elok pergi lagipun u pregnant tak baik klu u terus diganggu mcmtu...tgh pregnant badan sakit, xcukup tdo, penat..takut menggangu emosi u n tu tak baik utk perkembangan baby dlm perut tu.. So eloklah berubat secepat mungkin. Di samping tu tingkatkan amalan sbg pendinding diri..moga hanya yg baik2 utk awak..

shieda replied at 4-8-2017 02:42 PM
Ooo cenggitu...hahaha nt ada plak ofcmate yg takut kalau kena g mlk kan

Haaa... Tau tape... Huhuhu

Mrs.smith replied at 4-8-2017 02:28 PM

Cuba lazim kan membaca al=Quran.  Dan selalu pasangkan surah al baqara.

shieda replied at 4-8-2017 10:45 PM
Sis cuba ikhtiar dgn produk2 yg berasaskan daun bidara...ada shower gel,sabun,myk angin...jan jin  ...

Owh yeke.Okay nanti nak cari.Ingt nk try yg bondarozita punya produk katanya utk org yg ada gangguan jgk.Apa ntah nama produk tu mustanir ke apa.

ms.mango replied at 5-8-2017 05:21 PM
Assalamualaikum tt.. Macam mana keadaan u?  Dah pergi berubat?  If belum elok pergi lagipun u preg ...

Wslm Ms mango, Alhamdulillah skrg dh okay selepas paksa jgk pasang lagi psg ruqyah even bila tgh psg ruqyah tu sakit sgt sendi2, but after 3x hari berturut2 psg rasa sakit sendi dan rasa berat tu dh hilang.Thank you so much Ms Mango for your concern.Now tgh outstation nanti dh balik rumah iols akn smbung story yg dh berlumut tak berupdate tu.hihi.

Ina_pk replied at 6-8-2017 12:40 PM
Cuba lazim kan membaca al=Quran.  Dan selalu pasangkan surah al baqara.

InsyaAllah, memg tgh berusaha ke arah tu utk lebih dkt diri pada-Nya.Surah Al-Baqarah ye.Okay noted

bottombikini replied at 1-8-2017 10:31 AM
rumah aku dah pasang rukyah pun selamba kebal main tarik perabot, ketuk2 dinding tu..

Bkn dgn setakat pasang mp3 ruqyah kita dah harap benda tu lari.yg penting org dlm rumah kena le rajin sembahyang.selalu baca quran.sblm pasang mp3 ruqyah ambil wudhuk dulu.kemudian istighfar.baca alfatihah,ayatul kursi,3 qul pastu niatkan utk meruqyah rumah then baru pasang mp3

X try mintak tomyam ke kot2 pegi dapur dah siap.x pyh pegi kedai dah.jimat blanja

Mrs.smith replied at 6-8-2017 05:52 AM
Wslm Ms mango, Alhamdulillah skrg dh okay selepas paksa jgk pasang lagi psg ruqyah even bila tgh p ...

Glad to know u dah bertambah sihat.. I pn tis week outstation n mybe next week outstation jugek.. Tp sbb tdo hotel,  iols harap xde apa2.. Hehehhee...

Scorpyan replied at 6-8-2017 06:15 PM
X try mintak tomyam ke kot2 pegi dapur dah siap.x pyh pegi kedai dah.jimat blanja

Ehehhee... Kalo mintak mugkin la dia bagi tomyam.. Takut tomyam versi dia laa...

Edited by Mrs.smith at 7-8-2017 02:00 PM

KISAH 4: MISTERI RUMAH SEWA (SAMBUNGAN)

Hari yang ditunggu dah tiba.Kitorg memg excited nak berpindah.Rasa grown-up disitu.Tgh2 proses masukkan brg ke dalam rumah, jiran sebelah sapa suami aku.Sembang2 and then dia nampak aku dukung anak aku yg masih kecil, masa tu anak aku baru dalam beberapa bulan.Tiba-tiba dia ckp dkt husband, “Eh ada anak kecik ke, kenapa sewa rumah ni?Waktu tu husband dah start pelik, then dia tanya kenapa kak, ada yg tak kena ke dgn rumah ni, waktu tu akak tu ckp biasalah kawasan baru, then akak tu ckp hati2 lah and bykkan beribadah dalam rumah tu.Husband pun fikir okay la agaknya rumah kosong sblum ni, so mestilah akak tu concern lebih sbb budak2 kecik ni kan senang diganggu (husband aku tak pernah cerita conversation ni sampai hari kitorg pindah keluar dari rumah puaka ni, hampeh btol!)

