CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Megikari

Aku yang gemuk

mommymonster82 replied at 19-9-2017 11:24 PM
Nasihat me jumpa doktor dulu..cek keadaan kesihatan.then nanti dr boleh advise teknik yg betul.. n u ...

Very wise.

Edited by mommymonster82 at 19-9-2017 11:43 PM

Me apa me buat.. lepas kahwin n beranak mmg badan ada naik..so..me buat..
Nasi putih tukar pd brown rice..+ herba poni taj mahal..
Pgi2 masukkn telur dlm breakfast. Ada kajian me bc telur di mkn pg2 boleh turunkn paras gula dan kolestrol dalm darah..
Gula mmg xamik lansung dlm minuman.. minumn manis mmg xde kopi pon xde gula teh ke apa.. maknn yg manis mcm kek ke apa mmg kurgkn..
Senman.. dulu ms keje naik turun tangga selalu..skrg da xkeje senamn dgn anak.. main kejar2 fuh..berpeluh owhhhh.. pnh jalan2 sambil dukung anak.. semput jugak.. erobik sambil dukung ank.mpnh buat x..tryla..
kurg2 klu xsempat sgt 10 minit sehari mesti buat.. me try..tp tipulh klu kt byk ms sgt.. kih3 ada ms mmg xbuat jugak..

Lg 1 tt u boleh try swimming class. Tp susah skit klu u muslimah bertudung..xtau kt mn tempt yg sesuai..

Hurm lg apa ye.
Solat mlm klu ada ms..tryla buat..mengah jugak naik turun tu sebenarnya..
Puasa.. isnin khamis.. ni pon me jrg buat jugak sbb tgh bf lapor memanjang.. tp sesekli tu try gakla..

Ni jelah kot tips
tp ingt..per2 pon consult dr dulu tau...keadaan kesihatan kita xsama..

Rate

1

TT, hakak ni pun lepas beranak hah ko gedabak boyak macam apa. Sebelum mnikah berat tak lebih 55kg, tinggi 170cm. Bila dah boyak rasa tinggi dah kurang pulak. Cuba memacam, antara yang jalan power ialah cabbage soup diet. Seminggu jer, hilang dalam 8kg. (Sila gugellah cara kalau nak cuba). Dapat suami suka sumbat makanan dalam mulut, naik balik berat badan.
Ramai yang ada masalah metabolic rate rendah. Yang paling berkesan ialah senaman yang menaikkan heart rate. Kalau boleh belilah heart rate monitor. Start slow, buat senaman atas yoga mat atau buat walking excercise yang banyak dalam utube. Kemudian slowly brisk walking. Kenalah buat 3-4 kali seminggu dalam 20min-40min sekali jalan. Tinggalkanlah benda2 macam condensed milk, nasik lemak, mi goreng masa breakfast. Insyaallah berjaya. Lagi satu buat air detox, yang lemon bagai masuk jug air semalaman dan minum esok hari. Kalau gemuk air, ramai mujarab buat ginger tea. Sekian pesanan dari hakak yang dulu macam hot air balloon

Rate

1

noraidil_06 replied at 19-9-2017 11:31 PM
Very wise.

Sharing is caring..

abangadek replied at 19-9-2017 12:46 PM
aku buat berjaya.. dr gedabak 90kg turun ke 67kg dalam masa 40 hari teruih aku cantik

Waaaa...nk follow.. exercise wat x cuuoolls?

Start dgn minum air masak dulu..jgn mnum air manis..then cukupkan pngambilan air masak 3L sehari..time ni ko akn rsa nk trblahak asik mnum je..n slalu ke toilet..tpi takpe..truskn je

Follow Us
kalau rajin try la diet atkin..tp i xbuat pun ..sbb mls...try la turun kn 10kg dlu...blh lg tu..

noraidil_06 replied at 19-9-2017 10:28 PM
43kg?  Thats skinny mannnn. Nape nk kurus sgt?

