CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bini_fl

(Edisi Saiko V5) Hafiz Hamidun vs Joy Revfa. HH failkan cerai ke atas Joy, bakal

Close [Copy link]
aurora273 replied at 15-9-2017 09:03 AM
meols mmg geram dgn rempah.. bukan sbb nak menangkan HH pon, tapi geram dek kebodohan rempah yg da ...

memang kak sajat..mak pun geram sampai rasa nak bantai je repah ni sampai patah riuk..bodoh x leh diajor...jahil murakkab ke hape???
mohon kena cerai talak 3 sekaligus..baru diam x berkutik!

antiQue replied at 15-9-2017 05:07 AM
The way I see it, apply pengesahan nikah dan pengesahan cerai ni boleh jadi strategi untuk mereka  ...

So boleh nampak kan kenapa Joy yg pergi buat faraq dulu? Becoz kalau HH yg buat, besar kemungkinan kes ini akan terus dibicarakan (as per HH said coz the husband yg failkan) dan Joy tau based on documentation, mungkin status perkahwinan JR - HH akan jadi  tak sah.

So, dia failkan faraq to buy some time utk buktikan kes kahwin & cerai dia dulu maka dia akan bawak bukti ni utk perbicaraan masa faraq bulan 11 nanti.

Bijak bukan?

Aku benci betul ngan kakak repah tu .... Dia tak nak orang komen negetif kat fb...dia pi lock status dia tu tak bagi org komen.... Dasar pengecut........yg tinggal dalam status tu yg muji2 dia... Sakit hati ...bukan  dia yg block aku... Aku yg  block dulu fb dia tu ...  

Dasar batu api nak mampuih! Pi LA jaga hal diri sendiri tu....ni dekat suria FM nak berlawan bergaduh komen dengan netizen... Nampak sangat ko tu mulut tak nak kalah.... Acah2 bagus... Masuk campur hal rumah tangga adik...bukan nya nak baikkan ...tapi dasar batu api!

Mujur LA repah kawan dengan acik Liza  ngan stok2 ustazah...bagi cool down sikit .... BG tenang sekejap....

sama2 kementot?

Cerai je la talak tiga kalau sanggup go through benda haram semata mata sb bodoh sombong berkeras nk buat hukum sendiri.
Cerai siap siap takleh ke ek?

mule2 dulu tertipu pastu kemain iols #teamrepah now rasa mcm kena betray je. aarghhh....kenapa cunning sangat repah..drama much!! now i'm #teamhh

Follow Us
haifalrn replied at 15-9-2017 09:26 AM
mih mih mihhh

Rempah paham dok english?

jointhecurse replied at 14-9-2017 04:10 PM
xyah tgkjauh..masa wartwan tnya pndirian dia pn..dia boleh blur... gaya confident nk jawab tp tpac ...

ai tgk pun nak tergelak besar tgk repah cam konpiden giler..ehhhh tetiba wartawan tanya soalan boleh pulak dia cam blurrrr sekejap kan...bimbo

Edited by black_handbag at 15-9-2017 03:18 PM

ternyata joyah sejenis yg suka menunjuk2 apa amal kebaikan sedekah jariah yg dia buat..supaya satu doniaaa tau supaya semua org tahu yg dia ni sbrnya baik hati pemurah derwaman etc..walaupun sejenis agak bebal dan hauk..

mungkinkah repah tau atau tidak tentang konsep 'TANGAN KANAN MEMBERI TANGAN KIRI TAK TAU PUN"..gitu..jangan buat kebajikan dengan niat nak menayang kat socmed repah..nti zero ganjaran pahala..sepatutnya diam2 sudahlah ni semua benda ko wajib up kat socmed apeee cerr?

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

YuiNekoTan replied at 14-9-2017 05:45 PM
Die boleh ajak "meh sini tgok jrg ke x"...Ya Allah....mata ak lah yg rosak ni x dpt beza dah kain  ...

memang kain dia jarang pun kan?jelas giler nampak tiang 2 pacak ehhh...tu pun dia masih lagi nak nafikan yg kain dia tu memang jarang. Dari situ dh nampak sikap joyah ni jenis yg suka menegakkan benang yg basah wp dia tau dia berada di pihak yg salah.

