CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Semakin Ramai Lelaki Kurang Bertanggungjawab, Saranan Perempuan Kahwin Lewat

cocorex replied at 21-8-2017 10:21 AM
Lenkali kalo nk carik pasangan tu selidik dulu asal & keturunan dia..nie asal suka jer terus nk kawe ...

setuju ni....lelaki ada ego....kalau dia kena buli  kat umah dgn isteri pun dia takkan cerita biasanya...

wanitajelita replied at 21-8-2017 10:28 AM
Setahu aku Rasul suruh Kita pilih pasangan yg BERAGAMA...

ada hadis WJ psal cr jodoh ni..bkn beragama je..tp agama tu no.1 nk kne tgk..i tgk semua..haha..xckup 4 tu mmg tidak la meneruskan hubungan..

β€œWanita dinikahi karena empat hal; hartanya, nasabnya, kecantikannya dan agamanya, Maka pilihlah karena faktor agama niscaya engkau beruntung” (HR. Al Bukhari)

aku ada 2 org kwn yg tgh mengalami mslh umahtangga..mostly sb bajet..

kapel 1 - laki keje rider..bini keje kerani gomen..gaji laki xsmpi 2k..gaji bini xsmpi 3k..anak 2..duk umah flat..hari2 bini ajak gaduh psl duit x ckup..

kapel 2 - laki keje IT mgr..gaji 3800, bini keje secretary gaji 4500..anak 2..duk umah apartment medium..hari2 bini ajak gaduh psl duit x ckup..

kapel 3 - laki keje peg bank- gaji 5k++, bini keje manager bank gaji 10k, duk umah semi d teres kwsn high end..hari2 bini ajak gaduh psl duit x ckup...

aku perati je kapel2 ni..and muhasabah diri..apa yg aku nak dlm hidup sbnrnya? and belaja2 la bersyukur..itu aje..aku ada 2 org anak laki ni..semoga anak2 aku mendpt perempuan yg baik2 n tahu bersyukur..

sblm nk dpt menantu or suami yg baik..kita sdiri kne jd menantu n isteri yg baik kan...

itik_magic replied at 21-8-2017 11:02 AM
setuju ni....lelaki ada ego....kalau dia kena buli  kat umah dgn isteri pun dia takkan cerita bias ...

Betul tu..kalo kwn2 lain tau yg dia kena QC mmg confirm kena gelak..kwn2 akak yg lelaki kebanyakkan kena mcm nie cuma diaorg xnk cerita jer..kesian akak dgn diaorg..kadang2 tu bila melepak dgn wife2 diaorg pun dh bleh nampak mcm mana rasa hormat kt suami tu kurang..si suami pulak terpaksa la nk cover malu & tersengih2 mcm kerang busuk

kisah kat fast food resto tu tak payah la korg generalize, asal bini pi order bawak makanan kat laki korg kata teruk...mcm aku n laki aku, depends pada keadaan la,most of the time aku yg suka pi q sbb  aku ni jenis lambat nk pilih, lagi suka pi tgk menu kat depan,of course duit mmg laki aku kasi la...

kalau semua incident korg generalize mcm ni, hmmm susah la hidup...padahal kat rumah laki aku selalu je tlg buat keje rumah...

sitisitu25 replied at 21-8-2017 11:18 AM
aku ada 2 org kwn yg tgh mengalami mslh umahtangga..mostly sb bajet..

kapel 1 - laki keje rider.. ...

Kalau bkahwin, aku tak kisah gaji aku tinggi dr laki. Tp laki tu kena la usaha sma2 bina keluarga... Bukanya hrp bini saja memanjang... Ini tak sikit2 bini sikit2 bini..

Smpi skrg aku tak jmpa pasangan sbb still tak jmpa laki yg btul2 bleh support career aku.. Jmpa ja bf yg ini, dia akan ckp itu ini itu ni. Jmpa jah yg ini, akan ckp aku penting kn karier dan circle kerja.. Dh tu kalau aku tak tanggungjwb, mcm mna nak maju n survive dlm ekonomi teruk mcm skrg.. Asal hp aku ringging je non stop kompom akan ckp aku ni asek dgn kerja sja.. Yg derang bila incoming call psal kerja masuk, boleh make donno jah. Katanha not office hrs.. Mmg not office hours tp kdg2 satu perkara kita tak settle akan myebab kn perkara yg lain2 bbangkit.. Even bleh bt duit utk tampung susu anak staff lain pun sangkut sma.. Dr conseq. nya la.. Ksimpulannya., rela jah jd andartu.. Rela ja tunggang tbalik idup sorg drpd jadi bini org tp kena tanggung biawak hidup kena tanggung masalah cemburu buta atau tak mau kalah dek bini.. Simpan duit enjoy vacay sudah.. Aman2 jah nak tengok jantan kokesen tnpa ada cemburu..

