CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Truth.8

Why not convert to Islam ?

by anjing bangsa Arab

ooooooooo komunis kata camni ke
kalau komunis kata taik kamu wangi dan sedap dimakan - kamu pun ikut juga yeeeee

Apa bezanya dgn apa kamu (orang islam) buat selama 1,400 tahun? Makan taik bangsa Arab juga. Si arab kata taik Muhammad harum dan wangi, kamu - nenek moyang kamu, BAPA kamu dan kamu dan esok lusa, anak2 kamu semuanya pergi jilat juga taik yang bernama Islam dgn mengtuhankan Muhammad.

Sekurang2nya Komunis lebih baik dan mulia dari orang Islam, mereka mengaku tak ada tuhan dan ada juga yang cuba hidup macam manusia berakhlak. Tetapi tengok orang Islam - 1,400 tahun yang lalu mula hidup macam anjing bangsa Arab sampai sekarang, masih lagi anjing bangsa Arab juga.

kat AYAT TUHAN yg mana satu dalam AL QURAN yg kamu kata tak betul???

Deh! Satu Al Quran kau adalah PENIPUAN dan kamu nak tanya masa satu ayat dlm Al Quran kau tak betul. SEMUANYA TAK BETUL, BODOH.

kalau TUHAN ada lebih dr satu, Tuhan tentu lawan Tuhan yg lain

Itulah tahap kebodohan bangsa Muslim yang tak ubah macam anjing bangsa Arab. Fikir dgn Ego mereka shj. Kamu fikir Tuhan itu macam manusia kah? Perlu gaduh satu sama lain semata2 nak tunjjuk keangguhan mereka?

Truth.8 replied at 31-8-2017 03:30 PM
hakikatnya,,,,,muslim yg banyak makan rasuah...sila google.... yg huru hara - bom sana dan sini ?  ...

hakikatnya,,,,,muslim yg banyak makan rasuah...sila google.... yg huru hara - bom sana dan sini ? kristain kah

makan rasuah??? kat mana???
kalau kat malaysia - mungkin juga pasal majoriti org2 kerajaan melayu muslim
cuba kat negara bukan islam plak - sama je kan yg majoritinya akan makan jugak

huru hara sana sini - yg US buat huru hara apasal semua diam jeeee
takkan aku nak cite satu persatu kot

cerita panjang2 x guna...kita melihat pada fakta masa kini....amanat haji awang yg penuh kebencian pada manusia lain..
.sikap muslim yg bom masjid sendiri dan lain....

kan aku dah kasitau dr AYAT2 TUHAN ......
yg dok benci membenci ni suku sakat setan/devils
ko nak ikut gak ke perangai camni

memang JESUS adalah UTUSAN TUHAN dan dia juga bawa PERINTAH TUHANNYA
napa kamu pun tak peace ikut jejak Jesus ni???

ISLAM - berlandaskan AL QURAN dan SUNNAH NABI
bro, UMAT MUHAMMAD dah berpecah lagi teruk dr Bani Israel bro.......takkan tu pun tak faham kot
cari jalan selamat bro........jalan selamat

Apa bezanya dgn apa kamu (orang islam) buat selama 1,400 tahun? Makan taik bangsa Arab juga. Si arab kata taik Muhammad harum dan wangi, kamu - nenek moyang kamu, BAPA kamu dan kamu dan esok lusa, anak2 kamu semuanya pergi jilat juga taik yang bernama Islam dgn mengtuhankan Muhammad.

aik bila kami bertuhankan Muhamamd ni
kami bertuhankan DIA, TUHAN YG SATU  (kitab Veda pun camni gak)
kami ikut KITAB TUHAN iaiatu AL QURAN - kamu tak ikut pun Veda
kami ikut Nabi/Utusan Tuhan - kamu Utusan Tuhan pun tak tau siapa

kamu beragama hindu kan......tapi aku lebih lagi teguh kehinduan aku dari kamu

Sekurang2nya Komunis lebih baik dan mulia dari orang Islam, mereka mengaku tak ada tuhan dan ada juga yang cuba hidup macam manusia berakhlak. Tetapi tengok orang Islam - 1,400 tahun yang lalu mula hidup macam anjing bangsa Arab sampai sekarang, masih lagi anjing bangsa Arab juga.

MASYA ALLAH minachi sayang
perhatikan baik2 dunia dan agama dr dulu2
hindu berpecah2, yahudi pun sama, kristian pun sama, islam pun camtu jugak lah
pasal manusia suka pada pendirian/hawa nafsu masing2
dah tak berapa nak pakai HUKUM TUHAN
maka jadi camni lah
yang kamu pun nak terikut golongan2 ni buat apa, jadilah manusia yg berakal dan tidak ikut nafsu

Deh! Satu Al Quran kau adalah PENIPUAN dan kamu nak tanya masa satu ayat dlm Al Quran kau tak betul. SEMUANYA TAK BETUL, BODOH.

sekurang2nya aku ada betul sikit dr kamu
aku BACAKAN AYAT2 TUHAN kat sini, kamu bacakan apa ----- ikut hawa nafsu saja kat sini

