CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: AyaqMeloSuam

[Tempatan] Nak Belajar Ke Tak Nak? Taknak Belajar Duk Dlm Kelas Dendiam

zonan4 replied at 17-9-2017 01:39 PM
kelakar betul korang ni.... bebudak yang jahat tu TAK BERSEKOLAH... yang nak salahkan sistem pendidi ...

Bukan takat kelakar yg post kat fesbuk ni spesis bodow gak

insulin replied at 17-9-2017 03:11 PM
Wahh. Masing2 ada pengalaman kena hempuk oleh cikgu. Interesting.

Masing2 menunjukkan betapa setan nya depa diskolah satu masa dulu tp skang jd manusia berguna....

missinpiece replied at 17-9-2017 02:01 PM
Membebel x boleh, x hiraukan pn x boleh. Sudahnya cikgu mengajar mcm robot dalam kelas. Hujung2 teta ...

Hahahaaa pastu cikgu2 ni kena tunjuk bukti/eviden kemenjadian murid ni..kalau x menjadi kenapa? Cikgu x buat keje letewww..

chazey replied at 17-9-2017 05:32 PM
Memang sekolah gomen ke arah merit demerit sekarang sis, terutama sekolah berasrama. Tapi belum 10 ...

Skolah aku dulu pun pakat merit demerit.sng cikgu xpayah pening.budak bodoh je jenis mengumpul demerit..yg cerdik pandai mcm aku satu demerit pon x pernah dapat.kihkihkih...even skolah anak aku kalau lambat sampai skolah kena kutip sampah satu skolah which is x bkesan pon since dah ada cleaner..kena kaji hukuman ape yg paling bagus mengikut situasi..

ResellerMaxis replied at 17-9-2017 09:13 PM
bukan mak bapak sahaja..

pihak berkuasa dan masyarakat setempat pun bersalah juga..

Betul.. Kalau rotan2 ni dh x relevan dgn bebudak zmn skg ni.. Kne cr pendekatan lain... Anyway i pernah repot polis psl bebudak melepak and buat bising/kacau kt jalan depan rumah.. Polis dtg pn bebudak ni rilek je..polis just ckp apa je agaknya then blah.. Bebudak ni buat bising balik cm xde apa

Andyscenes replied at 17-9-2017 01:25 PM
Aku kena hempuk dengan pencil besi by cikgu mazlan, cikgu rohani dera fizikal aku bila aku x dpt jwb ...

Mcm nama cikgu2 aku je semuanya. Hehe

Follow Us
rayray28 replied at 17-9-2017 09:38 PM
Betul.. Kalau rotan2 ni dh x relevan dgn bebudak zmn skg ni.. Kne cr pendekatan lain... Anyway i p ...

hahaha..itu hare..macam xbuat report..

better kau report lagi sekali..so kali ke2 mungkin nada polis tu lain..

kalau xder effect gak..kau report lagi kali ke3..

sampai lah polis tu marah kau ke xbagi kau buat report lagi ke..baru kau stop.

mommymonster82 replied at 17-9-2017 03:21 PM
Cikgu je sibuk di ajar suruh tahu tanggungjawab mengajar.. semuanya salah cikgu..

Tapi ...

win u punya statement kak mommy.. jgn selfish..pk jgn rotan ank aku.. kalau ank u baik..xyah takut kn rotan..

fatinz replied at 17-9-2017 09:43 PM
Mcm nama cikgu2 aku je semuanya. Hehe

Haha... yeke.. maybe kot

Institusi kekeluargaan Malaysia semakin tenat

Dulu ayah je cari duit. Pastu ibu lak cari pendapatan bantu menampung keluarga. Zaman Najib lak digalakkan wat dua kerja. Sapa nak jaga anak camtu? Pengasuh?Datuk Nenek? Pakcik Makcik?Jiran?

bukan mak bapak sahaja..

