CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Megikari

Aku yang gemuk

thyme2 replied at 19-9-2017 12:32 PM
Aku pun nak kurus tapi tak boleh tinggal nescafe

My sister nurse kat HKL. Dlm keadaan dia yg jarang makan nasi dan hospital yg tak pernah tak sibuk, badan dia mekar berisi tinggi 155cm, berat 45kg.

Setelah beliau siasat. Puncanya adalah ketagihan instant coffee Dia makan nasi 3-4kali je seminggu, tp gemuk jua. Kopi itu harus dipersalahkan

AnggunSophea replied at 20-9-2017 08:36 AM
My sister nurse kat HKL. Dlm keadaan dia yg jarang makan nasi dan hospital yg tak pernah tak sibuk ...

155 45kg ok la kut. Scary la korang ni. Aneroxic ke ape

dear TT,

byk forumer dah bagi tips2 diet..tapi saya nak bagi tips istiqomah diet  
kawan saya dulu..berat dalam 90++ kg..byk tips diet dia ikut..tapi tak penah btahan lama..

dari 90++ kg ke 52kg..amik masa 2 tahun..cara dia mengistiqomah kan diri..dengan tampal segala mala gambo che ta..dia mmg peminat che ta..jadik di bilik air..di bilik tidur..di belakang pintu..di tempat masak..di meja makan..di pantry opis..hatta di jamban..

kalau jamban opis blh tampal gambo che ta..saya rasa..pun dia akan tampal    pendek kata..di mana2 laa che ta tu..kalau bsolek..tgk gambo che ta..dia akn feeling2 dia che ta..kalau nak makan di meja makan..makanan dah amik..tak jadik makan..sebab nampak muka che ta..nak cantek macam che ta tak blh makan byk kata nye..

begitu laa dia utk 2 tahun ni..tapi senaman jangan lupa buat    mungkin TT blh tampal mana gambar yg TT suka..sebab kdg2..orang atau apa2 saje..blh memberi inspire kepada kite..

gud luck TT..

AnggunSophea replied at 20-9-2017 08:21 AM
Penurunan 30kg??? Wow. Saya pulak perlukan kenaikan 6-7kg utk berat ideal. Masalahnya saya jaga ma ...

Alamak indahnya dgr kena kenaikan berat baru ideal. Rasa jeles plak huhu . Saya ni masa awal2 fitness journey (saya xsuka guna perkataan diet sebab saya xdela diet pun) memang struggle nak jaga makan, sebab selera tinggi pastu dah biasa sumbat segala mak nenek yg teringin kan. Ini pun still ada 10kg target belum tercapai haha.
Boleh je jaga makan tapi nak naikkan berat badan. Yg ni rasanya perlu more pada exercise buat toning sebab kalau muscle bertambah kuat, berat badan pun akan naik sikit. Ambil red meat banyak for protein. Kalau kurus sgt pun xelok gak huhu

My sister nurse kat HKL. Dlm keadaan dia yg jarang makan nasi dan hospital yg tak pernah tak sibuk ...

silap tulis ka ni 155cm berat 45kg berisi..

Tho fat obes gemuk itu x bagus. But some posting in this thread is rather disturbing. Girl kalau korang berat bwh 40kg tinggi 160cm. Itu bkn kurus. Itu kurus kering. Kena jumpe doctoe gak .i dont think its healthy either.

Rate

1

Follow Us
TT kalau xleh nak zumba
x leh nak jogging
cuba amalkan berjalan je
elok utk jantung

Aku pun ada kawan jenis extra gebu.. dia selalu komplen kurang makan tapi badan tetap tak turun.. Aku tengok amount yang dia makan kurang bagi dia tapi banyak bagi aku... Mungkin sebelum tu double kot? Kemudian pengambilan makanan/minuman bergula tetap sama.. nampak kuantitinya kecik tapi kalori besar... Pastu dia tak bersenam.. selalu mengeluh dengan berat badan dia.. tapi tak de inisiatif... kalau gitu caranya, bomoh pun tak boleh tolong....

Edited by Fimie at 20-9-2017 10:02 AM

paling penting kemahuan.. free will.. di mana ada kemahuan di situ ada jalan.. segala mala tips takkan jalan kalau dalaman kita takde kekuatan untuk tahan the pain... losing weight is painful.. so ur subconscious mind, ur otak akan elak losing weight selagi boleh... so u will come with thousands reason utk justify kenapa u kekal gemok.. people will not change unless ada tragedy yg memaksa depa ubah hidup depa.. u need to imagine a tragedy.. imagine husband u tggl u sebab dia jumpa someone else yg badan sihat lawa.. sebab terima la hakikat.. kehidupan batin suami isteri kalau gemok ni amatlah tak memuaskan (my opinion).. bila u imagine camtu, automatik u bangkit pi senaman.. u can start with yoga for beginner.. nnt dah strong go for yoga for fat burning.. google and search kt youtube.. punya la ramai obese jadi normal with yoga.. yoga is gentle tapi menguatkan fizikal, mental dan spiritual.. google it sbb panjang lebar kalau nak citer kt sini.. start with buying ur own yoga mat.. tkde alasan tkde  masa sebab boleh buat kt umah je.. tkyh pi joging pi gym apa semua.. iols buat yoga sambil anak main kt sebelah.. kadang2 dia mai panjat belakang sambil iols downward dog position... sambil plank pose...

if u dah imagine husband u tggl u sebab gemok pun u still rasa nak bg alasan, then no one can help u..

