CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-LTS

Pemandu Grab Tumbuk Muka Pelajar Perempuan

OrenTheReturn replied at 15-8-2017 03:10 AM
Aku tak setuju cikgu or org dewasa pukullll budak2 sbb itu buliiii torture namanya. Budakkk2 blhhh ...

Mmg pon oren..
Tp budak skrg ni dia ingt dia mcm kt sekolahla..buat biadap pon cikgu sabar je nengok..

Kt luar nasib xbaik..hah inilah makanannya..

Walau xpatut apa yg bro tu buat..tp nilah pengajaran hidup. Bukn semua org ada masa or ada kesabaran nak layan perangai diva kita.. klupon da biasa jd spoiled brat..

mommymonster82 replied at 15-8-2017 03:19 AM
Mmg pon oren..
Tp budak skrg ni dia ingt dia mcm kt sekolahla..buat biadap pon cikgu sabar je ne ...

Budakkk jd kirang ajarrr semua sbb didikan n cth tak betullll dr org dewasa sekelilingggg. Masalahnya kita nak expect budak2 jd malaikattttt mcm mana kluuu dorg disekelilingiiiik olehhh orgg2 dewasa pprt tak tahuuuu nak behave cara bercakappp semua lol (jgn ikuttt aku lahhhkat forummm ni, ye bukannn contohhh yg bailkk kohkohhhh)

OrenTheReturn replied at 15-8-2017 03:23 AM
Budakkk jd kirang ajarrr semua sbb didikan n cth tak betullll dr org dewasa sekelilingggg. Masalah ...

Nak buat mcm mn..per2 benda berbalik dr rumh jugak oren..
Dr pengalmn me budak yg berani biadap dgn org dewasa dgn parents dia pon dia biadap.. mmg dgn parents pon ckp tengking2.. mmg ni dri pengalmn jumpa kes2 budak biadap kt sekolah..boleh kt 99.99% mmg mak bapak pon dah xboleh buat apa..xkira la lelaki ke perempuan..lagi 0.01% tu kes terlebih manja.. mak ayah terlalu percayakan anak dan manjakan anak.
Mmg org kta apa fitrah semula jadi budak2 ni. Kalu dia buat silap n parents dia boleh tegur n dia makan saman.maksudnya dia ada rs hormat pd ibu bapa.. So pegi mn2 pon dia hormat org dewasa.. nakal mcm mn pon..kita tegur dia xmelawan dia tahu dia salah cuma yelah kdg2 keinginan tu xleh dikawal..tapi klu jenis biadap dgn kita yg dewasa memang dgn ibu bapa dia pon gitulah..  budak klu dia ada hormat dgn ibu bapa dia nk gaduh ke buli pon dia xcari yg lbih dewasa dr dia..biasa yg sebaya or lagi muda je..dr penglmn me gitula

mommymonster82 replied at 15-8-2017 03:32 AM
Nak buat mcm mn..per2 benda berbalik dr rumh jugak oren..
Dr pengalmn me budak yg berani biadap d ...

Sbb parents gagalll didikkk lah tu, parents pun mungkinnn perangaiiii sendiriii mcm bangsatttt ckp tengkinggg2 semua, takkan nak expect anak2 ckp mcm malekatttt. Pegi sekolahhh kluuu cikguuu pun bangsatttt makinnn menjadi2 lahhh kebangsatannnn budakkk2 pun. Tp klu cikguuui molia pending takk cikguuu nak handle budakk2 bangsatttt hasillll didikannn mak bapakkk bangsattttt ni!

Edited by mommymonster82 at 15-8-2017 03:50 AM
OrenTheReturn replied at 15-8-2017 03:38 AM
Sbb parents gagalll didikkk lah tu, parents pun mungkinnn perangaiiii sendiriii mcm bangsatttt ckp ...

Gitulah nak buat mcm mn.

Klu ada 1000 org xkn boleh elok semua. Ada budak ni kan oren..kita ckp baik2 lagi dia pijak kepala.dia rasa kita lemah dan takut dengan dia.. lagi dia tunjuk taiko. Tunjuk samseng.. masalh pulak.perlakuan biadap ni tak de dimasukkan dengan jelas dalam peraturan. Perlakuan mcm mn dikira biadap dan tindakn yg boleh diambil. Setakt ni xde yg khusus. Sbb adab sopan ni dikira nilai2 murni kan.