Iols tahu iols underweight... tp lg selesa mcm ni... sbb iols 55kg dlu rasa tak selesa dgan diri sendiri... iols punya lemak bukan jenis solid mcm sesetengah org.... lemak iols jenis menggelebeh.. skinny fat org pggil... kalau iols nk naikkan berat badan kena develop muscle... koserrlah nak ke gym

Orix replied at 20-9-2017 12:24 AM
Iols tahu iols underweight... tp lg selesa mcm ni... sbb iols 55kg dlu rasa tak selesa dgan diri s ...

Uols lelaki ke pompuan?

Harap tt x de la minum manis ye sebab gula memang susah nak turun kan berat..sebab iols suka sangat air manis, susah nak cut yg tu

Iols penah try atkins..memang banyak turun tapi nak muntah makan takde nasi.. Dia jadi jemu cepat haha.. Sebab induction phase kene cut carbo ade limit.. Dah lupa dah.. Iols suka ayam pun jadi nak muntah dah waktu tu

Dulu sebelum kawen.. Iols aktif sangat.. Naik turun tangga.. Jalan kaki dari umah ke pekan.. Keje gile haha.. Tapi sekarang x larat la.. Da beranak ni.. Cepat leteh huhu sebab berat pun da naik

Tt iols pun salu rasa x best.. Sebab laki kurus elok je..bile bergambo.. Nampak dia je elok

noraidil_06 replied at 20-9-2017 12:54 AM
Uols lelaki ke pompuan?

Haiyooo ada komen iols ni nmpak mcm iols ni laki ke ?

Orix replied at 20-9-2017 01:17 AM
Haiyooo ada komen iols ni nmpak mcm iols ni laki ke ?

Rase2 mcm pompuan. Tp pastu jd kompius. Hihihi

Kawan i doktor ada klinik sendiri.
Dia pernah tulis kat status FB...
antara punca gemuk juga sebab hormon.
Banyak la info kat FB dia kalau rajin nak follow.
Bukan setakat gemuk je, macam2 dia cerita..
Semuanya berkaitan hormon.

Edited by Pandanleaf at 20-9-2017 06:52 AM
Megikari replied at 19-9-2017 02:06 PM
Tq korang yg banyak share tips... Insya allah akan try buat slow2. Maybe betul jugak, aku tak cukup  ...

Actually kevin z tu pernah cakap.  Dalam misi nak lose weight penyumbang utama adalah dr segi pemakanan,  20% je dr exercise.  Thats mean kena control pemakanan dulu.  

Actually bila nak diet kena makan.. Makan sikit tapi kerap.  Even boleh up pada 6x sehari. Sbb nak burn fat kena ada energy.  Diet kena betul baru pembakaran lemak menjadi. Makan apa2 sebelum exercise/house work sbb nk bantu utk bakar lemak lebih efisien. Dan lebih baik pilih real food dr process food.

Elak lemak gula dan makanan yg masin. Sbb garam tinggi buat badan kita simpan air.

Minum air secukupnya.  Ambik jugak green  tea tanpa gula. Nak diet kena detox jugak.

Pilih makanan yg stim rebus panggang.  Elakkan yg pki byk minyak.  I klu nk diet... Ikan bakar kosong, perah limau,  ulam sambal belacan yg buat sendiri. Kurangkan gula.  Nasi segenggam.  Ikan singgang pun sedap tau.  Plg penting makanan yg sedap sbb klu tak sedap itu yg diet tak bertahan.  

Pastikan nutrien cukup dlm meal kita.  Cth meal;

Sarapan 8am: roti 2 keping, salad,  telur. Green tea

Snek 10am: buah buahan (epal, honeydew betik dsb)

Tghari 1pm : nasi segenggam ikan sayur green tea

Snek 4pm : epal sebiji or kurma biskut oat yg tak berlemak sekeping

Mlm 7pm : sayur + ikan.... Ni nak ambik nasi ke tak terpulang.  

Sebelum tidur minum air lagi.  Bila buat macam ni perut kita sentiasa kenyang dan tak craving sgt.  Kita kenyangkan perut dgn mknn yg tak beelemak dan berkhasiat.  Baru kurus dan cantik.  Hujung minggu exercise jalan je.  Masa kerja rajin2 panjat tangga dr lif.  

