CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kuihbakar

kisah anak aku, awfa

scaryyy nya tt... teruskan.

mamapea replied at 13-9-2017 11:30 AM
kalau kita dengar bunyi2 tu dr rumah org lain sbnrnya benda tu dlm rumah kita sndr...

Oooo.. Ya ka? Skeriii

jue10 replied at 13-9-2017 12:58 PM
now ank cmne? ada ckp sorg lg x

Takde dah... Alhamdulillah...

mamapea replied at 13-9-2017 01:49 PM
aku dh hadap benda ni belas2 thn...
skrg Alhamdulillah...aku dh hidup dgn tenang...
bila nk masu ...

Aku hadap dua minggu tu pun dah rasa mcmn dah

intan_smsb replied at 13-9-2017 03:48 PM
Tiba2 teringat pulak cete jiran I ni, die penah kene naik ruam 1 badan tak hilang jugak lepas pergi  ...

Awfa ni masa kena tu, rupa bengkak2 tu bergerutu mcm kulit katak.. Muka dia dah tak mcm rupa dia dah

intan_smsb replied at 13-9-2017 07:48 AM
Tiba2 teringat pulak cete jiran I ni, die penah kene naik ruam 1 badan tak hilang jugak lepas pergi  ...

I pon pernah dengar cerita macam cerita you ni.

1 lagi sebab di 'ludah' benda tu. Mungkin sebab 'dia' sakit hati orang tu lalu or buat onar kat kawasan dia.

Memang nampak macam gegata tu. Teruk lagi rasanya.

Follow Us
mamapea replied at 13-9-2017 03:30 AM
kalau kita dengar bunyi2 tu dr rumah org lain sbnrnya benda tu dlm rumah kita sndr...

Ye betul. Saya setuju. Dulu masa baru habis study, menyewa satu flat kat Ipoh. Jiran atas punya lah bising. Setiap hari tumbuk lesung n mengemas. Masa tu diorang dalam sebulan pindah. Sebab sebulan sebelum tu nampak couple melayu baru kahwin angkut barang naik tingkat atas.

Hari hari saya bergaduh dengan diorang. Masa tu budak lagi, kepala angin, memang pantang orang kacau tidur. Bila dia bising memekak hempas pintu, memang saya intai keluar dari balconi bawah intai atas sambil maki hamun.

Yang peliknya, saya sorang je yg mengamuk. Jiran lain diam je. Blok saya tu semua bujang, kecuali couple baru pindah tu je dah kahwin. Almaklum orang bujang, kurang ada masa kat rumah so bunyi bunyian pun takda. Balik untuk tidur je. Tapi sejak couple tu pindah memang tak tenteram hidup saya.

Boleh kata setiap hari saya jerit suruh diam sikit kat rumah atas saya tu. Bising. 9pagi tumbuk sambal, petang hempas hempas pintu, 11malam onwards kemas rumah seret barang barang berat. Bila saya mengadu kat jiran bujang sebelah, diorang kata tak dengar pun. Logik lah, diorang kerja airforce jarang ada kat rumah.

Dah dekat setahun couple tu pindah, kurang dah memekak kat atas rumah saya tu. So saya dan housemate plan nak naik tingkat atas tengok rumah diorang. Terkejut gila tengok tingkat atas kosong, lengang. Sampah kayu bersepah sepah. Habuk penuh, dinding berkulat. Rumah yang hari hari memekak tu pun macam dah lama kosong. Tak nampak macam baru sebulan dua ditinggalkan. Nampak macam bertahun kosong.

Bila risik risik balik, baru kitorang ingat. Lepas seminggu couple melayu tu pindah masuk, ada orang dari tingkat atas pindah keluar pulak. Tapi kitorang taktau siapa yang pindah keluar tu, tak kenal. Kitorang tak campur hal orang masa tu.

Rupanya lepas seminggu pindah masuk diorang terus blah. Taktau apa punca. So selama saya bergaduh tu rupanya dgn rumah kosong je. Orang lain haram tak dengar apapun dari rumah tu. Memang saya perasan, bila diorang bising saya je yang sibuk memekik mekik tegur diorang suruh senyap sikit. Jiran lain sorang pun takda menjenguk.

Serik. Setahun lepas tu, saya terus pindah. Tapi alhamdulillah saya menyewa kat situ 2tahun, setahun ada housemate, setahun takda housemate. Time ada housemate je kena kacau, time sensorang tak pernah.

AnggunSophea replied at 18-9-2017 06:06 PM
Ye betul. Saya setuju. Dulu masa baru habis study, menyewa satu flat kat Ipoh. Jiran atas punya la ...

Skeri cerita kamu nih...huhu

kuihbakar replied at 18-9-2017 11:13 AM
Skeri cerita kamu nih...huhu

Masa kecik saya selalu kena macam anak akak tu. Kakak saya pun selalu. Tapi tak sampai menggerutu. Cuma bengkak2 satu badan je. Rumah kitorang pun laluan makhluk tu. Kadang2 sampai masuk dalam rumah. Tapi kitorang buat tak tau je. Sejak tu kalau orang tu lalu tak tegur, kitorang takkan tegur. Sebab takut bukan family

AnggunSophea replied at 18-9-2017 07:44 PM
Masa kecik saya selalu kena macam anak akak tu. Kakak saya pun selalu. Tapi tak sampai menggerutu. ...