Dalam ramai2 mesti ada jugak sorg 2 yg terlepas..yg dah hbis cara dah..yg mmg org kt apa yg boleh buat doakan jelah..ada di sekolh pon kacau n buat khianat pd kawan2 sampi org lain xboleh belajar.. kerana dia sorg 1 kelas tak leh belajar .. hurm.

Byk lg faktor lain yg mempengaruhi. Tp faktor terbesar mmg latar belakang keluarga..  anak tu jd keras hati dan xmendengar kata. Harap anak kita xde gitula.. nauzubillah...moga lembut hati.. mudah untuk terima nasihat.. salh 1 cara selalu bg teguran kt anak..supaya dia dah biasa ditegur. Klu tak..jdilah mcm ramai yg ada skrg dia rs dia bijak dr kita sbb xpnh ditegur salah silap tu..

mommymonster82 replied at 15-8-2017 03:48 AM
Gitulah nak buat mcm mn.

Klu ada 1000 org xkn boleh elok semua. Ada budak ni kan oren..kita c ...

Tp aku tgk hb aku ckp lembut2 jahhh dgn anak dia dr kecikkk, satuu2 perkara tu dia klu tak bolehhh buattt dia akann teranggg kenapa kesannya semua...dorg anakk beranakk sama2 bincang2 psl tu mcm sembang2, anak dia takde pun kurang ajarrr, baikkk sgttt budakkknya hormatt org sentiasa bagiii peluangg kat org lainnn mcm daddy dia pesannn, rasionallll orgnya, dgn bijakknya lagiiiii, berryyyy opinionated sgtttt orgnyaa....soryy mood bragginggg lol yesssw beryyy d bangga dgn anakkk tiri aku, tp ye aku mmg percaya pd didikannnn org dewasa berikannn dan aku percaya pd pendekatannn science iaitu pendekatan pisikologi dlm mendidikkkk kanakkk2 bukannya pendekatannn pprt jeritttt2 bagaiiiii. Tapiii kena starttt dr lahirrr lahhh pendekatannn mcm niii jgnnn didikkk separuhhhh jalannn mcm shaithonirrajimmmm tiba2 tukarrr methodd guna pemdekatan psikologiiii, mmggg perittttt lah.

Follow Us
munahjolie replied at 14-8-2017 11:50 PM
Dulu zaman Munah sekolah ada lah naik satu taxi ni. Munah dengan kawan munah nak balik rumah lah nai ...

Itulah Munah. Hengat semua driver keja nganto penumpang ni berbudi bahasa sangat ka? Ramai ja biadap aiol pernah jumpa (but Grab aiol tak guna. So far Uberian drivers yang aiol jumpa suma ok). Aiol syak sah2 driver tu pon lehnat gak tu yang budak tu tak puas hati. Mentang2 sheol tak cun macam Hannah Delisha sukahati ja driver tu tumbok muka sheol. Gila la. Dah biasa belasah anak bini kat rumah ka hapa?

OrenTheReturn replied at 15-8-2017 03:02 AM
I am with u sis. Pasalll budakkk tu cina punnn bolehh jadii jugakkkkk....aku tak terkejutttttt sbb ...

Dan tak cun sis Oren. Kalau cun harus simpati datang berbondong2.

Gila betul teroris2 yang sokong budak pompuan ni ditumbuk. 16 tahun lawan penumbuk 30 tahun? Ya hampon. Kalau jadi kat anak sundri hagak2 mak pak dalam tered ni akan salahkan anak sundri 100% ka camna?

OrenTheReturn replied at 15-8-2017 03:07 AM
Bangsattttt2 ni semuaa klu anakkk pompuannn dorg muka kena penamparrrrrrr dgn jantannn dewasa kat  ...

Itulah uol. Sah2 kalau jadi kat anak pompuan sindri yang sokong sangat driver tu harus meroyan tak cukup tanah ya!