2 minggu pertama, takde apa yg pelik.Cuma aku perasan satu je, udara dalam rumah ni agak berat.Rasa mcm sakit2 dada gitu.But then, selepas dua minggu, kami start diganggu!Waktu tu 10-20 minit lagi sebelum maghrib.Tba-tiba dkt kawasan tangga rumah kami, terdengar bunyi ktekkkk,ktekkk,ktetteekkkk,ktekkkkk,ktekkk(bunyi guli melantun-lantun, bunyi agak lama dalam 5-10 min).Bunyi tu sgt jelas mcm betul2 dkt tepi telinga.Aku dgn husband mcm terpinga,ni bunyi guli ni, tapi mana gulinya??Then husband ckp anak akak sebelah ni kot main guli dkt tangga rumah dia tu yg dgr smpai ke rumah.Okay husnozon disitu, aku pun mcm mungkin la kot, biasa la rumah teres kan so sound proof tu kureng la sikit kan.Esoknya, time lebih kurang 10-20 min sebelum maghrib, bunyi lagi!Sama mcm hari sebelumnya.Terdetik hati aku yg apesal la anak akak ni mcm dh set time pulak, asal nak maghrib je ko pergi main guli (time ni tak takot, cuma rasa annoyed dgn rumah akak sebelah ni).

Gangguan bunyi guli dkt tangga berlanjutan sampai berminggu2.Ada kalanya hari yg tak berbunyi, tp kebanyakan hari memg akan ada gangguan bunyi tu.Time tu kesabaran dh tipis, rasa mcm nk pergi je tanya dkt akak sebelah ni.But then, malas la nak kecoh-kecoh.Husband aku time ni rupanya dah buat research senyap-senyap, dia google dan terjumpa petanda gangguan jin dan sebagainya.Dia dah rasa tak sedap hati and pergi beli cd ruqyah.Balik rumah dia pasang.In the mean time dia pasang tu, bdn aku tak sedap, rasa mcm sakit sgt dibahu, rasa sakit2 satu badan mcm kena lenyek lori (sorry imaginasi terlebih), aku xtau mcm mana nak describe sakit tu.Dalam masa yg sama, kepala aku rasa rungsing sgt, so waktu suami aku keluar pergi beli makanan, aku tutup.Balik je husband, dia tanya aku kenapa tutup, aku cuma jawab yg kan dh psg lama dari tdi, saje je la tutup (padahal badan aku sakit2 dan kepala rungsing).

Suami dah rasa mcm something is not right, plus dgn perubahan sikap aku lately semenjak duduk dirumah tu.Aku jadi seorang yg cepat melenting, suka ckp kasar2 dan murung.Aku selalu ckp kt dia yg aku rasa aku murung, rasa tak bahagia, rasa sedih tapi tak tau kenapa.Awalnya husband aku anggap ni mungkin post depression lepas bersalin kot, ye la aku kan tak berpantang mcm org lain.Tgh pantang kena hadap final exam segala.But then sikap aku is getting worse.

Sampai satu tahap, dia baru balik dari kerja.Aku tetiba jerit dkt dia, yg aku dah tak tahan, aku nak cerai.Ko punca aku tak boleh kecap kejayaan mcm org lain, anak ni pulak bebanan buat aku, aku ckp aku menyesal kahwin la apa la, aku meroyan mcm org tak sedar diri.Allahu kesiannya suami aku, mesti hancur luluh perasaan dia time tu.Untuk pengetahuan korang, suami aku sgt baik.Bab nafkah, perbelanjaan, kasih syg, rajin menolong semua tip top (maaf bukan saje nk up kan suami sendiri, just nak explain yg betapa tak rational otak aku time tu).Husband cuba slow talk, sikit pun tak marah, mungkin dia paham yg aku ada masalah murung.Dia tanya apa yg aku nak, kalau aku nak kerja, pergi lah kerja, dia tak pernah halang cuma dia ckp dia mampu untuk sara family even aku tak kerja, dia tak nak tgk aku penat, dan dia ckp yg bekerja ni bukan seronok pun, plus gaji utk fresh graduate mcm aku bpe je la kan, paling tinggi 3k+ (hakikatnya member aku kerja dpt gaji 2200 je), so dia bgi logic explaination yg buat penat je kerja tapi dpt gaji ciput, baik duduk rumah rehat je.

Suami aku ckp lagi, if u tak nak jaga anak, kita cari pengasuh, hantar anak pada pengasuh.Suami aku time ni dia tanya aku apa lagi yg tak cukup,apa yg aku nak semua dia bgi, semua dia beli.Aku bgi alasan lagi, aku ckp u beli dgn I beli pakai duit sendiri tak sama, aku nak independent, dari kecik nak beli apa mintak dari abah, bila dah kahwin mintak dari u pulak!Then husband aku ckp, if u nak kerja, pergilah kerja, nak kerja dkt kl ke kat mana, pergi kerja.I tak halang,go and chase your dream (suami mcm dh  fedup).

Aku just diam and come to my sense, aku tak ambil apa-apa tindakan pun, takde la pergi mohon kerja kerja kerja ke apa, but then perasaan marah dan menyampah dkt husband masih ada, aku memg anggap dia punca aku murung, sbb kahwin dgn dia, hidup aku tak se happening kawan aku (masa tu punya pemikiran).Aku tgk member boleh enjoy kesana sini, beli kereta, takde bebanan (anak).Masa ni aku masih dalam murung state.Then satu hari, tetiba husband aku ckp, “Sayang, I nak bagi u 7k, u simpan la dalam akaun and belanja ikut suka hati u, nanti u tak perlu nak mintak dkt I bila u nak beli apa2 (aku diam je but of course la suka kan)So after segala penyelesaian yg husband bgi utk bgi aku happy, perangai aku masih sama, masih lagi suka nak marah2 dan kusut kepala otak sampai satu masa, aku jadi benci dgn diri sendiri sampai pernah amik pisau nak potong tgn).

