CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dovob

Gerunnya!!! Umur Umat Islam Hampir Ke Penghujungnya Ke? Are You Listening?

Edited by dovob at 14-11-2017 10:31 AM
orangbesi replied at 13-11-2017 10:42 PM
ni nak tanya sikit je
yg hang dok post berkajang2 ni
ada ke hang dok MENGINGATI ALLAH - AMAR MAK ...

butuh emak awak ye. tak nampak bukti ke tu bodoh piang oit. rasa diri tu TUHAN ye?

saja nak attach "korap dan korup". sebelum diazab-Nya kena rajin bg peringatan. hahahahaha.

buat ler mcm mana pun yer. tunggu lingkup aje ye. takat standard ajar ilmu "korap dan korup" lah ye.

oh ya. awak PERASAN leh ugut saya ke tu? ada mcm sakit jantung kena ramas tak? hahahahaha. taik PENIPU  memang patut rasa tanda2 mati tue ye. tu pun BODOH PIANG nak tayang gaya KERAS KEPALA. keras kepala kote ke tu? hahahaha.

lupa nak bgtau, dulu ada sekor mamat bodoh mcm awak lah ye. cakap mcm haram jadah aje ye. orang panggil jenis ini "mulut sial". bila saya pun mula berkata sepertinya, mulalah ye si mulut sial nak gaduh dgn saya. tau tak saya kata apa kepada orang BODOH yg mana spt awak itu? "awak turun dari lori jap. (elok aje dah turun). awak nampak parit tu (saiz muat kepala aje ye), pernah tgk orang masuk dalam parit tak? kalau gamak teringin nak masuk, try le cabar ye".

hehehe. standard badan BESAR dari saya pun saya tak takut langsung, inikan awak yg PERASAN aje ye. podah tambey. kang buta kare dapat hadiah masuk dalam guni ye. dah lupa ye? atau nak rasa sekali lagi?

[youtube]SwhDI1EkDhI[/youtube]

ni nak tanya sikit je

oh ya, fikir baik2 ye bila nak kondem saya ye.

butuh emak awak ke tu? mcm ayat bodoh aje yg PERASAN baik ye?

rasa kuat? podah da.. jenis kencing dalam seluar ada ler.

saya ni kan jenis urat sampoi. orang lama gelar saya "hati kering" ye. org mcm awak nak gertak saya ke tu? ular dalam semak ajelah ye.

saya teringat satu visi, seorg lelaki dibawa oleh beberapa lelaki dan masuk dalam guni. terkencing dalam seluar beb bila disoal.

hahshahaha.

kalau itu standard kencing dan mengencing, shoooh, tak yah gebang deraih sgt noh

ni nak tanya sikit je

org spt awak ingat ALLAH ye?

hahahahaha.

ni nak tanya sikit je

cuba fikir pula baik-baik. baru jap tadi, sekor pakcik bodoh yg mana spt awak ye, kutuk kat belakang saya ni ye. katanya "saya ni bukan orang kampung hj ngah".

lawak gila. tanda nak mati mcm itu lah ye. tak sedar keluar dari burit emak dia pun, dok tang lain ye. mungkin org spt awak tak berakal, kerana itulah hujjah pun kosong aje ye.

wow!!! hujan hari ini. berita gembira buat orang-orang yg beriman kpd ALLAH. setan jadi bodoh yer hari ini.

perasan pandai ke tu? bodoh ada le

Follow Us
memandangkan ramai orang yg bodoh, esok ni jam 3 ptg ada perjumpaan ye dgn tok ketua berserta NGO.

saya bgtau aje kpd abg ipar saya yg itu suruh pergi. apa nama tuh, bukan orang kampung hj ngah. kebetulan pula saya ni angah ye. mana tau, abg ipar leh dapat duit, leh ler beli air ketum plus no ekor dgn bantuan tu.

orang2 bodoh ni, mana gheti solat jumaat. yg tahu no ekor aje ye. termasuklah pakcik yg bodoh itu. hahahaha.

geng setan ni mana sedar diri tu setan. tak lama lah tu. dok harap dunia, last2 dapat azab-Nya ye.

