CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

Lara Alana Dah Besar! Netizen Kata Muka Wanita Ini Sama Macam Dia

raradhia replied at 10-8-2017 10:40 AM
mmg budak2 mcm tu, kuat bermain apa semua. .yg i hairan kenapa org yg dah tua nak mengejek2 budak  ...

I masa kecik, dari tadika sampai sekolah menengah kena hina dgn makcik2. Sebab I dulu atlit. I jaga makan n kerap berjemur. So jadilah kurus dan hitam berdiri mcm tiang letrik.

Setiap kali kenduri family atau hari raya, I lah jadi bahan kutukan. Tp parents I ajar, org kutuk diam je, so I diam je lah. Biar masa je yg ubah segalanya. Gituuuu

Bila I dah dewasa, bekerja, I make over head to toe. Yg kutuk tu semua berbalik ke diorang dan cucu diorang. Muka diorg pun, I dah tak berapa ada hati nak jumpa. I guess I ni pendendam. Sebab masih terngiang2 caci maki dan hinaan diorg masa childhood dulu.

Wuuuuuu pedihnya menusuk nusuk..! Betul lah, setiap apa yg kita ucap, samada melalui lisan, perbuatan atau penulisan AKAN BERBALIK pada kita juga one fine day. Kalau org pernah menyakiti kita dlm cara apapun, dia akan kena balik. Sabar je

WajibulGhunah replied at 10-8-2017 03:23 PM
I rilek je kne bahan
X rasa pape pun x amek hati
Kulit i warna pink2 putih melepak so org panggi ...

Budak berkulit Putih pink is lawa. Budak berkulit hitam berkarat is huduh. So that org yg merasai dikutuk caci hina hitam mcm org asli akan terasa sampai ke tua. Contoh terdekat, I. Hahaha

kikiharris replied at 10-8-2017 06:08 PM
hati2 uols..berpada pada nak nak lepas geram,kutuk mak bapak yg overrated tu.
takut esok lusa kata2 ...

Agree. Makcik I dulu kutuk2 mak i as adik ipar diorang. Sekarang SEMUA kata2 dan perbuatan diorg dah berbalik pada anak diorang, malah lg teruk. Betul org kata, berhati hati dgn kata kata kita sebab sifatnya berbalik.

Kata kata ni mcm boomerang. Jauh mana kita lempar, dia akan patah balik juga. Mcm makcik I tu terima balasan 20tahun kemudian. Tapi I tetap nampak progress tu. Hows my mum dikutuk dan hows my makcik dapat balasan puluhan tahun kemudian. Insaf sekejap I.

comel je tgk lara tu... budak2 lagi.. dh besa nanti pandai la dia make over diri dia..
lara ni kadang tgk byk ikut muka mummy dia.. tang idong kot hehee... dh anak dia kan..

KucingBiru replied at 11-8-2017 07:11 AM
Takde orang hina anak istimewa.. orang sayang dan simpati lagi ada lah.

Anak zarina zainuddi ...

boleh u bagitau tak apa symptom lara yang u kata dia 'special'?

takde gemuk mana pun lara tu acik-acik kepam selulit oi... normal weight je lara tu. nampak dia playful and happy je, why porumer runsing susah hati sangat? heran iols...

@annehuda pls katup benang ni... kesian lara kena hina. nak kutuk mak bapak dia go ahead lah, ni budak tak bersalah pun kena. nampak nau busuk hati bau najis kumbahan

Follow Us
Meols pun tak berapa minat dgn sawal tu tapi takdelah sampai hati nak kutuk Lara.
Setiap kanak kanak perkembangan dia lain lain ya.
Ada budak tumbuh gigi 6bulan ada budak tak.
So sama macam lara ni. For me dia okay je. Ceria, main main tak cover cun bagai.
I know her parents dah did the best for her. Semua ibubapa pun nak yg terbaik utk anak anak kan.
Jadi janganlah hina lara tu. Nak hina mak pak dia suka hati lah.
Dengan budak budak pun nak cari pasal. Apalah korang ni

harrypoter replied at 10-8-2017 11:13 AM
mcm muka pesakit sindrom down

musti mengamok kalo apaknya baca posting ko ni...

peliknya acik kepams sekalian.yg dok agungkan/hina lebih anak org kenapa?comel kecik2 takkan kekal smpi besar.mcm tu gak sebaliknya.biarkan jela lara ni dgn mak apaknya.klu suka ecah pun suka tgk jela.tak yah la compare.cuba laki acik compare acik dgn bini jiran.rasa apa?biarkan ecah lara keksop ke sapa.klu suka tgk.tak suka diam2 je.