Itulah tahap kebodohan bangsa Muslim yang tak ubah macam anjing bangsa Arab. Fikir dgn Ego mereka shj. Kamu fikir Tuhan itu macam manusia kah? Perlu gaduh satu sama lain semata2 nak tunjjuk keangguhan mereka?

ooooo jadi kamu masih nak membenarkan tuhan adalah banyak - atau lebih dari satu
ni yg banyak2 ni bukannya tuhan - hanya sekadar dewa dewi saja
atau dalam ilmu aku - mereka2 ni adalah dr golongan jin je
boleh lagi aku tarik telinga atau ketuk kepala tuhan2 ygbanyak ni
mau dicuba kah minachi
mari kita tengok tuhan2 yg banyak tu hanyalah sebenarnya jin2 je

orangbesi replied at 1-9-2017 03:56 PM
hakikatnya,,,,,muslim yg banyak makan rasuah...sila google.... yg huru hara - bom sana dan sini ?  ...
kan aku dah kasitau dr AYAT2 TUHAN ......
yg dok benci membenci ni suku sakat setan/devils
ko nak ikut gak ke perangai camni
golongan yg sembayang 5 x waktu dan berpuasa tapi syaitan..hehehhehe

memang JESUS adalah UTUSAN TUHAN dan dia juga bawa PERINTAH TUHANNYA
napa kamu pun tak peace ikut jejak Jesus ni???
kalau asyik peace tapi orang buat jahat dgn kita....maka kita jadi lemah...mereka akan buli ...dunia dah berubah...skg ini x boleh fikir peace2 lagi

ISLAM - berlandaskan AL QURAN dan SUNNAH NABI
bro, UMAT MUHAMMAD dah berpecah lagi teruk dr Bani Israel bro.......takkan tu pun tak faham kot
cari jalan selamat bro........jalan selamat

kalau dah berpecah....maka bukan agama betul lah...ada       baca satanic verses?? cuba baca dan kaji di mana kebenaraan

Edited by Truth.8 at 2-9-2017 10:43 AM
orangbesi replied at 1-9-2017 04:09 PM
Apa bezanya dgn apa kamu (orang islam) buat selama 1,400 tahun? Makan taik bangsa Arab juga. Si ar ...
ni yg banyak2 ni bukannya tuhan - hanya sekadar dewa dewi saja
atau dalam ilmu aku - mereka2 ni adalah dr golongan jin je
boleh lagi aku tarik telinga atau ketuk kepala tuhan2 ygbanyak ni
mau dicuba kah minachi
mari kita tengok tuhan2 yg banyak tu hanyalah sebenarnya jin2 je

hari itu saya tonton  mystery of universe....menurut : ada lebih berjuta planet yg belum di terokai oleh astronomers...sebab susah...
harus ingat dlm berjuta-juta planet itu ada hidupan.... dlm kita bbhagavad gita menulis:

Chapter 7: Knowledge of the Absolute
TEXT 23
antavat tu phalam tesam
tad bhavaty alpa-medhasam
devan deva-yajo yanti
mad-bhakta yanti mam api

TRANSLATION
Men of small intelligence worship the demigods, and their fruits are limited and temporary. Those who worship the demigods go to the planets of the demigods, but My devotees ultimately reach My supreme planet.

Dlm ayat tersebut ia bukan jinn jahat  tapi demi god yg hidup di planet2 tersebut.. Supreme ( GOD) tidak kutuk mereka yg sembah demi god sebab ia dtg dari satu tenaga dari Supreme....  mereka membuat  puja tapi2 hari pagi dan malam dgn  bunga2 dan memberi makanan seperti mandikan susu, cendana,vibuti ,madu, mantra2 sankrit dan lain....ia jadi berkuasa atau sakti...maka apa yg di minta oleh manusia, akan di penuhi....

sebab itu saya ckp, buat banyak research  dan belajar agama lain...bukan asyik ikut bangsa2 arab yg sudah menyeleweng..

Truth.8 replied at 2-9-2017 10:37 AM
hari itu saya tonton  mystery of universe....menurut : ada lebih berjuta planet yg belum di tero ...

jauh sangat nak teroka planet yg jauh2 tuuuu
yg dalam perut bumi pun - baru sampai sekitar 10 - 14 km je

yg lagi dekat.......
teroka apa yg ada dalam diri
diri yg berjasad kat luar ni kan
yg di dalamnya
yg di dalam dalammmmmmmmnyaaaaaa

Buddha pun dah teroka tauuuu

Follow Us
Truth.8 replied at 2-9-2017 10:27 AM

apa boleh buat
manusia ni diberi akal fikiran
dan hawa nafsu yg bergejolak
mula2 boleh ikut lama2 terikut hawa nafsu......

MUHAMMAD KATA: ISLAM TERTEGAK DGN TIGA, SEBAR SALAM, BERI MAKAN, LAYAN TETAMU

SALAM = sihat, baik2, sejahtera, aman, sentosa........

berkata baik
senyum
berakhlak baik
merendahkan diri pada org lain
menghormati makhluk yg lain
sentiasa membantu

kan SALAM TERTEGAK - HUKUM TUHAN

Truth.8 replied at 2-9-2017 10:27 AM

apa boleh buat
manusia ni diberi akal fikiran
dan hawa nafsu yg bergejolak
mula2 boleh ikut lama2 terikut hawa nafsu......

