CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pendeta

[Tempatan] Penceramah agama rapat dengan ahli politik ditahan PDRM kerana mencabul

aaz replied at 10-8-2017 11:48 PM
CnP dari http://iluminasi.com/bm/menjawab-fitnah-kaitan-habib-syech-dan-si-penipu-habib-taha.html

...

amboi kuat nya drama di mejlis ugama puja nabi tuhan etc ini.
kalah drama tiwi pukul 7 kat tiwi 3 itu dek
drama swasta sangat cerita nya

aaz replied at 10-8-2017 03:48 PM
CnP dari http://iluminasi.com/bm/menjawab-fitnah-kaitan-habib-syech-dan-si-penipu-habib-taha.html

...

Tak paham...aku tak tngk tv and tak follow rancangan agama.
Maksudnya ustaz arab kaki seks tu sapa sebenarnya? Yg berjambang mcm Ali G dictator di pitnah sbb pak arab lain ke?

Sorry tu say i never interested in majlis agama yg di anjurkan oleh ustaz2 giler glamer nak popular di tv..ustaz don ke, kazim, maza ke semua pada aku  propa je lebih.. tak minat tp x bermakna aku kurang islam ok..kang ada pulak kecam...

Ustaz pd aku kena org yg tak berpolitik tak gila glemer dia duduk diam je ..org cari dia bukan dia terpaja2 mencari public adoration

amboi bgitu khusyuk dan tawadduk kak mah aminkan doa beliau...mesti cepat makbulkan
pasni boolehlah jd imam berhanabana dlm jel sg.buloh plak pak sekh.mereputlah dikau dlm lokap tuh

Edited by aaz at 11-8-2017 06:16 AM
torsotiger replied at 11-8-2017 12:46 AM
Maksudnya ustaz arab kaki seks tu sap ...

Kalau baca yg ditulis tu, yang I faham Taha Abu Umar ni conman jer bukan ustaz pong. Untuk convince yang dia ni habib, dia pi majlis yang habib2 hadir. So that dia buleh convince org politik yang dia ni pun set2 habib. Modal dia - kunon2 alim dan boleh merawat.I check kat google nama dia nih (tak tahulah kot2 I tak jumpa lagi), tak dak langsung  kat negara lain. Kat Malaysia ni jah disanjung, tu pun oleh setengah2 set2 politik dan yg mudah terpedaya. Lagikan orang menyamar jadi nabi pun ada, inikan pula jadi habib, jadi ustaz

Tak sure. I tak jumpa lagi asal mana. Kawan I cakap dari Iraq

I tak sure dah ada yang letak kat sini tak  tulisan Bohari, pakcik budak perempuan yang  buat report tu.  https://www.facebook.com/mohamad.bohari/posts/1620901237982172

