CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nurbaya

[Cinta] Please katup benang ni

nazzse replied at 18-9-2017 01:29 PM
tt, tumpang sat nak cerita masalah i pasal jodoh ni jgak..

Umur Iols nak dekat 30 dah, tapi still ...

Ko bt je check scan tu...  Salah satu usaha tu... Aku dulu camtu gak.  Byk yg kata ada halangan. Berubat kt mcm org.  Tp jumpa org lain,  still kata ada halangan?  Ehh?!!  Bila nk hilangnye? Last aku stop.  Even kwn sndiri pndai tgk pun kata ada hlngan,  aku wat dakkkk dan tak buat apa2 dah.  Aku set kt otak, aku dh usaha. Aku terima dgn lapang hati dan redho andai aku tak kawen.  Dan kalo Allah nak. Halangan stinggi gunung pun blh pecah lah!  So aku tawakkal je.  
Pd masa sama still tak giveup n teruskan pncarian jodoh smpailah umo 36 aku jumpa laki aku yg single,  hensem tp tak berduit pula..  Aku istiharah.  Since jawapan tu lsmpu hijau aku teruskan walau x brp nk yakin.  At least ada 1,2 yg penuhi kriteria aku walaupun tak semua. Aku tanggung semua most of belanja utk kawen.  Hampir nk backoff tp sbb istiharah,  aku stick.
Now aku happy dgn ank sorang n laki pun kje gaji dah 10k sbln.  Andartu pun blh happy ending! Insyaallah.

nurbaya replied at 19-9-2017 10:42 AM
X duduk raub dah..mak dah pindah kuantan. Abg duduk mana?

kat pekan raub tu

kje gomen..

ifanonline replied at 18-9-2017 01:23 PM
hmm...bukan ape, in your kategori...boleh dikatakan agak tipis utk mencari lelaki yg berkualiti... ...

Btw, wana setuju gak pandangan kak @MyNameIsIris tu kat benang bam ipan.. for me, kalo dari awal tahu playboy wana dah ala2 redha la juga cuma jangan memeningkan kepala wana sudah la..
Deep inside la abam ipan, tak ada perempuan nak bermadu tapi spt abam ipan kata lelaki berkualiti dah kurang.. mungkin boleh dipertimbangkan.

nurbaya replied at 19-9-2017 10:44 AM
Lol..i tak nak kahwin dulu..nak kenal betul2 baru kahwin

Sis, kenal2 ni ambik masa.  buat istiharah je. Kalo on,  terus proceed kenal etc.  Kalo tak on,  buang masa kenal.

ifanonline replied at 19-9-2017 08:46 AM
tidak salah bagiwanita utk memilih pasangan masing2...but nobody is perfect...kalau perfect sangat ...

Wana xtahu perempuan lain tapi kalo wana, Wana xmemilih pun cuma xkan abam ipan nak suruh wana pilih penyangak, penyamun, biawak hidup pulak.. agak2 juga la kalo xmemilih pun

awanjingga replied at 19-9-2017 10:52 AM
kat pekan raub tu

kje gomen..

Ooo...pekan raub tu kecik je..tp skang dah ada sushi king mendunia di raub lol

Follow Us
wana89 replied at 19-9-2017 10:53 AM
Btw, wana setuju gak pandangan kak @MyNameIsIris tu kat benang bam ipan.. for me, kalo dari awal t ...

tq wana

biksu replied at 19-9-2017 02:51 AM
Ko bt je check scan tu...  Salah satu usaha tu... Aku dulu camtu gak.  Byk yg kata ada halangan. B ...

ramai rupanya ada masalah mcmni jgk..iols down giler kot, kenduri kawan2 pun elak pergi, gathering lagilah iols elak..
uols pergi jumpa ustaz biasa ke yg pandai berubat ni..iols duduk ulu bana sempadan siam, nak jumpa yg betul2 apply perubatan islam ni mencabar sikit tambah family kureng percaya benda2 mcm ni..

nak kata tak usaha, ada la jgk doa, istikhaqah, hajat tu semua, but still belum sampai lagi jodoh iols, rasa nak give up byk kali dah last2 iols sedar tak boleh hidup sendiri selamanya (makcik, sepupu ada yg tak kawen, kesian menumpang kasih dgn anak2 buah. iols taknak jadi mcm tu..)

btw, tq uols, i try buat mcm uols plak lepas ni

nazzse replied at 19-9-2017 11:35 AM
ramai rupanya ada masalah mcmni jgk..iols down giler kot, kenduri kawan2 pun elak pergi, gathering ...

belum jodoh la tu.... sama mcm mati la kalo belum ajal hang pi la tikam diri 100x, terjun bangunan or pi berdiri dpn treler pun takkan mati...guna la akal yg Allah bagi tu utk pikir & buat benda2 berfaedah skit.

why everyone keep meroyan psl jodoh instead of mati? Padahal mati tu pasti, jodoh plak tatau la ada ker tak....

nurbaya replied at 19-9-2017 11:01 AM
Ooo...pekan raub tu kecik je..tp skang dah ada sushi king mendunia di raub lol

tu lah klu p sana mmg mati kutu

ye ke..tapi x minatlah sushi..

