CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: AyaqMeloSuam

[Tempatan] Nak Belajar Ke Tak Nak? Taknak Belajar Duk Dlm Kelas Dendiam

bdk2 skrg xleh nk sentuh..karang cikgu kena saman...cikgu ajar je...xleh nk mendidik...

Aku dulu kena denda x pernah bagitau mak pak.. bagitau kang terus kena marah,tuduh aku nakal budak skrg ngadu, mak pak dtg serang cikgu..

Berdiri kat luar kelas, kena cubit kat perut, ketuk ketampi, rotan kat tangan, kena baling dgn pemadam papan hitam, kena baling dgn kapur tulis, kena marah depan semua org. Dan sekarang, alhamdulillah, berjaya.

Yaaassa. Memasing2 berkongsi pengalaman dipukul, dan sebagainya sbg pelajar dan akhirnya jd manusia berguna..

Sth wrong dgn masyarakat negara ni.. sendiri mak ayah x reti nak ajar didik anak.. sibuk dgn cikgu di sekolah pulak.. sialan..

Wahh. Masing2 ada pengalaman kena hempuk oleh cikgu. Interesting.

Edited by tripleid at 17-9-2017 05:26 PM

aku dulu xde cikgu yg sayang pun.sbb cikgu2 ni kebanyakan pilih kasih..so sbb xde yg sayang,buat keja skolah ke xbuat ke xpenah la kena denda..tp spm dapat 9A jugekk (humble brag mode)

poyo je yg kata aku skrg berjaya sbb cikgu aku dulu selalu denda aku sekian2..cikgucikgi mengajar pn sbb bulan2 dapat gaji jah dekk,kalo tak dorg pn tak kuasa nak mengajar anak org

matilanakkk kena kecam

Follow Us
noraidil_06 replied at 17-9-2017 01:51 PM
Buat kerja alam  flora i donr mind.my kids kena bersihkan litter box n kemas their own room. Kt se ...

Anak u vaik ke jahak.. kalo vaik cikgu raise sore pun takkan. Kalo jahat mcm pagan ye la

Edited by mommymonster82 at 17-9-2017 03:24 PM

Cikgu je sibuk di ajar suruh tahu tanggungjawab mengajar.. semuanya salah cikgu..

Tapi ...
murid xtahu tanggungjawab untuk belajar..
Mak bapak pon tak tahu tanggungjawab terhadap anak...
Ginilah jadinya..

Kepincangan bermula dr rumah..
Bila pergi sekolah murid yg hati keras hati batu ni psiko dan nasihat sj mmg xjalan..yg lembut hati baik pulak jadi mangsa dorg.. last2 merebak2la semua... bila sistem pulak byk longgar dan bg muka yg jd mangsa anak2 yg xsalah ni..

Jgnlah tentang undang2 yg sedikit strict ni krrana nk fikir ank korg sendiri je.. undang2 ni untuk kepentingan awam..kita nk lindung semua..

Jangan takut ank korg kena hukum.. itu pengajaran..tp korg lg sanggup ke disebbkn kelonggaran yg byk .. budak2 hati keras ni susah nk dibentuk.. sbb hati dah keras..  tmbh pulak ambil brg terlarang.. lepas tu ank korg jd mangsa kena buli sampai mati..

Fikirla untuk kepentingan awam..fikir juga disebabkn benci hukumn rotan ke apa so xboleh rotan anak2 hti keras ni xgerun dgn org dewasa..apa yg dia boleh buat kt anak2 kita?  Klu ank korg xjahat kenapa nk takut dia kena rotan? Budak yg jmhtinkeras ni dia xheran sesiapa pon so klu berlembut dgn dia lagilah dia pijak kepala kita.. so kena pastikan dia takut dgn org dewasa. To bila undang2 sedia ada melarang kita tegas dgn budak2 gini..seronokla dorg..

