CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jaja_bink77

Kisah Asyikin yang dipaksa berkahwin dgn sepupu kerana mengandung

jaja_bink77 replied at 17-8-2017 12:22 PM
Terima kasih Sis.... tujuan kami buat novel ialah nak bagitahu semua tentang penyakit begini. Kami ...

owh, kisah ni dah dinovelkan?

jaja_bink77 replied at 17-8-2017 12:22 PM
Terima kasih Sis.... tujuan kami buat novel ialah nak bagitahu semua tentang penyakit begini. Kami ...

boleh share diagnosis sakit begini tu sakit ape

sebab cerita di atas tu kan - adakah dia membuat follow up dari tarikh dia disahkan ' hami' oleh doktor sampailah dia menikah hinngalah dia terlihat active bleeding- so pertanyaan yg berkisar di sini ialah dalam tempoh itu sebelum April - apakah dia tidak risau sebab diagnosis yg doktor klinik pertama tu berikan

saya amat musykil

dalam cerita syed azmi ni - knowing his profile - dia pun cerita yg budak itu dimarahi tapi ada lompang di mana  - kita tak tahu apa yg  arwah tu cerita  atau bawakan info dari bilik doktor ( i.e ap ayg telah doktor katakan ) kepadanya  dan dari dia sendiri kepada ayahnya sehingga ayahnya terajang bagai - so dalam paragraph syed azmi ni - saya nak tanya - wha has she told the daddy ?

- dalam kisah atau konteks yg sama saya juga ingin bertanya yg penting kat sini
bagi nama klinik tu kat MMC hahhaa sebab ini consultaion failure

sebab macam ni ye kalau ada young lady , yg claimd tak buat sexual intercourse datang dengan amenorhea atau tiada haid - pertama sekali  stress, kedua sekali kena ambik detailed history lifestyle and related illness bagai , dan kat sini sexual history pun ade.
tapi kalau tak ada sejarah hubungan intim , kan boleh buat scan dan doktor tu kena ada otak  lah nak buar rujukan, so kat sini  saya sceptic apa bentuk consulation yg berlaku sampai doktor  tu tak leh pikiaq untuk buat - rujukan lanjut sebab - pat insist dia tak ada laukan sexual intercourse, kedua young pt complaining of gynae problem yg 'baru' bukan masalah yg ' biasa' - kat sini dah alert doktor tu dah untuk further check up

story syed azmi tu  saya simpati sebba the lady cancer ye?
sah ke sahih ke?
sebab ni dari syed azmi so i nak elak prasangka  juga - sebab this arwah ade cancer tapi citer di atas i tak sure diagnosis ape....

yg lady dalam  KRT ni ni kalau benar - apa diagnosis?
secondary amenorrhea DUE TO ____?
haematocolpos , ke? ape

sebab i am curious dan i tertanya doktor kat klinik tu ?

kalau kita wanita yg memang tak pernah ad hubungan seks dan doktor tu sceptic - kalau doktor tu wanita boleh je buat intrenal exmaination - atau kalau doktor tu lelaki ( SILA ASK for chaperon wanta nurse ke ) kalau nak buktikan yg kita ni tak zina atau nak redakan fitnah

si suami ambil kaunseling tu bagus , muet tu bagus tapi dia tak citer puak sama ada dia concern tak kesihatan isterinya yg dok seklai dan menerima ' diagnosis' yg i tak pasti ape???

kat sini kalau saya berprasangka jujurnya saya mohon maaf tapi
sceptic jugalah tang jalan citer

so kalau nak buat novel dan citer please consult professional pakar perubatan , probably depa boeh bagi guidelines?

raradhia replied at 17-8-2017 12:47 PM
owh, kisah ni dah dinovelkan?

dalam proses.. untuk bagitahu kisah sebenar..

saya nak tanya doktor kat klinik yg biasa ni - adaah ini amalan praktis yg diamalkan? adakah benar?
sebab bial citer macam  ni kelaur kita tertanya pulak ...sahih ketak?

jaja_bink77 replied at 17-8-2017 12:50 PM
dalam proses.. untuk bagitahu kisah sebenar..

owhh, bagus jgak ni. .kesiannya c asyikin ni kan. .