Innrukia replied at 19-9-2017 03:43 AM
belum jodoh la tu.... sama mcm mati la kalo belum ajal hang pi la tikam diri 100x, terjun bangunan ...

amboi kaka cakap org tak ingat mati...
ingat mati tu selalu ok, teringin nak mati cepat pun ada tapi sedar amalan belum cukup..kawen ni bkan setakat tunggu jodoh jatuh sedepok depan muka, tetap kena usaha..mcm mna jodoh nak datang klu tak usaha kak oii..

kaka dah kawen belum?? klu dah elok lah tak komen, sbb uols takkan merasa jadi andartu

nazzse replied at 19-9-2017 11:47 AM
amboi kaka cakap org tak ingat mati...
ingat mati tu selalu ok, teringin nak mati cepat pun ada t ...

jgn risau dik, slalunya yg cepat sentap & meroyan psl jodoh ni mesti berlaki jugak...
cumanya kena yakin Allah tu Maha Adil.... hang usaha mana pun kalau kata jodoh hang time hang umur 50 maka kawen la jugak nnt..
tp kalo Dia dh kata hang takda jodoh, pkl 4 satgi hang nk akad nikah pun hang bleh putus...
so tak payah la duk meroyan sangat okay...

Innrukia replied at 19-9-2017 11:43 AM
belum jodoh la tu.... sama mcm mati la kalo belum ajal hang pi la tikam diri 100x, terjun bangunan ...

La..kaka inn kata kitorang meroyan ke bab jodoh2 ni.. Bukan meroyan kaka..kita usaha saja..kalau tak ada jodoh pun tak boleh buat apa kan..tapi at least dah berusaha so takdela ralat sangat. Takkan lah nak terus ckp oh aku tak kahwin lagi..so biar je berserah pada takdir. Preference org tak sama, tak semua nak ending hidup sendiri, mungkin nak merasa hidup berkeluarga walaupun lewat.

In my opinion pasal hal ni, I am single, bukan by choice but still looking for the right person..it just belum ketemu saja lagi..and my networks tak besar..ini salah satu usaha juga. Some more boleh kenal2 dgn kawan2 dlm forum.. Tak semestinya kalau buka thread pasal jodoh, tak ada perkara lain yg positif akan dtg bersama. Good things come in package...so its up to us to sort out which one is positive and good one, rather than only looking at the negative things..

awanjingga replied at 19-9-2017 11:43 AM
tu lah klu p sana mmg mati kutu

ye ke..tapi x minatlah sushi..

Haha..xpe.. Kalau gi sana biasa kitorang suka mandi sungai.. Kat lata jarum atau kat pulau chekas. Area dong. Balik sana boleh try mkn rokiah sate..the best sate in raub. Or boleh try lepak satu kopitiam nama kopitiam raub (rasanyalah tak sure lak nama). Hari ahad boleh pergi pekan pagi raub, ada mcm2 kuih, makanan, tapai pulut berbalut daun keladi, dan pucuk2 kampung. Kalau duduk sana, mmg hidup simple saja. Maklumlah kawasan kampung..line hp pun susah nak dpt kat kg iols.

nurbaya replied at 19-9-2017 12:26 PM
La..kaka inn kata kitorang meroyan ke bab jodoh2 ni.. Bukan meroyan kaka..kita usaha saja..kalau t ...

my comments are for that girl... ayat dia tu ala royanan
apa yg smpai nk pi check sana sini.... pls hokay takde nya psl benda2 mengarut tu...
dh mmg bkn jodoh dia lagik

Innrukia replied at 19-9-2017 12:44 PM
my comments are for that girl... ayat dia tu ala royanan
apa yg smpai nk pi check sana sini. ...

masih ada lagi yg mempercayai hal ehwal mistik ni dear inn...nak buat camner, budaya melayu ni kuat sangat berdamping dgn jin, makan muntah jin jadi kuat, toyol 1mdb, etc...kepercayaan kuno ni memang ada di kalangan penduduk nusantara dan amat sukar di hapuskan...

kepercayaan kpd jin lebih kuat dr kepercayan kpd tuhan...

...hihi
kdgkala royanan tu saja2 nak lepaskan perasaan yg tertekan
dah meroyan ok je..
dh biasa buat dulu2 , skrg ni kurang sikit sbb dah kertu

nurbaya replied at 19-9-2017 12:34 PM
Haha..xpe.. Kalau gi sana biasa kitorang suka mandi sungai.. Kat lata jarum atau kat pulau chekas. ...

xpernah smpai sana lagi , mcam best plak..

selalu jln kki je p pasr raub tu..

nazzse replied at 19-9-2017 11:35 AM
ramai rupanya ada masalah mcmni jgk..iols down giler kot, kenduri kawan2 pun elak pergi, gathering ...

(makcik, sepupu ada yg tak kawen, kesian menumpang kasih dgn anak2 buah. iols taknak jadi mcm tu..)

kenapa kesian? dorang nampak miserable n unhappy ke?

i doakan utk uols dri jauh. fuhhhhhhhh