CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 8762|Reply: 68

Gangguan Di Rumah Sewa... Glupp!!!

Assalamu'alaikum...

Hi semua. Sorry nak tanya. ada tak sesiapa dalam group forum ni terbaca dari mana2 medium yg sedang viral sekarang...tentang gangguan suara tangisan dan ketukan pintu rumah? tak silap penah terbaca kejadian berlaku di kedah. kalau sesiapa ada terbaca or tau kisah sebenar, boleh la share di sini ya. sekadar berkongsi cerita. macam menarik pulak nak tahu lebih lanjut. kejadian baru lagi kan...last update rasanya malam semalam... tengs!!!

citerla nak tau gak

heiiii, ni yg buat iols takut ni wehh

yang rumah sewa student 7orang tu kan? siap ada video lagi ya tapi i tak berani klik. dahla dok sorang

yg ada video suara cik ponti nangis2 tu, pada aku biasa je. tak seram/sayu sgt pun.. mcm perempuan mental menangis pun ada gak

joy_ah replied at 14-9-2017 12:26 PM
yang rumah sewa student 7orang tu kan? siap ada video lagi ya tapi i tak berani klik. dahla dok sora ...

kat mana tu yang?

Follow Us

puteralilin replied at 14-9-2017 12:49 PM
yg ini ke ?

http://www.siakapkeli.my/2017/09/video-tak-boleh-tidur-hantu-kacau.html

u dah bukak tak video tu, mmg seram ka? iols xberani nak buka. .cer citer. .

Errrr seram pulak...

raradhia replied at 14-9-2017 01:03 PM
u dah bukak tak video tu, mmg seram ka? iols xberani nak buka. .cer citer. .

dengar suara perempuan menangis..
pada saya takdelah seram sgt...

qistiena replied at 14-9-2017 01:24 PM
dengar suara perempuan menangis..
pada saya takdelah seram sgt...

okey okeyyy, iols nak try dgr dlu. .

Macam perlahan sora dia dalam video tu.
Akak aku ahli PAP kat SG. Aritu dia citer depa ada group tour ke Bali. Sebab rare melayu jadi ahli parti tu, dia tido sorang la. Pastu dalam jam 3am, ada ketukan pintu. Dia tengok tru peep hole takdak orang. Dia balik ke katil. Pastu ada ketukan lagi, dia buat dunno. Lepas tu dia nampak ada orang tua masuk tru pintu, elok jalan masuk ke dalam bilik terus masuk ke dalam dinding.
Akak aku teruskan tidur. Dalam jam 5 am, dia dengar sora budak2, reramai dalam bilik mandi. Bila taim dia nak amik wudhu, dia masuk lah bilik mandi. Ada bebudak dalam 4-5 orang mandi manda dalam bath tub . Dia amik wudhu, solat kemudian bebudak tu hilang macam tu saja. Haritu depa check out, jadi tak ada pengalaman malam ke dua.

aduhhh seram pulak main ketuk ketuk pintu ni..

Aduh cam seram aja ceritanya.

Ala jiran rumah, duit hilang la tu. Sbb tu nanges

Edited by Hearty_Winter at 14-9-2017 03:28 PM
joy_ah replied at 14-9-2017 12:26 PM
yang rumah sewa student 7orang tu kan? siap ada video lagi ya tapi i tak berani klik. dahla dok sora ...

yup, betulla tu..
saya play jgk video tu tapi cuma dengar suara menangis, bunyi ketukan di pintu... takde penampakn tapi still seram wehhh suara pempuan tu..sampai student tu ckp siap ada bunyi pinggan pecah & bunyi paip air tebuka kt bilik air..

sape yg ade details boleh tempek sini...nak tau jgk..

Hearty_Winter replied at 14-9-2017 03:16 PM
yup, betulla tu..
saya play jgk video tu tapi cuma dengar suara menangis, bunyi ketukan di pintu. ...

beraninya u, tapi ikot forumer yg dah dengar, takde apa pun macam normal pempuan nangis

Aku xklik video tu sbb tkut klo seram buat aku teringat2 lak.Ekceli sore pmpuan mngis ni btol klo nk dikaitkan ngn makhluk halus e.g hantu pontianak langsuir segala sbb aku pn ada pngalaman sama.Time duk kt U kt utara dlu circa 2009 tgh nk final exam..tggl kitorg brp kerat je kat blok kolej sbb rmai student dh abih paper.Tggal kitorg yg extend n repeat paper je.So dlm 1-2pagi camtu kitorg dlm 5org duk stdy satu bilik.Bilik kitorg mgadap utan n bukit2 yg ditarah.. n kolej ni time kitorg stdy sane mmg kolej baru.So tibe2 sorg kawan tegur sape lak mnangis tu..sume pegi kt tingkap nk intai kot ade sesape la.bunyi mngis sedu sedan macam sakit merintih pon ade.tak reti nk explain tapi mmg jelas.Masing2 pegi ke tingkap nk intai tp gelap kat luar tak nampak ape cume bunyi suara merintih tu je.Bila msing2 dh bukak telinga dengar jelas tapi tkde sape kt luar tingkp tu,baru masing2 ketakutan.Baru terpikir bnda2 makhluk halus ni.terus kitorg diam n buat2 sambung stdy.Tapi rumet aku time sejenis berani she kluar bilik nk cari arah dtg suara tu tapi tkde.sbb suara tu mmg dtg jelas dari arah tingkap kt meja study kitorg.And rumet aku jln kluar nmpk senior duk bgayut kt tangga ngn boipren.Trus she pnggil senior tu and mintak dgr suara tu jgk.Bila senior tu masuk bilik kitorg n dgr suara tu jelas trus dia ckp ni bkn suara mnusia biasa n terus dia blari balik msuk bilik dia kt hujung sane.Kitorg yg junior2 ni msing2 ktkutan buat2 stdy tp psg surah kt laptop.Lama2 suara tu mndayu2 trus ilang.suara tu smpai skrg aku ingat tp tak reti nk explain.suara pmpuan yg mnangis ala2 merintih sedu sedan mcm kesakitan.kejap kasar kjp lembut sedu sedan nye.suara tu bunyi jelas sume yg ada dlm bilik kitorg mmg boleh dgr.Mmg dtg dari arah luar tingkp bilik n situ kawasan utan n bukit baru ditarah.Org ckp klo sore jls n kuat mksdnye benda tu jauh and sebaliknya.tp time tu kitorg tak trpikir nk rakam sbb msing2 cuak.

spenderterselit replied at 14-9-2017 03:42 PM
Aku xklik video tu sbb tkut klo seram buat aku teringat2 lak.Ekceli sore pmpuan mngis ni btol klo nk ...

betul betul... kata org lama2, kalau suara tu dengar dekat maknanya benda tu jauh jaraknya dari kita. so, tak mustahillah uols tak nampak lembaga tu. tapi kalau suara tu bunyi jauh sayup je, tu tandanya ada berhampiran dgn kita.. wallahualam!  

pengalaman iolls time tgh ambik periksa SPM.. Dok asrama.. Time peksa tu semua orang dah balik utk cuti sekolah kecuali calon2 SPM. Aku igt lagi time tgh study tengah malam tiba2 ada bunyi ketukan kat pintu locker dekat tmpat aku study tu.. Locker tu kosong dan aku dok sorang2 time tu.. so x masuk akal la tetiba locker tu bunyi.. then nak tido tu aku kena tindih... so masuk akal la di situ y actually time aku study tu ada peneman rupanya...