CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: FOTHER-MUCKER

[Dunia] Jiran sebelah mati shahid rupanya..patutlah kaki mayat tak merepot.

Madel replied at 14-8-2017 11:12 AM
Ahma aku cina la..kan aku tulis mendiang.

ok laa...... jimatkan ruang....... agak2nya umah isle kat singapore tu nak tanam celah mana..... campak kat laut?   

Madel replied at 14-8-2017 07:06 PM
Di bakar ..dah suara majority nak dibakar..
Mungkin dibakar harga nya lebih murah berbanding dita ...

Abu tuu tak tertumpah ke.. cthnya kena lggr kucing ke.. sorry kalo singgung prasaan

Buritan replied at 14-8-2017 07:29 PM
Abu tuu tak tertumpah ke.. cthnya kena lggr kucing ke.. sorry kalo singgung prasaan

Mana ada..proses pembakaran , asingkan abu n tulang semua tu bukan dibuat cincai2..proses pembakaran keranda pun amik masa dlm 2jam lebih..aku tenguk n join proses pembakaran  tu..pastu abu masuk kan dlm bekas..ritual sembahyang lagi..tu semua sami yg buat n kita family members ikut la.
Pic yg aku attach ni yg simpan kat temple..yg kat rumah pakcik letak kat tokong sembanyang tokong tu kan tinggi..kucing or anjing tak ada langgar pun.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Madel replied at 14-8-2017 08:03 PM
Mana ada..proses pembakaran , asingkan abu n tulang semua tu bukan dibuat cincai2..proses pembakar ...

O cam tu.. katakanlaa tertumpah.. tak mengapa ke

RahmanHatim02 replied at 14-8-2017 07:16 PM
ok laa...... jimatkan ruang....... agak2nya umah isle kat singapore tu nak tanam celah mana..... c ...

Ko ni kan tak leh ke hormat kprcayaan org.. tak kisahlaa nak buang kat mana pun.. pastinya mrk buat yg terbaik

Buritan replied at 14-8-2017 08:09 PM
O cam tu.. katakanlaa tertumpah.. tak mengapa ke

Entah aku pun tak tau kalau tetumpah jadi apa.so aku tak dpt nak jawab soalan ko..tapi pantang larang sepanjang 5 hari pengkebumian ahma aku tu mmg ketat la..kena ikut apa yg sami tunjuk ajar...

Follow Us
Buritan replied at 14-8-2017 08:10 PM
Ko ni kan tak leh ke hormat kprcayaan org.. tak kisahlaa nak buang kat mana pun.. pastinya mrk b ...

That y aku tak reply pun komen2 sinis mcm gitu sis..buang masa je
Afterall aku bukan cina ..aku melayu islam
Family belah ibu aku masing2 ada kepercayaa dan anutan agama masing2..tpi bila bab kematian nenek..masing2 bersatu as family..
Tak lari pun akidah aku or jadi murtad hanya dgn 5 hari join sama uruskan pengkebumian nenek aku tu..

Edited by FOTHER-MUCKER at 14-8-2017 12:39 PM
Buritan replied at 14-8-2017 11:29 AM

Syukur allahamdulilah atis burutan dah semakin mendekati agama. semoga atis buritan menjumpai agama yang benar!

Madel replied at 14-8-2017 08:19 PM
Entah aku pun tak tau kalau tetumpah jadi apa.so aku tak dpt nak jawab soalan ko..tapi pantang lar ...

Seronok dengar ko punye explanation... seronok jugak kawin campur selain anak cantik.. bab agama yg penting hormat aje laa kprcayaan masing masing

Buritan replied at 14-8-2017 12:42 PM
Seronok dengar ko punye explanation... seronok jugak kawin campur selain anak cantik.. bab agama y ...

So mesti etis buritan ni pprt berkerak kan? Dah la jeles pada orang mati syahid sekarang atis buritan Jeles Pada orang kelahiran campur! Yang cute handaome menawan.

