CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jahcomel

[Dunia] Bayi Ini Mati Akibat Dilarang Minum Susu Formula Oleh Hospital (Durham)

Lps salin aku xtau apa dah...memg dh pesan anak bg susu fomula..aku tebongkang tido..esok hari baru p tgk anak..

Iols pun xbyk susu badan. Sekali perah dpt la 2oz ckup la utk dia sekali isap. Nak buat stok mmg xdpt laa.. anyway, susu formula ape eh yg paling bagus utk bayi? Any suggestion?

Baby iols pun kena jaundis 2 hari lepas lahir.. Gi KK, doc tu pun suh top up susu formula.. Sebab iols cakap susu tak berapa nak ada awal2 ni.. Doc kata kalau kena jaundis teruk sampai kena refer hospital pun nanti, kat hospital akan bagi baby susu formula gak.. So takyah la nak die die ekslusif breastfeed sangat.. Asal baby ko sihat sudeyhh kekdahnye..

jahcomel replied at 20-8-2017 03:40 PM
stuju ngn sis chazey...

Aiol pernah bertekak dengan porumer2 yang agungkan sangat susu ibu ni sampai komen acah bagos pandang rendah kat mak2 yang bagi FM. Macam la kalau ko fully bf sampai anak ko 2 tahun anak ko confirm jadik manusia teragung di donia kan?

Pada yg nak selesa di awal kelahiran...spare lah susu formula...xde salahnya..

chazey replied at 19-8-2017 10:07 PM
Take note ya ibu2 juga individu2 yang terlalu mengagungkan susu badan sampai pandang hina dengan mak ...

ni sejenis parents anti-vax. penting diri sendiri

Follow Us
macam baby yg mak iols jaga ni la..ibu dia kurang susu badan, n baby ni tak boleh minum susu formula.kalau minum je mesti muntah.

anak kakak iols ni lebih kurg sebaya dgn baby ni. susu dia boleh kata banyak la jugak. lepas discuss dgn ibu baby ni, kakak iols bagi la susu dia kat baby ni.parents baby ni pun ok, take masalah.dorg jadi adik beradik susuan la.

baby ni pun sekarang dah sethun ++
dah boleh minum susu formula.

keluar air mata baca berita ni..

ak geram btl kalau mak2 org yg sibuk duk canangs ana sini kat kawan2 deols yg terpaksa ng susu botol kat anak2 akibat kekurangan susu.. kox alami masalah kurang susu,  so x pyh nk perli2 kawan korang yg x dianugerahkan susu mcm korang.

bajet2 byk susu lps tu up gmbr kat socmed susu berapa auns dalam peti sejuk. gila.

Sedih nya... Nak mesra bayi pun agak2 lah.. Skrg nurse pun ramai yg dh okay dh.. Tak da paksa smpi kena breastfeed mnjang.yg tak okay golongan2 ibu2 yg fully bf smpi kecam2 golongan yg x fully bf anak..

Alasan ibu2 yg x byk susu ni sbb set mental susu x byk. Sbb tak reti nak nyusu kn anak.. Dh sudah.. Tengok2 anak dia yg fulky bf tu pun hawau jgk prangai mcm monyet aprika.. Pokoknya, fully bf ka atau tak. Yg penting mak pak budak bt yg tbaik utk anak sudah. Jgn sebok kutuk si ibu tu xmau kasi nenen tetek sbb nak jga tetek nnt kendur kekdahnya

chinta89 replied at 21-8-2017 10:56 AM
keluar air mata baca berita ni..

Lepas tu perli kwn x fully bf sbb tak sedia mental yg ckp. Pikir x positif.. Hotak dia la yg mental haha

jahcomel replied at 20-8-2017 04:04 AM
aku adalah salah sorang ibu y bg full susu formula kt anak2 aku coz susu aku xkuar...aku slalu kna m ...

i pulak anak xnak latch... nak minum dalam botol & menyebabkan production sikit. I sampai kemurungan sebab orang sekeliling cakap i "malas" & "nak senang". Dorang ingat senang ke bagi susu formula? Xpe la, yang penting anak membesar dengan sihat.

azimodin replied at 21-8-2017 12:25 PM
i pulak anak xnak latch... nak minum dalam botol & menyebabkan production sikit. I sampai kemurung ...

orang memang suka mengata... semua yg org buat tak betul... sukahati dia la nak bagi nenen ke nak bagi formula .... teruk betul la

idakamaruddin replied at 20-8-2017 03:52 PM
u are not alone kaka

iols pn bg susu form je kt anak2 iolss

Saya pun sama , 3 anak, semuanya BF x sampai 2 minggu... Alhamdulillah ... saya nasib baik... takde sape2 yang meyindir2... termasuklah nurse/bidan kg yang buat routine check upke rumah  masa pantang....

