CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 4703|Reply: 79

[Dunia] [Edisi indon mendunia] Demonstrasi Aman Di Kedutaan Besar Malaysia. Putuskan hu

Edited by EJALTI at 22-8-2017 01:40 AM

Demonstrasi Aman Di Kedutaan Besar Malaysia

http://www.mstar.com.my/berita/berita-semasa/2017/08/21/bendera-demonstrasi-aman/

Diterbitkan: Isnin, 21 Ogos 2017 7:04 PM

JAKARTA: Kira-kira 50 anggota pertubuhan bukan kerajaan dikenali sebagai Laskar Merah Putih pada Isnin mengadakan demonstrasi secara aman di hadapan Kompleks Kedutaan Besar Malaysia di sini bagi meluahkan kekecewaan berhubung bendera Indonesia dicetak terbalik dalam buku cenderamata Sukan SEA Kuala Lumpur 2017.

Mereka berkumpul kira-kira dua jam bermula 2 petang di hadapan kompleks kedutaan itu di Kuningan dan memasang kain rentang yang mendesak Malaysia sekali lagi memohon maaf kepada rakyat Indonesia berhubung insiden itu.

Mereka juga membawa poster dan pemidang yang tertera dakwaan kononnya Malaysia banyak melakukan kesalahan dan mendesak kerajaan Indonesia memutuskan hubungan diplomatik dengan Malaysia.

Ketua Umum Laskar Merah Putih Adek Ervil Manurung dalam ucapannya menyifatkan cetakan bendera terbalik itu sebagai sesuatu yang melampau dan memalukan Indonesia.

"Kami menilai Malaysia sudah keterlaluan, ini tidak bisa dibiarkan. Ini mempermalukan bangsa kita dan kerajaan Malaysia harus memohon maaf kepada rakyat Indonesia," katanya.

Selain itu, pertubuhan berkenaan juga membangkitkan isu kononnya kerajaan Malaysia melanggar undang-undang berhubung pembelian sebidang tanah adat di Kemang di sini.

Adek dan dua lagi wakil pertubuhan itu kemudian dibenarkan memasuki kompleks kedutaan untuk menyerahkan memorandum bantahan mereka kepada Timbalan Duta Malaysia di Indonesia Zamshari Shaharan.

Zamshari ketika ditemui berkata beliau menerima memorandum itu dan turut memaklumkan kepada mereka bahawa kerajaan Malaysia menerusi Kementerian Luar telah menyatakan permohonan maaf secara rasmi kepada kerajaan dan rakyat Indonesia.

Mengenai dakwaan tanah itu, beliau berkata pihak kedutaan menghormati undang-undang Indonesia dan kes itu telah dibawa ke mahkamah.

Menteri Belia dan Sukan Khairy Jamaluddin telah menemui Menteri Pemuda dan Olahraga Indonesia, Imam Nahrawi di Kuala Lumpur bagi menyatakan kekesalan dan memohon maaf atas kesilapan tersalah cetak bendera negara ini.

Presiden Joko Widodo dalam kenyataanya semalam meminta rakyat Indonesia supaya tidak memperbesarkan isu berkenaan, walaupun beliau kesal dengan kejadian berkenaan. -Bernama

Boooo pi mampus loe

mohon @spiderman80 tutup.  stick semua tentang bendera Indo terbalik dalam thread sediada.  menyemak. dan susah nak follow.

Overnya indon ni.. korang bakar bendera lempar taik kita orang x kecoh pun..
Pati indon kepam menyemak jer

Astaga 50 orang saja??? sungguh memalukan bagi negara berpenduduk 250 juta....mungkin gak ada sponsor nasi uduk dan air mineral...

Do i care?

Follow Us
xpaYAH layan la.... jangan ikut mental indon crying wolf

Mcm la negara dia maju sangat sampai sanggup nk putuskan hubungan diplomatik.

putuskan hubungan diplomatik bermaksud angkut semua rakyat indon balik indon ke ?
klu gtu ai sokong

negara sengkek miskin nak putuskan hubungan dengan negara maju???????? adakah aku tgh bermimpi baca statement indon2 sial ni semua????

wakakakaka...aku rasa banyak lagi negara yg kalau boleh avoid nak jalinkan hubungan dengan indon bermasalah ni...ada hati nak putuskan hubungan...wakakakakakakakaka

INDON INDON....

