CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: asteruk

MELAYU HINA MELAYU - aku plan nak BALAS DENDAM

tak yah nak jadi budak-budak sangat..
sound je la tepat sekali ke muka staff tu..
kalau tak berani, tunggu last day nak check out nanti..
bagi je cukup-cukup..

Satu je nak nasihat:

Jangan saratkan kehidupan realiti you dengan kisah slot sinetron akasia nak planning berbalas dendam bagai. Jangan nak berdrama sangat! Go to hell with akak A and B and moving on with your life.!

Omg siap plan nk revenge ha. Byknye mase ko tt. Kalau aku sound dpn2 je akak2 tu sume on my last day. Kecik2 anak je mslh ko ni t, ade lg masalah besar dlm bidang keje ko kene hadap nti.

-electrifying- replied at 15-9-2017 12:10 PM
itu ke idea balas dendam? itu nk pekena kan blik je, lain mksdnya tu
nk idea x?

Idea apa tu?

Adoi. Lawak la ko ni

Aku x nmpk apa isu dia yg akak A ckp kat mak ko akak nak dok sini ke. Tnya aje kot

Follow Us
Tajuk bukan main gempak..isu nye..mehhhhh..click bait sungguh..dari kau pikir nak balas dendam dek baik la kau buat sesuatu yang faedah..bosan btul plan kau tu..rasa nak nguap..

nak balas dendam pun diam2..ko perati je akak tu..bila tiba masa sesuai kau tibai dia cukup2.

xde keje ke sis
free sgt gamaknya kan life uols sampaikn sempt lg plan nk bls dndam.. bnda xpenting pun kan..move on je la...
xyah dendam2 sgt k...tkt nnti tersuka plak kat akk a n b tu..

jfq replied at 17-9-2017 05:39 PM
Aku x nmpk apa isu dia yg akak A ckp kat mak ko akak nak dok sini ke. Tnya aje kot

hahaha tulah pasal, aku pun xpaham apa isunya? Ke cara dia cakap tu?
membazir tenaga je fokus kebencian kat org tu, sampai bertahun2 lak tu

erm ni mcm kes bkr tahfiz sbb rasa diejek la ni
dendam sbb ditegur isap syabu
bagi saya kita ni orang melayu kaya adab dan budi bahasa
salah satu komponen dalam budibahasa ialah berbasabasi
anggap jela dia nak berbasabasi tapi salah perkataan
maafkab je la dia
tak rugi pun memaafkan dapat peace in mind
selagi tak memaafkan selagi tu serabut dengan plan a sampai z

Pertama sila kaji tingkat kepuasan yg ko akn dpt dgn aktibiti yg ko nak buat ni.

Mcm aku..cara aku balas dendam....aku layan dia elok2.biar dia nmpak mcm aku ni bodoh2 alang je masa aku ada kt depan dia.

Bila aku da hapgred kan diri..mengikut rekod ...org gini akn cari kite..tru fb ke...mana2 lah...ha masa ni ko poyo abes.tunjuk kan ko x se level dari segi budi bahasa patu babai kan aje mereka.
Aku pnh buat n puas hati la idop aku....

Dek..akak pun pernah sakit hati. Dan akak pun ada plan nak balas2 dendam ni. Plan akak lg teruk..melibatkan cangkul, tanah dan darah..hehe..mcm2 akak imagine nak balas dendam kat sorang ni.

Setiao kali nak tido terbayang2 akak tengah tunaikan dendam akak tu dan dialog2 yg akak nak cakap kat dia.

Tapi kan dek.. imagine, plan dan bayangan tu tinggal imagine, plan dan bayangan sajorrk..

Alhamdulillah.. akak dah move on.

Benda simple mcm ni pn nk terasa smpi bertahun2.. Myb kerani A n B tu setakat tegur berbasi2 je..xpn mmg dorg bkn jns ramah..xpn u n mak u jns sentap smpi org tegur mcm tu pn korg dh terasa...

Even dorg x pndi speaking pn xpe la..bkn hina pn x pndi speaking..jnj setel complaint or urusan foreigner kt situ...

I rse better u jz lupakan je la niat u tu..sbb x bwk ke mana pn..nnt u dh kuar dr uni u..u dh lupa pn dorg...nnt tme konvo u dtg la kt dorg..ckp tq sbb mudahkan urusan selama u kt uni tu...klu dorg terasa ke ape ke..phm2  je la..

Klu kita terpelajar..kita guna la cara yg educated ckit...giittuuu

meh la akak bagitau dek oi..sebenarnye ko je yang rase depa jahat kat ko. realitinye ko yang create watak jahat akak2 tak bersalah tu.
jadi baikla bersangke baik. bersihkan hati
kadang ape kite rase dekat orang lain cermin ape sebenarnye dalam hati dan fikiran kita

tak habis2 melayu pegi melayu balik.
Pernah tak kepala kena jitak dengan cina.?Pernah tak kena maki2 kena pekik bodoh, idiot oleh mat saleh?

Tt x yah tau upah org putih belakon kalo u tak puas hati dgn B tegur je depan2 masa hari last nanti. Tapi serius la, i baca dari awal xde la nmpak masalh sgt. Unless masa dia keluar dari lif tu. Kalo i jadi tt i tanya balik, "SO??"

dah macam adek2 BBNU pulak kau sis.. perlu ke sis nak grudge2 pelbaagi.. sah sah lah akak kepam A dan B tu level2 pembantu am rendah jah pon.. motif kau ala ala sampai dengki beliau akan naik sampai ke JUSA? before hand in kunci kat counter, sila carut kemudian flip your hair and move on jah sister

Megikari replied at 14-9-2017 10:01 PM
Errr... Agak kompius hakak membaca jalan cerita ko ni. Tapi akak nasihatkan tak payah la ko buang du ...

bukan habis abjad kak, tapi infiniti terus

pasal org cam watak A ngan B ni kt luar sana mmg sngat la ramai.....

akak penah lalui dik, apa yg ko lalui skrg ni

cuma benda camni, takyah kita balas dendam, biar masa shj yg tolong balas dendam kan pd org2 camni, ko takyah buat apa2 pun

kat luar sana, rami lagi manusia2 yg mcam2 pe'el dia dik, lagi mencabar... tp manusia2 camni la yg ajar kita, erti sebenar hidup, erti sebenar nak teruskan hidup

pengalaman akak, 10 years ago, ad kawan2 akak pandang rendah pd akak, kononnya akak low class la, takde masa depan la, now akak berjaya keje ngan company international, income stabil, dan dah beli umah dah pun...hakikatnya kawan2 akak yg kaki condemn akak dulu, tak kemana puin idup, ada yg study separuh jalan, pastu kawin, anak2 berderet, ada yg sambung master, tp hidup tak kemana, pasal sombong dan hati hitam... aka senyum sinis je pd mereka2 ini, skrg ni diorg lak yg berkerumun tanya akak itu ini, 'kawan' la kononynya tuy, pegi mampus org2 sebegini