Edited by scorpionkiki at 21-8-2017 01:50 PM

tak ada susu try ambil daun belalai gajah  makan .

Insyaallah lepas tu mcm air  paip susu badan keluar

Pertamanya i terpanggil betul nk komen isu bf fm ni
rata2 ada pengalaman sendiri,baik yg +ve baik yg -ve..
Tolak tepi pasal sape yg suka kutuk ibu2 yg xdpt menyusukan anak sehingga 2 tahun sbb react as holier than thou, (same goes to yg bg anak fm pastu kutuk sape bf anak)
xdapek den nk nolong sbb tu masalah dgn diri sendiri sebenarnya huhuuhuu

Setahu i la kn, nk wat ape pon dlm idop ni kene la berILMU iyer tak..
ILMU tu pulak xdtg bergolek mahupun turun dr langit mcm hujan, so kene la cari..
Same goes to hal anak2,ibu bapa, kewangan, kesihatan bla bla bla..
cmne nk berjaya/sukses kalo xcari cara cmne nk berjaya, gitewww...

tp i tetap berpegang, hendak seribu daya xhendak seribu dalih MELAINKAN dah Allah takdirkan setelah berusaha sungguh2 tp tehtap xberjaya, contohnya:

ada beberapa faktor penyebab xdpt bf;
1) mind set (since preggy da kene terapkan dlm diri yakin & mmg nk bf)
2) doktor diagnos & mengesahkan si ibu ada PCOS (contoh mudah cam dlm artikel ni,tp  bkn dgn pandai2 self claim "xdek susu, susu kering") rujuk doktor ya
3) after deliver xsusukan  baby sekerap mungkin seawal sejam selepas lahir.  rangsangan utk hasilkan susu xdek  (deman vs supply) means otak xdapat signal dr badan utk hasilkan susu at all so cmne susu tu nk ada dgn byk
4) mind set salah (expect susu mencurah ke ladang gandum sejam selepas lahir) adududududu..
5) and list goes on and on and on

sekian sedikit pencerahan yg xberapa cerah dr i yg xseberapa neh.. hihihihi

jahcomel replied at 20-8-2017 12:04 PM
aku adalah salah sorang ibu y bg full susu formula kt anak2 aku coz susu aku xkuar...aku slalu kna m ...

iye. tak semua org bleh bg susu bdn kt anak. aku ade kwn ofis. yg sorg mmg tak leh keluar susu.bengkak beria. tp hasil yillek. kesian kwn tuh down tiap kali beranak. n tiap kali ngadu kt kitorg, nmpk lah muka sedeh dia.
yg sorg lagik. susu byk. tp pi amek ubat stopkan susu. pehtuh, bleh lak dia yg acah2 mcm coach menyusu. org camnih pun hado

azimodin replied at 21-8-2017 12:25 PM
i pulak anak xnak latch... nak minum dalam botol & menyebabkan production sikit. I sampai kemurung ...

1 of my fren mcm ni. so, dia pam je. penat extra weh aku tgk dia. kughuih kering cengkung. n yes, production drop.

aku memang tak faham orang yang membandingkan kemuliaan atau darjat pahala antara
- bersalin normal atau c-section
-breastfeed atau susu formula

Bangsat sangat orang yang memperlekehkan ibu-ibu yang tak mampu bersalin normal atau breast feed. orang sebegini selalunya aku doakan anak mereka jadi setan

geenie replied at 21-8-2017 06:06 AM
1 of my fren mcm ni. so, dia pam je. penat extra weh aku tgk dia. kughuih kering cengkung. n yes,  ...

Betul, exclusive pumping mmg leceh terutamanya waktu malam. nak kena bersihkan alatan lagi, nak panaskan susu, label stock, dll.

azimodin replied at 21-8-2017 02:15 PM
Betul, exclusive pumping mmg leceh terutamanya waktu malam. nak kena bersihkan alatan lagi, nak pa ...

buat cara malas. flange semua tuh simpan balik dlm peti es