CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 30112|Reply: 221

Ayah sakit.

Post time 22-8-2017 03:14 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Aku tak tau nk luah mana.aku susah hati.

Hari ni hari ke 13 ayah aku di ward.Awal2 masuk ward sebab Ayah kurang gula dan kurang garam.Ayah asalnya sakit buah pinggang,kencing manis dan darah tinggi.Tapi sbb pantang makan n rajin makan ubat,darah tinggi n kencing manis dah stable cuma buah pinggang yg makin teruk.

Dari sehari ke sehari keadaan ayah di ward makin lama makin teruk.awal masuk mmg doctor cakap paru2 ayah ada air.waktu ni ayah still boleh tidur mlm.2-3 hari lepas doctor pelatih tersalah masuk kan banyak air dalam badan ayah.ended up paru2 ayah penuh air.bukan ayah je.ada beberapa pesakit dalam ward tu kena mcm tu.Lepas kejadian tu ayah aku macam lelah  xcukup nafas and kena pakai oksigen.Malam ayah langsung xboleh tidur sbb batuk teruk.

Aku gilir jaga ayah dengan mak .aku ambik cuti 2bulan.aku jaga siang mak aku jaga malam.aku kesian tgok mak jaga ayah malam2 tak tidur.mak pun bukan sihat sangat.kalau ayah tak dapat tidur ,mak gosok belakang ,sapu minyak sampai ayah lelap.

Aku penah mintak tukar shift dgn mak.biar aku jaga malam .mak jaga siang.at least malam mak aku boleh tidur.tapi mak xnak.

mak cakap.,kalau apa2 jadi kat ayah,mak puas hati sebab dah jaga betul2.huhu.sedih aku.

Pagi ni ayah tak dapat tidur sebab badan jadi gatal sangat.Doctor cakap toksin dah masuk dalam darah.xde cara lain selain dialisis.Tapi ayah taknak juga .

Ayah nampak letih sangat arini.Ayah mintak aku gosok kepala dia sampai dia tertidur.Aku zikir2 gosok kepala ayah sampai ayah lelap.sumpah aku sedih.selalu kalau aku buat lawak bodoh2 ayah sengih lagi.tapi arini ayah diam je.

Semalam doctor cakap kalau taknak buat dialisis ,apa2 jadi kami kena redha.keadaan ayah sangat teruk.doctor cakap dia tak dapat buat apa2 lg.hanya tunggu masa.

Aku tak tau macam mana nak react.aku tak bersedia.aku takut.sedikit sebanyak aku rasa aku putus tunang buat ayah aku susah hati. kakak mintak ampun ayah.

Aku tak pernah berdepan dengan kematian orang terdekat.aku takut.aku belum bersedia nak hilang ayah.aku tak tau apa nak buat.

Aku nak mintak korang tolong doakan Allah ringankan kesakitan ayah aku..aku sayang ayah aku.

Assalamualaikum.hai korang.

Terima kasih semua atas ucapan takziah .Rasa macam mimpi masih belum dapat terima sepenuhnya.

Pagi sebelum ayah meninggal, ayah nampak sihat,mak mintak izin nak keluar rumah sedara sebab ada kenduri. Aku tak nak ikut .duk umah temankan ayah.

Jadi pagi tu aku sibuk trim kan ayah.potong janggut yang dah panjang nak masuk mulut,potong kuku,cuci kaki ayah. Banyak kami sembang .Ayah nampak sihat dan ceria. Aku rasa happy.Ikut kan malam tu aku nak balik kl sbb nak turun court.

Aku tak lupa ayah cakap ; terima kasih kakak ambil cuti jaga ayah emak. Ayah percaya kalau ayah takde nanti kakak boleh harap jaga mak dengan adik.

Aku cakap dgn ayah,aku rasa aku tak nak kawin nak jaga mak ayah .Ayah diam je bila aku cakap gitu.

Ayah cakap nak tidur.azan zohor nanti kejut ayah nak solat.aku pun pegi dapur buat apa patut.

Pukul 2 ,aku jengah tengok ayah lena  lagi. Aku tak kejut lagi. Mak balik cakap ,ayah dah lunch ke,aku cakap ayah tidur dari kul 12 belum bangun.

Mak naik tengok.tak sampai 10minit mak jerit panggil aku,mak cakap kakak,ayah dah takde.

Mak aku ralat sangat2 sbb dia keluar hari tu.sedih nya ya Allah. Aku rasa macam jantung aku kena tikam .

Apapun,aku kena kuat demi mak dan adik aku. Terima kasih semua.

Btw Aku pun nak mohon maaf pada semua sepanjang aku kat forum ni,aku ada sakitkan hati atau buat sesapa marah aku.aku mintak maaf ye.and terima kasih korang.sayang korang .bye

semoga ayah awak cepat sembuh..stay strong..your mom need your supprt

Jannahhh kuatkan semangat ye.nanges mokcik baca.mokcik doakan Jannah n family kuat ye.hugsss

kuatkan hati, kuatkan smgt ye jen.

jgn salahkan diri di atas perkara yg berlaku di luar kawalan kita..kuatkan hati..teruskan berada di sisi ayah dan ibu..semoga urusan ayah @Jeniechan  dan keluarga dipermudahkan Allah..amin YRA.

Follow Us
I pernah go through this phase jennie mmg stress dan bimbang sgt . Ada bukak thread pasal ni gak kat sini . U dgn mak pun kena jaga kesihatan . Sbb u and ur mum kena sihat untuk jaga ur dad . I hope u blh kuat and bertahan dgn semua ni .

Sabar ye Dik. Acik faham perasaan tu..kuatkan hatimu..

sis doakan semoga ayah diberi kesembuhan..in sya Allah..jgn salahkan diri atas ketentuan Allah.. kuatkan semangat..

ayah umur berapa?

kalau muda lagi eloklah buat dialisis, kalau tidak takut dia jatuh koma

been there..
stay strong & jangan sesekali putus asa jaga ayah..
semoga dipermudahkan segalanya..

Cuba pujuk lg ayah buat dialisis..

Dek Jenie,

Hope ayah u cpt sembuh. U tabahkan hati & kuat ye. Doa byk2. Dlm masa yg sama u kna jaga kesihatan u jugak supaya u blh terus jaga ayah & mak U.

Be strong Jenie

Dik jane...uhuhuhhuu...sedihnya akak. Stay strong dik...

Jenie.jgn sedih2 kay.byk2 mohon pada Allah.if need a shoulder to cry abg ada

cmf_blingblings replied at 22-8-2017 03:54 PM
kalau muda lagi eloklah buat dialisis, kalau tidak takut dia jatuh koma

Dah 72y tak silap jenie ckp itu hari

sabar ya dik.. akk phm sgt perasaan kamu.. doaaaa byk2.
Allah tak uji awak, klau awk tak leh tanggung ujian ni.
sabar ya dik.

awk anak tunggal ke?

Mrxxxx replied at 22-8-2017 04:23 PM
Dah 72y tak silap jenie ckp itu hari

cerita ni mengimbau balik masa jaga arwah mak di hospital. Selagi mampu TT jagalah ayah, kalau boleh ikut saranan doktor tapi jgn paksa ayah jika dia tak nak buat. Itu hak dia. Kita yg masih kuat ni berikan yg terbaik untuk memudahkan dan meringankan kesakitan bapa.

Be strong sis...sedih saya dengar,even xpernah lalui i can feel it...be strong utk mak

tayam replied at 22-8-2017 03:24 PM
semoga ayah awak cepat sembuh..stay strong..your mom need your supprt

Thanks.betul.dpn mak kena pura2 kuat nt mak lagi down.huhu