aku berminat nak tau kisah repah dgn biz partner dia RAZZZ.. ade sesape leh cite? derang ni mmg betul bercinta ke? sbb dulu aku mmg igt depa bercinta..kalau xsilap repah siap ikut raz balik kelantan kan jumpa parents raz? aku terkejut jgk derang xkawin...hari tu aku mati2 igt dia nak kawin dgn raz..xsangka abg hh..huhuhu...

aku igt lg gmbr2 yg repah up kat socmed masa dia dgn raz pegi paris semua berholiday sakan...siap ada video dia berdua dgn raz naik bas dabeldaker kat london...siap video hokey..kemain repah nak menayang lihatlah donia aku dah ade jejanssssss!

hyldia replied at 15-9-2017 03:17 PM
memang kain dia jarang pun kan?jelas giler nampak tiang 2 pacak ehhh...tu pun dia masih lagi  ...

ni la yg dinamakan bodoh sombong..

Edited by black_handbag at 15-9-2017 03:33 PM

adui geli anak tekak aku tgk kakak tiri cinderella ada hati nak anjurkan talk bersama adik nya si kuda repah unicorn...

diri sendiri pon hauk ada hati nak guide org. haa korang yg team repah tu apa lagi pegi la daftar pi bljr cara2 nak aibkan suami, aibkan mertua dan aibkan suku sakat suami si socmed..ye..
yg stok2 ibu mertua tu pon boleh join talk ni. nti boleh bljr cara2 londehkan dlm kain menantu kat socmed..lps tu berdoa di socmed..

dan stok2 kakak ipar pulak boleha bljr cara2 sindir adik ipar di socmed, cr reply komen di socmed dgn memalukan adik ipar, dan cara2 up status maki hamun dan boleh bljr juga bahasa2 memaki hamun contoh perkataan spt hawau, babi, celaka dan tak guna

klu bg free pon aku xhingin nak dgr..nti rosak akidah dan fahaman aku

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

makneng replied at 15-9-2017 12:52 PM
memang kak sajat..mak pun geram sampai rasa nak bantai je repah ni sampai patah riuk..bodoh x leh  ...

ye lah mak neng.. baru betul nanti dia pejuangkan hak wanitanya tu.. kehkeh

aqua_marine replied at 15-9-2017 01:04 PM
So boleh nampak kan kenapa Joy yg pergi buat faraq dulu? Becoz kalau HH yg buat, besar kemungkinan ...

yups, i see.. tapi meols tetap nak bagi kredit kat HH cara menangani masalahnya

black_handbag replied at 15-9-2017 03:16 PM
ternyata joyah sejenis yg suka menunjuk2 apa amal kebaikan sedekah jariah yg dia buat..supaya satu d ...

kalau aku dah segan nak bergambar dengan semua lelaki walaupon budak2 tahfiz..

black_handbag replied at 15-9-2017 03:21 PM
aku berminat nak tau kisah repah dgn biz partner dia RAZZZ.. ade sesape leh cite? derang ni mmg betu ...

bulan feb this year kn repah ada post sumthing psl tak de jodoh..jaga jodoh org lain & bla blaa..baru putus mungkin? kawin dgn HH pun bukan atas dasar cinta..rasa mcm repah still in love je dgn Raz..

black_handbag replied at 15-9-2017 03:29 PM
adui geli anak tekak aku tgk kakak tiri cinderella ada hati nak anjurkan talk bersama adik nya si ku ...

nak jadi presiden ibu tunggal yang bodoh2 boleh la.. konon kau yang paling pandai.. ibu tunggal yang tau jaga aurat & aib takkan menunjuk2 macam kau lah.. tokoh2 ibu mithali takde pon nak pumpang2 sana-sini.. elok je besarkan anak berbelas2..

aqua_marine replied at 15-9-2017 01:04 PM
So boleh nampak kan kenapa Joy yg pergi buat faraq dulu? Becoz kalau HH yg buat, besar kemungkinan ...

So bila dh bulan 11 nnti perkahwinan dorg jadi sah la gitu? Patut laa repah begitu yakin ckp pkhwinan sah, dia dh tahu akan menang kes. Aigooo.

eiiii...aku pulak yang geram dgn sikap joyah psiko neh...apiz hamidon, lebih baik laa ko lari jauh2 dari joyah ni yg sah2 tak reti jaga aib suami. mak filter & kak longGok nya pn sama jugak perangai, jenis yg nampak semua org tak baik, semua org jahat...ehhh dorang jer yg baik2 ke?