Dekat2 sama. Lana kiut per. N bila dia cakap kedengaran clear n ada keyakinan. Nampak dia bukan jenis huha huha. Dari gaya dia mungkin dh besar nnt jadi girl yg tegas, formal n polite. Tp xtaula kan. Teka je

MyNameIsIris replied at 11-8-2017 09:35 AM
boleh u bagitau tak apa symptom lara yang u kata dia 'special'?

1. Lara punya focus tak macam budak lain ni yg rasa main thing aku nampak pada Lara
2. Speech delay issue
3. Face features Lara. Macam budak down syndrome dan william syndrome. Face fature dia lain. Kalau ada Mild DS muka not that obvious tapi smile dia tetap tak sama dgn normal kids.

Ni yang aku tau

Teringat mase peknen anak kedua suke sgt tgk gelagat si Lara ni. mmg chicky comel habess dia ni. Nk2 kalau dia senyummm. Alahaiiiii. Penuh muka2 tu kalau senyum..

as  a mom yg ada anak speech delay..aku rs itu normal shj.Insya Allah pegi therapy elok je anak bckp.walaupon xminat kt schawal..tp aku suka Lara Alana ni..n bg aku cara Awal bsrkan anak dia normal sama mcm makpak zmn skrg.Lara pon nmpk pndai bdknya.bezanya Lara lahir sbg anak selebriti n makpak dia jadikan dia selebriti jugak seawal usianya. doakan yg baik2 utk Lara.bab fizikal aku xreti nk tgk.as for me Lara comel sama je mcm bdk2 normal yg lain.aktif dan suka bersosial jugak bdknya.so, xde mslh kot

aku suka je lara ni..nampak budak bijak..comel dimata aku.
:-)

AnggunSophea replied at 11-8-2017 08:58 AM
I masa kecik, dari tadika sampai sekolah menengah kena hina dgn makcik2. Sebab I dulu atlit. I jag ...

sabar laa sis, nasib baik sis berubah jgak make over sana sini. .biar terbeliak mata org yg mengata tu haaaa, kira mcm nonones jgak laa ni kan. .kihkih

Scha mental kuat jugak even anak kena kutuk kaw2.. ni kek nis baru komen sikit dah block org. Mental koyak. Booooo....

suzlye77 replied at 10-8-2017 07:24 PM
Kan... Sy tiap kali nampak budak sindrome down mesti nangis sbb mereka insan yg sangat kesihan...  ...

aku pun sejenis yg cepat tersentuh tengok budak2
tapi aku nasihat kat diri aku sendiri, sebenarnya kita yg lebih kesian
sebab bebudak DS tu syurga tempatnya, kita nih belum tentu lagi
dok ngutuk2 org kt dunia ni, jangan sampai kita jadi muflis di akhirat nanti

Penting lara banyak duit.. dari makcik makcik kat sini. hahaha

ellieya replied at 11-8-2017 11:18 AM
as  a mom yg ada anak speech delay..aku rs itu normal shj.Insya Allah pegi therapy elok je anak bckp ...

tahnya.. pada aku pun speech delayed mcm lara tu xmajor mana pun.... setiap anak lain phase nyer.... bukannya di x bercakap langsung.....
aku x nmpak plak ada syndrome2 apa pun kat lara... tak payah la kita org luar ni yg suka2 ati nak men diagnose kan anak org... biar doctor yg tentukan..... giler la deme ni  

faraway1 replied at 11-8-2017 12:08 PM
Penting lara banyak duit.. dari makcik makcik kat sini. hahaha

setuju... murah rezeki lara kan...