CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dovob

Gerunnya!!! Umur Umat Islam Hampir Ke Penghujungnya Ke? Are You Listening?

bila berbicara tanpa bukti pun tak berguna jugaklah ye.

ni bukti nyata apa cerita? heehehehehe. ramai sgt ke Islam tu? kerajaan Islam ke tu? nak bermusuhan dgn ALLAH ke tu?

tanya awal2. kurang2 bila dah mati nanti, senang sikit dihisab masuk dalam lubang neraka. iyelah kan, sembang aje LEBIH, praktikal "tak amanah pun".

zaman ni SESUAI dgn hadis dari baginda Rasullullah yakni orang jahat diberikan amanah. rasa diri tu PANDAI SGT ye. nak sgt cari pasal dgn saya ke?

saya bg 2 jalan, nak tayang gaya bodoh dalam forum atau anggap aje diri tu hakikatnya bodoh?

heheehehe. cukup tak bukti-bukti yg shj ALLAH ilhamkan khas buat org2 yg bodoh?

orangbesi replied at 13-11-2017 12:48 AM
sedih ada
kesian pun ada.....

org butuh emak awak ke tu?

tak yah perasan awak tu baik sgt ye. hehehehe.

saya tgh tunggu nama ni kena ban aje. kita sama2 tgk apa yg bakal berlaku.

Gerunnya!!!. dapat tgk bukti kerajaan piang dizaman ini ye.

hahahaha. nampak mcm saya rasa gerun ke? layan skrin tgk badut yg tak sedar diri tu layak masuk neraka ajelah ye. tak yah PERASAN layak masuk syurga ye

1. Apakah perbezaan antara Majlis Daerah / Majlis Perbandaran dengan Pihak Berkuasa Tempatan (PBT)?

Jawapan:

Pihak Berkuasa Tempatan (PBT) di negara ini dibahagikan kepada tiga kategori seperti berikut:

Majlis/Dewan Bandaraya
Majlis Perbandaran
Majlis Daerah
Perbezaan ketiga-tiga kategori adalah berdasarkan ciri-ciri masing-masing iaitu :

Majlis/Dewan Bandar Raya ialah Majlis Perbandaran yang dinaik-taraf kepada bandar raya setelah memenuhi kriteria tertentu. Di antara kriteria bagi Majlis/Dewan Bandar Raya ialah jumlah penduduk tidak kurang 500,000 orang dan hasil tahunan PBT hendaklah melebihi RM100 juta.
Majlis Perbandaran lebih tertumpu kepada bandar (urban) jika dibandingkan dengan Majlis Daerah dan mempunyai penduduk dan hasil yang melebihi Majlis Daerah. Kriteria bagi Majlis Perbandaran ialah jumlah penduduk yang melebihi 150,000 orang dan hasil tahunan melebihi RM20 juta.
Majlis Daerah lebih tertumpu kepada luar bandar (rural-based). Kriteria bagi Majlis Daerah ialah jumlah penduduk kurang daripada 150,000 orang dan hasil tahunan kurang daripada 20 juta.

kampung pun dah jadi bandar ye. pasal lama sgt tumpang sejak zaman british tanah hadiah dari kerajaan negeri ye.

ingat ke gheti sejarah. sekor2 bodoh tak tahu sejarah. apalah leh buat ye, bila ALLAH menghendaki KEJAHATAN bermaharajalela, maka azab dari-Nya cukuplah dekat ye.

hahahahaha. awak buat keje cara orang jahat ye? TERUSKAN AGENDA JAHAT ITU. bukankah saya sudah bgtahu, awak semua LAYAK masuk neraka aje ye. sembang gaya keldai aje dalam forum ini. islamik ke tu? "korap dan korup" yer.

tak yah mimpi amalan awak itu ALLAH terima selama ini. ZERO le bodoh piang oit!!! bankrupt!!! lagi ada hati nak brainwash ke tu?

masaalah hati ke tu wahai si bodoh piang? hahahahahaha. ilham taqwa yellek ke? tu ke ilham taqwa ye? podah!!!

saja nak post. selalunya SEBELUM org jahat ni diazab-Nya, ALLAH selalunya bagitahu menerusi petunjuk-Nya (hal ehwal diri itu jahat yg sebenar2nya).

saya sorang aje tolong bgtahu ye. jum layan SESUDAH ALLAH berikan petunjuk-Nya dan hasilnya.

