CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 7192|Reply: 46

MELAYU HINA MELAYU - aku plan nak BALAS DENDAM

Edited by asteruk at 14-9-2017 09:26 PM

dah lama tak bukak thread.. harini baru aku betul2 bersedia nak cerita sesuatu yg menarik..
ceritanya mcmni.. aku ni student di sebuah ipt tempatan.. aku masuk dlm tahun 2012.. aku duduk kat sebuah tempat tinggal ni yg didiami oleh majoriti student foreigner..

apartment aku ni mmg asalnya dibuka utk foreigner je.. disbbkan kemasukan depa ni dah kurang.. jd diorang open kpd student tempatan utk duduk sini sekali..

masa first day register tu aku dtg dgn family aku yg dtg dari jauh.. masuk management ofis tu ada sorang akak ni.. aku panggil dia akak A.. layanan dia mmg 'terbaik' lah.. masa masuk tu dia tunjuk lah bilik sewa aku tu dan serah kunci semua..

masa tu mak aku duduk atas kerusi.. lepastu masa nak balik akak tu boleh kata kat mak aku "eh akak nak duduk sini ke"..

masatu mak aku bengang gilerr dan pernah plan nak complaint kat ipt tu.. tapi last2 xjadi..

beberapa tahun lepastu ada sorang akak B ni pulak baru masuk bekerja.. kerja diorang ni kiranya kena handle complaint2 dan urus psl segala benda pasal student lah citer dia..

akak B ni serius kekwat giler dgn aku.. mentang2lah xramai melayu duduk situ jd diorang mcm pandang rendah kat aku..

nak dijadikan cerita satu hari tu aku dtg ofis ada hal sikit.. lpstu tiba2 dtg student mat saleh ni kat kaunter ofis tu.. masa tu ada akak A.. aku nampak muka dia termalu habis.. bammmmmmmmmmmmmm

ouh bila dgn melayu kau boleh cakap kasar2.. dgn mat saleh tau pulak takut.. aku rasa sbb dia tak reti speaking dgn dia termalu sbb dulu dia pernah memalukan mak aku.. skrg dia termalu depan aku..

berbalik kpd akak B.. dulu aku pernah hold study aku utk beberapa tahun..

masa tgh kerja aku pernah call ofis management dan akak B angkat.. aku ckp baik2 kot time tu.. lepastu dia mcm tengking2 aku..

a few years later aku pun sambung study aku yg masih lg berbaki tu.. akak A dan B masih bekerja kat situ..

perangai akak B masih tak berubah sementelah akak A tu mcm dah ok dgn aku sbb kejadian dulu tu..

akak B ni pernah kata kat aku "nak duduk sini lagi ke?".. sejak tu aku pernah terserempak dgn dia kat kedai runcit.. masa tu aku dlm kedai.. dia baru dtg nak masuk.. lepastu aku tak tegur dia.. kau expect aku nak tegur dan hormat orang yang tak berbudi bahasa macam kau?

sejak tu dia mcm bengang dgn aku.. yelah sbb apa2 pun dia cuma staff dan aku student.. takde isu lain utk dia bangkitkan sampai nak menghina2 bagai..

senang citer dalam ofis dia ada kuasa.. kat luar kau bukan sesape..

baru2 ni aku terserempak akak B dlm lif.. dia cakap "ingatkan dah takde.." lepastu dia berjalan keluar sambil tengok aku lama2.. kaki dia berjalan sambil mata dia tengok tepat ke muka aku dgn penuh kebencian..

Plan balas dendam

skrg ni aku dah nak habis study.. dan aku masih lagi ada beberapa bulan kontrak kat situ.. aku igt nak cari kerja dlm masa terdekat dan mungkin akan pindah ke rumah sewa baru sebelum kontrak habis..

aku plan nak balas dendam kat akak B.. plan ni akan terkena tempias jugak kat akak A yg pernah cakap kasar kat mak aku..

plan dia mcm ni.. nanti aku akan pergi ofis buat kali terakhir utk hantar resit duit sewa bilik..

aku igt nak upah mana2 student mat saleh utk berlakon.. aku bayar.. tugas dia ni berlakon utk bercakap dgn akak A dan B masa aku last time nak jejak kaki kat ofis tu nanti.. sasaran utama ialah akak B sbb akak A tu aku tgk mcm dah insaf..

so aku nak 'pelakon' aku tu nanti dtg kat kaunter dan mengadu pasal apa2.. aku nak tgk akak B tu punya layanan sama x mcm dia layan aku yg melayu ni.. aku rasa dia termalu mcm akak A dulu..

tapi aku baru plan je.. korang rasa patut ke? ke plan aku ni mcm xok dan ada kemungkinan xmenjadi? cth: akak B tu tiba2 sebenarnya speaking berhabuk, takpun matsaleh tu akan tikam dari belakang bgtau kat akak tu psl plan ni.. haha

harap korang dpt bagi komen..