MUHAMMAD KATA: ISLAM TERTEGAK DGN TIGA, SEBAR SALAM, BERI MAKAN, LAYAN TETAMU

SALAM = sihat, baik2, sejahtera, aman, sentosa........

berkata baik
senyum
berakhlak baik
merendahkan diri pada org lain
menghormati makhluk yg lain
sentiasa membantu

kan SALAM TERTEGAK - HUKUM TUHAN

by anjing bangsa Arab

aik bila kami bertuhankan Muhamamd ni[/

......tapi aku lebih lagi teguh kehinduan aku dari kamu

Bila kamu bertuhankan Muhammad? Siapa kah Allah kalau bukan Muhammad? HAKIKAT yang orang Islam tak mahu mengangguk adalah bahawanya Allah itu Muhammad. Itu adalah HAKIKAT tak kira macam mana kamu nak pusing pun.

KAMU teguh kehinduan??? Orang2 Hindu yang hidup mengikuti kitab Veda dan Gita pun TIDAK berani menbuat kenyataan sedemikian kerana mereka akur bahawa mereka masih ada banyak kelemahan. HANYA MAKHLUK YANG RENDAH MARTABAT, AKAL DAN IMAN JE BUAT KENYATAAN SEPERTI KAU.  

hindu berpecah2, yahudi pun sama, kristian pun sama, islam pun camtu jugak lah

Berpecah ke bersambung ke itu bukan masalah kau? Manusia mungkin berpecah dari segi agama dan fahaman tetapi mereka tetap bersatu dalam benda2 lain spt Sukan, Sains dan Teknology serta komunikasi antara satu sama lain dlm social media.

Apa yang kau cakap berpecah itu hanyalah dlm benda2 remeh temeh. Mereka berpecah dlm bab agama tetapi bersatu dlm benda2 lain yang lebih mustahak dar agama. Kau tak faham walaupun kau hidup dlm sebuah Negara yang dibina oleh tiga bangsa (Melayu, India dan China). Kau tak faham kerana kau hanyalah seekor anjing bangsa Arab.

aku BACAKAN AYAT2 TUHAN kat sini, kamu bacakan apa ...

Tak perlu aku nak menbaca apa2. Ianya tak ubah spt cuba menbetulkan sesuatu yang memang tak betul. Macam saya dah kata, SEMUA BENDA DALAM AL QURAN ITU TAK BETUL. Apa nak cakap lagi?

atau dalam ilmu aku - mereka2 ni adalah dr golongan jin je ...

Dan ilmu kau tu ilmu apa? Ilmu yang diberikan oleh Pak Arab - Si Muhammad shj. Satu benda pun kau tak tahu dan tak ingin tahu tetapi angkat dada dgn syok, jalan hulu hilir mengaku diri itu berilmu.

Kau berjalan dlm keadaan BOGEL tetapi mengaku diri kamu bermartabat dan mulia.

apasal
you takut ke sama saya
reply lah sama saya, boleh saya bicara di sini

Bila kamu bertuhankan Muhammad? Siapa kah Allah kalau bukan Muhammad? HAKIKAT yang orang Islam tak mahu mengangguk adalah bahawanya Allah itu Muhammad. Itu adalah HAKIKAT tak kira macam mana kamu nak pusing pun.

kamu janganlah fitnah, bohong dan benci - ini semua dosa (kamu tak baca Veda lagi ke)?
bila masa kami bertuhankan Muhammad, kan kami sebut dan niat
LAILA HAILLALLAH MUHAMADUL RASULULLAH
ertinya TIADA ILAH MELAINKAN ALLAH DAN MUHAMMAD ITU RASUL/UTUSAN ALLAH

Bani Israel ada Nabi mereka -Moses yg datang dgn Torah
disusuli dgn Jesus dgn Bible
  sedangkan Jesus pernah belajar di Universiti tertua di dunia di sempadan nepal dgn Rishi2 hindu - ramai tak mau ikut?
  anak raja hindu - Buddha juga bawa ajaran yg memperbetulkan agama - separuh je yg ikut?
tapi veda , kaum hindu tak tahu siapa yg bawa dr Tuhan???....pelik sungguh

Atharva Veda, Gopala tapani Upanisad 1.24
Yo brahmanah vidadhanti  
Purvam yo vai vedams ca gopayati sma Krsnah
(Beliau yang sudah ada sebelum dewa Brahma sendiri diciptakan, yang memberikan pengetahuan Veda dan membebaskan dewa Brahma dari kegelapan )

Kitab Brahma samhita 5.1 (puji-pujian dewa Brahma kepada Tuhan Sri Krishna )
Isvarah Parama Krishna // Sat cit ananda Vigraha
anadir adir Govinda // sarva karana karanam
Engkau adalah Tuhan tertinggi wahai Sri Krishna, sumber dari segala pengetahuan, kekekalan, dan kebahagiaan, Engkau yang dikenal juga dengan nama Govinda sebagai sumber dari segala sebab.
Dalam kitab yang sama dari sloka 29 sampai sloka 66, dewa Brahma mengagungkan Sri Krishna dengan nama Govinda (…Govindam adi purusa tam aham bhajami )

kenapa aku boleh membacakan kamu KETERANGAN2 YG BENAR
kamu je yg dok masih dgn ilmu dan akl kamu tanpa pegang pada KITAB2 TUHAN
dan yg kamu dok timbul fitnah ddr AL QURAN Surah Taubah 9.28 , kamu sendiri pun tak faham dan tak reply balik pun kan