[youtube]fqz17AteWfU[/youtube]

Follow Us
bila saya terangkan sesuatu mengenai Alquran dan banjir, org jahat ni ingat perkara ringan?

butuh emak awak ke tu?

mari layan pula yg ini

[youtube]EAhaM_PlYUI[/youtube]

bila sesuatu ilmu dikatakan bodoh, dan bodoh pula mula menjadi ilmu,

hahahahahaha, bukankah saya ni tolong bgtahu kpd semua org bodoh, hal ehwal ini?

org spt awak ye, jadikan ilmu sebagai kebodohan, dan saya pula jadikan kebodohan awak sebagai ilmu.

tak sedar lagi ke, awak itu ORANG JAHAT? dan pastilah, kiamat itu AMAT dekat.

hahahahahaha. butuh emak awak ke tu?

[youtube]IehsO2piXgI[/youtube]

gaya orang mengaji pandai tapi bodoh dalam memahami sesuatu. sebijik siot bila mereka itu berforum disini.

mengaji standard uniberbasi ke tu? okey apa, nak jadi bos Majlis Perbandaran, mau ada sijil2 uniberbasi. hasil mengaji? bodoh dalam beramal Islam lah ye.

okey apa. pusat mengaji yg hebat hasilkan graduan yg tak amanah ye. TAHNIAH! kerana tak sedar diri itu bodoh piang dan juga sebenar2 jahat dalam beragama!!

bravo.... bravo.... tanda kiamat DAH ADA!! hahahahahaha, org jahat ingat ALLAH tak tonjolkan kejahatan mereka ye?

tok ketua kampung yg bodoh akhirnya MASAM MUKA bila tahu SAYA YG USULKAN SOALAN "kalau betul YDP Sg Petani kata jgn bayar cukai pintu, MANA SURAT dari YDP?"

zaman ni, tarak dokumen, cakap tak laku woo. tarak sijil2 uniberbasi, cakap tak laku woo. tak sedar lagi ke? kes beromen pun TAK DER SEKOR PROF gheti? bodoh lah tu kan?

rasa diri pandai putar ayat ke tu? tak rasa tonjolkan gaya orang bodoh selama ini?

agak2nyalah kan, org mcm awak ni golongan yg ALLAH gelar "butuh emak awak ye?" MEMANG SECOCOK DAN LAYAK DGN GELARAN ITU!

tu pun perasan PANDAI brainwash? dah byk tempat awak buat mcm itu ye? hahahahaha. kuat makan rasuah ke tu? atau anggap org lain bodoh?

awak ingat ALLAH akan ampunkan awak ye? hahahahaha. PERASAN AJELAH YE

[youtube]IehsO2piXgI[/youtube]

gaya orang mengaji pandai tapi bodoh dalam memahami sesuatu. sebijik siot bila mereka itu berforum disini.

mengaji standard uniberbasi ke tu? okey apa, nak jadi bos Majlis Perbandaran, mau ada sijil2 uniberbasi. hasil mengaji? bodoh dalam beramal Islam lah ye.

okey apa. pusat mengaji yg hebat hasilkan graduan yg tak amanah ye. TAHNIAH! kerana tak sedar diri itu bodoh piang dan juga sebenar2 jahat dalam beragama!!

bravo.... bravo.... tanda kiamat DAH ADA!! hahahahahaha, org jahat ingat ALLAH tak tonjolkan kejahatan mereka ye?