Kalo nak list down mmg byk pihak terlibat..aku list kan pihak yg major jerr

sorry kalau kasar. pertama sekali bagi aku peranan mak bapak..kalau xmampu jaga anak didik anak jgn buat anak. jangan sbb dh terbiasa campak anak kat pengasuh,maka didik anak pun semua serah pada cikgu.

kalau anak biadap, kurang ajar, sila semak dari mana.. kebiasaanya dr rumah.kalau mak bapak biasa maki hamun, naik kaki,keadaan institusi kekeluargaan kucar kacir, maka anak yg ko lahirkan tu hanya membawa masalah pada org lain.

aku tengok kawan laki aku,anak diaorg dh besar panjang, rapat dengan keluarga, xda pun sibuk meliar ngn kawan bukan2.sbb apa ?didikkan. xberani nak melawan cikgu.. kalau budak yg berani dan biadap melawan cikgu aku percaya dia dr keluarga bermasalah. mak pak jenis xamik kisah hal anak,anak buat salah pun anggap anak baik. aku xrasa org gila nak pukul tetiba pelajar.

aku bercakap atas pengalaman sbgai PRS.. aku dulu sek rendah pernah lah dirotan, tp masuk darjah 4 hingga tingkatan aku anak murid kesayangan cikgu,sekolah aku adalah sekolah budak nakal.aku tercampak kat sini sbb dr sek persendirian tiada tempat kosong maka ditempatkan disini.

pukulan hanya menambahkan kebencian. budak yg nakal kaki gaduh ni bila aku dekati diaorg punyai jiwa yg baik, cuma ada sbb kenapa diaorg memberontak mcmni. aku sampai pernah call sorg budak lelaki ni suruh dtg amik peperiksaan, dia mmg terkenal dgn sifat gangster, rosakkan motor, kereta cikgu. pertama kali aku nampak lelaki menangis sbb kecewa dgn keluarga.

cikgu yg tak faham asik pukul,pukul  rotan.dia asik cabut kelas. tp bila sejarah cikgu lelaki ni baik sgt.. semua suka kelas ni. diaorg xkn cabut kelas. peringatan aku utk mak pak..kalau xmampu jaga anak jangan membiak, anak tu amanah.

untuk cikgu pula apa aku perasan lah, jgn main ikut perasaan dan dendam. aku selalu lepak bilik guru dulu.satu aku xfaham, kenapa harus burukkan pelajar kau sendiri pada cikgu lain. mengumpat.. mana etika kau sbgai pendidik? bangga cikgu lain pun benci dia? sindir2,pukul geram ketuk pembaris dikepala. kalau mak bapak dan guru sama2 beretika dlm melaksanakan tugas.. benda ni semua xkn berlaku.

untuk aku kalau anak aku nakal, aku mmg bg cikgu rotan tangan anak aku hanya tujuan mengajar. tp cikgu anak aku cakap buat apa rotan Budak,paksa budak.. bukan penyelesaian.tutor anak aku pun cakap benda yg serupa.

bukan mak bapak sahaja..

Yg ni mmg agak susah. Baru td aku tegur budak2 kecik dlm 10-12 thn main beskal tengah jln. Aku terkezut beruk baru kuar simpang rmh nak belok kanan tetiba budak2 dok kat tengah jln sambil belek2 beskal. Apa hal dok tengah2 jln mcmlah dah takde tepi jln nak melepak. Aku tegur elok2, minta derang ke tepi psl bahaya. Klu kena keta laju konar tak sempat tekan brek bila nmpk derang. Karang mati mak pak depa pula tuduh kita langgar anak depa. Ko tau apa budak2 tu ckp kat aku?? Aku ni old enough to be their father tp boleh derang ckp, sukati kita org lah, ini jln bukan uncle punya. Aku terus ckp, mmg lah bukan uncle punya, tp bukan korang punya juga. Ini jalan raya awam. Semua org blh pakai. Tp korang buat camtu, bahaya. Klu kena langgar nanti sapa yg susah. Mmg mencabar sgt budak2 skrg ni. Kita tegur dgn baik pun kita juga yg salah.

anakmak replied at 17-9-2017 05:57 PM
ramai parents reti beranak jer deknasib lah jadi cikgu yg bertanggungjawab terpaksa melayan perang ...