Follow Us
kalau nak di bandingkan dr segi pilihan pasangan, kaum adam perlu lebih mementingkan sekufu drpd kaum wanita...sebagai ketua keluarga, andalah yg mencorak masa depan isteri dan anak2...lelaki lebih berhak memilih isteri drpd isteri memilih suami

cocorex replied at 21-8-2017 11:21 AM
Betul tu..kalo kwn2 lain tau yg dia kena QC mmg confirm kena gelak..kwn2 akak yg lelaki kebanyakka ...

Nampak sangat lelaki-lelaki tu LEMAH sampai kan kena queen control dgn bini

Edited by sitisitu25 at 21-8-2017 12:00 PM
Iema5008 replied at 21-8-2017 11:28 AM
Kalau bkahwin, aku tak kisah gaji aku tinggi dr laki. Tp laki tu kena la usaha sma2 bina keluarga. ...

aku dulu ms 1st marriage mcm ni..aku je duk pulun majukan diri..masuk 2nd marriage..aku jd slow down..maybe sb aku da ada semua kot maybe hasil susah payah ms umur 20an..so 30an aku relax je..aku bg laki aku yg take lead..cth dulu ms kapel..sb bidang sama..aku dgn laki aku mcm asik berlumba..aku apply keje sini..dia apply keje situ..last2 kami xsempat dating sb stress keje..then aku slow down..aku da stop apply keje merata..sb aku nmpk laki aku mcm 'penat mengejar'..n aku ckp aku nak dia yg fokus keje..jump merata..aku nk duk mengangkang kat umah je..fokus jela keje skrg..and aku byk bg semangat kat dia..aku fokus kat dia punya career mcm aku fokus study anak aku..kiki..and alhamdulillah..gaji laki aku skrg lg byk dr aku..and luckily dia x kedekut n x lupa tanggungjwb dia..aku rs this is my true happiness kot..laki mmg saingan dia bkn wanita..tp sesama laki..mmg laki ni progress dia lembab cket je compare pompuan..dr kecik smpi mati..laki mmg lambat..cuba tgk tumbesaran babygirl n babyboy dah ler..so jgn smpi laki rs derang terpksa bersaing dgn bini sdiri..nnt derang give up..laki give up huduh la jd nya..bini kne melompat sorg2 la smpi sudah..

senang je nk bahagia..'bagi peluang' laki tu take the lead..kita jgn pandai2 amik tanggungjwb dia..maybe aku leh ckp sb aku jumpa the right one..laki aku bukan kuat cemburu..sb dia pun gila keje..maybe sb kitaorg sebaya n sama bidang.. bab travel pun dia x kisah aku nak travel dgn dia boleh..aku nk travel dgn kwn2 pun bleh..sb sepupu n adik dia pun ada yg travel with buddies jugak walaupun da kawen..so dia da biasa keadaan tu..maybe jugak latar belakang edu buat dia konfiden dgn relationship kitaorg ni..

mokcikKSKB replied at 20-8-2017 03:41 PM
Asal terpeknen je kawen.pastu membiak mcm berudu lps tu meyusahkan atok nenek..

Y tu ok ler kawin jgk,ada spesis y peknen buang anak pstu peknen balik,duk ulang cycle y sama tp blm kawin lg menyusahkan..pendek kata muda mudi zaman skrg ramai y akal pendek...taw nak seronok je tp tak pernah pk psl tanggungjwb..

wanitajelita replied at 21-8-2017 11:31 AM
Nampak sangat lelaki-lelaki tu LEMAH sampai kan kena queen control dgn bini

Bila dpt isteri yg merasakan mereka xbleh kalah dgn suami..mcm tu la jdnyer..kita nie sebagai isteri harus ada rasa hormat pada suami & jaga maruah & harta suami..tu tugas kita dlm menguruskan hal rumahtangga..betul x WJ?

Perempuan yg dah kahwin, tolonglah treat diri korang princess sikit. Pastu tips penting, sila download Tinder. Pastu korang check every single guys dlm tu, ada tak laki korang. Takut ada je... sebab aku dah 3-4 kali jumpa pic opismet lama ( dah kahwin ) dlm tu... ok semoga korang berterima kasih sb aku sampaikan berita suspen ini..choww

Edited by sitisitu25 at 21-8-2017 12:06 PM
wanitajelita replied at 21-8-2017 11:47 AM
Perempuan yg dah kahwin, tolonglah treat diri korang princess sikit. Pastu tips penting, sila downlo ...

selain tinder, tagged , twoo pun ada bersepah..aku belaja psl byk mslh umahtangga ni ms menjanda dulu..aku bersembang like bros dgn derang and derang release cket2 apa derang x suka dgn perangai bini2 derang..sama la derang pon xnak pisah sb pk anak je..then from there aku belaja do and dont in marriage..hehe

krustykrab replied at 21-8-2017 11:25 AM
kisah kat fast food resto tu tak payah la korg generalize, asal bini pi order bawak makanan kat laki ...

