CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Semakin Ramai Lelaki Kurang Bertanggungjawab, Saranan Perempuan Kahwin Lewat

Madel replied at 21-8-2017 02:37 PM
Mungkin pun sbb aku memilih  ..aku nak lelaki mualaf..dan tak nak anak..sbb aku tak suka buda ...

laki aku bjg melayu sebelum kawen aku ckp dah aku xnak anak sb aku da ada 2..leh dah kitaorg amik sorg 1..xyah tambah.buat pening je..so dia kne pk baik2 sb later dia yg xde anak kandung ni..bkn aku..aku nak life companion je..and travel partner..and laki aku ok..kawen gak kitaorg ni..
aku pun milih jua..aku nak mcm abg aku..grad obersea, arkitek, hensem (pd aku abg aku hensem la..muka iras2 azhar sulaiman)..hehe..and soft spoken..abg aku title datuk dah..and cara ckp lembut ala2 sheikh muzafar gak..tertib and sopan jenis rendah diri..abg aku pun dah letak syarat..nk cr suami..pilih yg leh jaga aku lbh baik dr dia..maybe lucky kot dpt suami ala2 perangai mcm abg aku..
aku tgk sheikh muzafar yg perfect pun pilih pompuan biasa2 je mcm dr halina tu..

white_musk replied at 21-8-2017 02:32 PM
Ada tak badboy yg mengaku dia badboy? ..

entah. wonder gak aku

akak yg andartu ni pun tak menggelupur nak kawin cepat dik. biar lambat asal selamat kekdahnya

geenie replied at 21-8-2017 03:09 PM
entah. wonder gak aku

Akak pernah terbaca whatsapp anak saudara akak.  Ada lelaki ni sudah tentunya lelaki melayu.  Nak berkenalan tapi mengaku badboy.  Akak pula syak mungkin goodboy tapi memandangkan perempuan melayu bbnu tak berapa cerdik ya.  Akan suka pabila dapat berbicara dengan badboy.  

novlin replied at 21-8-2017 02:59 PM
bg iols, iols lebih suka suami yg bayar...ke konter pilih makan bagai. suami kena take lead.
ni  ...

aku pun tak suka tgk ppuan yg sibuk gi order + bawa makanan ke meja sedangkan lelaki lepak kat meja...kok iyer pun lelaki tu tolonglah angkat tray makanan tu....nie kdg2 tgk ppuan2 tu dgn anak2 lagi nak control, dgn nak bawa tray lagi, lelaki lepak kat meja main hp sambil tunggu makanan di hidang kat meja...

midori888 replied at 21-8-2017 03:14 PM
aku pun tak suka tgk ppuan yg sibuk gi order + bawa makanan ke meja sedangkan lelaki lepak kat m ...

perempuan gitu mmg suka jadi orang gaji pada suami... bersumpah setia kunun nak jagi isteri solehah nak jaga makan pakai laki...layan laki sehabis baik...tp x sedar diri dah sama tarap mcm org gaji...

Follow Us
sitisitu25 replied at 21-8-2017 01:17 PM
i dulu ms br2 menjanda mmg kecam abis laki melayu..tp bila tgk abg2 i..spupu2 i yg laki..even abg  ...

kne dream less kot br hidup bahagia

Yesssss....u r rite honey!!!

kita tak akan dapat apa yang kita impikan u got some you'll lost some.....itu resam dunia, kalau husband/wife kita tu 65%-70% je menepati apa yang kita expect tu dah elhemdulillah dah....

geenie replied at 21-8-2017 01:57 PM
ko pehal bang tetibe mood lain mcm nih  slalu nak merempan nak gaduh je

tak de lah lain macam, cuma saje je concern dengan nasib porumer pompuan CI ni, tangan dah lama gigil nak balas posting yang generalize kan laki melayu ni (walaupun aku kokesen mulia tahap tertinggi syurga tingkat ketujuh)  .....tapi tak best lah kan betul tak @dani-rox  ???

krustykrab replied at 21-8-2017 02:24 PM
tak sangka ko ni, dlm2 tengah mabuk ting tong tu ada jugak kata2 ko yg boleh dipakai

you know me when im sober....

white_musk replied at 21-8-2017 03:13 PM
Akak pernah terbaca whatsapp anak saudara akak.  Ada lelaki ni sudah tentunya lelaki melayu.  Nak  ...

pi lah tnye dia, kak oi. kesalahan jenayah apa dia dah buat? brapa kali dah masuk lokap

lkick2113 replied at 21-8-2017 03:26 PM
tak de lah lain macam, cuma saje je concern dengan nasib porumer pompuan CI ni, tangan dah lama gi ...

ni dah abeh gegel ke blom nih?

