CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 9441|Reply: 28

Insurans untuk Anak

Assalamualaikum semua.....

boleh share tentang insurans apa yg korang ambil untuk anak?

share la sedikit pengalaman memilih insurans korang..

tak pun, boleh cadangkan trusted agent untuk insurans? share sikit, terutama mommies2 out there tu..pls..

W'salam .. i amik AIA. Agent, husband sendiri start amik insurans masa umur dia 3 tahun kalau tak silap. Sekali je penah guna, masa warded last year. Anak tetiba sakit tengah2 malam, berkejar g spital serdang tp punya la ramaaai gila orang time tu. ingatkan tengah2 malam takde orang, rupanya meriah macam waktu tengah hari je .. Sampai2 teruslah register, tengah tunggu doc panggil tetiba anak menangis2..dia kata tak tahan, sakit sangat perut. i panik giler time tu, terus tolak pintu bilik doc..minta tlg doc tengokkan dia. Time tu dalam kepala dah fikir memacam dah, sbb dia tengah tidur buleh tetiba nangis beria2. Doc kata tak buleh buat apa2 sbb nak kena tunggu result darah. Betul la doc ckp tu kan, tp i susah hati giler dah time tu .. husband kata jom g swasta la. Terus la ke KPJ, amik darah lagi. Doc kata mungkin apendiks, standby utk operate..huhuhu. Time tu mmg syukur sgt ada insurans sbb at least ada choice. Dalam pukul 3 lebih settle warded. Baru je nak lelap, hosp serdang call bgtau result darah dah keluar dan mintak datang semula ke sana, so i bagitau la i kat KPJ. Bagus betul sbb nampak diorang concern dan i tak salahkan spital serdang sbb i faham orang ramai dan diorang buat keje sebaik mungkin. Spital gomen mmg terbaik cuma bila ada insurans ni rasa secure sikit sbb ada 2nd choice.

Prudential & ptptn..apa tah nama dia ..

Salam Puan ...Saya Hj Ibrahim ... wakil Takaful/Insuran PruBSN ...

Saya akan consult Puan bagi pihak neutral tanpa memihak kemana mana2 syarikat.

1st sekali ... boleh saya tahu apa sebab nyer Puan terdetik nak ambik Insuran/Takaful ?

Pengalaman saya, kakak dan kawan-kawan dia ambik dengan saya. Pasal dah kenal lama, so mereka tak teragak2 nak ambik takaful untuk anak-anak. Pikir senang nak berurusan.

Pernahkan anda bertanya ejen anda ... jikalau anda tak mampu bayar sumbangan bulanan , berapa lama Polisi Medikal Kad anak anda boleh bertahan.

Follow Us
saya baru nak amik untuk baby saya umo 2 bulan, nak ambil medical card je dulu, sama ada GE atau AIA. ada apa2 pendapat tak?

AryaStark replied at 21-9-2017 03:20 PM
saya baru nak amik untuk baby saya umo 2 bulan, nak ambil medical card je dulu, sama ada GE atau AIA ...

Dua-dua Insuran tu OK ... cuma kena tengok betul2 betul quotation tu .... kena teliti kos Insuran/kos Tabaru' nyer dulu.... elakkan tertipu dgn harga sekarang .. kena tengok kos tabaru' tu utk 30 tahun.

MEMBAZIR APPLY TAKAFUL ANAK?

Kakak : Zaman, anak akak currently company cover #unlimited. Jadi akak tak nampak rasionalnya nak ambik medical card lagi. #redundant is not gud right?
Zaman Kini : Saya agree dgn akak. Tapi sayangnya akak terlepas pandang satu point yang akan buat akak #menyesal dikemudian hari. #beribusesalan
Kakak : Eh point mana akak terlepas pandang?
Zaman Kini : Company cover anak akak sampai umur 18 tahun saja. Betul? Sebarang kos rawatan anak akak company akan tanggung semuanya, betul? Tak kiralah sakit biasa atau sakit kronik, betul?
Kakak : Betul......then?
Zaman Kini : Andai kata yang kronik terjadi. Nauzubillah..cukup umur 18 company akak #stop cover. Then akak nak apply medical tak utk dia?
Kakak : Apply la..
Zaman Kini : Maaf kak, saya jamin application anak akak akan direject oleh semua syarikat takaful. Sebab history penyakit yg dia dah ada. Kalau sakit biasa boleh tahan kira lagi. Kalau sakit kronik? Maka #tertutuplah peluang anak utk ambil takaful pada masa depan. Masa tu apa pilihan dia??yes guna duit sendiri kalau ada. Takpun duit mak bapak la..
Kakak :
Zaman Kini : Jadi sila redundantkan utk yang ini. Ok?
Kakak : Thanks zaman..seriously akak tak pernah fikir yg ni.