hehehehehe

Edited by dovob at 14-11-2017 10:02 PM

org yg bodoh itu tak gheti membezakan yg mana betul dan yg mana salah. contohnya :

seekor pakcik berkata "dia (saya) tu bukan orang kampung hj ngah". kenapa alasan itu keluar dari pakcik yg bodoh itu?
1) saya ni orang yg direct buh kaw2 kalau tak betul. so tergugatlah matlamat sebenar pakcik jika saya ada disini. awal2 pun bersifat penjarah tanah, tak cukup tanah, orang lain punya tanah pun dia nak sarbat. jk mak mentua saya meninggal dunia, selagi saya ada disini, SUSAH LER nak menjarah. maklumlah ye. dapat pun abg ipar yg tiga suku akalnya. kot lah nak bantu bersihkan rumah MAKNYA sendiri, HAMPEH sejak dahulu lagi. yg dipentingkannya hanyalah ketum dan no ekor. geng no ekor, memanglah coverline gengnya. celah lagi tamak. tulah pakcik bodoh yg tamak yg tak sedar keluar dari pekpek dan akhirnya tayang gaya bodoh.
2) saya ni kan kalau bab berhujjah, silap kata memang NAHAS ye. maklumlah nama pun LELAKI. kalau takat jenis bodoh mcm itu nak bodohkan org lain, tunggu kena plaster aje. tu pun ghamai yg coverline pakcik yg bodoh itu. seb baiklah ye, ALLAH bantu SELESAIKAN kes anak luar nikah cucunya itu ye. tu pun tayang jugak ye gaya bodoh ler ni.

hehehehee. saya nak bgtau, tak yah rasa diri tu pandai sgt ye. pasalnya, ALLAH tak akan ajar orang yg rasa dirinya pandai berbanding ALLAH. yelah kan, konar pi konar mai, last2 gedebuk lupa ALLAH ye.

kecian.

ada satu istilah terbaru yg mana ulama dan mufti BELUM mahir nak ajak orang2 yg tak ada keuzuran syarie utk bersolat jumaat (lelaki khasnya).

bila ALLAH perintahkan lelaki muslim utk mengerjakan solat jumaat, maka hakikatnya yg tidak pergi solat jumaat hanyalah perempuan.

dizaman ini RAMAI LELAKI ISLAM yg hakikatnya perempuan. kerana mereka tak bersolat jumaat sedangkan berkemampuan. kecian ye.

tgk aje jiran rumah mak mentua saya plus abg ipar tiga suku, terbayang lelaki yg bukan lelaki. iyelah kan, nama baru lelaki jenis ini bapok ye. tak cukup bapak bapok, anak bapok dan cucu pun bapok.

hahahahaha. tu pun setan pandai hasut ye. maklumlah, tok ketua pun bukan asal org kampung hj ngah. asal pun murtad PAS yg masuk BN ye. hahahaha. jadi pak angguk penyamun tarbus ye. hehehehe.

aik? saja ye saya nak taip. nak bgtau kpd yg rasa2 jahat tu, gi ler bertobat. jgn pula taubuat dosa lagi ye. hehehehe.

nak pasang lagu sepi tak? hahahahaha. atau nak tayang lak ayat poyo kononnya baik? baik taik unta ye. hahahahaha

dovob replied at 14-11-2017 09:12 PM
org spt awak ingat ALLAH ye?

hahahahaha.

takpe
kasi hang seronok barang sebentar lagi......
lagipun kerja aku banyak yg lebih manfaat
dr dok kalut dgn hang yg gila isim ni

KETENANGAN DAN KESABARAN
....iblis pun lari terkangkang-kangkang

Edited by dovob at 15-11-2017 10:19 AM
orangbesi replied at 15-11-2017 02:08 AM
takpe

bagus-bagus. jgn lupa ye. sebar-sebar hal ehwal apa nama tuh gila isim yg ini jugak ye.

orang bodoh mana tah lantik YDP Sg Petani tu ye. kuat makan rasuah ke tu? canang kata "YDP kata, tak yah bayar cukai pintu" (tok ketua kampung makan dedak jugak ke tu?) hahahahaha. tak amanah ke tu. tak der calon lain jadi YDP yg tak amanah ke tu? hahahahaha. standard gila isim termasuklah tok ketua yer. hahahahaha tak amanah kpd ALLAH ye.

surat cinta dari orang MPSP(KEDAH) yakni tak amanah ye. tarikh hantar dgn tarikh surat, standard gila isim. hahahahaha.

tak takut kpd ALLAH ke tu? hahahahaha. sembang gaya orang bodoh isim ke tu? OWSOME!!! HAHAHAAHA

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

bila tak sedar diri tu orang jahat, rasa-rasa ALLAH nak pelingkupkan siapa ye?

gila isim owsome!!! hahahaha. jenis makan dedak!!

