CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

Bengang Ditegur Gemuk, Shila Amzah Bagi Warning Pada Peminat

sentap dah knpp...

Sensitif sgt dia sekarang

Dah la org tu kuat sentap pegi lak tanya dia depan2 lagi la sheols meroyan. Haha

Prangai sama je mcm ex yg tumbok sedara tu

Elehhhh..
Sendiri memang dah gemok..
Takleh terima kenyataan lak..
Boooooooooooooo..

okay apa orang kata gemok, dari orang kata eh buruknya kau shila, dalam ig kemain lawa

Regardless of whether she gemuk ke tak, it is rude to comment so depan muka orang tu unless kau best friend dia ke apa. Nak bitch kat belakang dia korang punya hal la

Follow Us
ramaramu replied at 27-9-2017 04:07 PM
mosti if u listen carefully mmg dia nak ckp british accent.. mirror pun mirra jadinya.. heheheh
...

baru buka ig dia...mmg british accent...haha!suka dgr die ckp biasa LagI. sejak bila plak dia tukar accent..maybe sbb dia nak fly ke uk kot.

Apasal i tak nampak dia gemok? Tapi i nampak dia jenis besar ragam.

Rangka besar kot orang panggil. Tinggi dan rangka besar. Orang gini memang susah nak nampak slim and slender.

KhunJee replied at 27-9-2017 01:43 PM
Iols pun sbg manusia yg normal bila ada org tegur pipi dah tembam sikit pun terasa. Iols pulak sejen ...

tambah satu lagi. kurangkan karbohidrat. produk tepung is a big no no.

krustykrab replied at 27-9-2017 02:01 PM
kalo org gemuk tanya org kurus .."knp ko kurus " tak mendtgkan amarah ke

marah jg. sedih kot kena tegur weyyy apaasal ko kurus gile, atau Ya Allah kurusnyeeee. Goshhhh it hurts okay

dia stress sebab baru dapat tau dia ni dah tak famous mcm masa dia memang kat china dulu sebab dah ada season lain menang macam AF la juara tahun sebelumnya sepi la. ANd shila ni dah takde management company yg amik dia. ayah dia kata nak uruskan sendiri tapi padahal mmg takde artise management china dah sekarang. sebab tu la agaknya organize concert sendiri demi kelansungan kewangan. sebab tu gigih buat cover lagu artis lain bagai. haa begitu.

Sejenis sentappp

Pompan ni lawa dpn2...prnah serve dia kt bisnes class...xdela diva sgt but xdela humble sgt...but dia ni dr segi penampilan nmpak mcm sbenarnye x ready pon nk bhijab ala2 dpt norhidayah uolsss...sbb style maseh sama je stil brjeggings shawl hala2 jah...tp klau sheol freehair maunye kne hencap ummah malaya uolsss...hijab sbb nk kawen gn nanas kan dlu...

Tu lah pasal.. celah mana gemok.. Rasa berat dia pun dalam 50 lebih kg je.  IDGAF sudahh

Peliknya orang kat dalam ni.xsensitif ke..tiba2 org yg xkenal dtg tanya kenapa gemuk. Sesama family pon kita tak tanya soklan xde adab gtu..

Manners tak belajar ke masa kecik? Tak boleh komen org kecuali nak puji? Mat saleh kafir pon tahu manners ni..ajar anak2 dorg manners ni. Ini yg ngaku islam mulut xde insuran.Tak tahu ke manners tu? Sesuka hati je nak cakap pasal bentuk badan orang..?

Tolongla jaga adab mulut tu sebab turun ke anak2. Anak me balik sekolah citer kat sekolah ada budak nangis kena ejek gemuk.. tak kesian ke?

rayna_raynes replied at 27-9-2017 11:03 PM
Regardless of whether she gemuk ke tak, it is rude to comment so depan muka orang tu unless kau best ...

Ramai2 dalam ni macam tak ada adab..

Time nak raya tau pulak.mengelupur sorg2 takut acik2 bawang tanya soklan sensitif like bila nak kahwin..bila nak beranak..bila nak tambah anak..tau pulak sensitif...tapi tengokkan mulut sorg2 dalam ni nauzubillah..

Atata replied at 27-9-2017 11:27 PM
marah jg. sedih kot kena tegur weyyy apaasal ko kurus gile, atau Ya Allah kurusnyeeee. Goshhhh it  ...

kahkahkah.....khen aku pon terpikir gak....apa la perasaan org gemok yg bertukar jadi kurus biler ditegur kurus....mesti terasa kesakitan yg dilalui shilala sekarang ni....

Memang biadapla.
Suka hati mak bapak korang je nak cakap pasal berat orang.
Korang ingat gemuk ni pasal banyak makan je ke.
Kena macam aku baru tahu..
Ko makan skit pon berat naik mendadak.makan sehari sekali pon berat naik.apa lagi kalu salah makan. takkan setiap hari 24 jam nak senaman? Aku ni boleh lari 800m small matter je tapi berat aku paling minimum 75 kg dgn tinggi tak sampai 160..aku aktif sukan taekwondo segala..tp pling ringan berat aku 75kg. Adik beradik aku semua kurus-kurus.

Bersyukurla korang yang telan je apa pon badan tak naik. Kawan aku kurus kering tapi sekali makan 3 pinggan boleh licin. Tapi tak gemuk. Yang dituduh pelahap aku juga sebab per sebab aku gemuk.

Orang gemuk kuat sentap ? Yes mmg ko takkan tahu sampi ko rasa sendiri betapa emonya ko bila hormon ko tunggang langgang.. stress depress serabut semua ada. Tekanan darah ko macam roller coster.

Dan lagi kenapa org gemuk kuat sentap? ko tengokla mulut masing2. Orang gemuk tak pernah kacau hidup korang yg kurus cun cantik muka licin halus mulus tu.tapi mulut korang? Ada je kata2 nak main2kan orang yang tak secantik korang.
Jangan kolot sangat boleh?
Google ada hujung jari je ko boleh baca sebab2 badan naik..
Dah masuk zaman milenium pon pemikiran masih tak berubah.. Mulut tu tak habis2 nak keji orang yang korg rasa tak seiring dengan gaya yang korang nak..

mommymonster82 replied at 28-9-2017 01:40 AM
Peliknya orang kat dalam ni.xsensitif ke..tiba2 org yg xkenal dtg tanya kenapa gemuk. Sesama family  ...

Betul sangat tu.adab takde

rayna_raynes replied at 27-9-2017 11:03 PM
Regardless of whether she gemuk ke tak, it is rude to comment so depan muka orang tu unless kau best ...

Setuju sangat.
Mulut celupar