CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Rayyan01

Hubungan Makin Hambar Menjelang Perkahwinan UPDATE: Pertunangan dah berakhir.

Tetiba aku plak pening mikir bab tunang ni

matchstick replied at 8-8-2017 09:19 PM
Xde masalah besar pun tunang tt tu..
Kawen je lah dek oii..

Hahhaha, cer minta insta trus gitu

Kawen je lah dek oii..

Kan? Tt je mengada. Mentang2 ada 2 thread tunang laki bermasalah tt pun mengada2 create masalah takda perhatian tunang tapi dalam masa yg sama dia melayan perempuan mengubat kesepian #donelahar LOL

Semoga tunang tt ada abang bujang. Tapi laki orka ni selalu taste orka jugak. Yg pompuan je tak memilih

Nape asik tbaca benang tunang bermasalah je lately

spankee_fili replied at 8-8-2017 06:07 PM
korang budak muda zaman sekarang ni memang manja gini ke?
pengaruh kpop ke yang bayangkan dunia per ...

Hai. Saya tak pasti sis ada baca betul2 atau x saya ada reply dekat atas2 ni. Saya bukan la mengada2 nak berkepit 24/7 ke or nak tunang saya sentiasa bagi perhatian dkt saya ke apa or feeling2 drama korea yg sy sah2 tak layan pun seumur hidup. Ini bukan soal dia jenia tak suka berkepit ke clingy ke apa. Saya cuma persoalkan why dia berubah layanan terhadap saya lepas kami dah bertunang ni. If nak kata dia busy or ada masalah sendiri ke, why dia boleh je allocate masa utk whatsapp, borak2 dgn kwn2 hari2,including kawan LELAKI ya.. Bila saya, terus cakap rimas la buang masa la nak kena tanya khabar, nak whatsapp nak borak ? Saya ni siapa? If dia rasa nak borak or sekadar nak tanya khabar tunang sendiri pun suatu benda sia2 bagi dia tapi utk berwhatsapp dgn kwn lelaki lain tu xbuang masa, xsia2, apa gunanya sy jadi tunang dia? Salah ke sy rasa benda tu mcm tak adil? Bukan sy gedik nak berkepit dgn dia nak whatsapp hari2 ke apa, tp if dia sekdar nak sy act as tunang dia on weekend je, apa gunanya saya ni?

Pasal majlis kahwin, again saya dh explain dekat reply atas2 yg sy bukan kisah nak campur persiapan ke apa, xhingin pun nak masuk campur.. Sy sedar majlis a-z bapak dia keluar duit apa je hak saya nak bersuara lebih2? Nak ke sampai keluar drpd mulut dia " abg bukan keluar satu sen pun majlis ni" ? Saya cuma terkilan sbb dia seolah meminggirkan keluarga belah saya dalam aspek jemputan and pembahagian meja VIP. Itu sahaja tp sy dah kata sy pendam je xbising2 sbb again, majlis bapak dia yg kuar duit apa hak saya nak bersuara?

Genkidesuka replied at 8-8-2017 06:14 PM
Assalammu'alaikum TT,

Dpt org kaya susah, dpt org takde duit pun susah.   Perangai tunang yg tak  ...

Waalaikumusaalam.

Saya bukan bising pasal sy xboleh nak berduaan ke apa dgn dia. Saya tahu batas pergaulan. In fact saya tak pernah sekali pun sentuh dia. Pegang tangan pun tidak. Harap baca reply saya di atas utk pahamkan why saya  persoalkan layanan dia pada saya. And tq for ur advice btw . Saya mmg bersabar je pun selama ni.

Follow Us
zztop63 replied at 8-8-2017 06:43 PM
kawin cepat2 bro
dapat anak
setel masaalah

Ok. Tq for ur advice ya

mbhcsf replied at 8-8-2017 07:31 PM
u kembali
dan dampingi Allah

Tq for ur advice .. Mmg betul saya banyak berdoa and istikharah selalu. Saya mohon tuhan bagi saya kekuatan untuk berhadapan semua ni. Saya selalu doa supaya jodoh kami dipanjangkan and tuhan lembutkan hati dia and jugak betulkan apa yg kurang tak kira la pihak saya mahupun dia. Saya sayangkan hubungan ni. Memang doa je yg sy mampu buat utk terus bersabar dan kuat utk lalui semua ni. Tq banyak2 for ur advice. Really appreciate it.

Adoi apa sudah jadi ni..ada jantan berkualiti dpt plak girlpren tunang yg tah pape..korak ni spesis x bleh make up mind kot sbb tu sng kena tolak sana sini. Pikir bebaiklah..kawen bukan sehari dua tp sepanjang hayat.jgn dh kawen ni bercerai berai. Masa x kawen lg ni lah pikir betul2. Kalau x sedia batal je pertunangan tu dan move on.

Kawen je lah dek oii..