takpe

oh ya. geng iblis MANA AMANAH pun ye. makan dedak ke tu? hahahaha

takpe

kalut sgt nak komen, makan dedak berapa kilo hari ini? hahahahahaha

dovob replied at 15-11-2017 10:17 AM
bagus-bagus. jgn lupa ye. sebar-sebar hal ehwal apa nama tuh gila isim yg ini jugak ye.

orang ...

ni baru nak tegur sikit
pasal dah berkali hang post - tunggakan tuuu

woi nizam yg bodoh, sini forumlah
takde kaitan dgn tunggakan hang tu
gi lah kat pejabat tu dan saluran2 yg sedia ada
kat sini forum ttg agama
yg hang dok syok sondol isu2 remeh dunia tu napa?  dah bodoh sangat2 ke ni nizam

dan kalau iye pun ada masalah ttg ni
kemukakan dgn berhemah, bukan lintang pukang cam hang dok buat
perangai cam budak sekolah rendah je hang ni
gunalah akal tu sikit, ni dok bernafsu mereng je manjang

dovob replied at 15-11-2017 10:25 AM
kalut sgt nak komen, makan dedak berapa kilo hari ini? hahahahahaha

ada masa aku diam
kerana SEAWAL IBADAH ITU DIAM
tak mau hawa nafsu menguasai diri - cam hang dok kalut kat sini le

nak jawab kat hang pun - laaaa rasa cam dok tegur budak tadika je pasal akal hang langsung tak di pakai
dok syok dgn hawa nafsu je
tarak ilmiah langsung ayat2 hang
lagi baik aku tumpu pada yg lebih bermanfaat/isu berat/suasana baik antara 2 pihak

apa pun syoklah hang barang seketika yeeee

Edited by dovob at 16-11-2017 11:18 AM
orangbesi replied at 16-11-2017 02:17 AM
ada masa aku diam
tak mau hawa nafsu menguasai diri - cam hang dok ...

saja nak tanya. nak sgt ke saya tayang semua sekali isi kandungan surat kemudian saya attach masuk fb ke, website ke, blog ke, biarkan rakan2 lama saya tgk, betapa korap dan korupnya kerajaan dizaman ini ye. ada gengster dalam kerajaan ye? kuat dari ALLAH ke tu? taik penipu gaya bodoh piang ke tu?

Majlis Perbandaran ni, bawah siapa ye? Atau masih makan dedak ye.

saja nak bgtau, rakan2 saya yg jadi duta Malaysia pun ada ye. siap pernah bergambar dgn Datin Rosmah Mansor ye. mana tau, kot2 nak berita benar tu, kecutkan kote awak selepas ini ye?

takat gempaq tu, biar ke kena cara yg beramanah ye. YDP mana ler yg tolol spt awak itu ye? lapar makan dedak lagi ke tu

nak ushar pegawai2 atasan tentera terkejut dgn sikap orang2 spt awak yg bodoh ke tu? saja tanya awal2 ye. rasa kuat ye. apa awak lupa, saja2 ALLAH ajar awak ke tu?

Edited by dovob at 16-11-2017 11:26 AM
orangbesi replied at 16-11-2017 02:17 AM
ada masa aku diam
tak mau hawa nafsu menguasai diri - cam hang dok ...

agak2, kerajaan akan terancam tak atas perlantikan org2 yg bodoh piang selama ini?

mesti BEST. benda kecik yg mampu lingkupkan kerajaan ye. nak saman? bodohlah ye. salah sendiri pasal bodoh piang ye.

nak tangkap? try le. kita sama2 tengok hasil lingkup.

hahahahaha, awak ingat awak pandai ye? nak saya sampaikan pesan itu agar ada yg nak kena lucut jawatan selepas ini? eheks

bila saya kata lucut jawatan, ramai ler yg akan disoal siasat ye. mau ye?

rasa hebat ye?

zaman ini, yg ugut sedang diugut tu. hahahhaha. nak rasa ke?

oh ya, yg dianggap bodoh tu, surat sampai on time ye. hahahahahaha. yg perasan habuan ugut tu, lambat2 hantar ye?

gengster dalam sistem kerajaan ke tu? hahahahahaha. tak mau test tembak saya ke? bom saya ke? TAKUT KE?

sembang mcm taik aje ye disini. hahahahaha. habuk dan haprak tak kenal ALLAH.

"gengster dalam Majlis Perbandaran Sungai Petani!" hahahahahaha. bagus letak tajuk utama tu. kaki gertak, terlupa, silap gertak. pasal gaya gengster antara makna zalim-menzalimi.