Sebut pasal laluan tu, jiran akk ada bgtau awfa tu mungkin lalu kat laluan makhluk tu

AnggunSophea replied at 18-9-2017 06:06 PM
Ye betul. Saya setuju. Dulu masa baru habis study, menyewa satu flat kat Ipoh. Jiran atas punya la ...

bbrp tahun yg lps rumah aku tiap2 hari tgh2 malam jiran sblh dok ketuk dinding...mmg stress giler...
1 hari tu aku pi jumpa jiran sblh pi tanya la knp hari2 dok ketuk dinding tgh2 malam..jiran aku ckp xde pun..
aku dh tau la apa benda tu...pastu jiran aku buka citer...sblm ni ada hantu raya org bela...isteri dia kena teruk
sampai blk kelantan pegi berubat...ada sorang makcik kt flat tu bela...bila dh meninggal biar mcm tu jer...anak2 xnak ambik...
tu yg dok merayau...pernah jugak hantu masuk rumah aku minum air masa bln puasa...adoi...nak kena pi mtg pulak...nanti sambung...

betul ke
aiyooo
kt rmh hari2 pun ada dengar bunyi
tp xtentu masa
dengar mcm dr rmh org atas
btw rmh sy tgkt 13
tp ada jiran yg duk tgkt 7 pnh komplen benda yg sama
beza 6 tgkt tu
kt mana sbnrnya dtg bunyi2an tu

ekceli klu sorg2... ats tgh mlm
mmg merinding lh
klu berdua dgn hosmet relax sikit

mamapea replied at 19-9-2017 09:50 AM
bbrp tahun yg lps rumah aku tiap2 hari tgh2 malam jiran sblh dok ketuk dinding...mmg stress giler. ...
pernah jugak hantu masuk rumah aku minum air masa bln puasa
hantu = makhluk halus
atau hantu mcm "hantu punya orang!"

supernaturalee replied at 19-9-2017 10:11 AM
betul ke
aiyooo
kt rmh hari2 pun ada dengar bunyi

mmg kita akan dgr dr rumah atas atau dr rumah jiran sblh...
tp sbnrnya makhluk tu dlm rumah kita...
aku pernah ckp dgn MIL psl ni...MIL ckp biarlah tu rumah org...
rupanya MIL xnak aku takut...bila aku bnyk membaca kt MPS rupa2nya dlm rumah sndr...
bila dh tau aku pasang ayat ruqyah hari2 bila nak maghrib...bnykkan berzikir & solat jgn tinggal...
Alhamdulillah skrg dh ok...dh xde dengar bunyi pelik2...

supernaturalee replied at 19-9-2017 10:12 AM
hantu = makhluk halus
atau hantu mcm "hantu punya orang!"

mmg makhluk halus (hantu raya)...bln puasa tuan dia kena lps...sbb tu tu la dok merayau cari mknn...
aku pun xtau sbb apa kena lps masa bln puasa...hantu raya tu masuk la rumah dia nak utk cari mknn...
kiranya rumah aku bertuah

setuju

bkn dr rumah org lain pn benda2 tu sume bunyi dr rumah kita sendiri

ni ustad sendiri ckp

lgpn logik tak kita bole dgr terlalu jelas bunyi guli padahal nk kira jarak rumah atas ngn bumbung kita berapa jauh n berapa plak ketebalan lantai/bumbung umah tu  kan

lg2 kalau rumah landed pn ada je bunyi guli alih perabut tu sume kt ats bumbung umah

mamapea replied at 19-9-2017 09:50 AM
bbrp tahun yg lps rumah aku tiap2 hari tgh2 malam jiran sblh dok ketuk dinding...mmg stress giler. ...

aik! kemain masuk minum air....menguji sungguh hantu ni watnya terjoin sama minum air...batal puasa kan mama

mamapea replied at 19-9-2017 12:25 PM
mmg kita akan dgr dr rumah atas atau dr rumah jiran sblh...
tp sbnrnya makhluk tu dlm rumah kita. ...

pernah dengar or baca mana tah katanya bila pasang ayat ruqyah sebenarnya kita lagi 'seru' makhluk2 halus
tolong betulkan kalau info ni salah ye sebab saya terus stop pasang ayat2 ruqyah sekarang just on kan surah yasin, ayat qursi dan 4 qul saja di rumah

halimunah replied at 19-9-2017 03:20 PM
aik! kemain masuk minum air....menguji sungguh hantu ni watnya terjoin sama minum air...batal puas ...

hantu raya tu dtg dlm pkl 3 pagi...masa tu aku bangun nak buat susu anak...

halimunah replied at 19-9-2017 03:27 PM
pernah dengar or baca mana tah katanya bila pasang ayat ruqyah sebenarnya kita lagi 'seru' makhluk ...

xtau la pulak...takut pulak dengar...