Credit to Zaman Kini

Kalo aia mmg bgs..
Cpt je proses

I ambik prubsn utk anak2.

thanks for the info. so far iols harap insurans company husband je. nervous gak ni

Nnsyz replied at 10-11-2017 02:44 PM
thanks for the info. so far iols harap insurans company husband je. nervous gak ni

bagus ada company cover... brp limit coverage utk anak?

mama_ann replied at 10-11-2017 04:20 PM
bagus ada company cover... brp limit coverage utk anak?

Outpatient 7.5k, inpatient 60k. Terfikir2 nak ambik insurans tapi ashik delay

Lahir jer anak, bukak akaun facebook atau Instagram. Katanya nanti anak bila dah besar, moment-moment indah dah ada dalam tue. Boleh dilihat dan dikongsi balik.

Kan elok kalau, bila anak dah lahir terus bukak akaun Takaful , atau akaun Tabung Haji ker atau akaun pendidikan. Bila dah besar, tak perlu dah nak buat moment-moment sign borang PTPTN.

Kenapa Income Replacement untuk keluarga?

nak tanya pada yang ada pengalaman / pengetahuan... akak autodebit insuran anak dan diri sendiri dgn prudential dari umur anak tu setahun kot.... now dia dah 13 tahun... tak pernah claim pun... sebab dia pun sihat je....sakit demam sikit2 tu...tak pernah le sampai kena masuk spital....baru ni je akak perasan since last Sept dah tak ada potongan untuk dia dah... untuk akak je ada.....

akak dah hubungi agen tu.. dia kata nanti dia check.. sementara tunggu dia nak check tu.. akak nak tanya le kalau ada sapa2 yg tahu.. boleh tolong jawabkan....

kak_sall replied at 15-3-2018 10:52 AM
nak tanya pada yang ada pengalaman / pengetahuan... akak autodebit insuran anak dan diri sendiri dgn ...

Akak ada check dengan org bank Tak? Kebiasaanya org bank boleh detect kenapa x dapat auto debit. Kekadang tue duit Tak cukup masa potongan dibuat.saya sarankan, akak try call pihak bank dulu.

Kekadang saya terjumpa ibubapa yang nak ambil Takaful untuk anak istimewa yang ada Down Syndrome, Autism, Dyslexia , ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorder).

Terus terang cakap, permohonan memang susah nak lepas. Biasanya decline. Jangan pertikai kenapa atau marah marah saya. Syarikat Takaful yang tentukan, risiko mana mereka nak terima. Tak boleh nak paksa mereka kerana mereka jaga amanah duit peserta peserta.

Apa yang boleh saya sarankan adalah IBUBAPA ni yang PERLU ADA PLAN INCOME REPLACEMENT. Hibahkan kepada anak istimewa tersebut melalui PEMEGANG AMANAH yang anda lantik sendiri.

Matlamat dia adalah untuk wujudkan wang belanja sara hidup anak tersebut, bila anda dah takde. Itu yang anda mahukan kan? Untuk maklumat lanjut, sila bincang dengan saya.

mbk replied at 31-3-2018 02:55 PM
Akak ada check dengan org bank Tak? Kebiasaanya org bank boleh detect kenapa x dapat auto debit. K ...

dah dapat info dari agent... premium naik tapi masa isi auto debit form tu hadkan jumlah dia.. so.. bila premium naik bank tak boleh tolak..
peliknya.. nape tak inform.. tak call... tak cari kita untuk maklumkan tentang masalah ni... actually i have other autodebit untuk a few lagi... yg lain tak ada problem.. premium naik tapi boleh je lagi potong ikut premium baru...duit pun tak pernah ada problem sebab mmg masa dia mmg gaji dah masuk... now tak mampu le nak bayar lump sum untuk tertunggak dari sept sampai sekarang.. so.. kira tertunggak je la... now dah start bayar balik ikut premium baru tu...tak tau nanti kalau ada apa2 nak claim akan ada problem ke tak...

12Next
Return to list New