tok ketua kampung yg bodoh akhirnya MASAM MUKA bila tahu SAYA YG USULKAN SOALAN "kalau betul YDP Sg Petani kata jgn bayar cukai pintu, MANA SURAT dari YDP?"

zaman ni, tarak dokumen, cakap tak laku woo. tarak sijil2 uniberbasi, cakap tak laku woo. tak sedar lagi ke? kes beromen pun TAK DER SEKOR PROF gheti? bodoh lah tu kan?

rasa diri pandai putar ayat ke tu? tak rasa tonjolkan gaya orang bodoh selama ini?

agak2nyalah kan, org mcm awak ni golongan yg ALLAH gelar "butuh emak awak ye?" MEMANG SECOCOK DAN LAYAK DGN GELARAN ITU!

tu pun perasan PANDAI brainwash? dah byk tempat awak buat mcm itu ye? hahahahaha. kuat makan rasuah ke tu? atau anggap org lain bodoh?

awak ingat ALLAH akan ampunkan awak ye? hahahahaha. PERASAN AJELAH YE

ada yg berkata "saya buat perkara betul apa?"

saja nak bgtahu, ALLAH bg air free aje ye. apa pasal pula bil air pun ada caj pelarasan air? belum cukup RM50, dah ada pelarasan air ke? atau org jahat ni ingat, ALLAH saja biarkan SEBELUM diberi amaran?

oh ya, nak buang caj pelarasan deposit air tiap2 bulan itu nak kena jumpa TOK KETUA YG BODOH itu ye?

tak lama lagi, kita sama2 lihat, tahun depan ada raya aidilfitri ke tak? heheehehe.

orang yg tak sedar diri itu jahat ingat SAJA ke saya diam? saja biarkan rezeki haram ditelan oleh orang2 jahat bagi kenyang. dan sebelum ALLAH azab, mestilah DIA bgtahu apa dosa2 besar itu ye.

jenis bodoh yg layak masuk neraka gheti apa? rasa pandai ke tu?

opssss, nak bukti juga ke? mungkin bil air ke yer.

http://m.utusan.com.my/berita/wilayah/kedah/peluang-bayar-deposit-sada-hingga-mei-1.63453

wow!! cagaran baru 31 hinggit. bayar pelarasan deposit dah berbulan2 lebih 10 hinggit. kaya betul penyamun tarbus dizaman moden ni. kaya kat dunia. miskin kat akhirat yer bodoh piang

orang jahat ni ingat, mereka pandai kat dunia ni. mereka tak sedar ke, warning dari ALLAH dah byk kali ye.

lagi nak tarbiah agama? tak sedar2 ke, keje mohong orang ye.

orang jahat oit. saja saya berterus-terang ye. saya ni tak kisah sgt jika dapat pemimpin-pemimpin yg jahat dan bodoh yg sebenar-benarnya.

cuma disini, hakikatnya saya sedang menjelaskan makna orang bodoh yg jahat yg dimaksudkan oleh baginda Rasullullah saw 1400 tahun lebih yg lalu. okey apa. awak tak yah rasa diri awak itu BAIK SGT disisi ALLAH. dan sememangnya, saksi-saksi akan dakwa awak diakhirat kelak ye.

saya? heran apalah sgt dgn kejahatan awak itu ye. habis kuat pun, ushar aje lah ye. maklumlah ye, saya kan manusia biasa aje ye. lainlah ye spt awak itu ye. rasa diri tu ada kuasa, lebih dahsyat dari ALLAH ke tu?

hahahahahahaha. ikut suka awak lah ye. yg penting, jgn lupa ayat ini ye "butuh emak awak" ye. mana tau diakhirat kelak, awak akan ingat ayat itu ke.

hahahahaha. rasa gembiralah pula, layan kebodohan awak ye. okeylah ye. ALLAH dah program awak utk jadi orang jahat. saya pula tolong sampaikan apa yg sepatutnya.

bukankah orang munafik itu, orang yg tak amanah? tu bukti JELAS. orang munafik ni tamak yg sebenar-benarnya. nak kena attach bil air jugak ke ni? hehehehehe.