Assalamualaikum, kpd semua sahabat. Hari ini saya nak bawa kisah yang sangat memeranjatkan, tak sangka perkara sebegini boleh berlaku.
Beberapa hari lepas, kakak saya bertanya saya adakah saya mengebali al habib abu umar. Saya katakan tidak kenal. Kalau Habib Umar saya kenal dan maklum. Saya tanya kenapa dgn dia? Namun kakak saya tidak memberitahu dan seperti menyembunyikan sesuatu.
2 hari lepas(29/7/2017), barulah semuanya terbongkar, naluri keibuan dapat mengesan kejanggalan perangai anaknya. Dipendekkan cerita, anak buah saya (anak kakak) disapa di fb oleh lelaki ini, taktiknya licik, dia memancing wanita naif yang cenderung kepada hal agama (untuk menjadi wanita solehah). Dengan penampilan gaya ulama, berjubah beserban, gelaran2 al habib (maaf saya tidak berniat hendak merendahkn golongan habib yg benar apalagi menghina, sy juga pencinta Habib Umar, Habib Ali dan yang lain, cuma saya tidak bersetuju dgn manusia yg menggunakan gelaran ini utk menipu)
Modus operandinya, pertama dia akan meminta gambar yg dekat, katanya utk tujuan nak lihat sejauh mana kita ada penyakit (rohani atau fizikal) padahal gambar itu akan disihir atau pukau.
Berbalik tentang anak buah saya, setelah berkenalan hanya 2 minggu, dia diminta puasa, dan sheikh ini suruh dia datang berjumpa dengannya di masjid wilayah kononnya mendapat keberkatan apabila bertemu di Masjid. Kemudia setelah solat maghrib berjemaah, dia membawa anak buah saya ke restoran makanan arab berstatus mewah di Sri Hartamas. Kemudian dibawa je rumahnya. Bayangkan, anak buah saya ni bukan jenis berani berjalan berseorangan apalagi dalam jarak yang jauh penang-gombak. Bila saya tanyakan kenapa sampai berani macam tu, dia seolah dipukau dan fikirannya kosong. Alhamdulillah sebelum sheikh ini melakukan apa2 pada dia, dia sempat keluar dari rumah tanpa pengetahuan lelaki itu pd keesokan harinya. Tp dia masih berhubung dengan lelaki itu sehinggalah dia dibawa pulang ke rumah di selangor oleh ibunya semalam. Dan sebentar tadi saya bawa dia berubat di Pusat Rawatan Darussyifa', alhamdulillah sedikit sebanyak sudah berubah. Untuk langkah pencegahan, anak buah saya telah menukar nombor telefon bimbitnya, dan sentiasa berjaga2 kerana gambar keluarganya, alamat rumah sudah diberikan kepada lelaki itu, dan lelaki itu pernah memberi amaran pd anak buah saya agar merahsiakan hubungan mereka daripada pengetahuan org lain.
Dan dgn niat utk mengumpul bukti, saya MENYAMAR utk menjadi rakannya, namun dia meminta no hp dan kami berhubung melalui whatsapp. Terpulang kpd anda utk menilai, berhati-hatilah buat semua wanita di luar sana. Sy sertakan beberapa Screenshot perbualan antara sy dan dia, dan gambarnya. Dlm masa terdekat juga sy akan bawa anak buah utk buat laporan polis.
Sesuatu yang jijik dibuat atas nama agama utk memperdaya n mengambil kesempatan ke atas wanita. Menggunakan ayat Quran dan Hadith Nabi Muhammad saw. Dia juga mendakwa mempunyai hubungan yg baik dengan pemimpin2 Malaysia. Dia juga katanya pakar dalam merawat penyakit2 yang berkaitan dengan makhluk halus, hinggakan Siti Nurhaliza juga pernah bertemunya sebagai ikhtiar mendapatkan zuriat. Dia juga pernah mengeluarkan kenyataan akan mencium dan memeluk dan membuat hubungan pada pertemuan kali kedua.
Dia menawarkan rawatan kepada siapa yang ikhtiar untuk mendapatkan zuriat/ sakit. Menawarkan kerja bagi siapa yang mencari pekerjaan. Menawarkan diri menjadi guru kepada yang mencari ilmu. Hinggakan sampai ingin belanja pergi umrah! Semua yang indah2..
Katanya lagi sesiapa yang cuba memfitnahnya, akan mendapat musibah.
Sudah berapa ramai agaknya wanita yang sudah terpedaya. Jauhilah musibah besar ini!

Follow Us
Aku mmg xcaya dgn geng sorban besar kuali gitu....
Sbb tgk ulama femes2 pon xde pulak besor2 serbannya...

Pak Sheikh gila seks.

mcm mana lah arab2 ni boleh dapat himpit menteri2, peluk2 bergambar mcm kenal lama. Ada jer member cameraman standby cekup gambar nak buat modal.
Dorang ni pakai ayat pukau agak nyer so senang himpit vvip. Dorang ni mcm bomoh arab pandai pekena kan orang. Mass hypnotise gitu..

panjang plak artikel itu..
so kesimpulannye pak syeikh mana yg naik syeh ni??

Sesape Sudi Translate Silakan

lasagnaklcc replied at 10-8-2017 02:03 PM
Ada whatsapp yg viral aritu ke? Yg english blh tahan hauk.

Seterusnye di: http://sozcyili.blogspot.my/2017/08/dan-akhirnya-pak-arab-mengaku-ulama-ini.html

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

ish. i dari kecik tak percayakan so-called ulama2 ni.. sejak dpt ustaz gatal yg dtg rumah ajar mengaji. berlindung sebalik agama, pakai serban, jubah, tapi sebenarnya setan!

Patot la terkincit Utusan, Berita Harian ape sume nak repot ye..

torsotiger replied at 11-8-2017 12:46 AM
Maksudnya ustaz arab kaki seks tu sap ...

tk pasti apa yg ko maksudkan ustaz glamer & propa...

bg aku puak ustaz la ni ada 3 golongan..