KAMU teguh kehinduan??? Orang2 Hindu yang hidup mengikuti kitab Veda dan Gita pun TIDAK berani menbuat kenyataan sedemikian kerana mereka akur bahawa mereka masih ada banyak kelemahan. HANYA MAKHLUK YANG RENDAH MARTABAT, AKAL DAN IMAN JE BUAT KENYATAAN SEPERTI KAU.  

kan kamu ni jenis putar alam
jelas perkataan aku tu - aku lebih kehinduan dari kamu ---- DARI KAMU
pasal saya boleh hayati dan bacakan kat sini AYAT2 VEDA - kamu langsung tak tahu/tak mahu/malas/sombong
aku minta kamu POSTKAN sini AYAT2 VEDA dr dulu - kamu langsung tak buat
kamu ni agama apa yaaaaa?????

Tak perlu aku nak menbaca apa2. Ianya tak ubah spt cuba menbetulkan sesuatu yang memang tak betul. Macam saya dah kata, SEMUA BENDA DALAM AL QURAN ITU TAK BETUL. Apa nak cakap lagi?

ini ayat dari manusia yang jenis bodoh dan sombong
bodoh pasal tak tahu/mahu BACA AYAT2 TUHAN
sombong pasal tak mahu kepada KEBENARAN ..
kalau kita pergi berdailog 2 org pasal TUHAN dekat Rishi2 di Batu Caves pun mereka akan kata kamu yg bodoh

aku tak pernah kata aku lagi mulia atau bermartabat - tapi kamu tu yang suka lari dr fakta dan kebenaran, aku masih belajar dan memperbaiki diri aku kepada yang lebih baik dari AJARAN2 TUHAN dan UTUSAN2 TUHAN.....sedangkan kamu masih dok tahap tu juga, tak mahu nak berubah , akal fikiran tak digunakan kepada yang lebih baik, mempertahankan idealogi kamu bukan dari AJARAN TUHAN dan UTUSAN TUHAN..................senangkan ayat camni

jangan samak

apasal
you takut ke sama saya
reply lah sama saya, boleh saya bicara di sini

kamu janganlah fitnah, bohong dan benci - ini semua dosa (kamu tak baca Veda lagi ke)?
LAILA HAILLALLAH MUHAMADUL RASULULLAH
ertinya TIADA ILAH MELAINKAN ALLAH DAN MUHAMMAD ITU RASUL/UTUSAN ALLAH

sedangkan Jesus pernah belajar di Universiti tertua di dunia di sempadan nepal dgn Rishi2 hindu - ramai tak mau ikut?
  anak raja hindu - Buddha juga bawa ajaran yg memperbetulkan agama - separuh je yg ikut?
tapi veda , kaum hindu tak tahu siapa yg bawa dr Tuhan???....pelik sungguh

Atharva Veda, Gopala tapani Upanisad 1.24
Yo brahmanah vidadhanti  
Purvam yo vai vedams ca gopayati sma Krsnah
(Beliau yang sudah ada sebelum dewa Brahma sendiri diciptakan, yang memberikan pengetahuan Veda dan membebaskan dewa Brahma dari kegelapan )

Kitab Brahma samhita 5.1 (puji-pujian dewa Brahma kepada Tuhan Sri Krishna )
Isvarah Parama Krishna // Sat cit ananda Vigraha
anadir adir Govinda // sarva karana karanam
Engkau adalah Tuhan tertinggi wahai Sri Krishna, sumber dari segala pengetahuan, kekekalan, dan kebahagiaan, Engkau yang dikenal juga dengan nama Govinda sebagai sumber dari segala sebab.
Dalam kitab yang sama dari sloka 29 sampai sloka 66, dewa Brahma mengagungkan Sri Krishna dengan nama Govinda (…Govindam adi purusa tam aham bhajami )

kenapa aku boleh membacakan kamu KETERANGAN2 YG BENAR
kamu je yg dok masih dgn ilmu dan akl kamu tanpa pegang pada KITAB2 TUHAN
dan yg kamu dok timbul fitnah ddr AL QURAN Surah Taubah 9.28 , kamu sendiri pun tak faham dan tak reply balik pun kan

kan kamu ni jenis putar alam
jelas perkataan aku tu - aku lebih kehinduan dari kamu ---- DARI KAMU
pasal saya boleh hayati dan bacakan kat sini AYAT2 VEDA - kamu langsung tak tahu/tak mahu/malas/sombong
aku minta kamu POSTKAN sini AYAT2 VEDA dr dulu - kamu langsung tak buat
kamu ni agama apa yaaaaa?????