krustykrab replied at 21-8-2017 02:13 PM
rugi tak sapu dulu laki russia yg acik tu nikah dapat anak mata bulat comel gila

aku tertanya2 apabenda lah yang akak @white_musk ni dok kecoh seantero porem seolah2 dia salahkan lakinya (lelaki melayu) dan menyesal tak kawin lelaki rusia yang dia cintai dulu.... hahahaha

geenie replied at 21-8-2017 03:32 PM
ni dah abeh gegel ke blom nih?

semua yang terbuku dihati dah dikeluarkan 50%, cukup lah tu......geen sihat???? husband dan anak sihat???? lama tak nampak masuk CI

lkick2113 replied at 21-8-2017 03:39 PM
semua yang terbuku dihati dah dikeluarkan 50%, cukup lah tu......geen sihat???? husband dan anak s ...

kot klau byk2, jd cam aji lak eh?
sehat bang. semakin "sehat" kami anak beranak tengkiu for asking

lkick2113 replied at 21-8-2017 03:37 PM
aku tertanya2 apabenda lah yang akak @white_musk ni dok kecoh seantero porem seolah2 dia salahkan  ...

untung acik tu kawin laki rusia dia...acik tu mmg baka cantik pun, jadi bila dia kawin dgn laki rusia tu, of course la anak dia jadi cantik secantiknya....

ada jgk acik yg kawin dgn kokosen, tapi anak2 tak brp nak cantik sgt...bergantung jgk pada nasib kut

krustykrab replied at 21-8-2017 03:42 PM
untung acik tu kawin laki rusia dia...acik tu mmg baka cantik pun, jadi bila dia kawin dgn laki ru ...

tak yah kawen campuq pn bleh dpt anak lawa lah... aku proudly say, anak2 aku lawa / hensem .
tak yah carik laki kokesen pun

sitisitu25 replied at 21-8-2017 03:06 PM
laki aku bjg melayu sebelum kawen aku ckp dah aku xnak anak sb aku da ada 2..leh dah kitaorg amik  ...

Aku tak suka dgn suasana bising terjerit2 ..aku suka balik rumah senyap sunyi aman jee tak ada suara bebudak terpekik terlolong melalak ..
Kalau pegi memana majlis pun paling lama aku leh bertahan dlm setengah jam..lepas tu blah balik rumah..nama nya nak bergossip2 behuhaha cite pasal cik kiah cik bedah mmg tak le.
So nak cari jodoh yg sama kehendak dgn aku tu mmg agak payah le..kalau ada pun., mungkin akan jadi masalah dikemudian hari dipihak belah suami n ipar duai sedara mara..dari sakit hati laki kawin dua or dicurangi baik dari awal2 aku tak berkawin..senang idup aku..parents aku pun so far ok je tak ada nak desak2..abg aku pun tak ada kisah nak kawin..dia tu pun engineer keja singapore..mewah hidup..nak kata set2 geng kunyit, insyallah abg aku lurus   
So yg lelaki pun tak hadap nak berbini..nape lak aku nak hadap tak berlaki kan..   

wanitajelita replied at 20-8-2017 08:34 AM
Wj tak kisah korang nk personal attack wj...wj ckp benda yg betul... I hope this painful word can ma ...

Aku kenal seorang minah ni 7 tahun. Dia ada cerita cerita nak kahwin. Actually aku ada.minat kat dia. Tapi bila aku ajak keluar makam ke apa x senang la x boleh la itu ini. Lepas tu selalu naik turun UIAM katanya ada kelas. Tapi last 6 month lepas dia whstapp jemputan kahwin... And calon lakinya dia tu keje ofis + jumpa di UIA (that reason dia naik turun)

Aku x berapa.rasa nak menangis kat bucu katil pasal aku x sempat spend apa apa. Cuma aku rasa terkilan bila kita gunakan sesuaty dengan kita selama 8 tahun tapi akhirnya ia bukan milik kita

batmana replied at 20-8-2017 09:25 AM
bkn salah gadis tu

tapi salah wali

Kekdaahnya kalau wang hantaran lepas tiada masalah. Kalau zero downpayment risau "kenderaan" di tinggalkan pada malam pertama

lkick2113 replied at 21-8-2017 03:37 PM
aku tertanya2 apabenda lah yang akak @white_musk ni dok kecoh seantero porem seolah2 dia salahkan  ...

Mana ada akak kecoh.  Akak cuma nyatakan yang bener. Tak lari dari tajuk thread pun.  Lelaki melayu ada yang baik macam llkick, tapi kebanyakannya hina.  Sebab itu tak bertanggungjawab,  suka jadi biawak hidup,  aurat ke tepi aurat ke tengah.  Suruh isteri keluar cari kerja.  Akak percaya dik llkick lebih mengenali lelaki melayu.  Seperti pepatah melayu. Hanya jauhari mengenal lelaki melayu.  Haa begitu.