CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dserenity9

auntie watie tak mampu bayar ganti rugi 700 k....

Buritan replied at 12-9-2017 12:50 PM
Tapi siap ugut ugut nak sita rumah tuu pehallla plak.. sepupu saya tak keruan tak leh tido mlm 2 3 ...

sebab tu lah... jangan jadi guarantor dan pinjam utk orang.bila orang tak bayar dan bank tak dapat ctc diorang, diorang akan cari guarantor
risk untuk guarantor sama sebijik dengan peminjam.. kan ada dalam rules yang depa sign tu.. semua dah catit dalam tu

tu bukan ugut sis... itulah consequences

zaziot replied at 12-9-2017 12:31 PM
mak aiiii..bapak kaya family u ni..leh bg ratus2 ribu cmtu je

Not my family lah. My uncle. Rezeki dia asik tolong anak buah yg serba kekurangan.

Buritan replied at 12-9-2017 12:50 PM
Tapi siap ugut ugut nak sita rumah tuu pehallla plak.. sepupu saya tak keruan tak leh tido mlm 2 3 ...

Tu dia cakao cakap mulut nak menakut nakutkan aja sis. Mmg betul kata iris. After certain years depa pass pada company lain. Kalau dapat bayaran, adalah portion utk dia orang.

MyNameIsIris replied at 12-9-2017 01:01 PM
sebab tu lah... jangan jadi guarantor dan pinjam utk orang.bila orang tak bayar dan bank tak dapat ...

Sepupu saya ckp masa sign tuu tak de pun ckp mcm tuu.. kalo ckp mcm tuu tobat sepupu tak nak jd penjamin.. tapi lega jugaklaa dia tak perlu bayo lps my fren explain kat dia.. cuma sampai skrg org tuu keep calling dia.. penyudahnya tuko nombor settle pb.. hak hak hak.. tapi mmg takut masa dia kejar sepupu saya tuh....

munchkin replied at 12-9-2017 01:09 PM
Tu dia cakao cakap mulut nak menakut nakutkan aja sis. Mmg betul kata iris. After certain years de ...

Sepupu saya mmg bertaubat dah takkan jd penjamin dah hattta pd adik sendirik.. masa dia cerita terkejut gak saya sbb saya keje bank pun sekejap je dan position rendah je pun.. nasib baik ade member leh menolong kalo tak membayo laa kau utang yg bukan ko pinjam pun

Buritan replied at 12-9-2017 01:16 PM
Sepupu saya ckp masa sign tuu tak de pun ckp mcm tuu.. kalo ckp mcm tuu tobat sepupu tak nak jd pe ...

lesson learned... pengajaran untuk kita juga

Follow Us
Buritan replied at 12-9-2017 01:18 PM
Sepupu saya mmg bertaubat dah takkan jd penjamin dah hattta pd adik sendirik.. masa dia cerita ter ...

Kesian ur cousin.
My friend jadi penjamin utk ex wife husband dia. Masa tu ada sangkut bayar kereta. Cuak gak dia. Tapi alhamdulillah ex wife husband tu bayar. Masa tu umur dia 21 years old. Daripada situ baru i tahu apa2 jangan jadi penjamin.

My aunty belah my mother pun suruh i jadi penjamin utk anak belajsr overseas. Dah lah otak depa tu jenis nak pakai kereta besar. Kawin dari tahun 2012 sampai sekarang rumah pun takde. Anak dah dua. Kereta besar. Asik komplen pasal kerajaan tak cujup duit. Padahal sendiri punya financial menagement ke laut

aku harap watie kena  tangkap.....bkn sbb  x mmpu bayar....tapi sebb xde usaha langsung nk bayar...bkn si hana tu suh byr sekaligus....tapi ko buat senyap je....

watie ni dulu hot & gojes gak kan. why la tak cekup laki yg betul2 berwang supaya tak tersontot ngan utang. at least ko kawen ngan norman kru tu jah pon dah untung

Edited by AshkieLa at 12-9-2017 04:26 PM
hyunniesSS501 replied at 12-9-2017 03:50 PM
watie ni dulu hot & gojes gak kan. why la tak cekup laki yg betul2 berwang supaya tak tersontot ngan ...

kan.. rebut2kan laki orang yg sengkek.
toyota harapan punya hal buat kepala bebal.. now almost 1mil berhutang.

tengok program sukan ke laut kat astro tu.. laki dia ni pun suka main tipu.
so mmg sekufu dapat bini pun kaki kelentong lari dari hutang.

yg hana tuntut RM700k tu antaranya apa eh?
termasuk guaman fee ke?
ada sapa2 tau or mahir bab2 law ni?

pasal aku pon nk berhadapan dengan masalah jugak ni..
nk saman org tp memikirkan guaman fee tu jd terbantut. adakah kalau kita nak saman org, kita boleh tuntut guaman fee eh?