1. golongan ustaz yg mengajar dari masjid ke masjid @ surau... kira yg mengajar mingguan la ditmpt2 berkenaan la..
2 golongan ustaz yg diundangkan utk bg ceramah..mcm golongan 1 juga tp dah femes sikit la... hadirin ambil video masa diorng ceramah & upload kat utube... klu ada perkara yg dibincangkan ut agak sensitif..viral lah utube tu... bkn diorng yg terhegeh2 nak propa @ glamer pun...
3. golongan ustaz yg diundang utk menjayakan acara2 yg besar2... yg ni ramai puak2 habib ya hanana ni... berpuluh2 ribu hadirin... puak politik pun suka yg ini sebb bila dpt mengumpulkan ramai hadirin, senang nak bg ucapan (pengaruh le tu..)..

& psl puak ke 3 ni, puak ke 2 ada memberikan peringatan kpd org awam supaya jgn terpengaruh sgt.....

pakcik tiger selalu ngam dgn golongan 1 la ya..?

ACONG MENYAMAR USTAZ KOT HAHAHAHA

susukambingbest replied at 10-8-2017 11:08 AM
Yg habib gemuk yahanana tu kmain rmai pngikut heol. Mnteri, retis2 smua ada. Dah trang2 slh sorng  ...

tok guru dia sape yg dari yaman tu ke
kalau yg tu jakim pun dah fatwakan sesat aliran tarekat pemuja kubur dari yaman
ada 2 3 org tp salah sorg habib dari yaman tu lah

hadap sgt jantan kopiah n serban tinggi  ni!

Edited by torsotiger at 11-8-2017 06:32 AM
budaktua replied at 11-8-2017 01:50 AM
tk pasti apa yg ko maksudkan ustaz glamer & propa...

bg aku puak ustaz la ni ada 3 golongan..

ustaz golongan 1 je..tp yg ni pun tengok salah silah/ backgroud study jugak

yg lain tu dengar2 lalu gitu je..bila diorg dah glemer, objektif jadi tersasar x banyak tp sikit.. jd aku avoid all together golongan 2-3 ni

maksud tersasar ialah mengunakan popularity utk buat bisnes lain contoh buat air jus senang ingat, buat rancangan bual bicara kosong- bila ada rancangan ni akan ada la commercial advertisement/ sponsorship - barang2 diiklankan bersifat duniawi...

According to a report, Kuala Lumpur police chief Comm Datuk Amar Singh Ishar Singh confirmed that the woman had applied to retract the report. ― Picture by Yusof Mat Isa
KUALA LUMPUR, Aug 11 — A woman who lodged a report against a man — who claimed to be an Islamic preacher — for allegedly molesting her has retracted her accusation, theSun reported today.

The paper quoted Kuala Lumpur police chief Comm Datuk Amar Singh Ishar Singh confirming that the woman had applied to retract the report.

“The complainant wants to retract the report but we will conclude our investigations and submit our findings to the Attorney-General Chambers to seek further advice on the case. The case is for outraging modesty under Section 354 of the Penal Code” he reportedly said.

He revealed the man also has a record of previous crimes. The paper reported he was believed to have committed trespass, molestation, domestic violence and gang-robbery.

Yesterday, Kuala Lumpur CID chief Asst Comm Rusdi Mohd Isa confirmed the man was remanded on Friday after a report was lodged by the alleged victim’s father, but was released on bail on Tuesday.

Rusdi told mStar the man holds Malaysian permanent resident status. Amar Singh said today the police will decide whether to revoke it after wrapping up the investigation.

The self-styled preacher reportedly used Facebook, as well as his status, religious appearance, and promise of religious talks to lure women before taking advantage of them through religious healing or blessing ceremonies.

A check by Malay Mail Online on a Facebook page claiming to represent the preacher showed numerous photos of the man with top leaders from both ruling party Umno and the Opposition, and even Islamist party PAS.

Read more at http://www.themalaymailonline.co ... QgKjJjwY0z6X9gmj.99
laaa tarik balik plak...makin menjadi2 laa tok syeikh ni carik mangsa lain

Edited by meiya_loya at 11-8-2017 04:44 PM
laaa tarik balik plak

dah baca balik...aiyoo, agak2 nape tarik report? Ke mamat nie gune pengaruh org2 politik yg taksub dgn dia neh?