ini ayat dari manusia yang jenis bodoh dan sombong
bodoh pasal tak tahu/mahu BACA AYAT2 TUHAN
sombong pasal tak mahu kepada KEBENARAN ..
kalau kita pergi berdailog 2 org pasal TUHAN dekat Rishi2 di Batu Caves pun mereka akan kata kamu yg bodoh

aku tak pernah kata aku lagi mulia atau bermartabat - tapi kamu tu yang suka lari dr fakta dan kebenaran, aku masih belajar dan memperbaiki diri aku kepada yang lebih baik dari AJARAN2 TUHAN dan UTUSAN2 TUHAN.....sedangkan kamu masih dok tahap tu juga, tak mahu nak berubah , akal fikiran tak digunakan kepada yang lebih baik, mempertahankan idealogi kamu bukan dari AJARAN TUHAN dan UTUSAN TUHAN..................senangkan ayat camni

jangan samak

by anjing bangsa Arab

Deh ... kan aku sudah cakap bahawa ianya adalah hakikat bahawa Allah itu Muhammad? Kau mengaku kah tak mengaku kah ataupun berpura-pura buat tak tahu, INI ADALAH HAKIKAT. Muhammad itu adalah Allah dan Allah kau sudah mampus 1,400 tahun yang lalu.

BODOH. Pergi belajar Sejarah agama sikit, boleh?
Moses tak bawa Torah. Dia bawa TEN COMMANDMENTS dan Torah yang ada dikalangan orang2 Yahudi sekarang sepatutnya berkelilingi (revolve) sekitar Ten Commandment ini. Jangan nak fitnah Moses dgn mengatakan bahawa dia bawa Torah.

Jesus pun sama juga. Dia tak pernah menbawa sebarang agama dia sendiri tetapi metaksirkan apa yg dibawa oleh mereka2 sebelumnya. Agama Kristian yang ada kini (termasuk Kitab Bible) adalah ciptaan manusia beberapa ratus tahun selepas kematian Jesus.

anak raja hindu - Buddha juga bawa ajaran yg memperbetulkan agama ...

Gautama Buddha tidak menbawa mana2 ajaran agama. Yang menjadikan ajarannya sbg agama adalah kumpulan sami Buddha yang berkumpul menjadi Sangha pertama 500 TAHUN selepas kematian Gautama Buddha. Malahan, kita boleh kata Gautama Buddha tak tahu menahu pasal Thervada, Mahayana ataupun Zen Buddhism yang ada kini.

Jadi ... siapa yang tahu pasal Tuhan? Semua agama adalah ciptaan Manusia semata2. Kita boleh menjadikan agama2 ini sebagai pedoman SAHAJA tetapi kini, agama2 ini menjadi sbg obsesi shj. Semua mengaku diri mereka shj yang betul dan sanggup gaduh dan mati kerananya. Tuhan? Satu agama pun tak tahu pasal Tuhan. Hanya orang BODOH macam kau shj yang sibuk menpromosikan agama semata2 kerana ego kamu tak nak mengaku kau pun tak tahu satu benda.

kenapa aku boleh membacakan kamu KETERANGAN2 YG BENAR ... kamu sendiri pun tak faham dan tak reply balik pun kan

Semata2 kerana kau fikir kamu sahaja betul, tidak bermakna aku perlu layan sangat ego kamu itu. Kau fikir kamu betul, lantah kamu lah, labu.

Suka hati kamu lah. Kamu pergi lah cari orang2 yang akan menyedapkan hati dan ego kamu itu. Semata2 utk bagi kau rasa yang kamu tidak menrugikan seumur hidup kamu menyembah Muhammad. Akan tetapi, ingatlah satu hakikat - kau akan tetap rasa bahawa apa yg kau ikut itu (Islam) adalah palsu tak kira dgn siapa kau pergi dialog. Ini kerana API TIDAK AKAN MENYALAH SONGSANG DAN HAKIKAT TIDAK AKAN BERUBAH KENYATAAN.

... aku masih belajar dan memperbaiki diri aku kepada yang lebih baik ...

Tidak ... kamu hanya menipu diri kau. Islam mengajar manusia menipu diri mereka kerana matlamat Islam adalah utk menjadikan manusia macam haiwan ternakan. Dan Haiwan ternakan tidak akan berfikir ataupun memajukan diri mereka.

Deh ... kan aku sudah cakap bahawa ianya adalah hakikat bahawa Allah itu Muhammad? Kau mengaku kah tak mengaku kah ataupun berpura-pura buat tak tahu, INI ADALAH HAKIKAT. Muhammad itu adalah Allah dan Allah kau sudah mampus 1,400 tahun yang lalu.

laaaaa apasal kamu gila teruk sangat ni
syok ke dok bikin temberang n hantam saja ni
berforum kenalah adil dan berfikiran terbuka
cari fakta dan bukan auta/bohong

Surah Ali Imran Ayat 21  Katakanlah : "Jika benar kamu mengasihi Allah maka ikutilah daku, nescaya Allah mengasihi kamu serta mengampunkan dosa-dosa kamu. Dan (ingatlah), Allah Maha Pengampun, lagi Maha Mengasihani.

dey minachi - dari AYAT ini ALLAH PERINTAHKAN agar manusia yg mau menerima ALLAH sebagai TUHAN
agar mengikut SI PEMBAWA AYAT2 TUHAN ni iaitu Muhammad
dari ayat ini jelas sejelas jelasnya ALLAH adalh TUHAN dan Muhammad adalah yg perlu diikut

saya ada sembang dgn rishi2 hindu dan ramai kawan2 hindu
tak seorang pun yg kata TUHAN mati
kamu sorang saja tauuuu
kamu ni masih waras ke??? ada sakit otak ke tak ni??? boleh lagi ke berfikir dgn elok ni???

