CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dovob

Gerunnya!!! Umur Umat Islam Hampir Ke Penghujungnya Ke? Are You Listening?

dovobLv.7 Revolutionerauthor
20-9-2017 11:58 AM
Edited by dovob at 21-9-2017 09:30 AM

berhati-hati ketika bermain-main dgn gunakan agama. kerana selepas kali ini, tiada lagi perlindungan-Nya.

oh ya raul. berkata menurut nafsu itu tiada berguna sesudah ini. kali ini paling dahsyat pasti berlaku di Malaysia ini. sy sudah ingatkan, jgn bermain-main. awak rasa ALLAH akan bantu awak selepas ini?

pandanglah langit, ingat betul-betul kalam terakhir sy ini. jgn sombong kpd ALLAH, pencipta alam seisinya. moga-moga awak akan sedar perbuatan membodohkan diri awak itu tak kemana-mana selepas ini.

http://www.astroawani.com/video-malaysia/perkembangan-banjir-di-melaka-173052

mungkinkah seluruh Malaysia tenggelam dek banjir dalam minggu ini? jika benar itu berlaku, daurat tak? nak kena panggil Raul utk seatlekan problem itu ye. jgn gatal dtg tayang kebodohan selepas ini tau.

apa kata sy bg nasihat pula : buang SEMUA yg awak lakukan pun tak ada gunanya juga selepas ini. lagi pun, sekarang ni, termasuk dalam urusan ALLAH dan bukan pula ada DOA yg dipohon oleh sy ye.

apa boleh buat, nak juga tayang gaya bodoh yg akan dibodohkan ye.

dovob replied at 11-11-2017 09:37 AM
kisah bodoh ini utk bgtau kpd orang-orang bodoh, ajk masjid semuanya nama aja Islam, bodoh tak t ...

baru jap tadi, saya bersarapan di gerai. lalu seberapa ketika kemudian, dtglah wal ahli masjid yg merangkap bilal dan imam masjid minum digerai.
kebetulan beberapa hari yg lalu berlakunya banjir besar, maka kitab Alquran yg digunakan oleh saya setiap hari habis rosak. lalu saya bertanya orang yg BODOH SPT AWAK itu soalan ini.

laaaa yg pagi2 dok ghibah/ngumpat ni wat pe
dosa je dapat
lagi baik kita gadoh2 kat sini dr dok mengata org lain

kitab2  mushaf2 yg ditulis dicetak akan rosak binasa juga nanti
tapi KITAB dan KETETAPAN ALLAH dalam diri sendiri
samada nak BAIK atau nak SEBALIKNYA - hanya ada 2 pilihan bukannya 3
jadi fahamilah yeeee

BERSYUKURLAH PADANYA
banjir sikit je di kasi - agar kita insaf tawadhuk dan sentiasa INGAT PADANYA
moga kita dapat jadi lagi baik sikittttt dr semalam, sikit pun jadilah ye kannnnn

orangbesi replied at 11-11-2017 12:14 PM
baru jap tadi, saya bersarapan di gerai. lalu seberapa ketika kemudian, dtglah wal ahli masjid yg  ...

mengumpat kepala butuh mak hang.

hahahaha. ayat mcm sial aje ye. moga2 jadi sial ye dgn ayat itu

taqwa itu antara lain "memperbanyakkan syukur kpd ALLAH". iaitu memperbanyakkan lagi org yg akan bersyukur.

ni tak, harap ajr ulama bersepah2, kot nak menambahkan jumlah yg bersyukur, tak der pulak.

sembang aje agama, praktikal taqwa pun tahap nafsi-nafsi? Islam sgt ke tu?

menyuruh org lain bertaqwa ke lagi bagus atau diri sendiri bertaqwa.

list keperluan mangsa banjir yg mungkin dibeli : kerusi, meja, tilam, bantal........dan yg last sekali Alquran. tu pun kalau ada yg peduli. rasanya saya SORANG AJE peduli.

dia ulamak? saya leh gelar standard ular dalam semak ajelah ye. MENYEMAK!! BODOH tak tahu cara nak jaga agama!!!

apa leh buat. diikhtiraf dgn segala mcm sijil2 SAMPAH hingga tak diilhamkan cara nak bertaqwa?

saja nak ulang, dulu kes beromen, kes nasab dan gebuk-gedebak kes kali ini ye. apasal ye, ALLAH tak ilhamkan taqwa kpd awak semua?

