CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

[Tempatan] (VIDEO) Orang Malaysia Galak Berbelanja, Tapi Duit Kecemasan RM1000 Pun Tak Ada?

Hana replied at 13-8-2017 10:40 PM
betul2. aku pun insaf. aku kena bukak selalu topik gini supaya paksa diri utk masak hari cuti.
ha ...

bagus lah...tp skrg masak sndr pun xbrape nk jimat sgt...brg2 basah yg masih harga reasonable ayam dgn ikan je...sotong dgn udg rm40/kg...giler...balik2 ayam, telur dgn sayur je la hari2...klu mkn luar sekali mkn pun dh rm30 utk 4 org...

blm nak beli gas, minyk, beras pelbagai...jom la berjimat...

Hana replied at 11-8-2017 04:45 PM
salah tu. bisness utk orang2 yg betul2 komited.
dan biasa orang2 suka tulis, kalau n ...

aku faham bakers yg xmo amik order last minit
bukan apa, kekadang walo expert camne pon
ada ketika kek bole x jadi
itu jam stress wo...

lurve82 replied at 14-8-2017 08:57 AM
WJ...ada sbb knp aku xske berkwn dgn dorg...in fact bukan semua la...tp kebykkan...bila prob famil ...

Ye ke, hehe..sori2.. tapi betul babe ckp u.. ada kawan lelaki aku ckp (bukan aku yg ckp Ye), bini dia ada master, tapi masih jugak x mampu bertindak sewajarnya. Sebab cara berfikir wanita x sama mcm lelaki, tapi tak la aku ckp lelaki ni bagus sgt pun. Semuanya bergantung pada pengalaman yg kita ada

baca kisah korg semua kt sini membuatkan iol berpikir sejenak..kena reschedule kewangan iol..tp alhamdullilah at least iol dh start buat sesuatu gak hasil bacaan berkaitan cite mcm ni..wpun saving x byk tp ada la gak dari x de lgsg..moga kita semua yg sedang menghadapi cabaran diberikan jalan keluar oleh Nya..la ni idop mg sgt mencabar..klu jiwa x kental memang boleh koyak mental

Hana replied at 13-8-2017 10:40 PM
betul2. aku pun insaf. aku kena bukak selalu topik gini supaya paksa diri utk masak hari cuti.
ha ...

Weee hana.. ko mampu kenapa plak la nak downgrade... lainlah wj..

lurve82 replied at 14-8-2017 08:57 AM
WJ...ada sbb knp aku xske berkwn dgn dorg...in fact bukan semua la...tp kebykkan...bila prob famil ...

bertabah la uols..bila kita keje satu opis ni mg mcm2 perangai kita kena hadap..tp majoriti mg akan terbawa2 mood swing tu kt opis..iol pun pernah gak cuma penyudahnya iol amek cuti utk tenangkan fikiran sebab x nak effect pd keje..tp x semua org berfikir sama mcm kita fikir..ni yg x de marriage problem pun gigih dok sibuk itu ini komplen serba x kena walhal gaji lebih dari 6k per month..semak gak kdg2 tu bila dgr pot pet pot pet

Follow Us
mel18 replied at 14-8-2017 07:51 AM
kehkehekh..
aku make up sume nak branded..aiyokk..mati la kena lahar..ekekek

Klu u mampu apa salahnya babe... cara wj memang berjimat, Sb mekap tu bhn keperluan utk wj, so bila keperluan bajet nya minima je. Janji muka bersiap

julia5094 replied at 7-8-2017 12:28 PM
Alhamdulillah..tak tergolong dalam golongan 75 persen tu.. Duit simpanan untuk emergency kena ada. ...

Duit kecemasan korang simpan kt mana? Dlm acc bank yg guna tuk shopping atau tabung ayam atau asb/tabung haji?

wanitajelita replied at 14-8-2017 10:07 AM
Klu u mampu apa salahnya babe... cara wj memang berjimat, Sb mekap tu bhn keperluan utk wj, so bil ...

sama la dgn iol..mekap tu satu kewajiban..cuma downgrade sket kat brand la..now try guna maybelline..mcm best je sebab dh byk new range yg hapgrade..tp iol mix n match gak brand mekap..mekap pun sebab gi opis..wpun serabut kepala hotak iols mekap tetap gak ditepek kt muka..hahaha

wanitajelita replied at 13-8-2017 02:25 AM
Noor...kadang2 wj rasa weak sangat...tapi memang la, Kira perempuan memang akan cepat rasa burden. ...

