CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Semakin Ramai Lelaki Kurang Bertanggungjawab, Saranan Perempuan Kahwin Lewat

cmf_BeachBoys replied at 21-8-2017 05:59 PM
Bila dah kahwin dan ada anak,soal untuk ada privacy tu dah tamat....nak dapat balik privacy tu balik ...

Ni betul
Sbb aku slalu dgr org2 dah ada anak ni sket2 nak ME time kononnya.. Nak privacy konon...tinggalkn anak kat ipar duai suruh jaga sbb nk gi holiday dgn kwn2 . Gi mati la masuk dlm kubur.. Baru ada privacy

cmf_BeachBoys replied at 21-8-2017 06:25 PM
Satu hari nnt ko akan paham maksud kata-kata aku tu...

phm la bab once a parent forever a parent..until either one of us die br la stop jd parent/anak..xleh lari..thats why aku set mcm2 rules dlm umah supaya aku ada ms jugak utk aku..aku dgn husband skrg xnak anak lg.. husband aku jgn kata anak..kucing pon dia xnak bela..ada kwn aku nk kasi persian free je dia xnak sb xleh nk commit smpi habis hayat kucing tu..

cuma aku ni nsb baik in law nk jaga anak2 aku setiap kali cuti sekolah..sb time tu je derang leh jumpa cucu derang..so everytime cuti sekolah je anak2 aku in law amik..kalau bln 12 cuti sbln..sbln la derang kat kg atuk nenek derang..so sempat la aku n suami relax2 buat hal kami..kalau ada anak br..xkan tiap kali nk travel nk anta mak bpk kitaorg..xkan nk suh ikut abg2 derang pegi umah atuk nenek tiri lak..mati kne sumpah..huhu..so better stop takat yg mana ada je..

DARSITA replied at 20-8-2017 10:21 PM
Someone told me that, a woman cannot raise a boy to be a man. That a boy needs a man to learn how  ...

Betul sis. Ni yg aku nmpk dgn mata kepala aku sndiri sepanjang membesar..Aku ni beradik semua lelaki.. aku sorang jah pompuan. Ayah dah takde sejak bangku sekolah.. Membesar lah aku dgn hidup d bwh jagaan single mum.

Dan aku sndiri nmpk anak lelaki ni byk yg slack nya klu takde ayah sepanjang membesar. Aku xtau org lain, tp ni penglmn aku. Aku byk menangis banding ketawa. Kalau di beri pilihan, aku lagi suka beradik ramai perempuan berbanding laki.. biarlah org kata klu rmi2 adik pompuan ni byk dramanya,,, tp still, aku nk jgk ada rmi sisters banding brother. Tapi mgkin ni nasib aku dah... ada hikmahnya jgk sbb aku paling x manja, independent, dan boleh buat keputusan sendiri dgn jayanya.

sitisitu25 replied at 21-8-2017 09:38 AM
itu la..sb i da pnh kawen 1st dulu xpk kan..pk kalau dia suka i gegiler why not? tp my mom mmg da  ...

Mudah rezeki jodoh u. Alhamdulillah. Kwn i category andartu junior, kadang2 kesian tgk dia still mencari2

finesse replied at 20-8-2017 04:31 PM
Yg perempuan pun apa korg ya...
Takde kaitan gender yach!! Kalau dah x bertanggungjawab tu, tak be ...

Yachh tu apa?

ice_sky92 replied at 21-8-2017 09:58 PM
Yachh tu apa?

Penguat ayat.. beri penekanan gitu.. cuma ada unsur jenaka sikit.. faham tak?? Jom beryach yachh yach!!!

Follow Us
moonbug replied at 21-8-2017 09:34 PM
Mudah rezeki jodoh u. Alhamdulillah. Kwn i category andartu junior, kadang2 kesian tgk dia still m ...

kwn i kat opis pon ada yg single..da 31 thn ni..dia dr i bini org..i cerai..i menjanda..i jumpa suami br..smpi i kawen blk..dia still single..dia duk mengomel gak..i ni mcm2 progress dah dlm hidup..dia msih di takuk lama..hehe..tp nsb baik gak dia bkwn dgn i walaupon status kitaorg berbeza..dpt gak dia beli umah sb i heret dia tgk showroom dulu..hehe..n dpt dia travel pi korea bandung vietnam beijing krabi sb i rajin heret dia pi matta fair..hahah..

i ckp dia nothing to lose..jgn sedih..tgh bjg xde komitmen tu gunakan sebaiknya..sb xtau bila jodoh nk smpi..jodoh ni..xterduga..tetiba rs berkenan kat org tu walaupon selama ni dia bkn ciri2 kita nak..so sementara xde lg..enjoy je..tp kwn i bagus dia x against marriage life walaupon dia mcm da give up menanti jodoh..i xleh nk kenalkan dia dgn org tu org ni sb xtau dia akan fall dkt org mcm mana..cuma leh guide dia je..bersangka baik dgn Allah..

sitisitu25 replied at 21-8-2017 10:16 PM
kwn i kat opis pon ada yg single..da 31 thn ni..dia dr i bini org..i cerai..i menjanda..i jumpa su ...