Moses tak bawa Torah. Dia bawa TEN COMMANDMENTS dan Torah yang ada dikalangan orang2 Yahudi sekarang sepatutnya berkelilingi (revolve) sekitar Ten Commandment ini. Jangan nak fitnah Moses dgn mengatakan bahawa dia bawa Torah.

Jesus pun sama juga. Dia tak pernah menbawa sebarang agama dia sendiri tetapi metaksirkan apa yg dibawa oleh mereka2 sebelumnya. Agama Kristian yang ada kini (termasuk Kitab Bible) adalah ciptaan manusia beberapa ratus tahun selepas kematian Jesus.

Hello. I am Meir Salasnik, the Rabbi of Bushey United Synagogue.
I have been asked to speak to you today about whether we have 10 commandments or 613 commandments.
There are 613 mitzvot – commandments in the Torah. We have had a tradition of there being 613 commandments for thousands of years – at least from Talmudic times, although there are variant opinions as to exactly which commandments fit in to the number of 613.
The Sefer HaChinuch, written about 800 years ago lists and explains all 613, basing itself on the Rambam, Rabbi Moses Maimonides’s system of counting.

Taurat (Bahasa Ibrani: תּוֹרָה‎, 'Panduan', Pengajaran') ialah nama Yahudi bagi lima buku pertama Tanakh (Kitab Bible Yahudi). Dalam kitab bahasa Ibrani buku-buku tersebut dinamakan mengikut frasa pertama (incipit) teks (nama padanan Kitab Bible Kristian dalam lingkungan): Bereshit ('Genesis'), Shemot ('Exodus'), Vayikra ('Leviticus')[1]), Bamidbar('Numbers') dan Devarim ('Deuteronomy').

Dalam penulisan Rabai, perkataan 'Taurat' merujuk kepada kedua-dua buku yang lima ini, Torah Shebichtav (תורה שבכתב, 'Taurat yang tertulis') dan Taurat Lisan (Torah Shebe'al Peh (תורה שבעל פה, 'Taurat yang dituturkan'). Taurat Lisan terdiri daripada tafsiran tradisional (pengisahan) serta penambahan (banding pendapat Islam berhubung Taurat) yang disampaikan dari satu generasi ke generasi yang lain, dan sekarang dibukukan dalam kitab-kitab Mishnah (משנה), Talmud(תַּלְמוּד) dan Midrash (מדרש‎) .[2]

Ayat-ayat Taurat ditulis pada skrol kulit oleh seorang Sofer dalam Bahasa Ibrani. Sebahagian Taurat mesti dibaca di khalayak ramai sekurang-kurangnya sekali setiap tiga hari, dalam lagu yang dibenarkan hukum Judaisme ('halakhah'), dan di hadapan satu himpunan penganut.[3] Pembacaan ini menjadi asas kehidupan bermasyarakat Yahudi.

Mengikut tradisi Yahudi, kesemua hukum-hakam atau undang-undang Yahudi yang terkandung dalam Taurat, sama ada yang bertulis atau lisan, diberi kepada Moses; sebahagian di Gunung Sinai dan sebahagian di Tabernacle (sebuah khemah atau tempat persinggahan)[4]. Mengikut tradisi Yahudi juga, kesemua pengajaran Taurat ditulis oleh Moses dan penulisan itulah menjadi leluhur Taurat yang terdapat pada masa kini. Mengikut sebuah Midrash, Taurat dicipta sebelum penciptaan dunia dan digunakan sebagai pelan induk bagi penciptaan seluruh Alam.[5]

kamu bacalah dulu, jangan jadi katak bawah tempurung je
pasal buddha kamu dah baca ke The Dhammapada Buddhist philosophy ni
memang kamu tak baca lagi pun kan, sedangkan Veda pun kamu tak baca

Siapa yg tahu pasal Tuhan???
kalau aku pegang AL QURAN sahaja, mungkin kamu boleh pertikaikan aku
aku boleh BACAKAN kat kamu AYAT BEDA, AYAT TORAH AYAT BIBLE AYAT BUDDHA
kamu nak bacakan apa pulak??????
nampak gayanya kamu sekarang dah bertukar kepada atheist pulak dah

kalau aku kata aku betul, napa aku sanggup ajak kamu gi sembang dgn Rishi di kuil batu caves
yg kamu tak sanggup tu tandanya kamu yang tak betul

by anjing bangsa Arab

cari fakta dan bukan auta/bohong

Siapa bohong? Kan aku sudah kata ianya HAKIKAT. Hakikat bahawa Muhammad itu adalah Allah. Kamu cakap macam mana pun, hakikat ini tak akan ubah dan yang menipu diri sendiri adalah kau.

Hello. I am Meir Salasnik, the Rabbi of Bushey United Synagogue.

Aku tidak kenal mana2 Meir Salasnik.

