CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: missunguviolet

Kawan baik berubah selepas ada pasangan. Korang pernah rasa tak?

Missy_la replied at 15-1-2018 12:55 PM
Benda ni normal je @missunguviolet. Aku dah pernah lalui dan tengah lalui pun. My best friend of 10  ...

Mcm sebijik je ngan apa yg aku alami.. especially part .. we are still best friend tu... siap x bagi aku kawan ngan org lain..cukup dia sorang je bestfriend aku... huhu

Missy_la replied at 15-1-2018 12:55 PM
Benda ni normal je @missunguviolet. Aku dah pernah lalui dan tengah lalui pun. My best friend of 10  ...

Mcm sebijik je ngan apa yg aku alami.. especially part .. we are still best friend tu... siap x bagi aku kawan ngan org lain..cukup dia sorang je bestfriend aku... huhu

krieysa replied at 17-1-2018 04:01 PM
Ramai jugak ek ada pengalaman macam ni termasuk la aku.. rasa sedih je bila persahabatan 12 thn mcm  ...

sedih nyaaaa...

x pernah sebab??? bg iolss kita kene faham org tgh kemaruk cinta ..sedangkan keluarga pon kekadang dipinggirkan apetah lagi bff.... mesti dicampak dekat sudut hati paling hujung .... ala... nanti kalau die gaduh ngan bf mesti die cari ko balik

Kawan-kawan aku yg bila dah start ada gf/bf, aku yg tinggalkan deme...biarlah mereka berbahagia...aku masih boleh hidup sorang walau xde teman2 dah...nangis dlm hati jer

pada i , normal kot kawan baik kita berubah selepas kawin . y elah bz ngan laki dan anak2.  i pun ada pengalaman gini gak , tapi dia berubah bukan sebab ada pasangan tapi sebab dah dapat TITLE DOCTOR baru2 nie. boleh tumpang cite ke tt?

dia nie mmg kawan baik  i for almost 12 years , kenal masa mula masuk keja. masa dia sambung belajar , selalu lah dia whatsapp i mintak tolong itu ini , so i pun tolong lah. tp i perasan dia mula berubah lepas dia grad dan dapat title . i nie mmg selalu whatsapp dia tanya kabo dan segala bagai . tp dia tak pernah reply , just sekadar bluetick saja(kadang sampai sebulan lebih tak reply).  kalau dia bz pun , tak kan sampai ke malam bz kan?  

now i dah delete dia dari hidup i .

Follow Us
mmg normal la tu

priority diorg berubah
dah kawin besok lagi la... masing2 ada anak berderet2... idoknya nak berbff etc

ada je masih kekal lepas kawin anak cucu tapi bagi aku semua hilang..

ada 1 kawan aku dulu
ada boyfren
dia nak kenalkan dgn aku pakwe dia...
aku happy la.. tup2

dia xbawak sbb dia kata
dia jeles kang.. xbole nak jumpakan pakwe dia dgn aku sbb dia kata taste kami sama
wtf...
mmg lepas tu sgt slow..

suterakaseh replied at 6-2-2018 01:20 AM
Kawan-kawan aku yg bila dah start ada gf/bf, aku yg tinggalkan deme...biarlah mereka berbahagia...ak ...

ilek2

chill saja..

kita bole je happy sorg2

janji xkacau org kan?

Yooo replied at 15-1-2018 09:24 PM
Kadang kadang akan rindu masa happy dgn kawan baik tapi tak ada benda yang kekal selamanya satu ha ...

Betul. Setuju. So bersedia jelah hadapi. In the end kita semua akan sendirian jugak.

missunguviolet replied at 16-1-2018 08:45 AM
nape aku rasa sedih baca story ni..sbb aku faham perasaan tu...
kita kne sdia la sbb mana ada yg  ...

Betul beb. Kadang-kadang memang rasa melodramatik tapi sedia je lah. Doa yang baik-baik je untuk best friend tu. Fikir yang ini terbaik for both of us kan. Solo isn't all bad pun.

krieysa replied at 17-1-2018 04:01 PM
Ramai jugak ek ada pengalaman macam ni termasuk la aku.. rasa sedih je bila persahabatan 12 thn mcm  ...

Cerita ko ni macam lagi sedih dari aku. Huhu kalau my best friend tu cakap those things kat aku memang there and then putus kawan oo. Tapi ko tahan lagi so aku salute.
Lor... dia xbagi ko kawan ngan org lain? Pulakkk. Abes, nak suruh ko melangut je la tunggu dia huhu

cikatilia replied at 12-2-2018 11:57 AM
mmg normal la tu

priority diorg berubah

WTF toll, dia hengat ko nak cantas line best friend sendiri ke?

Missy_la replied at 12-2-2018 12:59 PM
WTF toll, dia hengat ko nak cantas line best friend sendiri ke?

iye beb..
aku amat terhina..

kalau pakwe dia mcm rupa
aqasha ke
remy ke

ok la.. ini.. aduhaii.. sedeyy

msamyrazi replied at 7-2-2018 03:27 PM
pada i , normal kot kawan baik kita berubah selepas kawin . y elah bz ngan laki dan anak2.  i pun ad ...

hmm..sedihnya..dh xsetaraf kot nk kwn ngn u..baru jdi ke bnda ni..

cikatilia replied at 12-2-2018 01:12 PM
iye beb..
aku amat terhina..

mst awk ni lg cntik dari dia kot..tu yg insecureee

missunguviolet replied at 13-2-2018 02:39 PM
hmm..sedihnya..dh xsetaraf kot nk kwn ngn u..baru jdi ke bnda ni..

yup , bulan 11 last year.

Bagi aku la kan, normal je benda tu. Sebab tu la bila berkawan, jangan la terlalu attached terlalu clingy sebab semua org ada hidup masing2. Belajar hidup ditemani diri sendiri. Kalau ada peneman itu bonus la tapi kalau kawan tak de pun okay je. Not a big deal. Kalau kita sebagai wife/husband pun akan annoyed kalau partner kita berperangai masih macam orang bujang lepak hangout tak habis2 tiap minggu keluar bagai. Kalau kawan tu baru lagi mabuk cinta, faham2 je la.
After some time semua orang akan move on dengan hidup masing2.
Aku ramai je kawan yang dah drift apart sebab diorang dah jumpa partner masing2. I'm happy for them.

current situation. tahun lepas half of my friends got married, and to be quite honest they dont even reply whatsapp messages anymore, kadang2 sampai 2-3 hari baru reply. malas nak kacau tp kadang2 benda urgent nak confirmation dr diorg terpaksa cancel or postpone. nak jumpa pun mcm xyakin diorg boleh bg cnfirmation. so conclusionnya, lone ranger je la nak g mana2.

Kwn i ada sorang dah kahwin, dah ada ank dah pon wlaupon bru 19 taon. Nk ajak lepak keluar mmg tak boleh lah. Kena fhm sendiri dia dah ada suami and anak. Kdg sedih jgk sbb dia bnyk tak boleh join aktiviti remaja i dgn kwn2 nih.
Tapi kalau lepak rumah dia, mmg hilang status 'Ummi dan Isteri' dia. Shuben dia pon 19 taon, join sekakilah cite die. Bersyukur shuben die boleh masuk dgn kteorg.