bab heart disease tu.. if u still nak gunakan alasan tu utk terus tak bergerak n kekal gemok.. just wait n see.. sebaliknya u can use the heart disease as the reason utk u start active lifestyle supaya heart disease tu boleh terawat.. dptkan nasihat doktor.. i rasa doktor pun tkkan suh u dok diam jgn bergerak2 dan tggu dan perati je heart disease tu bawak u kpd kematian.. tudiaaa

Rate

1

AyaqMeloSuam replied at 19-9-2017 11:46 PM
Waaaa...nk follow.. exercise wat x cuuoolls?

xsempatttt.. aku keja balik mlm.. balik pun dh penat dh.. cuma boleh cut mkn jahh

aku dh bgtau kt page depan nu haaaa

diandahlia7 replied at 19-9-2017 07:29 PM
Serius ka sis.iol berminatla nk follow.iol nk buang 10kg jahh.takut nk bergambar skrg psl kelihata ...

boleh jah, iols buat berkesan nasik sekali jahh sehari jgn lebih.. air jgn letak gula bnyak sgt.. jgn mkn jajan! Big NO..

nasik tu ikut chuols nk nk mkn berapa genggam, iols bnyak gak sbb mkn sekali ja sehari (dlm 2 genggam) jgn ambik kuah kecuali sup2

Amina_Mirza replied at 19-9-2017 05:52 PM
Beb meh sini iols share pasal diet regime adik i. Dia tinggi 5'2", berat dia at 1 time tu 102kg. Mas ...

Macam best je style adik u diet.kurang skit rasa stress sebab lapar. Sebab oat kembang dalam perot kan. Bole tiru ni

prettyuglybabe replied at 19-9-2017 04:49 PM
entah-entah memang ada saka tak

kah kah... hoi!!tpi org kata kalu ada saka, makn byk badan kurus

ni byk makan bdn mcm kena pamp

AnggunSophea replied at 20-9-2017 08:10 AM
Saya dulu berisi juga. Bila baca comment forumer lain, ye sangat2 betul. Dah 3tahun berat saya 39kg  ...

Minuman manis nilah yang paling susah nak buang..

Nham22 replied at 19-9-2017 09:43 PM
Terok nye nak diet..ni betol2 semangat kene kuat...mcane nak hilangan craving minom manis2..wuargg ...

aku buat masa zaman student.. dui x banyak.. hahaha.. so boleh lagi nak sekat2 minum manis tu.. tp dah keje ni susah sikit nak buat extreme diet mcm tu... cuma dulu aku dah diet ketat.. skarang makan byk pun dah tak berapa nak naik berat... aku diet ketat setahun...

gemuk ke 45kg
155 cm
macam keding je
che ta pun 50kg

Mungkin TT ni jarang buang air besar kot? sebab tu lah badan susah nak turun walaupun diet ketat

Hello tt, saya nak kongsi citer ini.
Saya tinggi 158 cm,berat badan 94kg..tidak jauh bezakan dgn tt..hehe. Dr kecik memang badan sya agak gempal..tapi jadi gemuk bila dah dewasa. Masa skolah menengah sya aktif sukan seperti bola jaring dan tennis body sya ini tetap tak kurang pun beratnya..masih nmpak kegempalan saya...cara pemakanan semuanya saya tibai selepas brsukan.
Masuk umur pertengahan 20 an dan 30 an ni berat badan naik mendadak..dr 62 kg naik ke 90 kg. Obesiti sangat tinggi..saya juga ada sakit tiroid,hormon tak okay dan period pun tak teratur..nak jogging pun penat dan skejap sesak nafas..baru sedar jaga kesihatan dan pemakanan.
So first step saya ambil ialah jauhi makanan dan  minuman manis,masin,berminyak,dan kafein secara perlahan-lahan
saya ini malas nak bersarapan sbab rasa perut masih kenyang atau puasa smpai tengahari..klu rajin breakfast sya isi perut dgn milo jer,minum grean tea atau air putih.
Lebih banyak makanan rebus dan stim.. Makan pun tak banyak.sikit2 sja sudah terasa mcm kenyang.disampingkan itu juga saya suka makan sayuran dan rajin buat jus sayur sometimes campur dgn fruits,contoh pisang mix bayam ke.memang sedap..ini sebelum makan nasi.
Senaman pula...setiap pagi sebelum bangun pergi mandi ke..sya akan buat senaman ringan kat tilam selama 10 hingga 15 minit..sprti push up kah,goyang kaki atau tangan untuk kelonggaran tubuh badan.hujung minggu kalau tak buat kerja kat rumah,sya berzumba atau areobik sendiri sambil tengok youtube..hehe. Planning nak joging sambil jalan kaki..tahun dpn.
dah dekat dua tahun saya buat..now berat 78 kg still dlm usaha nak turunkan lagi berat bdan.wlpn lambat yg penting ada hasilnya..and tak ada efek buruk pada diri saya. 6 bulan sekali saya jumpa doktor..cuma sya kurang tidur jer..jerawat pun banyak..tp itu boleh sembuh.
so tt jangan rasa rendah hati, terusberusaha dan yakin boleh jer ..sorrylah taip karangan panjang excited nak kongsi.. Good luck tt.

Rate

1

Makan pun  tak betul. Mana boleh brunch dan dinner saja. Your body needs nutrition to function well.

You need to eat 6 times a day: breakfast, morning snack, lunch, afternoon snack, dinner, snack.

Mcm mana makanannya, boleh google saja healthy food.

Plus, start exercise dgn kayuh basikal. Untuk org obesity, tak elok terus buat pergerakan banyak. Nnt lutut injured.

Rate

1