SEMBANG AJE ALLAH! takkanlah ALLAH tak ilhamkan taqwa kpd sekor-sekor yg TAK SEDAR DIRI TU TAK KENAL LAGI ALLAH?

saja nak bgtau, saya tinggal di kawasan yg memang selalu berlaku banjir. kerana, dibelakang rumah itu asalnya SUNGAI. ada kaitan dgn saya ke itu banjir?

manusia ni bodoh tarak otak. tak tahu sejarah. saya apa peduli dgn kebodohan itu?

oh ya, kejadian banjir baru2 ini, saya keluar rumah SEBELUM BANJIR. saya bawa semua yg TAK DEGIL dan Alhamdullillah, sebelum jam 7 mlm sudah keluar dari rumah. tak der kecoh2 pun. tepat jam 9 malam air paras dada. tepat jam 4 pagi, air tahap maximum (jam dinding mati).

maksudnya begini, ALLAH gerakkan saya utk bawa semua SEBELUM banjir besar berlaku. kalau ikut orang lama, jam 3 pagi baru naik air.

mana lagi dahsyat? ALLAH atau orang lama?

standard awak gheti apa? awak ingat saya tak bertaqwa? belum jadi pun saya dah pergi. tak perlu tgk berita pun saya dah tahu. itu pun KALAU DIA bgtau.

awak kenal ALLAH? harap ada tool aje, tarak tool ZERO aje ye.

Hehe,  manusia bertuhankan akal akalan tiada mengenal apatu Allah mmg gitulah hanyut tersesat dlm longkang

Follow Us
dovob replied at 11-11-2017 09:37 AM
kisah bodoh ini utk bgtau kpd orang-orang bodoh, ajk masjid semuanya nama aja Islam, bodoh tak t ...

pagi pagi hati sudah kotor busuk....masyallah
nak sarapan pun nak bising posting ke, patotnya bersyukur....sebab maseh Allah beri kamu makan
walaupon maseh terpusing sesat di jalannya, hehe

dovob replied at 11-11-2017 06:51 PM
taqwa itu antara lain "memperbanyakkan syukur kpd ALLAH". iaitu memperbanyakkan lagi org yg akan ber ...

taqwa pun dah salah makna erti dari sudut akal sempit nizam kaldai
itulah akibat belaja celop tanpa alim ulama
taqwa tu terkait ahwalnya dgn iman dan khauf (takut pada Allah) disebabkan malu
malu ni sebahgian dari iman, nabi saw susun letak sbg bab barang yg akhir
ada asbabnya
sbb tu kena mengaji mursid wahai nizam kaldai
bukan main tafsir khayalan akal nafsu kamu ... tapi maseh xsedar diri...

rantaikendoq replied at 12-11-2017 04:10 PM
itulah akibat belaja celop tan ...

taqwa antara lain bermaksud "perkara yg dijanjikan pertolongan dari ALLAH sekiranya dilaksanakan".

butuh emak awak lah ye. udah ler bodoh tak faham Alquran, berani pula mengulas.

baru kejap tadi saya sampai ke rumah yg banjir. Alhamdulillah, langit cerah terus. kerja siapa? ALLAH ler wahai si bodoh yg dalam sangkaan nyata.

butuh emak awak ke ayat bodoh itu? dah cukup bertaqwa ke tu bodoh oit?

hahahahaha. sembang gaya butuh emak awak ye? tu pasal mcm nak kemarau aje ye?

apa nama tu, PERTUKARAN MONSON? ORANG BODOH AJE KATA AYAT MCM TU. WAKAKAKAKAKA. BODOH TAK KENAL ALLAH.

saja nak bgtau kepada manusia yg butuh emak awak ye, bila aje nama ni kena ban, kemarau besar-besaran PASTI bermula.

try le kalau nak tahu betul atau tidak wahai si butuh emak awak ye. leh RAYA AIDILFITRI ke tahun depan wahai si butuh emak awak?

standard amalan si butuh emak awak ye, sia-sia aje ye waktu berada di dunia.

bila diri sendiri tak SEDAR bergelumang dgn dosa-dosa besar, sembang apa pun PASTI tayang kebodohan nyata ye. tak rasa ke diri tu diberi nikmat Istidraj oleh-Nya?

hahahahaha, baru sebut gelap, terus menjawab ye. ni cerah dah ni, keje siapa? ALLAH ler siapa lagi ye.

berseleranya saya layan nafsu awak itu ye. rasa kenyang aje ye. berlahak pulak tu.

nak nasihat? gi belah le dgn ajaran awak itu. bodoh kerana ada sijil2 yg leh flush masuk lubang jamban aje.

bukan ke, 1 orang aje perangai sebijik mcm awak? si Raul and Da Bodoh Piang.

hahahahaha, standard sama. bodoh dalam mengulas.

sekian, harap maklum.