Iya betul tu.  Jangan diperkenal kenalkan.  Macan akak ni juga diperkenalkan..  Apabila terjadi sesuatu,  the match maker takde rasa tanggungjawab  langsung

32kW replied at 21-8-2017 05:35 PM
Kalau kat public pon camtuh.. you just guess kat rumah camna kan. Perempuan order tapi lelaki jaga ...

bagus u panggil hubby u suh layan anak makan...skit2 kita kasi ubah perangai tu...kalu ada anak lelaki pun dari kecik kita lentur dia...mak2 yg terlalu manjakan anak lelaki, layan diorg macam raja, tu yg dah terbiasa berperangai mcm tu...

cmf_premierleag replied at 21-8-2017 06:28 PM
Ni betul
Sbb aku slalu dgr org2 dah ada anak ni sket2 nak ME time kononnya.. Nak privacy konon... ...

bila anak2 dah besar, dah kerja, sibuk dgn kehidupan sendiri....kita akan dpt me time smp sendiri rasa bosan...

Kat opis aku ada sorg akak dh nk pencen x kawin2 lg.. kesian aku nengok. gaji dh bleh bli keta saga cash tiap dua bulan. Dulu memilih sgt nk yg gaji setaraf dgn dia. udahnya sampai jadi nendatu (nenek dara tua) x kawin! Tabah ye kak..

midori888 replied at 21-8-2017 10:43 PM
bagus u panggil hubby u suh layan anak makan...skit2 kita kasi ubah perangai tu...kalu ada anak  ...

Tu pon sebenarnya husband i memang dah biasa buat kerja rumah dari kecik & MIL i memang jenis tak kisah even dia tau anak lelaki dia kena buat house chores jugak. Cuba bayangkan kalau anak lelaki yang dididik bagai raja tu? Kesian kat wife depa.

Mak mertua adik i cukup jaki kalau tengok anak lelaki dia kena tolong bini tengokkan anak ke, basuhkan baju ke..so balik kampung terpaksa berpura2

white_musk replied at 21-8-2017 08:17 AM
Kesian perempuan tu terpaksa jual hartanya untuk lelaki tu.  Apa namanya kalau bukan biawak hidup? ...

Ha tu la akak pun dapat rasa macam.perasaan tak layak.kahwin tu kan. Dulu keje bank tapi berenti. Pastu agent insurance lepas 3tahun berenti. Ada niagaa goreng pisanag. Tahan 3 bulan. La ni buat uber/grab. Bini pulak terberanak 44hari lepas. Kita yang belum kahwin ni pun ngeri. Baby tu kena demam kuning. Tapi dah kurang kuning sekarang n

Kenapa nak rasa kesian kalau org tu single or masih belum pregnant. Bahagia tu subjektif tau. Whatever statua yg penting masuk syurga

gigahertz replied at 21-8-2017 04:12 PM
Kita bukaan biawak idop kak. Ada kawan saya tu baru kahwin 1 tahun lepas. Tapi dia ada masalah kew ...

pertama kali tahu boleh pajak motosikal...  selama ni tahu pajak barang kemas je...kalau pajak maksudnya akan ambil balik..selalunya dalam few months bila duit dah cukup plus bayar upah simpan... so sekarang macam mana, kawan you dah tebus balik ke motosikal isteri beliau tu?

Yg sibuk rasa kesian maybe sbb jeles, org yg single dan takda anak ni bebas, shopping, travel etc

Edited by gigahertz at 21-8-2017 03:34 PM
Elle_mujigae replied at 21-8-2017 03:20 PM
pertama kali tahu boleh pajak motosikal...  selama ni tahu pajak barang kemas je...kalau p ...

Tu hari dia pajak pastu clear dah pastu pjak balik. Cina tu suruh dtg kasi settle semua kalu tk esok cina tu nak jual.moto. so dia clerkan tu dia suruh aku jual moto.

Dan moto dia ada di rumah aku. Dia nak murah je kak. Rm2500 . Moto dah habis bayar tahun 2014. Kedai pajak gadai ambil moto dia pun murah je kak.

cmf_premierleag replied at 21-8-2017 06:28 PM
Ni betul
Sbb aku slalu dgr org2 dah ada anak ni sket2 nak ME time kononnya.. Nak privacy konon... ...

I dapat mandi sorang2 more than 15 minutes pun dah kira ME time yach! Dapat lunch masa rehat hari jumaat pi makan tempat best2 sikit dengan girlfriends pun dah fefeling best sangat haha. Nak bercuti2 kena tunggu my youngest stop breastfeeding dulu, tapi tak mungkin nak tinggalkan kat parents or MIL. Sama ada hangkut sekali or tinggal kat husband kalau nak pi dengan girlfriends je

sitisitu25 replied at 21-8-2017 10:16 PM
kwn i kat opis pon ada yg single..da 31 thn ni..dia dr i bini org..i cerai..i menjanda..i jumpa su ...

apasal org pompuan klu tak kahwin resah semacam?? Relationship goal tu mesti nak kahwin. Relakslah. Klu dah mmg blm jodoh buat apa nak resah gelisah. Ada kerja, ada duit, happy happy je dan berbakti pd orang tua. Mgkn ada hikmah blm di temukan jodoh.  Bila kita kufur nikmat ni, selalu rasa tak cukup itu, tak cukup ini.

gigahertz replied at 21-8-2017 11:26 PM
Tu hari dia pajak pastu clear dah pastu pjak balik. Cina tu suruh dtg kasi settle semua kalu tk es ...

nak jual pula dah..memang betul2 perlukan duit ni...  haih..susah org dah kahwin ni lain macam ye...huhu...
kita bawa moto pun tak reti..so tak dpt bantu beli moto beliau... giga dah ada moto ke belum? kalau takde tolong la beli moto beliau...