Kesian kat Hana, aku pun pernah kena camni jgk..

keta bg kat adik ipar suruh sambung bayar. nama watie la jugak.
Masa dia dok guna keta tu, tak pernah jaga elok2, lenjan habis2.
Pernah aku sembang2 dgn mak mertua, aku cakap sayangnya keta ni..habis teruk.
Mak mertua aku siap cakap lg, biaq la!! janji dia bayar elok.
Tuhan nak tunjuk, last2 bank call x bayar 3 bulan...
meroyan la aku kat laki aku...
Laki aku call mak dia suruh adik dia byr sbb kami call watie tu x angkat.
Mak dia nangis2 kata tadak duit nak bayar, mak dia p gadai gelang emas nak bayar keta.
Keta tu aku ambik balik.
Time nak tebus balik gelang tu, mak dia call laki aku, suruh p tebus gelang.
Apa ke bengongnya kami lak nak kena tebus gelang tu...geram aku..
Bergaduh kami laki bini, last2 aku kena gadai rantai aku sbb nak tebus gelang mak dia..
Sampai la aku x bcakap dgn adik ipaq tu, klu ada benda penting2 baru cakap...
Meluat aku...Huh...

zameyla replied at 12-9-2017 04:42 PM

Sis.. tak payah tolonglaa adik ke adik ipar ke.. soriiii.. i punye pnglaman menolong kakak sundirik.. tapi ape hakku dpt.. maki hamun dari dia jah.. baik hakku nolong kucing dlm parit lagi bagus... sampai skrg hubungan sudah putus dan family pulak sebelah dia ye laa dia ada title Dr pensyarah UPM lagi.. hakku ape cikgu pencen sajok.. kalo dia mampus pun hakku takkan dtg.. rasa venci sggh

Buritan replied at 12-9-2017 05:04 PM
Sis.. tak payah tolonglaa adik ke adik ipar ke.. soriiii.. i punye pnglaman menolong kakak sundiri ...

kannn...kita igt adik beradik ja...
dah jadi mcm nie..serik dah..huhu

zameyla replied at 12-9-2017 05:41 PM
kannn...kita igt adik beradik ja...
dah jadi mcm nie..serik dah..huhu

Yesss.. skrg hakku buat baik pd kucing.. rezeki bertambah hati senang.. kucing tuu pun pantang nmpk hakku nak mintak belai jah

Buritan replied at 12-9-2017 05:04 PM
Sis.. tak payah tolonglaa adik ke adik ipar ke.. soriiii.. i punye pnglaman menolong kakak sundiri ...

Wow marahnya you to your sis...apa dia buat noks?

mrsLucky replied at 12-9-2017 06:08 PM

Mmg hakku marah.. yo laa pdhl hakku nii mmg jenis tak suke tengok adik beradik susah.. mesti aku tolong ape yg aku ade.. ceritanya cam ni masa tuu kakak hakku beranak anak sulong tgh vuat master laki baru dpt kije bpr tak berduit nak buat deposit masuk rumah sewa.. hakku dpt gaji pertama terus sicelaka tuu mintak pinjam.. setahun akku diam dua aku diam.. bila aku kawin akku mintak. Dia ckp masuk rumah gomen pprt ptrjy tuu pun nak deposit.. nmpk beno mohongnya.. laki hakku gomen kami duk jugak rumah gomen tuu tadak pun mintak duit.. smpai la ni anak dia yg sulung pun dah masuk u pun tak berbayo.. siap laki bpr celaka tuu maki hakku bila aku mintak duit.. hakku mmg tak halal ape yg aku dah berbudi termasuk ape yg hakku bagi pd anak sulong dia.  Sbb masa budak tuu baby sampai darjah 6 mak haku bela.. jadi byk akku belanja kat budak tuu.. so lantak ape nak jadi jadilahh.. tahun sudah derang laki binik kena santau angin sbb kata ade org sepejabat dia dgki kat dia.. hakkkuu golakkkkkkkkan ajo.. padan muka

mrsLucky replied at 12-9-2017 06:08 PM

Bukan pasai duit sgt haku marah tapi sbb tak kenang budi tuu.. ko mmg celaka

zameyla replied at 12-9-2017 04:42 PM

Patut la adik ipaq hang perangai mcm tu.. Sbb mak mertua hang pun perangai x elok.. Sorry to say ya. X psl2 hg kena gadai brg kemas hg demi brg kemas mak dia. Eh meluat.

brainbiru replied at 12-9-2017 06:25 PM
Patut la adik ipaq hang perangai mcm tu.. Sbb mak mertua hang pun perangai x elok.. Sorry to say y ...

Kalo hakku jadi zameyla.. hakku hempuk je adik ipar hakku tuu.. somi hakku nak kata ape terpulang..