Kebanyakkan parents zaman skrg ni suka meletak tanggungjawab mengurus dan mendidik anak pd org lain. Contoh, kat bod pelancongan, ada satu minah ni pigi Bandung bawa family. Boleh dia suruh supir kereta yg dia sewa jaga anak dia supaya dia blh shopping. Siap dgn bangga lg ckp, supir tu ok je jaga anak I sementara I shopping. WTF! Korang laki bini sibuk shopping anak blh tinggal kat org lain. Maunya terjadi apa2 kat budak tu nak salahkan siapa?? Salahkan supir??

Pendidikan bermula dr rumah. Klu mak bapa mcm hanat, anak2 tengok pun mesti terikut. Perangai hanat tu di bawa smp kesekolah. Takkan cikgu pula nak didik anak2 orang. Cikgu ada 40 murid dlm kelas, matilah nak tegur dan didik sorang demi sorang.

ResellerMaxis replied at 17-9-2017 09:44 PM
hahaha..itu hare..macam xbuat report..

better kau report lagi sekali..so kali ke2 mungkin nada  ...

Hahahhaa call nak dpt tembus balai dia pn punyalaa susah

Peterpan17 replied at 17-9-2017 10:38 PM
Yg ni mmg agak susah. Baru td aku tegur budak2 kecik dlm 10-12 thn main beskal tengah jln. Aku ter ...

lahanat sangat perangai bebudak sekarang kan...suka hati je menjawab cakap org tua. takde adab langsung..kat socmed pun berlambak bebudak camni especially kat ig. Suka hati bash orang tua. Bila tengok profile alahai..baru umo 12 tahun

baideway benda ni kan dah lama ada. pernah viral pun dulu. apsal tiba2 viral balik?

LavaUollss replied at 17-9-2017 11:00 PM
lahanat sangat perangai bebudak sekarang kan...suka hati je menjawab cakap org tua. takde adab lan ...

Itu mesti belajar dr mak pak deranglah. Tgk mak pak kat rmh maki hamun, terikut ikut.

Peterpan17 replied at 17-9-2017 10:38 PM
Yg ni mmg agak susah. Baru td aku tegur budak2 kecik dlm 10-12 thn main beskal tengah jln. Aku ter ...

hahaha..tu memang masalah paling besar..kalau aku pun memang aku elakkan confrontasi dengan budak budak ni..sebab boleh menyebabkan lagi banyak masalah besar..

1. dia anti kita..
2. anti keluarga kita..
3. dia mengadu benda lain dekat parent dia..

kalau tempat tu ada management..boleh lah adu pada management..kalau ada community facebook..boleh lah share gambar kat situ..

kalau agak agak boleh report pada polis..report lah kan..

Ada 1 kes ni jd kt skolah kwn aku ngajor + ank aku blajar situ jgk.
Cikgu H (lelaki) ajr BM utk thn 6... which is ank aku mmg dia ngajar la. Mmg garang gila..ank aku ckp la.. bdk2 dlm kelas dia xbkutik kalau dia masuk.. silap sikit mmg mkn plempang.... slalu bdk llaki la kena. Aku tfikirlah.. knp la Cikgu H ni jd cikgu.. elok la p jadi warden jail ke.. komando ker.. sesuai sgt..  1 more thing aku notice, Cikgu H ni ada ank.. Darjah 4 xsilap aku.. lelaki... ttp punyalah NAKAL.. kwn aku crita.. msa dia Darjah 1.. dia blh masuk bilik guru, slamber jer main harta benda cikgu2 lain. Cikgu H buat derk jer.. skrg ank dia mmg xmkn saman la.. sb Cikgu H akn anti mna2 cikgu yg marking ank dia...
Tak faham aku mcmna dia boleh pilih nk jd cikgu... haiyaaa... anak2 kita ke..ank2 org ke.. mmg AMANAH tuhan.. utk kita didik.. Bapak sbgai PENYUMBANG SPERM & Mak sbgai TUKANG KENDONG... xkisah sapa bela pn.. Depa ttp Amanah...