CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dizzzek

[Tempatan] Sekolah Gempar Pelajar Tingkatan Tiga Bersalin Di Surau

Decaffeinated replied at 20-9-2017 09:54 AM
budak2 jantan ni sampai masa membirah akan cari willing target.... budak pompuan pun bila lapar sper ...

pihak sekolah,mak bapak, masih tidak bersedia,pemikiran cetek malu dll. Bg mereka beri pendidikan sex bermksud ajar anak buat sex

kau g tanya pihak FHRAM dll, berapa banyak permohonan di tolak mentah2 untuk masuk ke sekolah2 bg ajar sexual education? diaorg bukan saja2.diaorg tu Doktor dll, org yg bertauliah.

so hadap je lah dgn pemikiran mcmtu, dr mak bapak, pihak atasan dll

krustykrab replied at 20-9-2017 10:00 AM
kdg nak bercerita secara terperinci dgn anak pun rasa serba salah...

I=tau apa tu berzina?

aku belajar kat Youtube ada cara explain pasal ni..lepastu aku beli satu buku kanak2, kebetulan ada cerita pasal reproductive system,mcmne anak terjadi dll.  

jd dr situ aku terangkan dekat anak aku.aku beritahu juga kalau tidak dicegah, apa akan terjadi dgn anak yg lahir usia muda.. mcmne masa depan boleh hancur sbb perkara2 tu..

aku bukan beri pandangan dr sudut islam je.kenapa islam larang, tapi sudut logik akal. sbb aku xpercaya kita cakap owh.. dosa haram.. anak akan takut. percaya lah xda org takut setakat kau cakap 'jangan zina haram, Allah marah' org btudung pun selamba ngangkang zina. berjubah pun sama. so beri ketakutan gitu xkn mengajar anak pun. anak aku umur 7 tahun dan aku xrasa salah utk bg penerangan sbb advance kanak2 skrg lain macam.

manehnya replied at 20-9-2017 10:15 AM
wah hebatnya mcm kucing ja kau beranak kan dik, pas banak letak anak atas dada untuk skin to ski ...

termuda aku jumpa kat satu pusat ni umur 13 tahun.. masa tu tengah terboyot tunggu hari bersalin.

budak2 ni suka bg alasan. aku melawat diaorg aku tanya knp sampai mcmni? alasan kurang perhatian, broken family dll.. diaorg cuma harap kasih syg org lain..

aku cakap 'sampai bila hidup menyalahkan org lain, sedangkan kehidupan anda sendiri anda yang bentuk.. saya sendiri datang dr keluarga bermasalah.. time ni aku ceritakan kisah aku. aku cakap dengan berbuat sesuka hati bukan penyelesaian, kamu tahu tak tindakkan kamu ni hanya akan menjadikan anak yang kamu lahirkan akan mendapat kehidupan sama yg kamu kata kamu benci untuk lalui' masa ni melalak2 lah budak ni. sedih, baru terfikir dan tak mahu anak lalui nasib yg sama.

nasihat aku sebagai mak dan melalui pengalaman berurusan dgn remaja terlanjur..

walau kau rasa eh aku ok, family aku ok.. selain pendidikan sex, harus kau tanamkan dlm otak anak perempuan kau : 1)kehidupan dan masa depan anda,anda tentukan. tanya bayangan keluarga,kehidupan mcm mana diaorg impikan akan dtg, dan beritahu tindakkan2 yg boleh hancurkan impian dia. 2) beritahu kenapa bahaya sex rambang, sex usia muda itu bukan cinta tapi nafsu dan kehendak diri semata jd jgn mudah tpengaruh dgn pujukkan. 3)beritahu dlm. gambaran andai terlanjur apa akan jd, pada masa depan dia, pada bayi, pada lelaki tu yg mungkin tggalkan dia.