Themilo replied at 17-8-2017 11:36 AM
or just fiction khayalan acik kepam akibat banyak sangat menonton drama lemau.. dia fikir A. Aida, ...

sangka baiklah kot , sebab kalau fikiran macam ni dikatakan tak support produksi tempatan dan constructive tapi kalau pun nak buat citer ambil nasihat kot dari yg pakar , sebab film orang putih pun like ex machina  - konsep artificial intelligent tu pun kalau tengok credits depa consult pakar tu...

Follow Us
mcne senang2 hospital  boleh ckp ko peknen mse g check tu???

kalau pasangan kawin g check, then kata peknen, eh tetiba bukan plk slps check rupa2nya ketumbuhan je bukan peknen, ko nk jawab ape pihak spital oiiii org dh buat preparation beli brg baby?

kalau perubatan tradisional kompem ckp jin dh ambik bayi dlm perut

mbhcsf replied at 17-8-2017 12:51 PM
saya nak tanya doktor kat klinik yg biasa ni - adaah ini amalan praktis yg diamalkan? adakah benar?
...

baiklah.. saya suka baca tentang persoalan sis. sangat menarik dan buat semua orang berfikir dan terfikir.
At least saya dah bersedia untuk menjawab persoalan dan soalan ramai. terima kasih tau...

kalau nak buat crita pasal penyakit2 ni pi rujuk fakta dgn doktor sekali bukan pesakit jer.jgn jafdi mcm drama tb3, laki ilang tak pi tuntut fasakh,dah nikah jantan lain.

mbhcsf replied at 17-8-2017 12:59 PM
sangka baiklah kot , sebab kalau fikiran macam ni dikatakan tak support produksi tempatan dan cons ...

kami akan reveal surat doktor dan kisah daripada awal... eloborate lagi ttg bab pregnancy ni. insya allah..

PROLOG HUD

Kahwin? Nikah? Berumahtangga? Dalam usia aku yang masih di kira mentah ini?

Hud mengeluh sendirian. Sesekali matanya liar memerhati aliran sungai yang sejuk mencengkam tulang temulang. Entah apa yang membawa dia ke sini. Yang pasti saat ini dia mahu bersendirian. Menghabiskan hari-hari terakhirnya menjadi bujang sebelum bergelar seorang ‘habib.’

‘Habib?’

Dia tersenyum sendiri bila perkataan itu melintas di fikiran. Entah dari mana dia jumpa perkataan habib itu.

Bibirnya mengukir senyuman. Sungai yang jernih di kocak airnya dengan tangan.

Jeans biru tua yang di pakai di lipat ke paras betis. Kakinya sengaja di rendamkan ke dalam air. Ada anak-anak ikan berenang dalam sungai yang jernih. Seronok bermain kejar-kejaran barangkali.
“Asyikin…”

Nama itu bukan baru meniti di bibirnya. Sejak dia masih baru mengenal dunia. Sejak dia membesar dan sesekali bertemu. Ya Asyikin bukan gadis yang asing pada dia. Dia melihat Asyikin membesar melewati waktu yang sama dengan dia. Wajah Asyikin dari dulu sehigga kini tak berganjak sezarah pun kecantikannya. Meskipun jarang benar senyumannya di lemparkan buat Hud.

Masakan gadis sebaik dan secantik Asyikin mahu berkawan dengan dia yang kasar dan suka menyakat. Pastilah Asyikin mahu memilih lelaki yang seribu satu kali lebih baik dari dia.

Hudzaifah tersenyum sendirian. Entah berapa lama dia di sini. Bukan menghitung detik untuk meninggalkan dunia ‘bujangnya’ tetapi menghitung debaran untuk menjadi ‘zauj’ Asyikin.

“Orang cakap bakal pengantin tak elok termenung jauh-jauh.”

Ranting kecil yang di lempar Khalid terkena belakangnya. Hud menjeling.

‘Sibuk je dia ini.’

“Kenapa?”

Khalid ambil tempat di batu besar sebelah Hud. Matanya memandang sahabat dari zaman universitinya lagi ini. Sungguh dia terkejut bila Hud bagitahu yang lelaki ini bakal bernikah. Dengan seseorang yang tak pernah ada jalinan cinta dengan nya. Tapi dia kenal siapa Hudzaifah Razihan.