layan awak ni ibarat layan keldai aje ye. dan bila badut2 mula beraksi, diakhir ceritanya, badut tetaplah badut. tak akan faham apa2 melainkan dtgnya kiamat. apa guna hafal Alquran, bila dah tahu DALAM SENARAI yg akan melihat kiamat ye? mampu ke baca Alquran ketika ALLAH cabut kalam-Nya dari dada awak selepas ini? TOKSAH PERASANLAH awak itu orang baik. kerana hakikatnya, orang jahat dalam beramal Islam aje.

hahahahaha. saya sedang ketawa aje ye. bukan ke dulu saya dah bgtau, awak itu layak masuk neraka aje. tak cukup bukti ke tu termasuk ayat2 yg awak sendiri nyatakan sambil membantah ALLAH?

baru nak buat jahat,  dah ALLAH kirim banjir. kalau dah buat, agak2 ALLAH nak bg apa ye kpd orang jahat spt awak ye?

soalan : kat sini ALLAH bg banjir kejap aje.kenapa ye ada tempat banjir berhari-hari?

bukankah saya sudah ingatkan, ALLAH mampu lumpuhkan segala-galanya? apakah orang jahat itu lupa, tidak beriman seseorg MELAINKAN diuji-Nya iman?

mana dia pertukaran MONSUN TU? ayat orang bodoh ke tu? rasa diri pandai ke tu? tak rasa mcm... ALLAH tengah bodohkan orang2 jahat ke?

oh ya, saya nak juga tgk, hujan lebat hujung bulan ni betul ke tak. maklumlah, takkanlah ALLAH tak ceritakan hal ehwal org jahat ni kpd mukmin?

perasan ke, awak itu mukmin? nampak mcm orang jahat dalam sistem taghut aje ye. guna kuasa taghut hingga lupa amanah ke tu? bodoh ke pandai tu?

nak gebang goreng lagi ke tu? gambar bukti JELAS lagi MENJELASKAN. tak cukup, nanti saya TAMBAH LAGI.

salah saya ke tu? baru RM300 lebih, dah kemaruk hantar surat merah. siap dgn tarikh yg tak amanah lak tu. orang jahat mcm itulah ye. siapalah YDP Sungai Petani yg bodoh itu ye? eh? dalam ni ada ajk yg bodoh itu jugak ye.

soalan, bila kiamat berlaku, org jahat aje yg lihat saat kiamat tu. okeylah tu, orang jahat mcm YDP MPSP akan tgk yer, kunco2nya akan tengok yer, tok ketua kampung akan tgk jugak ye dan apa leh buat, tak sedar ke diri itu jahat yg sebenar2nya. hahahahaha

Edited by dovob at 13-11-2017 05:11 PM

oh ya, saya memaki awak semua ni, apa PERASAN dapat pahala ke? mimpi ajelah ye.

saja biarkan saya mengepos ke tu? sistemkan ada. leh saman, tangkap dan sebagainya ye. try ye. nanti kita tgk hasil yg akan ALLAH beri sebelum dan selepas itu ye. alahai, orang jahat yg PERASAN BERANI DAN PANDAI kan? trylah ye. mana tahu, kot2 nak rasa lagi ye? rasa SEDAP!!!! haahahaha

org yg wujud dalam sistem akan tetapi diluar sistem, mampu ke awak nak cari pasal?

saja tanya, kot2 lupa ye. apa nama tuh, DAJJAL. hahahahahaha

dovob replied at 13-11-2017 05:09 PM
org yg wujud dalam sistem akan tetapi diluar sistem, mampu ke awak nak cari pasal?

saja tanya, ko ...

ni nak tanya sikit je
yg hang dok post berkajang2 ni
ada ke hang dok MENGINGATI ALLAH - AMAR MAKRUF NAHI MUNGKAR
atau mengikut hawa nafsu yg bergejolak tu???

fikirlah baik2 ye
tq