Hahah abang dia duda kak hahaha anak sorang. Wife baru mintak cerai dalam tahun ni jugak hehe

bersyukurlah bro dengan rezeki yang Allah SWT bagi

kalau ko baca dalam KRT macam2 kisah ada, menakutkan, nih setakat masalah kecik jer redha jer la

Jangan ko putus bro, aku baca dak pompuan tuh cam baik2 jer, kalau ko taknak pass jer lah kat aku

Semoga Berbahagia

doubleA replied at 8-8-2017 09:31 PM
Kan? Tt je mengada. Mentang2 ada 2 thread tunang laki bermasalah tt pun mengada2 create masalah ta ...

Hai. Again, saya tak sure awak betul2 baca atau tak apa yg sy ada explain dkt atas2.  So I really dont know why u still give such statements.  If rajin baca la ya before u can simply nak cakap saya mengada2 create masalah la apa semua. For what saya nak mengada2 create masalah yg takda semata2 sebab dua bro lain tu ? Ada some competion yg boleh dapat rumah banglo ke if saya nak compete??

And for ur statement cakap saya  bagi alasan utk bunga2 nak curang la saya melayan perempuan lain mengubat kesepian la, for god sake, once again, did u read my statement properly before u gave such statements??  Saya dah mention saya tak melayan. Saya bermsg dgn dia as a friend. Dont tell me dkt sni u guys mmg takde bermsg dgn kwn berlainan jantina langsung? Takkan semua yg bermsg dianggap curang?  My tunang pun berwhatsapp dgn kwn lelaki dia almost evryday walaupun dgn saya sendiri pun dia tak nak whatsapp. How i know? Yes i pernah check phone dia and thats how i tahu pasal tu. I did mention bila je saya noticed kwn saya tu lain mcm saya dah jarakkan diri. Sy stop msg dia. Dia confess and sy dah tolak. Until today saya mmg langsung xreply and ignore all her calls and msgs..  Saya tak pernah janji bukan2 dgn perempuan tu. From beginning sy dh ckp sy tunang org. Saya msg dia as a friend tak lebih dr tu and bila dia yg mula lain mcm, i backed off. Ada ke saya cakap sy xnak lepaskan dia and saya nak terus bermsg dgn dia?? So celah mana sy melayan and nak curang?

I'm sorry if macam harsh but i need to correct whatever yg u main cakap je. I'm sorry if saya mcm biadap.

mokcikKSKB replied at 8-8-2017 10:17 PM
Adoi apa sudah jadi ni..ada jantan berkualiti dpt plak girlpren tunang yg tah pape..korak ni spesis  ...

Kalau la semudah tu nak cancel segala sis hehe Banyak hati and pihak kena jaga jugak haha bukan antara saya dgn dia je kan. Takpela saya kena banyak bersabar and tak putus2 doa supaya hubungan kami kembali mcm dulu2..  Tq sis

ninnakarinna replied at 8-8-2017 05:42 PM
Good for u sis.. putus utk kebaikan. Takpe. Tunggu dgn sabar k.. hikmah is on its way

Tq kak.

fikir lah mana yang terbaik...TT

Rayyan01 replied at 8-8-2017 05:44 PM
Hahah  queen control la ya mcmtu haha agaknya la kot hehe

Pasal kwn perempuan tu mmg takda pera ...

Tq TT.moga semua baik2 untuk kamu n tunang kamu.Byk2 doa .

BiskutOat replied at 8-8-2017 10:18 PM
bersyukurlah bro dengan rezeki yang Allah SWT bagi

kalau ko baca dalam KRT macam2 kisah ada, mena ...

Mmg tak nak putus asa pun ni  bro hehe kalau dah putus asa xdela seek for help and advice dkt sini hehe

Aku tak kata dia jahat, dia mmg baik tapi adala few things yg aku xboleh nak mention pasal how dia treat aku selama ni yg kdg2 buat aku rasa mcm nak give up haha Biar la aku je yg tahu semua tu tapi aku just harap dia akan berubah and kembali mcm sebelum kami bertunang. Masih belum nak pass2 bro haha bukan bola nak pass2  hehe anyway tq bro for the wish..hehe

cheergirlz replied at 8-8-2017 10:48 PM
fikir lah mana yang terbaik...TT

Insyaallah.. Tq awak for ur advice..

Jeniechan replied at 8-8-2017 10:51 PM
Tq TT.moga semua baik2 untuk kamu n tunang kamu.Byk2 doa .

Amin. Tq sis. Saya doakan sis ada chance dgn dgn TT thread tunang hijabista tu hehehe good luck ya haha

Edited by Jeniechan at 8-8-2017 11:06 PM
Rayyan01 replied at 8-8-2017 10:36 PM
Hai. Again, saya tak sure awak betul2 baca atau tak apa yg sy ada explain dkt atas2.  So I really  ...

Relaks bang.kaka doubleA bg pendapat je tu.kena ada juga yg tgur sentap2 baru ko mcm tersedar gitu .bak kata org; kalau takut dilahar forummer jgn berumah di tepian forum .

Btw byk soalan yg ko patut tnya tunang ko bukan tnya forummer.ie kenapa layanan dia lepas tunang n knapa boleh wasap org lain tp xwasap ko.hnya dia je tau