Errr... Agak kompius hakak membaca jalan cerita ko ni. Tapi akak nasihatkan tak payah la ko buang duit upah orang semua tu. Baik duit tu ko guna utk makan2 tengok movie. Sebab nanti bila ko dah kerja, ko akan jumpa ramai lagi yg spesis macam akak A dan akak B ko tu. Sampai ko kehabisan abjad nanti kang. Tak payah rendahkan level ko layan orang macam tu

plan sis ok
sis proceed la
semoga hati sis tenang selepas dapat balas dendam

Megikari replied at 14-9-2017 10:01 PM
Errr... Agak kompius hakak membaca jalan cerita ko ni. Tapi akak nasihatkan tak payah la ko buang du ...

SG komen u ni...hahahahha terkekeh2 sis gelak

Budak2 sangat perangai

tlg la jgn buat perangai acik kepam

why bother? setakat balas dendam nk tgk dia layan bangsa lain sama rata ke x sume buang masa buang duit je

so kalau ko tgk dia layan mat salleh tu lebih ko nak watpe? amik video n viralkan? so pastu? ko harap dia menangis kt bucu katil sambil mengenang dosa dia pada ko ke dekk?

kalau ko jenis cpt tersentap mcmni cane ko nak hadapi life kerja yg ada mcm2 ragam manusia??

setakat acik kepam kerani tu pn ko dah rasa tergugat mohon ko duk umah dekkk layan drama jee

agaknye bila ko keje dpt senior perangai hazabb ko plan nk balas dendam mcmne plak? htr santau plak ke dekk?

tgh marah dekkk mcm2 setan hasut

byk2 dgr ceramah agama nk marah je istighfar

n ada ustad ckp hari2 kita kene sedekahkan alfatihah utk diri kita, mak ayah kita n org yg kita benci tu

cuba la buat

moga hati u tenang dekkk

Rate

1

Follow Us
grudge much ?

Ok je kau nk balas dendam...
Tapi lagi ok klu kau balas dgn tunjukkn kemajuan  dan kematangan diri kau...

Dah bertahun tahun kau kat porum ni...kau tak matang matang lagi bro.....sila cari halatuju & perbaiki diri....kau pun dah beeumur dah....kau study pun dah bertahun tahun....

Selamat Maju Jaya

Edited by tagas at 15-9-2017 07:43 AM

Be matured la

byk lg masalah lain yg lebih besar

utk di fikir komplenkan dlm dunia ni
patutla melayu layu tak maju2  

puhleaseeeeeeee la dek. tu baru seorang dua kau jumpa. kat tempat baru nanti, belum tentu. entah sepuluh doploh, mana tahu. nak balas dendam juga ke? life is not an asteruk drama, dek. so, bak kata forumer dan diva aa, y bother y bother y bother... kita kasi harktuih je dek.

kahkah thread2 kau memang sentiasa menghiburkan
proceed with the plan, lepas tu jangan lupa update sini okay!

Bbnu betul

Da balas dendam. Lps tu? Update? Viral?

org bodoh pprt je cepat sentap
pastu takat balas dendam cara halus je mampu
kesiannn
sedih punya life
sok2 da keja tah2 menangis dlm toilet bila kena bahan or kecam sal keja

Edited by asteruk at 15-9-2017 10:58 AM
akik replied at 15-9-2017 08:29 AM
kahkah thread2 kau memang sentiasa menghiburkan
proceed with the plan, lepas tu jangan lupa u ...

Macam xjadi je.. Ramai kecam

you baru nak habis study.. so maknanya you akan masuk ke alam pekerjaan atau mungkin before ni you dah pernah kerja..

ok.. Ai punya advise.. you dah boleh start PLAN A,B,C,D,E,F,G,H,I,J dan seterusnye sebab alam pekerjaan lebih banyak dugaan.. you akan jumpe lebih banyak orang yang mungkin akan pandang you penuh kebencian lagi, yang akan bercakap kasar dengan you lagi.. atau apa2 yang tak menepati kesesuaian you..

tu belum alam perkahwinan you lagi.. so GOOD LUCK

itu ke idea balas dendam? itu nk pekena kan blik je, lain mksdnya tu
nk idea x?

xyah la balas dendam gitu. buat abis duit je. pasni u akan jumpa ramai lg org yg 'terlebih adab' mcm tu in ur life.. satu hari dia akan terima jugak kifarah atas perangai dia tu. kalau x dia, anak2 dia. dont worry..

tapi normal jela bagi student darah muda mcm u nak balas2 dendam ni semua. menjelang umur u 30-an nnt, u akan lebih calm n let go je bnd2 yg menyakitkan hati mcm tu.

Bertahun simpan dendam menda kecik je padahal.hati koyak ke dek. Agak2 kalau kucing berak depan rumah pun ,dendam sampai plan nak pekena kucing plak ke dek?tolong matang sikit please.

plan c takde ke wei..

hahahha lawak la TT..
tak yah la nak dendam sgt TT wei..

What a waste of time.  Move on please.