Salah la brader grab tu sebab dia tumbuk. Tapi, dah dia amik job grab dia kena belajar sabar. Kalau dia tak nak lalu klang lama tu, dia cancel je la trip tu.... budak tu memang kurang ajar pun. Dah ko naik grab, ko ikut je la. Kalau tak nak lalu tol, naik la public transport. Skrg kat puchong tu dah ada lrt dah weh... pastu siap hempas pintu bagai. Kesian la umat kat Malaysia ni, ramai sangat stress.

patutkah sentap dgn molot budak pompuan 16thn dibalas dgn penumbuk kudrat jantan umur 30an? 'sbb ko dah lukakan hatiku dgn kata2mu, aku balas dgn kecederaan fizikal' konsepnya. acik2 dlm porem nih pon bole tahan molot ya, hati2 jah kat luar sana... dah terbiasa molot longkang, kalo kena tumbuk jgn terkejut dan marah pulak

ashcroft86 replied at 14-8-2017 12:17 PM
Kesian bawak GRAB sebab fix price kan, klu uber, makin lama ko dalam kete, makin bnyak ko kene bayar ...
Setakat ni suka lagi guna uber .. Uber sama seperti Grab fixed price. Suka Uber kerna banyak buat promotion.

tak perlu la nak sampai tumbuk-tumbuk
report jer kelakuan pelanggan tu .. biar rate dia jatuh menjunam dan Grab lain takmo ambik dia

cauliflower replied at 14-8-2017 05:30 PM
i ambik grab & uber 4 times a day sis...darab dgn 5 hari bekerja, darab dengan 2 tahun i ambik thi ...

Uber & Grab still the best...sesuatu yg baru & banyak mendatangkan kebaikan...

Pemandu tu patut dihukum penjare dan jgn dibenarkan memandu seumur hidup.  Bahaye dgn org baran mental ni

cHimo replied at 14-8-2017 01:08 PM
Lain kali jgn hempas pintu kereta orang padan muka kena sebijik sbb kurang ajar  kalau pintu pun d ...

betol..laki aku pemandu uber
dia kata selalu yg suka2 hempas pintu ni set2 cha ya nun alif
laki aku memang aku keluar dari kereta dan cakap
apasal nak hempas2 pintu?
kalau u ada masalah dgn bayaran uber, u report sama uber la
jgn buat kereta saya mcm ni..
kalau kereta ayah u, u boleh buat ka mcm ni???
terus tersipu-sipu malu set2 tu
bukan sekali dua ok, byk kali kes terjadi
dan laki aku akan terus buat report kat uber
bgtao kata customer rude, hempas pintu
atas alasan x puas hati dgn bayaran
dan uber akan terima report tu
dan maybe in next order, customer tu akan kena denda ke apa
dan laki aku akan save no customer yg kurang ajar..
klu naik nama dia lagi in future, laki aku xnak amik

Alang2 tu wj nak tanya... kenapa Grabcar wj takde masuk2 apa2 booking pun even Grabwallet wj ada duit/baki. Siap drive ke KL semlm...tapi lgsg takde booking masuk...pls help, wj nak cari duit

Buritan replied at 14-8-2017 02:05 PM
Side tepi dah cam babi hakku tengok

tah la dik, banyak sangat makan babi dah menyerupai babi kot

BoongaKertas replied at 14-8-2017 02:27 PM
ya Tuhan! sempat plak chuols buat lawak fox oiii! berdekah iols!

akak tak melawak dik, akak cuma menyatakan kebenarannya sahaja

OrenTheReturn replied at 15-8-2017 04:12 AM
Tp aku tgk hb aku ckp lembut2 jahhh dgn anak dia dr kecikkk, satuu2 perkara tu dia klu tak bolehhh ...

Betul oren..mmg kena ajar dr kecik..

Me pon pernah ada murid gini.. bapak melayu urban. Baik sgt oren..cakap dgn kita pon slow n tertib ..walaupon bengang anaknya dituduh kafir sebab xbertudung n xreti solat sgt... dtg ngadu pon cakap baik2.. kesian anaknya down nak dtg sekolah.. so rasa tu antara punca result exam xberapa..
Datg amik result exam..mmg drop skit result anak dia..Bapak dia xde cakap tinggi suara pon.. just lite2 je cakap..speaking..tapi anaknya air mata dah merambu2.. mmg tersentuh betul me tgk cara bapaknya.. anak dia antara murid yg sgt hormat cikgu yg me pernah jumpa..
Last2 bapaknya bawa gi private school..sbb anaknya stress xleh belajar... padahal niat bapaknya nak anaknya bergaul dgn marhaen..nak anak belajar bergaul dengan semua golongan..tapi pressure terlalu tinggi..walaupon budak tu urban gitu.. tapi mulut tak jahat.. n hormat cikgu ringan tulang.. merendah diri..bebanding dgn segelintir ni.. maybe mak bapak pon mulut laser gtu.. pastu ada yg biadap pulak...dah pandai berlagak pulak.. malas.. so risau bapaknya anaknya dah mula terpengaruh amik anak dia keluar..