Betul tu..iolss pun kalo gi fast food lebih rela gi amik order & hubby tlg bookingkn tmpt sambil tlg jaga anak sbb iolss nie mmg suka ubah menu last minit..sbb xnk memeningkan kepala hubby lebih baik iolss jer yg order..org lelaki nie senang jer nk amik order diaorg & jarang nk bertukar last minit.

Acik2 pprt jah yg suka pndg sinis kalo yg gi beratur tu para isteri

white_musk replied at 20-8-2017 05:26 PM
Lelaki melayu sahaja ni.  Lelaki soviet semuanya bertanggungjawab dan berbudi bahasa.  Banyak duit p ...

kah kah kah....akak....akak......punyalah menyesal tak kawin dengan lelaki Rusia

saje nak menyebok dalam thread porumer pompuan meroyan ni...hahahaha

1 je aku nak pesan, jangan cepat menghukum apabila nasib kita or perkahwinan lepas kita or org sekeliling kita teruk di generalize kan semua lelaki haprak (even lelaki russia pun ramai haprak)

ingat lah hidup ni satu perjudian, kalau kita nak salahkan pilihan kita salah lah pada diri sundri kalau pilihan kita salah, jangan di kecam semua lelaki macam tu, even kita sundri pun pilih untuk dilahirkan didunia ni, so apasal bagi statement macam org tak sekolah, kata pompuan educated lagi tinggi tahap pendidikan dari lelaki, tapi pompuan 1 je, buat penilaian berdasarkan emosi, that also drag to the wrong choices.....so tak tgk kelemahan sundri + tak berpijak dibumi nyata menyebabkan pilihan kita tu salah. cakap banyak tak guna, just raise your sons as per your requirement, along the time we don't know what happen in the future and what makes a good man turn to be bad/evil. Just hope for the best prepare for the worst.

lagi satu tak payah jeles dengan andartu or org yang dah kawin ni, setiap pilihan ada pros and cons, just bersyukur dengan apa yg kita miliki sambil berusaha untuk dapatkan yang terbaik.

JANGAN INGAT LELAKI YANG BAIK YANG KITA TAK PERNAH JUMPA TU ADALAH SUATU MITOS, SEBENARNYA KAMU MASIH BELUM MENJUMPAI NYA LAGI.

akhir kata, just adapt to your life not other way around.

Rate

1

dewimalam78 replied at 21-8-2017 05:51 AM
Mertua ai thk anak dia lipat baju mop lantai..terjenggil2 biji mata. Lps tu tak duduk senang dgn ai. ...

sama la mcm aku. asben aku memang jenis suka masak, kalau kitorg balik rumah mak dia pun dia yg masak. Adik ipar aku cakap la, best la akak abg rajin masak, suami saya jgn harap la, asyik saya je kena masak. Pastu mak mertua aku sound adik ipar aku, kalau laki kau masak, senang la keje kau tido je nanti.. aikk pelik sangat ke kalau laki yg masak? takkan tak boleh sama2 buat kerja rumah, padahal laki bini sama2 kerja cari duit. sentap jugak aku time tu, tapi buat donno je.

elok pegi mati ajelaa dek... baik lelaki maupun pompuan.. ais di antartika dah merekah... pohon terjun di jurang ais tu ramai ramai

Iema5008 replied at 21-8-2017 11:28 AM
Kalau bkahwin, aku tak kisah gaji aku tinggi dr laki. Tp laki tu kena la usaha sma2 bina keluarga. ...

Kalau u rasa dah over qualified, carik la foreigner babe. Modal kena besar la. But never lower down yourself only to meet that kind of guy. Mcm kebanyakan perempuan Singapore buat tu.

novlin replied at 21-8-2017 09:09 AM
Ya ampun...bab KFC tu betul hoccay.
dan iols peratikan yg buat cenggitu semer jenis acik2 kepam.. ...

dulu aku pernah komen mcm ni kat thread lebih kurg mcm ni jugak, aku komen kalau kat restaurant kebanyakan mesti pompuan yg bayar, tapi ramai bash aku, diorg cakap manala tau duit gaji laki tu semua bg kat pompuan, sbb tu pompuan yg bayar, padahal tu duit laki. yg komen bash tu semua pompuan hokey..