CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Innrukia

Diari seorang andartu @ antertu - season 2

zara78 replied at 14-3-2018 03:31 PM
nk tnye uolls..
ditakdirkn single sampai ke tua. stay umah yg korg beli or tingal d umah org2 tua?
...

mcm sy dh plan klau single sampai ke tua maybe stay rmh org tua yg berbayar kot.xpon balik ddk kg..nk menumpang dgn abg or adik2, rasanya x mungkin..sebab xtau penerimaan diaorang mcm mn..

nk tnye uolls..
ditakdirkn single sampai ke tua. stay umah yg korg beli or tingal d umah org2 tua?
...

Tak pnh seriously pikir pun... follow the flow. Nk plan sgt pun ntah2 esok lusa dh meninggal. Apa yg penting terus hidup mcm biasa & appreciate what we have now.

nk tnye uolls..
...

hopefully by the time da tua ganyut nnt dah ada facility mcm kat obersi tu. rumah org tua siap aktiviti, siap doc nurse segala. bayo bebulan je. aku rasa kalau aku mmg x kawen xdenya aku nk simpan harta. haruslah umah pun jual, duit aku abiskan. xde makna nk wariskan kat ank2 sedara.

Nak tanya soalan to clear confusion blh tak?? D other person dah 40s so kira relevant la kan??

nk tnye uolls..
...

Kalau Saya pun akan duduk rumah org tua. Nak tinggal sendiri Tak berani.

Bukan apa lah kan, at least duduk rumah org tua ada aktiviti. Harapnya, Kalau masih single sampai ke tua, kesihatan masih okay. Tak mahu lah menyusahkan orang lain.

Rate

1

Follow Us
haha saya pun dah duk tengok2 rumah org tua atau pun ada helper di usia2 tua nanti...

agaknya berapa kos bulanan kita nanti ek?

sekrang ni pun tengah simpan2 utk hari tua ku...

kerja swasta kena laa nyimpan banyak2... tak ada pencen

hari tu ada pergi meeting , ada developer nak buat retirement home/old folks village gitu
tgk plan macam best je, boleh lah nak sign up nanti..
facilities semua ada,  siap ada nurse , tukang masak, maid etc...
sekali tgk cost/pax dalam 3K-5K....terus berhuhu,
tapi tak tau lah jalan ke tak project tu...  diam je, agaknya tak realistik kut..

Hi all,
Meh share buat ape arini.
Walopun wata start half day Rabu aritu, then cuti khamis jumaat. Ari sabtu ni je rase rehat sungguh2.
Cuma routine tu x skip la.

So arini.
Kemas umh,
G laundry
Masak
Tgk movie dukun cetak rompak
Tgk sukan Asia walopun kali cenel bile DLCW mcm kalah 2nd set. Huhu. N marathon Mr Grey.

Dah kenyang baru Duk check sape skodeng status WhatsApp kite.
Then baca balik msg sidia. Oke dia bitau demam tapi camne wata boleh missed yg tu.
Tipu lah kalo x kecik ati dia x dtg masa konvo. Tapi setelah difikir Secara rational wata pon akan buat perkara yang sama. My study comes 1st.
Oke tido jom.. Esok ade kelas  

Edited by Innrukia at 15-4-2018 08:47 AM

Lama jgk tak jengah sini. Dah mcm plak drama & crita bertebaran.
Good luck la utk yg mencari cinta, bermasalah cinta & jiwa
Nah oppa fans sekalian..

Smlm i bru smpi dari Busan.. penat gila punya penat tapi sapa suh ngengada nak jalan2... mendapat lah hasil penat... tak pa, training start esok and ujung bulan ni aku boleh rest dan cuti.. planning nak p camping atau hiking kat tsushima nnt.
Tapi arini aku nak guna set missha ni kat muka.
Mna tau boleh peloles mcm fazura.. hahaha...

Kisah hujung minggu lepas iols join larian dkt kuantan. Lepas tu iols merayau la kuantan menghabiskan hujung minggu. Lama dah x rehat betul2. Seronok jugak berhoneymoon sensorang macam tu. Hari ni pose sunat. Sambil pose sambil mendiett. Hjung mnggu hari tu cheat giler2 punya pasal.