Siapa yg tahu pasal Tuhan???
nampak gayanya kamu sekarang dah bertukar kepada atheist pulak dah

Siapa tahu pasal Tuhan? Tak ada sesiapa pun yang tahu pasal Tuhan.

Aku bertukar menjadi atheist? Bila masa aku kata tak ada Tuhan? Aku kata kamu (orang2 mengikuti agama dan kitab2 buatan manusia) shj yang tidak tahu Tuhan. Tahu beza kah?

... yg kamu tak sanggup tu tandanya kamu yang tak betul

Apasal aku perlu berdebat dgn "rishi2" Batu Caves ataupun gua mana2 pun, sedangkan aku boleh mencari Tuhan dgn sendirinya?

Apasal kau begitu rendah iman sampai kamu nak cari orang lain utk menyedapkan ego kamu? Kamu tak cari ilmu ataupun Tuhan. Kamu hanya mencari orang yang akan mengaku bahawa kamu tidak silap dan buang masa dgn kitab2 buatan manusia kamu itu. Kamu tidak cari tuhan dan kamu TIDAK AKAN jumpa dgn Tuhan. Apa yang kamu cari hanyalah alas an bahawa kamu itu betul. Untuk itu, tak payahlah kamu perg ke Batu Caves. Cari je mana2 Pak Sanggup berjanggut, bagi dia duit dan dia akan menyedapkan ego kamu dgn memanggil kau sbg Ahli Rishi ke atau Ahli Kitab kah ataupun - kalau mahu, Nabi Zaman Baru. Mesti Ego kamu gembira nanti.

Pro-active God Versus Passive God
(Why Hinduism different from all the other religions?

Why does Hinduism feels different from all the other religions exists today or in the past? Why did Hindus able to withstand the test of time and overcome so many obstacles which is pale to compare to what other religious followers like Jews had faced? Why Hinduism's core belief did not change with the passing of time like Abrahamic religions did (from Judaism, to Christianity and finally to Islam and its ultimate collapse).

The answers to all these are surprisingly simple one - Hinduism have (belief of) a Pro-active God.

Pro-active means "Action" - the person performing the action are on constant movement, constant act of acting something out, reacting to the environment and others around him or her. Actively making changes to the surroundings.

Passive means "Do Nothing" - the person who are passive will not take any action other than to observe silently and with an indifferent attitude. He or she will not participate in any activities which directly or indirectly simulate the environment or other people around him or her and makes no active changes to its surroundings other than that which effect him or her directly (or indirectly).

Even as far as 5,000 years ago when the Bhavagad Gita was first recorded down (first orally then through written form), these "truth" were put forward to Hindus to follow and had been influencing them ever since. Verses (from Bhavagad Gita) such as :-

IX:4-6 I, the Unmanifested, pervade the whole universe. All creatures abide in Me, but I do not abide in them.
(4) Behold My Divine Mystery! in which all beings are apparently not in Me, nor does My Self dwell in them; yet I alone am their Creator and Preserver!

(5) Understand it thus: Just as air moves freely in the infinitudes of space (akasha), and has its being in space (yet air is different from space), just so do all creatures have their being in Me (but they are not I).

XVIII:61 O Arjuna, the Lord is lodged in the hearts of all creatures, and by His cosmic delusion (maya) compels all beings to rotate as if attached to a machine.

Verses like the above have been painting a picture of a pro-active God who resides separately from the Universe (Physical Matter) but still performs activities that influences the Physical World and its sentient beings. The Laws of Karma is considered to be a mechanical form of Law which requires no direct influence from the Bhagavan (God) and creates a cause-and-effect motion which causes all other beings (living and non-living) to revolve around them like small objects being tossed around in a hurricane.

Those who have no faith in God will not see God's hands in manipulating and controlling these changes to bring the faithful to a safe port while the faithful will see how God performs an active role in the World and the Universe itself. Matter a fact, a person who studies Nature of God and Nature of the revolving World (and Universe) could able to understand (to some extend) where the direction a person, a society and even the Human race is going in the long run. Such people are considered Prophets for they make prophecies which has nothing to do with what God wants to do but others will consider them to be wise and knowers (of God and Hidden Knowledge) because some of their "prophecies" comes true.

For Abrahamic religious followers, the creation of their religions (Judaism, Christianity and Islam) revolves around individuals who "makes" prophecies. They are called "Prophets" and people who follows them (who comes from Middle-East) come to believe that these "prophets" are people who knows and interacts with God when in fact, they are just normal people who have further insight than others.

Because of the people depends on these "prophets" for guides, they attend to paint a picture of "passive" God who could only interact with the society through "special people" called Prophets. That is why even when warning goes to them through other non-religious means - like Science, Technology, even storytellers and such who able to predict the future successfully (PS : Watch Prophets of Science series and you will understand) - when these warnings are sent to the masses, the masses choose to ignore the warnings because they do not believe in a pro-active God who interacts with the humans on daily basic.

For Jews - the Age of Prophecy had ended so they choose not to look for new Prophets or take heed of warnings.
For Christianity - their God is dead and therefore he will not (actively) participate in the events of the World.
For Islam - their God (Allah) is deaf and mute ever since Muhammad died 1,400 years ago. Even if Allah wants to speak, he cannot because no new prophets were meant to be born.