*apa leh buat, ALLAH hantar awak kpd saya utk belajar kebodohan awak ye. kalau orang mcm awak ada sijil2 bodoh tu sembang dgn saya, saya bagi satu ayat aje, diam terus dan lari cabut. dan pastilah, mencari2 takwil tu antara org bodoh yg tak sedar, ilham itu milik ALLAH. setan ni ye, semua tempat dia ada. samaada sedar atau tidak aje ye.

org mcm awak MALU kpd ALLAH? PODAH!!! keje rosak orang ada le. perasan boleh control orang ke tu "brain wash tahap bodoh piang ke tu"

org mcm awak TAKUT kpd ALLAH?
PODAH!!! datang musibah, baru nak rasa takut ye. perasan doa awak tu ALLAH makbulkan atas tiket taqwa ke tu wahai si bodoh?

opssss.... gini ajelah ye. apa kata saya buat satu permainan minda minda yg terbaru. namanya "korap dan korup"?

rosak dan rosak? bila shj awak dapat semua info dari saya, ianya kelihatan baik bg awak akan tetapi akan mempercepatkan awak rosak dan merosakkan.

standard org spt awak, ilmu jenis ini shj SESUAI utk saya ajar "tanpa awak sedari". ini kerana awak itu jenis "butuh emak awak".

saya dgr baru jap tadi, awak kata nak test lagi. selepas ini AWAL-AWAL saya bgtau, ke semua ilmu saya standard test utk menambahkan lagi kerosakkan akan tetapi awak akan hanya nampak seakan2 ketaqwaan.

ini kerana, bukan awak yg MAMPU control saya, akan tetapi sebenarnya saya sememangnya mengontrol kerosakkan yg awak buat selama ini.

apa mcm? nak saya tayang skill test yg mana awak pun TAK PERNAH MENGAJI dalam uniberbasi tu?

wakakakaka uniberbasi!

awal2 pun dah tayang ilham yg ALLAH sempitkan kpd awak. selepas ini, ke semua yg awak sangka taqwa melalui saya, hakikatnya rosak dan rosak (fasik).

saja saya bgtau awal2, saya nak ajar org bodoh spt awak makna ilham dari ALLAH. awak PASTI tertekan suis rosak dan rosak. ini kerana saya tahu,  tahap bodoh awak tu diakhir ceritanya dtg mengaku diri awak tu bodoh piang dihadapan saya.

hahahaaha. tak lama lagi saya nak dgr ayat pengakuan itu ye.

saja nak bgtau, saya kini sudah hampir pulih dari sakit slip disk. saya tak ajar disini apa yg ALLAH ajar kerana bg saya, si butuh emak awak tak layak diajar.

hahahahaha.

selepas ni nak guna id lain ke tu. tumpang rasa diri awak tu tak bodoh, cubalah kekalkan tahap provoke gaya butuh emak awak ye.

heheheehehe

saja nak bgtau berdasarkan apa yg saya dengar :

ada yg mengkaji pola perbuatan dan perkataan utk mentahkik seseorg itu samaada berakhlak atau sebaliknya. lalu bila yg mengkaji cuba memprovokasikan sesuatu, dgn harapan, "dah makan umpan org yg tak berakhlak ni", satu jawapan saya nak bgtahu "awak itu jenis butuh emak awak ye".

hahahahaha. perasan pandai ke tu. mengaji MIT ke tu? standard tu aje mengaji? LEPAS ke?

saja nak bgtau ayat korap dan korup.

"betul kata awak itu, akan tetapi lebih baik jika".

jenis korap dan korup ni nak ayat ini aje

"betul kata awak itu, saya akan pastikan".

tahap iq low mcm tu lah ye. tak sedar ilham itu dtg dari ALLAH.

oh ya, jenis mencari apa yg ada dimasa hadapan ni (sekadar dunia yg dicari), tak sedar mati tu bila2 masa akan berlaku.

ayuh!! jgn lengah utk bertaqwa.

hahahahaha. standard labur dan lebur ADA LER. HAHAHAHAHA

dovob replied at 12-11-2017 05:48 PM
tahap iq low mcm tu lah ye. tak sedar ilham itu dtg dari ALLAH.

sedih ada
kesian pun ada.....

kita hanya mampu usaha sikit/ikhtiar serta bertawakkal
dan berdoa dgn penuh harap
dan HANYA HAKNYA - MEMBERI PETUNJUK KEPADA SESIAPA YANG DIKEHENDAKINYA

Edited by dovob at 13-11-2017 02:05 PM
orangbesi replied at 13-11-2017 12:48 AM
sedih ada
kesian pun ada.....

saja nak tayang surat bandaran yg baru sampai ye. ni surat dah kena rasuah ye? jujur ke tu?

podah. terasa mcm diazab ALLAH tak? kalau inilah jenis manusia yg uruskan kerajaan, tak lama dtglah azab ALLAH itu ye.

hehehehehe.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

lupa lak, nak attach tarikh sampul surat. kekadang manusia ni tayang gaya bodoh tak bertempat. teringin sgt azab ALLAH ke tu?

rasa pegang undang2 dunia ke tu? agak2 ALLAH nak buat apa ye selepas ini.

tak cukup dgn tok ketua bodoh yg suruh org kampung JGN BAYAR CUKAI PINTU pasal YDP kata tak yah bayar. ni surat jenis "TAK AMANAH" ni contoh org dalam kerajaan yg mana NAK SGT AZAB ALLAH ye?

apa leh buat, dapat pun pemimpin yg suka cari pasal dgn ALLAH. tak lama lingkup teruslah ye.

rasa KUAT ke tu? nak lawan hukum ALLAH ke tu?

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x