1.45am..
Tinggal d bumi Nihon ni bt aku jd insan kuat makan. Tengah malam.serbu mart sbb nak cr mkann.. auch...

Layan drama korea sambil layan mknn2 yg aku beli td.. sia abis 800 yen mcm tu saja. Huh.
Dan tetiba aku rindu ayam percik warung blkg rumah. Hahaha

Lepas makan ni plan nk unpack brg2 dr busan.
Penat mabuk feri x ilang lg,
Baik layan instant soup dan mknn yg lain dh alang2 ssh nk tdur mcm ni huhu

nk tnye uolls..
...

rumah org tua je uols. kalau kt oversea berlambak rumah org tua ni. ko bayar yuran je tiap-tiap bulan suma makan minum ko die jaga

option lg satu, masuk madrasah. mcm belah utara pun byk gak madrasah ni. leh beribadat dgn tenang. dah meninggal nnt duit tu ko sedekah je kt madrasah. dpt dah pahala

nk tnye uolls..
...

Selagi sihat duduk sorang2 lah, dalam masa yang sama simpan duit tabung tuk check in umah org tua.bile dah rase macam x leh nak handle tu check in umah org2 tua lah.

sebab aku rase x nak susahkan anak2 sedara aku or adik beradik aku.

Edited by annehuda at 18-4-2018 12:42 PM

sis bekerja di sebuah jabatan yang menguruskan hal ehwal kebajikan rakyat malaysia. tp skop tugas sis banyak berkaitan dengan kewangan. senang citer, untuk bantuan apa suma tu sis yg luluskan la.

dan skrang ni kita ada satu akta baru iaitu akta keganasan rumah tangga. so antara salah satu peranan jabatan sis adalah utk provide bantuan segera berbentuk kewangan kepada mangsa-mangsa keganasan rumahtangga.  so sblm sis nk luluskan, sis kene baca dulu laporan-laporan mcm ni.

dan sis rasa simpati sangat pada kes-kes isteri teraniaya ni. dan sis lg sedih, buat masa ni memang mangsa-mangsa tu adalah isteri, dan berumur kurang daripada 30thn.belum 30thn lg tu girls.  kes plg sedih sis baca, isteri ni no 2, kawen ngan burma umur baru 40thn ade ic  (sis taknak speku apa-apa tp mmg fishy sgt camne org burma bleh ada ic) , dahla kene dera ngan suami, kena dera ngan isteri no 3 lg.  plak tu, anak pun kena dera sekali.

bila baca kes mcm ni, orang selalu pertikaikan, kenapa taknak tinggalkan laki hangsuang tak sedar diri dahla laki ko tu kaki pukul, nope, most of the women stay because they are afraid of their own husband. yup lelaki kaki pukul ni korang hengat, dia takut ka ada undang-undang? ada sesetgh ibu ni bila dia dah lemah fizikal dihentam laki, lama-kelamaan kekuatan dalaman dia pun makin hilang. bile plak laki takut-takutkan nnt nak bawak lari anak la,taknak kasi tgk anak la kalau mohon cerai.  tu belum lg, kalau laki kene tangkap pun sbb dera bini, masuk jel 2-3hari pastu kuar cari bini belasah lagi.

dan kebanyakan wanita yg jadi mangsa rumah tangga ni pun, tak bekerja. dgn keadaan yg lemah semangat ni pun aku rasa susah bagi wanita-wanita ni nak jadi sorg pekerja yg efisien.

jadi aku rasa sebagai wanita, aku pun insaf sbb aku pun berfikiran mcm tu jugak, ala tinggal jelah laki ko tu, pegi report polis bla bla bla. the thing is, wanita yg jadi mangsa keganasan rumahtangga ni, mestilah trauma. dah takleh fikir secara straight sebab trauma dan kesan penderaan tu. tak sama macam kita yang alhamdulillah dilindungi Allah ni.  I mean imagine la bila kita di tempat dia. aku yg jadi mangsa ragut ni pun trauma dah takmo pakai handbag tu pun kejadian 8 thn lepas, ni plak for a woman yg jadi mangsa tumbuk tampar laki sampai bertahun-tahun.