Buritan replied at 14-8-2017 12:10 PM
Ko ni kan tak leh ke hormat kprcayaan org.. tak kisahlaa nak buang kat mana pun.. pastinya mrk b ...

dah takde tanah nak tanam, campak je bagi anjing makan   

Rate

1

Madel replied at 14-8-2017 12:03 PM
Mana ada..proses pembakaran , asingkan abu n tulang semua tu bukan dibuat cincai2..proses pembakar ...

tanam pun bahaya gak...... sekali tanah jerlus, abis moyang buritan tercampak keluar dari tanah  

Rate

1

Buritan replied at 14-8-2017 08:42 PM
Seronok dengar ko punye explanation... seronok jugak kawin campur selain anak cantik.. bab agama y ...

Kata islam itu mudah..penganut nya je yg menampakkan islam tu menyusahkan.sikit2 nak jatuh hukum.
Dari 1st day sampai hari last..tak ada pun org keliling pandang serong pada aku n family..tak ada pun aku dihalang dari masuk ke columbarium..ke tempat pembakaran mayat tu ke.aku sama2 join sembahyang..sama2 duduk bertafakur sepanjang sami tu membaca doa2 kematian..tak ada pun kena jerkah 'hei!u org islam tak boleh masuk sini'...elok je sami2 n pengikut depa layan aku n family..sbb depa pun faham..kami ni ahli keluarga .ni last respect pada nenek..

Mayat yang tak reput ni adalah petanda mayat yang tak diterima bumi ... walahualam

Madel replied at 14-8-2017 09:02 PM
Kata islam itu mudah..penganut nya je yg menampakkan islam tu menyusahkan.sikit2 nak jatuh hukum.
...

Kenkadang hakku pun bosan dgn set set ustaz itu tak leh ini tak boleh.. bukannya ko masuk kafir pun... just last respek

FOTHER-MUCKER replied at 14-8-2017 08:47 PM
So mesti etis buritan ni pprt berkerak kan? Dah la jeles pada orang mati syahid sekarang atis ...

Ade hakku kisah.. yg penting tak hitam mcm hindu paria dan tak sepet mcm cina jinjang..

Buritan replied at 14-8-2017 09:20 PM
Kenkadang hakku pun bosan dgn set set ustaz itu tak leh ini tak boleh.. bukannya ko masuk kafir pu ...

Family lain ada yg Kristian..derang pun sama mcm aku n family.. join sembahyang sesama.tapi tak sentuh pun colok walau di offer oleh anak murid sami...sebab derang dah masuk Kristian kan..ok jah, tak ada masalah pun.
Aku n famy pun pakai baju khas tshirt putih seluar itam sepanjang 5 hari tu..hari last yg berarak keranda tu pun aku sesama join ikut belakang kereta keranda nenek ..slow2 jalan pakai stokin je berjalan berkilometer gak dlm pagi mendung kol 11am...jiran2 melayu keliling situ mesti pelik tenguk ibu aku.. awat ada melayu bertudung terselit duk menangis teresak2 kan..tapi ada hakku kesah..akidah aku bukan terletak pada depa pun..
Kalau set lebai2 setaz2 itu tak boleh ini tak boleh silap2 aku dah kena pelangkung dgn kon..harommmm katanya..hahaha

Edited by pyropura at 14-8-2017 09:48 PM
Buritan replied at 14-8-2017 09:20 PM
Kenkadang hakku pun bosan dgn set set ustaz itu tak leh ini tak boleh.. bukannya ko masuk kafir pu ...

Eleleleh...tak suka ustaz kunun, tapi bila aku kritik setad2 tu, ko tudoh aku kapir lah, eatis lah.... munafik nya kau ...

Edited by cmf_shalom at 14-8-2017 09:55 PM
Madel replied at 14-8-2017 09:37 PM
Family lain ada yg Kristian..derang pun sama mcm aku n family.. join sembahyang sesama.tapi tak se ...

Sebagai seorang kluarga mualaf..ak nak bertanya pd saudara..

Apa pandangan sr tentang hukum mharamkan mengucapkan RIP kpd non..walaupun kepada mak ayah sendiri/datuk nenek/adik beradik yg bukan islam..sebab RIP bkaitan ngan doa n harapan si arwah masuk surga...

Mbe komuniti mualaf cina lain mmpunyai pandangan berbeza or sama ngan ulama melayu m islam lain..

Buritan replied at 14-8-2017 07:29 PM

Ape lar tongong punya soklan, ko ingat depa bungkus macam acik kepam bungkus kuih ka boleh tertumpah tumpah ...