Aku perasan satu benda, state murung aku ni hanya berlaku and worse waktu aku duduk di rumah sewa puaka tu, kalau aku keluar cth balik kg ke, or pergi melancong, aku mcm different person.Otak tak kusut dan mood pun okay.Then one day, tgh2 tido tgh malam around pukul 3 pagi, tiba2 aku terdengar bunyi org berlari atas tangga!Kuat sgt dan memg aku pasti tu bunyi dalam rumah!Cepat2 aku kejut husband and dia pun tanpa buang masa cepat2 pergi ambik baseball bat and round satu rumah.Pelik, langsung takde any tanda mcm org masuk, then husband aku ckp mungkin org sebelah kot  baru balik kerja ke (laki aku cuba husnozon kan aku even dia tau tu angkara mistik).Aku dgr je la but aku tau explaination laki aku tu tak logic.So kitorg sambung la balik tido.Pagi tu, dalam pukul 6.30 pagi, husband aku dah pergi kerja, aku tetiba tersedar dari tido, tapi tak boleh bgn (kena tindih), and aku nampak dgn sgt jelas, ada “something” terapung, aku nampak kepala dan benda tu tgh sengih2, tgh sibuk mengintai aku disebalik pintu!Benda tu mcm main2 cak2 gitu.Ya Allah nak terjatuh jantung aku tpi aku tak boleh bergerak,cepat2 aku baca apa yg patut, finally aku dpt bangun jugak.Cepat2 whatsapp husband.

Untuk pengetahuan korang, anak aku pun selalu meragam dkt rumah ni, kerap menangis.Itu salah satu lagi sources aku cepat stress.Finally, husband aku ckp yg dia dapat rasa dkt rumah tu ada sesuatu, and dia ckp I rasa benda tu suka dkt u (Suami aku org yg sgt rational ye, dia bukan jenis percaya bomoh2 or jenis yg obsess dgn paranormal).Dia ckp hasil bacaan dan tanda yg aku alami tu mcm tepat dgn org yg kena gangguan jin),dia ajak aku pergi berubat.Aku setuju then aku come clean dkt dia, yg memg dari awal kitorg tinggal kt situ, aku selalu rasa kena rogol dlm tido, it felt so real memg dpt rasa sentuhan.Husband aku marah kenapa tak pernah cerita.Aku ckp la yg aku malu kang dia ingt aku pervert pulak!Huhu.

So pergila berubat dkt Sg balang.Sini memg femes utk mengubat ni (perubatan berdasarkan ayat quran).Tau tempat ni pun sbb mak mertua yg suggest (dulu dia pernah kena kacau dgn penanggal lepas beranak adik kepada husband aku).Pengamal perubatan tu bgi air utk diminum dan mandi.Then kitorg ambil next step utk pindah dari rumah puaka tu.Hari nak pindah tu, bersembang la dgn jiran, then husband and aku tanya la pasal guli tu, ckp anak akak memg selalu main guli ke time maghrib, then akak tu ckp anak aku guli pun takde dik, kenapa selalu dgr bunyi guli ye?Akak tu senyum je.Kitorg pun korek2 la lagi, then akak tu ckp rumah tu memg keras sikit, sbb tu tuan rumah tu pun tak duduk situ, sanggup duduk kt rumah sewa and sewakan rumah dia tu!Akak tu sendiri pernah nampak makhluk besar warna hitam dalam rumah tu!Kalau ikot logic dah beli rumah kenapa tak duduk kan, padahal rumah diorg tak jauh pun dari rumah puaka tu.Time tu rasa mcm nk pergi dan hambur makian je dkt tuan rumah tu.Sanggup biarkan kitorg ni mental duduk dkt rumah puaka dia tu, no wonder la sewa pun murah dari rate sewa dkt area perumahan tu!

Finally kitorg pindah dan skrg ni dh 4 tahun lebih tinggal dkt rumah sendiri.Even ada la benda mistik jadi mcm hantu letrik tu, kena raba2 tu masih ada kdg2 and kdg mcm rasa dirogol dalam tido, but atleast takde la kena kacau sampai kucar kacir pemikiran aku time tu.Alhamdulillah hidup kitorg bahagia sampai skrg, and kdg2 kitorg kenangkan jugak sambil gelak2 bila pikir kejadiaan dkt rumah puaka tu.Tahun lepas ada la aku ajak husband ronda2 kawasan perumahan area tu kebetulan time tu lalu dkt kawasan tu.Rumah tu masih tak berpenghuni waktu aku lalu dkt kawasan tu and agak-agaknya kenapa ye?

THE END.