Login_ID replied at 22-8-2017 10:44 AM
putuskan hubungan diplomatik bermaksud angkut semua rakyat indon balik indon ke ?
klu gtu ai sokong ...

aku pun sokong. Angkut semuat indon2 lahanat yg bersepah kat sini. Semak aku tengok. So, apa lagi, putuskanlah hubungan. Jgn derang pula curi curi ikut jln tikus msk Msia cari mkn kat sini. Kita lempar dgn taik saja

MH3707 replied at 22-8-2017 10:54 AM
negara sengkek miskin nak putuskan hubungan dengan negara maju???????? adakah aku tgh bermimpi baca  ...

kan. kakakakak!! aku nak like komen ko ni tp tak blh. Si miskin hina dina dok kutuk negara yg depa beriya iya nak curi masuk, nak IC dan passport kita. What an irony

bagus2...i like... humban balik semua yindon lahanat yg ada kat msia ni... g berambus balik negara miskin korg tu

Peterpan17 replied at 22-8-2017 11:00 AM
aku pun sokong. Angkut semuat indon2 lahanat yg bersepah kat sini. Semak aku tengok. So, apa lagi, ...

Indon2 yg tak pernah dtg Malaysia je yg batak emosi lebih2. Yg mana pernah dtg dan ada kt sini, mmg taknak balik2 indon dah.

Peterpan17 replied at 22-8-2017 11:02 AM
kan. kakakakak!! aku nak like komen ko ni tp tak blh. Si miskin hina dina dok kutuk negara yg depa ...

aku rajin tgk VLOG2 kat youtube...banyak org INDON SENGKEK yg so-called pelawat(tourists) yg datang buat vlog puji gila2 kemajuan malaysia,kecanggihan lebuhraya kita,kebersihan jalan raya kita,dll...terbaru depa puji MRT...at the same time,depa kata 'indonesia patut contohi malaysia blablabla"...

ada tu pulak masa sampai kat KL sentral, jakun nauzubillah macam berok baru keluar hutan,,,depa kata "kl sentral sepertinya di hongkong,canggih bangat...wow"...aku something like fikir yang kat indon mesti takde kemudahan2 mcm ni sampaikan depa kata mcm tu walhal aku tgk kl sentral tu biasa je,tak canggih pun and takde apa yg nak dibanggakan sangat...

nampak tak kat situ betapa kedananya depa...and aku rasa lah,yg buat vlog2 puji malaysia ni sebenarnya keyboard warrior kutuk malaysia time depa ada kat negara depa...huh,berani lah korang setakat mengutuk kita kat sana,,datang sini sekor2 mcm tikus longkang,kecut!

kenarikelabu replied at 22-8-2017 11:08 AM
Indon2 yg tak pernah dtg Malaysia je yg batak emosi lebih2. Yg mana pernah dtg dan ada kt sini, mm ...

ko tgk si trisna tu sudahlah. gigih nak caras laki org demi nak hidup senang. Dasar bangsa babu miskin hina.

MH3707 replied at 22-8-2017 11:12 AM
aku rajin tgk VLOG2 kat youtube...banyak org INDON SENGKEK yg so-called pelawat(tourists) yg datan ...

aku pun pernah ada pengalaman indon sakai terpinga2, terkagum kagum bila smp KL. Dr KLIA, msk Putrajaya, lalu Sungai Besi semua tu. Oh!!ah!!! tak abis2. kekekekeke!! Pastu bawa naik LRT pun mcm sakai. kekekke!! mmg lawak 9gag lah. Gigih mengutuk Msia, smp KL semua kecut telur. keyboard warrior saja rupanya

finesse replied at 22-8-2017 11:18 AM
Aku padan mukakan Indon saja.
Anywau, iolss cayangggg habang rimau dan singa.. muaaaahhh..

dahsyatnye kiss sampai mcm tu skali

Putus jer lah pukimak. Hade ai kesah? LOL

manjalara_01 replied at 22-8-2017 11:24 AM
dahsyatnye kiss sampai mcm tu skali

Jeles Indon lolololol