Pada anak lelaki, ajar juga tentang kehidupan dan masa depan anda tentukan. bagaimana akibat terlanjur boleh rosakkan masa depan dan impian dia. cerita psl kos sara hidup mcm mane perbelanjaan anak dll.kalau masa depan hancur apa dia boleh buat? setakat keje kilang? keje kedai makan?   ajar untuk respect wanita. contoh wanita seksi bukan bermaksud kita perlu ambil kesempatan dll, bila ada wanita berani buat tawaran sex renungkan dgn berapa ramai yg dia mudah buat begitu? bagaimana kalau dia membawa std dll?beritahu psl jangkitan, tanggungjwb.. mcm aku dgn anak buah aku mmg rapat, psl cinta pun luahkan.. jd aku beritahu masih muda dll.. 'suruh dia bayangkan jika merosakkan anak gadis org skrg, bygkan apa perasaan dia pabila jd seorang ayah, dan lelaki yg sepatutnya sebgai pelindung rosakkan anak gadis dia'.

MatDeghem replied at 21-9-2017 05:45 AM
Hari2 beri taskirah pun tarak guna. keluar rumah jumpa jantan hormone sudah naik semua mak bapak ato ...

kalau ajar cara buat safe sex saja lebih baik jualkan anak tu ke pusat pelacuran...cuba tgk kokosen sana, bulu tak sempat tumbuh pun dah siap2 nak beromen lps prom night

CardiGans85 replied at 20-9-2017 10:35 AM
Perhaps kena bekalkan kondom n sudah sampai ms sex education mesti di ajar pd para pelajar? Yes,mmg  ...

orang kita ni masih taboo dengan pendidikan sex ni, ramai kata pendidikan sex ni nak ajar bebudak beromen katanya....walhal untuk bagi tau do's and don't's je. Pasal bekal kondom tu bagus, buat cara macam kes penagih dadah dibekal metadon dulu, kita tak boleh halang cuma kita boleh control je, dan berlapang dada pasal sex before marriage ni sebab jgn kata budak, mak dgn bapak budak pun ramai berskandal kat luar tu, so, sex is so natural tak payah kita la takrauzzina kehulu la takrabuzzina kehilir the end of the day budak2 lebih advance jugak khenz???

Follow Us
Sex haram ni senang betul beranak, kat bilik air, kat surau... kami siap kena operate xda jln..

mesmerize replied at 20-9-2017 10:53 AM
tabahnya ko dek beranak sorang2.. tapi takleh la cepat sangat blame adik tuh.. mana tahu dia mangsa  ...

sama lah.. tak mau buat spekulasi
boleh jadi suka sama suka
boleh jadi mangsa rogol
sumbang mahram
.
.
.
macam2 boleh jadi kan?

CardiGans85 replied at 20-9-2017 10:35 AM
Perhaps kena bekalkan kondom n sudah sampai ms sex education mesti di ajar pd para pelajar? Yes,mmg  ...

saya sokong. macam kena jer.

sebab baik yang tak belajar pandai atau pun belajar cemerlang sampai menara gading pun, simple thing untuk guna protection pun tak reti.
end up, ngandung, beranak dan budak tu kena buang.

jangan lahar saya, plz...

sarahmirza replied at 20-9-2017 11:02 AM
Ada sekali tengah hari buta, ada tu dekat nak senja then malam ada juga.
Rajin I masuk 7E... haha ...

ada my kawan, masuk 7E, ambil air kotak 1 dan berkotak-kotak bendalah tu.
mamat kaunter tanya, "nak buat apa ni dik?"
"nak makan la!", dengan muka confident.
"ni kondom dik!".
terus kawan tu letak duit air kotak tu atas kaunter dan blah sambil diiringi gelak paling dahsyat oleh mamat kaunter tu.

"sumpah saya ingat tu chewing gum perisa buah-buah kak! strawberry la, pisang la", cerita kawan tu dengan muka super innocent.