jadi itulah bagusnya bila diperkenalkan akta keganasan rumahtangga. it is about time. dan as women, we must unite for each other, not against each other.  mangsa mangsa penderaan rumah tangga ni, bukan kerajaan tak tolong, kita tolong je. tp masalahnya masyarakat di luar sana yang masih lagi suka menghentam wanita.

bila wanita tak kawen, kene kutuk andartu, memilih la, takde orang nak la.
padahal wanita tak kawen ni la wanita berbahagia dilindungi Allah dari dpt laki hangsuang.
bila wanita kawen, dpt laki kaki dera.
kita kutuk ngape still nak stay ngan laki hangsuang tu, pompuan giler b****g laki la, apa la.
padahal kita pun tak tau memang dia diugut ngan laki dia ka, kalau report polis kene bunuh ka apa ka.
sebab memang ada sejarah kat malaysia ye, bini mati kene bunuh padahal rumah mertua ipar duai dia keliling tu je.
(walaupun sis tak nafikan memang ada pompuan yg mcm ni, sayang laki terlebih sampai abaikan darah daging sendiri. ya pompuan mcm ni pun wajib kita haktuihkan je sebab kemaruk jantan)
apepun, sis doakan kepada wanita-wanita mangsa dera ni, semoga mereka pun beroleh kebahagiaan hidup di akhirnya. because they deserve it. amin

and kepada laki mangsa dera tu, semoga ko kene erectile dysfunction seumur hidup, pastu panjang umur esok tua kerepot anak-anak pun taknak amek ko pastu mereput mintak sedekah tepi jalan. ptui!

Hari ni sabtu 21/4/18. Aktiviti hari ni sama je kot mcm aktiviti hujung minggu biasa. Mereput dirumah. Basuh baju, kemas rmh, masak, golek2 tngok korea. Nk kuar x de duit. Gaji minggu depan. Boros betul iols bulan ni. Duit dlm bank licin digunakan.

dear diary,

al kisahnye aku ingin keluar dr kepompong...hari2 hidup aku siang pegi keje mlm duk rmh...hidup bersosial jarang sekali....kononnye nk tambah kenalan maka aku buat keputusan nk join jd part time agent insurans...tu pun scr tak sengaja adik aku ajak pegi jmp kwn die yg sekarang dh pangkat manager....aku join sbb aku rs aku perlu utk tambh kenalan supaya lbh byk pilihan utk cr teman hidup....alang2 tu blh tambah duit poket skali....last2 aku sorang je yg jd agent sbb adik aku xlps exam...

dh sebulan aku sah menjadi agent....bukan kenalan yg bertambah tp tekanan yg bertambah...1 client pun aku tak dpt...tiap2 minggu manager aku call tanye pasal sales...dh close case blum..tu blum tambah minah mn dr agensi insurans aku push aku sruh buat at least 1 sales...gila kau siap ugut bagai nnt aku xdpt join triplh..pergh naik gila aku jdnye

n buat kali pertamanye gj aku bulan ni xblh simpan 1 sen pun sbb hampir tiap minggu aku travel ke negeri sebelah (sejam perjalanan) utk training....jadual hidup aku jd kacau bilau...xterurus aku rasa...Ya Allah ape ni!!!!! stress gile...

klu ikut hati aku rasa nk berhenti...nk stop semua tekanan ni...klu dlu aku stress sbb jodoh aku tak kunjung tiba...tp skarang aku stress sbb client xde satu pun huhuhuhu....

sekarang aku rindu hidup aku yg lama...aku rindu ketenangan mlm...pagi pegi keje setel keje mlm relax xpayah pk dh...esok pagi plak aku pk pasal keje...

tgh2 taip ni tetiba manager aku call...knp xbleh close case lagi bulan ni...u buat call tak ni...xkan xde org nk bli dgn u...argh gilo aku dibuatnye

mawar_mustika replied at 23-4-2018 03:50 PM
dear diary,

al kisahnye aku ingin keluar dr kepompong...hari2 hidup aku siang pegi keje mlm duk r ...

Try to ignore yg perkara mcm ni... yg siap title "manager" yg tak bertauliah.. dia mmg kejar sbb downline xdapat sales dia pun x dapat.. bukan guide nama nya tapi ermm faham2 lah..