...and pls.. Malam kena cukup tidur.  Tiduryg lena sgt membantu utk kuruskan badan.
Boleh google ttg tu.   Sekian.  Selamat mencuba.  

Rate

1

Diet la. Kurangkn makan. I dlu jenis badan nampak sado jugak even i tinggi. I focus inch loss. Berat memang tak turun byk mana tp bolehla size pinggang dr 36 ke 29 the key is: kurangkan makan (nasi makan je tp mmg sengenggam and lebihkan sayur. Lauk i bkn jenis meriah bersantan bergoreng. Sup2 n kukus je) stop ambik air manis, kalau snacking tu i mkn buah je takpon biskut jacobs 2 keping. Malam i xmakan makanan berat2. Apa lg eh..

Gemuk keturunan dan gemuk sbb dek hormon mmg susah siket nk kurus

moonbug replied at 19-9-2017 11:29 PM
Pernah try minum long black? No sugar.

Long black ni jenama kopi ke?

kuihbakar replied at 19-9-2017 10:36 PM
Tp aku tetap rasa setiap lelaki mahu yang cantik. Termasuk laki aku kot

sama la mcm kita
kita pun nk laki hensem

buat diet berperingkat
jangan ekstrim terus nanti cepaat fedup

Saya dulu berisi juga. Bila baca comment forumer lain, ye sangat2 betul. Dah 3tahun berat saya 39kg tak naik tak turun. Bulan puasa je berat 38. Saya bukan diet, tapi amalkan gaya hidup sihat sebab masa study dulu ada bunga bunga nak sakit sebab makan tak jaga. Berjalan pun mengah. Aktiviti semua terbatas sebab lembab.

Saya tak minum air bergula langsung. Nak merasa manis, minum air buah je. Kadang kalau teringin baru minum air susu kotak. Teh ais, milo ais memang tak sentuh. Air gas lagi lah tak usik langsung. Kopi / nescafe langsung tak minum - migrain. Setin air gas bersamaan 12cawan teh tarik kan? Kalau salah betulkan

Makan tak pantang. Cuma saya tak suka benda lembik. So sayur saya prefer yg mentah. Timun, pucuk ubi, kacang botol, kacang panjang, ulam raja, pegaga. Sayur tumis saya tak suka, sebab dia lembik. Fastfood pun tak makan. Saya pulak sejenis tekak melayu, so dessert memang tak mampu telan. Icecream sebulan sekali makan jugak sbb teringin

Jaga makan je tak cukup. Bersenam wajib. Takyah yg hardcore. Jenjalan kat taman pun boleh. Ataupun jogging. Home workout pun saya buat. Supaya badan tak menggelebeh kalau berat susut.

Kawan saya diet sihat. Dari 55kg now berat dah sama dgn saya 39kg. Dia amalkan greentea. Greentea kosong tanpa gula. 6-7bulan je dia turunkan berat. Terkejut gila. Rupanya tips dia kurangkan benda manis je. Jgn sibuk nak berdessert bagai katanya. Nasik dia makan jugak. Tp malam memang tak sentuh yg berat. Kalau kebulur jugak makan buah je. Tidur pun kena cukup. Suka berjaga tu yg kerap kebulur malam2.

Supplemen, krim kurus apa benda semua jgn percaya sangat. Belum tentu diorang pakai. Lagi pulak supplemen tu boleh menjahanamkan buah pinggang kita. Nama pun ubat proses. Pakai yg semulajadi je. Kopi + gula. Buat skrub satu badan. Biar sampai kering. Kulit cantik, selulit hilang.

Sekian. Nak share kat tempat lain org kenal kita, nanti kata riak pulak. Share kat sini jelah. Orang bukan kenal pun saya siapa

Comments

but you are not healthy ye..  Post time 1-11-2017 11:18 AM

Rate

1

Missy_la replied at 19-9-2017 07:57 AM
Diet + exercise penting untuk turunkan berat badan. Kalau ko kata ko ada heart disease, jangan buat  ...

Penurunan 30kg??? Wow. Saya pulak perlukan kenaikan 6-7kg utk berat ideal. Masalahnya saya jaga makan. Memang sampai kesudah takkan ideal lah berat saya