Super-M replied at 21-9-2017 08:02 AM
termuda aku jumpa kat satu pusat ni umur 13 tahun.. masa tu tengah terboyot tunggu hari bersalin.  ...

ye lah, pd umur mcm tu mmg akan terkeliru, berasa keseorangan, x tau hala tuju tp jgn lah sampai termengandung, kan dah menysahkan diri sendiri, ataupun perlakuan tu mmg di sukai sbb tu x kesaah pun klu terberanak..

lepas beranak x serik buat lagi..

bkn semua dr broken family dan miskin jd liar, hisap dadah, x guna dsb, ada jugak yg miskin tp punyai keazaman utk keluar dr kemiskinan.. dan berjaya

yg studen kt perlis umor dh 22tahun, beranak dan bunuh anaknya.. tu dh matang, dah balir pun bodoh

nk salah kan siapa pulak

Super-M replied at 21-9-2017 08:02 AM
termuda aku jumpa kat satu pusat ni umur 13 tahun.. masa tu tengah terboyot tunggu hari bersalin.  ...

ye lah, pd umur mcm tu mmg akan terkeliru, berasa keseorangan, x tau hala tuju tp jgn lah sampai termengandung, kan dah menysahkan diri sendiri, ataupun perlakuan tu mmg di sukai sbb tu x kesaah pun klu terberanak..

lepas beranak x serik buat lagi..

bkn semua dr broken family dan miskin jd liar, hisap dadah, x guna dsb, ada jugak yg miskin tp punyai keazaman utk keluar dr kemiskinan.. dan berjaya

yg studen kt perlis umor dh 22tahun, beranak dan bunuh anaknya.. tu dh matang, dah balir pun bodoh

nk salah kan siapa pulak

lkick2113 replied at 21-9-2017 08:52 AM
orang kita ni masih taboo dengan pendidikan sex ni, ramai kata pendidikan sex ni nak ajar bebudak  ...

Betul la..Mmg advance dgn easy access setakat type word kt homepage,keluar berterabur sume.

AznieBunnie replied at 21-9-2017 09:24 AM
saya sokong. macam kena jer.

sebab baik yang tak belajar pandai atau pun belajar cemerlang samp ...

Lg satu,ms ajar sex edu ni selitkan sekali psl agama yg sy percaya semua agama banned sex luar nikah ni.

Sesuai dgn bdk2 skrg yg mmg da advance.

krustykrab replied at 21-9-2017 08:48 AM
kalau ajar cara buat safe sex saja lebih baik jualkan anak tu ke pusat pelacuran...cuba tgk kokose ...

ajar anak safe sex mengajar anak jadi pelacur?? typical mentality meleis.

jadi pelacur dapat duit lepas main. jadi minah rempit kena main dgn ramai jantan free.

Baby happy new year ni

Tahniah Parents dan sekolah yg dapat cucu ni

AznieBunnie replied at 21-9-2017 09:28 AM
ada my kawan, masuk 7E, ambil air kotak 1 dan berkotak-kotak bendalah tu.
mamat kaunter tanya, "n ...

Ye ni jd kat anak buah aku. Dia cite pg stesen minyak dpn sekolah dgn kwn2 b4 waktu koko nak beli chewing gum. Ingat chewing gum diorg beli jah. Cashier pandang2 diorg tp x ckp apa2. Ni bebudak sekolah rendah. Then sampai sekolah bukak kotak menjerit masing2.
Aku ckp x baca ke main beli je. Katanya x sempat baca sbb nak cpt. Tgk benda tu mcm pelik baru baca then terjerik2. Bagitau cikgu then buang.....tp ada gak yg ambik buat belon....

MatDeghem replied at 21-9-2017 10:07 AM
ajar anak safe sex mengajar anak jadi pelacur?? typical mentality meleis.

jadi pelacur da ...
kalau ajar cara buat safe sex saja lebih baik jualkan anak tu ke pusat pelacuran

ada faham?
kalau dah katanya

Hari2 beri taskirah pun tarak guna. keluar rumah jumpa jantan hormone sudah naik semua mak bapak atok nenek ustad guru cakap sudah lupa.
Negara islam hanya ajar jgn buat sex kerana zina. jgn buat kerana dosa. jgn buat kerana mak bapak tak benarkan.

CardiGans85 replied at 21-9-2017 10:04 AM
Lg satu,ms ajar sex edu ni selitkan sekali psl agama yg sy percaya semua agama banned sex luar nik ...

ya betul!!!

10 markah untuk anda!