This is why today, people have no faith in God. Not because God is silent but because Man choose to become deaf to His Words and blind by burying his head into pages of books written by other humans who claimed to presented God in the past.

Siapa bohong? Kan aku sudah kata ianya HAKIKAT. Hakikat bahawa Muhammad itu adalah Allah. Kamu cakap macam mana pun, hakikat ini tak akan ubah dan yang menipu diri sendiri adalah kau

39:23  Allah telah menurunkan perkataan (hadis) yang paling baik (ahsanal) (yaitu) Al Qur'an yang serupa (mutu ayat-ayatnya) lagi berulang-ulang gemetar karenanya kulit orang-orang yang takut kepada Tuhannya, kemudian menjadi tenang kulit dan hati mereka di waktu mengingat Allah. Itulah petunjuk Allah, dengan kitab itu Dia menunjuki siapa yang dikehendaki-Nya. Dan barangsiapa yang disesatkan Allah, maka tidak ada seorangpun pemberi petunjuk baginya.  

Katakanlah : “Jika kalian mencintai Allah, ikutilah aku, niscaya Allah mengasihi dan mengampuni dosa-dosamu”. Allah Maha Pengampun lagi Maha Penyayang. (QS. 3:31)

Ali Imran 144 Dan Muhammad itu tidak lain hanyalah seorang Rasul yang sudahpun didahului oleh beberapa orang Rasul (yang telah mati atau terbunuh). Jika demikian, kalau ia pula mati atau terbunuh, (patutkah) kamu berbalik (berpaling tadah menjadi kafir)? Dan (ingatlah), sesiapa yang berbalik (menjadi kafir) maka ia tidak akan mendatangkan mudarat kepada Allah sedikitpun; dan (sebaliknya) Allah akan memberi balasan pahala kepada orang-orang yang bersyukur (akan nikmat Islam yang tidak ada bandingannya itu).

kan jelas Muhammad adalah Rasul atau Utusan
jadi jelas - kamu bohong

setahu akulah Buddha tahu bezakan antara Ketuhanan dan Kehambaan
Ketuhanan pada dirinya sendiri dan Kehambaan pada dirinya sendiri
mungkin sebelum dia pergi bertapa tu, dia gi ngaji kat universiti tertua di dunia kot
can Jesus pergi kannnn

Aku bertukar menjadi atheist? Bila masa aku kata tak ada Tuhan? Aku kata kamu (orang2 mengikuti agama dan kitab2 buatan manusia) shj yang tidak tahu Tuhan. Tahu beza kah?

Apasal aku perlu berdebat dgn "rishi2" Batu Caves ataupun gua mana2 pun, sedangkan aku boleh mencari Tuhan dgn sendirinya?

kalau tak tahu pasal tuhan - patutlah manusia dok sembah patung2 batu2 berhala2 macam2 lagi
kalau tak tahu Tuhan - mana ada manusia Menyeru Yang menciptakan Sekalian Alam ini
kamu je yg tak tahu kot
atau mengambil hawa nafsu sebagai Tuhan ---- ni pun Tuhan jugak tauuuu

ooo kamu ada Tuhan kannn, Tuhan yg banyak ke Tuhan yg SATU
dalam Veda pun daha ada sebut kannnn

laaaaa kamu ni, aku tak ajak kamu debat dgn rishi2 tu
sembang/dailog/cakap elok2 - buka minda dapatkan pandangan org lain
ni dok syok dgn pegangan sendiri je (majoriti manusia camni le gak)

KATA TUHAN:TIAP2 GOLONGAN BERMEGAH DENGAN APA YANG ADA PADA MEREKA
kamu pun masuk gak ke dalam golongan2 ini?

kalau tak tahu pasal tuhan - patutlah manusia dok sembah patung2 batu2 berhala2 macam2 lagi
kalau tak tahu Tuhan - mana ada manusia Menyeru Yang menciptakan Sekalian Alam ini
kamu je yg tak tahu kot

ooo kamu ada Tuhan kannn, Tuhan yg banyak ke Tuhan yg SATU
dalam Veda pun daha ada sebut kannnn

laaaaa kamu ni, aku tak ajak kamu debat dgn rishi2 tu
sembang/dailog/cakap elok2 - buka minda dapatkan pandangan org lain
ni dok syok dgn pegangan sendiri je (majoriti manusia camni le gak)

kamu pun masuk gak ke dalam golongan2 ini?

Edited by Sephiroth at 13-9-2017 10:20 AM

by anjing bangsa Arab

kamu je yg tak tahu kot

Macam Muhammad kau? Ya, memang itulah Allah kau. Hawa nafsu si Muhammad. Pandai pun.

- buka minda dapatkan pandangan org lain
[/quote]
Habis itu, Internet itu apa?
Bukan kah Internet pun media di mana manusia mengkongsi pandangan, pendapat dan pengalaman masing2? Bukankah itu matlamat Internet dan Forum spt ini? Apa? Kau terlalu bodoh utk faham matlamat Internet kah? Masih sangkut di kedai kopi spt 1970an spt mana kebanyakan orang Islam masih sangkut 1,400 tahun yang lalu?

Tuhan kata kah atau Muhammad kata?