Saya doakan agar sistem pendidikan kita kembali pulih dari kerosakan

darjah satu, aku kna conteng muka dngan pen merah dan ditepuk2 pemadam papan hitam yg penuh habuk kapur tu ke muka aku..abes bertepung berjerebu kehidupan aku time tu..
sbb aku kena, hanya kerana aku tengok luar kelas x smpai 5 saat. trus kena. aku speku cikgu aku dtang bulan smpai layan aku mcm tu sekali. tpi aku x gtau parents aku

form 2, aku kna sapu habuk dlm klas dgn tangan sendiri dan sapu di muka. sbb satu kelas x bertugas cuci kelas aritu. so padan la muka.

form2, aku kena rotan sbb terlebih 20 perkataan utk karanagn rumusan. yang mana rumusan tu hanya nak 120 patah perkataan shja.

form 4, aku kna rotan dengan batang penyapu, diulangi batang penyapu..sakitnya bukan kepalang. padanla muka aku, balik asrama awal, pastu boleh plak dok melipat baju atas katil.hahaha

form 5, aku kena berdiri luar klas sbb x buat homework.almost satu klas kna berdiri kat luar, sbb x tau kena buat homework tu. buku2 kami semua dibaling ke depan kelas, dan belakang kelas.
apa gila cikgu bi aku time tu.

semua yg aku kna bukanla sebab nakal, sbb salah aku sendiri. xda sebab tiba2 cikgu nak rotan.

tapi aku sokong aja rotan merotan ni, biar student knal apa itu erti penyesalan. biar dorang belajar tahu erti hormat org,

tapi rotan tu biarla ada etika2 yg patut diikut, jgan amek kesempatan pulak

Abang aku cikgu. Baru ni balik kg dia cerita. Anak murid dia panggil dia babi. What the la. Last2 abg aku tak layan dia 2hari. Biadap betui dgn guru. Ishhh. Abg aku yg kahaq tu pun tacing kot anak murid panggil babi. Hmm

Anak2 generasi Z skrg mana makan saman
Salah mak bapak main crett je
Hasil yg kluar kualiti ke laut

Kawan ramai gak cikgu. Depa kata susah dah zaman skang nih sbb budak2 takleh disentuh dah. Sbb kuasa merotan takda dah... mana nya budak2 tak melampau

Aku pon xsuka corporal punishment ni cara lama sgt. xboleh ke buat mcm luar negara, merit demerit, markah banyak kene potong buat detention class, panggil parents..buatkan wajib markah adab (merit demerit) penting untk apply scholarship and higher education. yg xcukup markah, masuk plkn setahun, haha kejam x. xperlu dnda fizikal pon, jadikan mereka lebih matang

Aku harap budak gemuk y bapak dia buat report polis pasal cikgu tumbuk dia tu nanti x jd cmni

takutnya iols kalau ada anak tp ikut sgt perangai kwn2 sebaya dia, kekdg anak2 ni berkawan d skolah tu laa xmemasal perangai pun ikut kekwn. .

mcm anak buah iols, dah pndai ckp bodoh sejak sekolah ni. .eii, geramnya plak. .

Wallahualam... Sedih terkenangkan

Sebenarnya dgn hukuman berat mcm tu tak memberi makna kpd student. Sbliknya hanya menjadikan murid tu berdendam...
Hukuman yg paling berkesan adalah ganti cikgu lama dgn cikgu yg hensom dan lawa.. especially utk subjek killer ... gerenti if not almost all in the class.. then more than half akan dpt A, A+ masa big exam....   
Sbb nya.. bila nak masuk kelas dia maka motivasi tu hadir... menyebabkn kita tak sabar and excited setiap kali jumpa dia... menjadikan bad day atau hari yg sendu bertukar jd ceria..
Then kat kelas jd sgt2 fokus... masing2 berebut2 nak angkat tanya.. dan bla bla...

apa kaitan dgn merotan dan memukul murid dgn disiplin?  memukul. budak2  akan buat budak tu jd disiplinkah??

Aih berleter pun tak boleh ke? Susah betul jd cikgu skrg ni..