CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Semakin Ramai Lelaki Kurang Bertanggungjawab, Saranan Perempuan Kahwin Lewat

mana2 thread
sure ada cacian pd andartu
tak baik mcm tu

Madel replied at 20-8-2017 09:04 PM
Memandangkan aku nya pilihan suami agak sukar nak dicari..aku akan aman2 adja kalau jadi andartu..
...

Oklah you takde siblings nak berebut rete you. Ada kawan i sorang ni, adik beradik semua nak katok duit dia terutamanya siblings hat lelaki. Asik pinjam duit dia kalau tak tak kecukupan. Dia sorang je pulak tu yang kerja ok. Sampai kawan i ni cakap nak wakaf rete dia sebab tau nanti adik beradik dia gaduh.

Satu lagi dia jenis rigid.. kalau i di tempat dia i akan pi travel sana sinun oversea undersea bagai.. dia tanak ikut ikut kawan2..

Masalah nye perempuan2 yg kahwin sblm spm kebanyakannya sbb dah miang nk bersuami.. parents nk elak kes mengandung sblm nikah je.. dan seperti sedia maklum kes2 buang bayi kat malaysia ni common ok...

pompuan suka badboy sebab nampak hebat dan cool.. goodboy pulak nampak lemah... pompuan  suka cabaran..

Mertua ai thk anak dia lipat baju mop lantai..terjenggil2 biji mata. Lps tu tak duduk senang dgn ai.sampai hati suruh anak lelaki dia buat keja rumah.

wanitajelita replied at 20-8-2017 08:13 PM
Adik lelaki kat rumah tu perangai mcm ni, abg aku pun... yg ke Hulu ke hilir tolong mak aku, Adik  ...

I feel u sis. Rasanya banyak yg dalam family camni. Yg  susah payah nak tolong parent, anak pompuan. Yg anak laki lepas tangan. Alasan dah Kawen. Dia nak guna duit banyak untuk family dia. Padahal memang takde effort nak tolong pon. Alih2  bila  sakit kena  mild stroke, bini halau dari rumah, kita yg pompuan  ni la  kena jaga. Sighhhh............dah sakit camtu tu pon, nak baran. Mereput la ko dok sorang2. Aku taknak jaga

Follow Us
Ni pahal lak citer pasal bad boy ke good boy... sengaja nak melencong topik ke apa?

walau ape pun saranan, jadual di bawah harus di rujuk:

28-34 tahun - andartu junior

35-39 tahun - andartu senior

40 tahun ke atas - andartu forever

sekian, terima kasih.

mokcikKSKB replied at 20-8-2017 03:41 PM
Asal terpeknen je kawen.pastu membiak mcm berudu lps tu meyusahkan atok nenek..

Hahahhaahaha membiak bagai berudu. Siap hashtag #makanak8 gituuu...

best plk baca komen2 dlm ni..

white_musk replied at 20-8-2017 08:09 PM
Mengapa perempuan melayu suka badboy?

Actually badboy tu cuma stok rembesan je... kalau nak cari suami, mesti cari yang baik juga akhirnya

Kecuali kalau seorang pompuan tu sejenis pendek akal ikut nafsu. Badboy kan good in bed

Double post

white_musk replied at 20-8-2017 08:54 PM
Mcm romadhon jepon tu goodboy ke badboy?

Itu tahiboy

MyNameIsIris replied at 21-8-2017 08:33 AM
Actually badboy tu cuma stok rembesan je... kalau nak cari suami, mesti cari yang baik juga akhirn ...

badboy melayu ni selalunya takde pekerjaam mat rempit, hisap dadah, etc...kpd gadis2 yg ternoda dgn rempit2 ni...all i can say is padan muka...usah mencari lelaki beriman kalau anda pun tidak suci...anda layak menjadi pelacur harian kpd badboy2 ni...dah usah complain lelaki semua sama shj di sebabkan pilihan anda suka kpd rempit2 ini...you have yourself to blamed..

lelaki yg baik, utk wanita yg baik dan suci

ifanonline replied at 21-8-2017 08:38 AM
badboy melayu ni selalunya takde pekerjaam mat rempit, hisap dadah, etc...kpd gadis2 yg ternoda dg ...

Ada juga badboy bukan dari kalangan rempit... bagi i badboy ni banyak jenis. Macam alif aziz tu, kategori bad boy la.. kasanova tapi tetiba annouce nak kahwin.. so bila jadi bini kepada badboy ni pada diorang (yang otak senteng ni lah) satu achievement sebab berjaya buat jantan tu pilih dia... gittewlah... KOT!

Bbnu sesuai lah gitu.

I pun sokong perempuan yang educated, ada career bagus... takyah rushing kahwin.. umur 30an pun apadahal. Baik berbakti pada orang tua... lelaki zaman sekarang ni bukan bodoh sangat lagi-lagi yang rasa dia ada rupa sikit... walaupun education level dia pun sendu di aidilfitri, career pun tarak, gaji pun kais pagi makan pagi.. tapi nak cari pompuan yang belajar tinggi kalau boleh phd. Kerja elok kalau boleh lecturer/doktor/manager... atau anak orang kaya.. senang nak tanggung hidup dia kata nya. Puiii sangat species gini...

MyNameIsIris replied at 21-8-2017 08:44 AM
Ada juga badboy bukan dari kalangan rempit... bagi i badboy ni banyak jenis. Macam alif aziz tu, k ...

selalunya badboy pilihan betina2 melayu adalah mat rempit, mat dadah, despatch, etc...

badboy2 yg level tinggi skit betina2 melayu takleh capai...

ifanonline replied at 21-8-2017 08:51 AM
selalunya badboy pilihan betina2 melayu adalah mat rempit, mat dadah, despatch, etc...

badboy2  ...

Bad boy yang high level pun pilih perempuan high level. Kaya dah semestinya... yang pilih rempit, drug addict semua tu perempuan yang spm cukup setakat lulus je. Yang belajar tinggi sikit tak hinggin bad boy rempit dengan baju belang-belang, kurus kering... eeiiii

wanitajelita replied at 20-8-2017 04:24 PM
Lelaki tak berguna Sebab mak-mak diorang ni tak reti didik anak dgn erti tanggungjawab
Dan betina  ...

stuju dengan statement ni. bernas.
Aku salah sorang yg buat benda ni. Dulu b4 kawin, kawan2 dok ckp aku ni memilih sgt. Padahal umo aku masa tu blm lagi dlm kategori andartu. Of coz la aku memilih. Tak kan la aku nak tanggung biawak idup lepas kawin. Alhamdullillah, sbb perangai memilih sgt ni la aku dpt suami yg layak digelar suami.

Kebanyakkan perempuan skrg takut naw digelar andartu... gegara takut gelaran andartu, ko hadap la dik menjadi acik2 kepam sbb duit ko dah habis tanggung suami yg jenis lepas tangan.

jahcomel replied at 20-8-2017 04:32 PM
bila dh kawin somi jd bewak idup nyesal pn xde guna dahhhhcerai ngn somi cari laki lain y bharta ...

sbb tu bini2 skrg ramai yg jd birah dok hadap duit laki orang lain. Padahal laki sendiri yg tak guna