Biasalah siapa tak berdebar nak jabat tangan tok kadi. Kalau kau tanya orang yang dah kahwin dua dan tiga itu pun jantung dia macam nak putus nak jabat tangan tok kadi kali ke 4. aku pulak baru first time. Mestilah debarannya lain macam.”

Khalid tersenyum. Dia tahu jauh di sudut hati sahabatnya ini tersimpul kisah lain yang cuma di simpan sendiri. Ya biar sahaja hati Hud menyimpan khazanah rahsia itu. Ada rahsia yang tak perlu di ceritakan ada kisah yang cuma jiwanya yang tahu. Cuma telinganya sahaja yang mendengar. Itu adalah bicara antara hati dan jiwa. Tak perlu di canang satu dunia.

Hud pandang seberang sungai. Pohon-pohon besar merimbun.

‘Ya Allah semoga aku mampu menjadi seperti pohon itu memayungi Asyikin, melindungi dia sehingga akhir nafasku.’

Takdir itu jarang sekali seperti yang kita mahukan namun tatkala hati kita redha dengan pilihan yang DIA berikan sesungguhnya takdir itu adalah yang terindah dalam hidup manusia.’

“Asyikin….tunggu aku sebagai pelindungmu."

sue_0684 replied at 17-8-2017 01:03 PM
kalau nak buat crita pasal penyakit2 ni pi rujuk fakta dgn doktor sekali bukan pesakit jer.jgn jafdi ...

ok... tq sis.. pandangan anda saya ambil kira...

me nak tau kisah penyakit lebih banyak then kisah cinta mereka..

sue_0684 replied at 17-8-2017 01:03 PM
kalau nak buat crita pasal penyakit2 ni pi rujuk fakta dgn doktor sekali bukan pesakit jer.jgn jafdi ...

that is the main points Sue, kalau tak period BUKAN semua seba ketumbuhan dan BUKAN semua ketumbuhan tu kanser

ni sila lah rujuk pakar

jaja_bink77 replied at 17-8-2017 01:04 PM
ok... tq sis.. pandangan anda saya ambil kira...

kalau nak feebback may be saudari boleh letakkan citer kat board bakat dan penulisan - maklumkannak feedback sebab ini lebih jujur kot ? sebab kan board ni i ingat untuk org yg ada masalah real yg tak ada penyelesaian tapi bila tengok nak dibuat novel dan cerita ye,  so ada baord bakat dan penulisan kat cari ni ...mungkin lebih ramai nak bagi feedback...or if nak feedback may be boleh letak tajuk ke ...

sebab masa i baca memulai ingat real problem from genuine formner

sorry  ye...

mbhcsf replied at 17-8-2017 01:10 PM
kalau nak feebback may be saudari boleh letakkan citer kat board bakat dan penulisan - maklumkanna ...

bukan saya yang menulis... takpe..anway.. tq sis..

case closed

jaja_bink77 replied at 17-8-2017 01:03 PM
kami akan reveal surat doktor dan kisah daripada awal... eloborate lagi ttg bab pregnancy ni. insy ...

oh ada surat doktor - ape ye diagnosis ni

sila jawan kalau surat ni dari real doktor outside dan DAPAT WRITTEN CONSENT PESAKIT sebenar ye

sebab i bimbang satu je - u all reveal ni dah dapat consent medico legal mmaters ni - consent pesakit ni

i am curiousto know the diagnosis  - surat doktor klinik ke atau DOK PAKAR PERBIDANAN dan sakit puan ???
teh second ishandy..
the first  tu  okay gak lah

awak memang secara jujur dah dapat ke consent / restu bertulis pesakit asal?

ni i tanya seripus question bukan  memain ye

if not , kena tanya pesakit asal.

ni ethics.

and if the story ada elaborate pasal penyakit tu, i sure akan beli novel ni..
i mean dari segi pendapat dan medical research.. bukan syok sendiri..

Pernah bc dekat fb
Kisah benar ke
Ala ala novel
Suami nye sooo sweett

wow.. sweet nya aku baca.. smapai tersenyum sorang baca wsap tuh...

terus teringat kt laki