Kwn u tu org mana?

Klu melibatkan freezing bank accounts, x melibatkan freezing his passport as well?

Too good to be true cerita dia..

Yg dia nak bg duit tu, jgn pulak dia meminta sesuatu yg u x mampu nak handle nnt..ramai yg suka menangguk di air yg keruh..

Bila u sedang bermasalah, diri u sendiri sudah fragile, maka, ramai yg nak ambik kesempatan..

Jgn mudah percaya dgn org, susah senang, hadap sendiri..klu u ada good support system lg baik, ie ur family..

Ramai yg susah hati, susah mcm2 now..

Oh ye, dah apply dlm job st? My friend hari tu pon minta kerja, dlm kesedihan dia, alhamdulillah berderet interview dan dia pon x sangka..

Cuba la, x rugi pon keje makan gaji ni demi kelangsungan hidup..

mzzenma replied at 8-8-2017 08:33 AM
ada..tapi duk dlm asb. kalau emergency jenuh lari pi pos ofis keluarkan duit.
mzz masa pregnant dul ...

Simpan dlm tabung haji senang weh blh pindahkn guna maybank2u je.
Dr acc tabung hj pindah ke acc maybank. Pastu blh la nk guna.
Asb tak buat camtu lg kalo buat senang ler nk kuorkn duit.

pinksarah replied at 14-8-2017 10:13 AM
Kwn u tu org mana?

Klu melibatkan freezing bank accounts, x melibatkan freezing his passport a ...

Warganegara Syria...hidup di Dubai

Support system wj weak sgt la...Not reliable. Parent Melayu ni sibuk berhabis utk anak lelaki je... hehe.

Suchi replied at 14-8-2017 10:08 AM
Duit kecemasan korang simpan kt mana? Dlm acc bank yg guna tuk shopping atau tabung ayam atau asb/ ...

ASB ada la dalam 5 angka..ASB loan pun ada tapi ni yang long term punya..tak kira la...kalau masuk dalam acc biasa..dah habis dah iols shopping...

mummy75 replied at 14-8-2017 10:12 AM
sama la dgn iol..mekap tu satu kewajiban..cuma downgrade sket kat brand la..now try guna maybellin ...

Maybelline pun bagus wat..iols pun guna drugstore punya product je..yang penting sesuai untuk muka dan poket..

mummy75 replied at 14-8-2017 10:12 AM
sama la dgn iol..mekap tu satu kewajiban..cuma downgrade sket kat brand la..now try guna maybellin ...

hahaha

same ngn aku,...

even aku bgun lmbt nak mampus kekadang..still mekap gak...

pinksarah replied at 14-8-2017 10:13 AM
Kwn u tu org mana?

Klu melibatkan freezing bank accounts, x melibatkan freezing his passport a ...

hai sarah...lame x nmpk..kt BFT n bloggers thread..

how u doing?

mel18 replied at 14-8-2017 10:28 AM
hahaha

same ngn aku,...

Mekap tu penting hokey......iols pun sama..tapi tak de la mekap beria sangat..yang wajib je..kening, foundation, lipstik...yang penting pegi kerja nampak fresh. Baru la ada keyakinan gittewww..

Suchi replied at 14-8-2017 10:08 AM
Duit kecemasan korang simpan kt mana? Dlm acc bank yg guna tuk shopping atau tabung ayam atau asb/ ...

ade kt umah...
x byk dlm rm500je

julia5094 replied at 14-8-2017 10:26 AM
Maybelline pun bagus wat..iols pun guna drugstore punya product je..yang penting sesuai untuk muka ...

sama la dgn iol guna brand kt drugstore gak..downgrade sket asalkan dpt beli complete set even campur2 brand..tp x la selalu membeli..cuba itu ini brand mana yg sesuai kt kulit n muka

Peterpan17 replied at 10-8-2017 08:57 PM
tulah pasal. Masa adik beradik pompuan aku nak kahwin, keluarga lelaki msk meminang, tanya berapa  ...

Samala dengan ayah. Macam tu jugak. Masa nak kawin, tanya kat dia...berapa nak letak hantaran. Dia cakap, ikut kemampuan pihak lelaki. Iols pun tau takat mana kemampuan husband masa tu, jadi tak de la letak mahal2. Kita ni nak kawin, nak hidup bersama. Buat sekadar yang termampu, sebab kita nak hidup bersama di untuk jangka masa yang lama. Jangan di sebabkan nak perkahwinan yang grand..kita dok hutang sana sini. Sekian bebelan ahkakk...