CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

Bengang Ditegur Gemuk, Shila Amzah Bagi Warning Pada Peminat

pichee replied at 27-9-2017 06:40 PM
Tp mcm kuang aja gak la if org yg xknl komen psl body org lain...

Mcm x reti jg adab langsung..x  ...

Kan?
Orang entah datang dari hulu mana toba2 nak komen pasal berat orang.
Hah sekali kena komen pasal foundation bercapok  padan muka

Whoaaa siap ckp pasal muka buruk.muka buruk tak leh repair kak.tp bdn gemuk tu boleh dikuruskan okayyy

Wahhhhhhhhhh

Alah entah-entah peminat cakap bebaik jah, "eh Kak Shila makin berisilaah sekarang, tapi comeeeel." Harus begitukan memandangkan shila ni benda sejemput pun sheols menyentap dan meroyan. Dulu Ayda Jebat pun naik badan sheols, sampai dikutuk Ayda Mat Aris sampai ke lenim, siap ada artikel lagi pasal sheols menggundu. Takdak pun sheols menyentap dan meroyan. Sheols slim down badan sampai vavavoom jah sekarang sarung apa pun lawaaaa. Gitulah beza retis matang dengan tak matang dik.

Tp mmg tak elok pun kalo gemuk.
Pembohong la kalo pompuan tak kisah diri nya gemuk. Tambah pulak artis yg selalu menjadi perhatian org ramai.

Dah dalam ig nampak kurus dan runcing, harus la netizen heran bila jumpa kat luar. Macam 'ait, dalam ig kemain selim, apasal kat luar gems?'. Gittew laaaaaa khen?

Follow Us
Nak kata pasal adab? kita pun xthu apa yg peminat tu kata masa depan shila. Mungkin juga ckp x beralas atau sheols cepat sangat terasa.

Disini kisahnya c shila ni pun sama 2x5, dia terasa bila org judging dia tapi dia pun buat benda yang sama kat peminat. Kata check foundation dulu, tgk cermin dulu la & hati busuk.

Edited by mrsLucky at 28-9-2017 08:42 AM

“Saya tiada masalah jika kamu miliki wajah yang hodoh, tetapi mempunyai hati yang busuk adalah lebih teruk. Betulkan sikap itu sebelum bercakap dengan orang.”

So she said that words to the person yang selfie dengan dia dan tanya kenapa dia makin gemuk? I think ayat2 dia lagi hurtful

Hopefully she pon cermin muka check jaw lebar dan chin ke depan coz style tudung tutup rahang dan half chin tu tak menutup ketidak sempurnaan tu yah...

Nobody's perfect lah..terima lah diri seadanya..

She boleh jer bagi kenyataan elok2 ...i tak selesa di tanya tentang berat badan i..so kalau nak selfie dengan i please jangan tanya kenyataan camtuh...so next time peminat2 lain faham...

Chubby sikit ms konsert ritu tp kt gmbr ni kurus sikit..nnt workout la..

Yg penting ko happy dek dgn life ko. Bkn ko hutang duit dorg kot sampai bdn ko jd berisi tu.

memang gemuk, pinggul besar, sombong,

Ko memang gemuok dek..tgk pipi dgn dagu dah tahu

“Saya tiada masalah jika kamu miliki wajah yang hodoh, tetapi mempunyai hati yang busuk adalah lebih teruk. Betulkan sikap itu sebelum bercakap dengan orang.”

amboii mulut dia.. patut byk haters kt msia..

balas je la elok2. tp yg ckp tu pn x pk perasaan org jgk

bertabahlah sisturrrrr

Atata replied at 27-9-2017 11:27 PM
marah jg. sedih kot kena tegur weyyy apaasal ko kurus gile, atau Ya Allah kurusnyeeee. Goshhhh it  ...

heheheh...kelakar komen ko..

Attitude problem yg buat org x suka.
I was big lepas spm..69kg...149cm
Masuk u...rasa biasa je. Wpun da lali dgr org banding2kan aku dgn akak aku. Akak aku slim..cantik..slalu orang ingat aku yg akak. Ms aku fom2 org tanya aku..dah keje ke. Bayangkanla...
Tp lpas rumet ms asasi sendiri menyakitkn hati n memperkecilkan aku..aku jd smangat
Ms cuti sem...everyday b4 sarapan..jogging satu jam...banyakkan makan bayam rebus instead of nasi...
Masa naik sem..da jd 58kg...
Lepas tubturun perlahan2...without exercise pun..sampai.la 55 56kg...static..
Masa kawen pun tembam je...
Lpas bf anak..turun berat sanpai 49kg
Tapi aku x cantik. Aku kurus yg cengkung..dan penat..lpas stop bf selepas 13 ke 14 bulan..naik balik 55kg ke 56 kg...i am overweight...but i am not hating myself n body...i love it.
Sbb tu niat nak sihatkan balik...

Orang gemuk mmg sensitif. Tapi tanpa sedar..org gemuk ni byk negative vibes. Ada kawan aku dulu..badan dia besar bagai dipam2. Mata sampai xleh bukak. Pastu slalu negativ..ckp..yela dia c cantik..x mcm korang (refer kt kawan2 lain)..padahal kitorang concern je..tanya ada masalah kesihatan ke, da cek doktor x.sbb suspect dia ada cushing disease. Yelah sbb belaja gak pasal masalah hormon ni smua ...
Tapi dia slalu defensive n negative. Padahal ni kawan yg rapat n caring tanya elok2...
So maybe kdg2 kene org yg tak rapat ke dgn kita bagi satu tamparan utk kita berubah..
Jgn ingat kita makan sikit..kita makan sekali shari..makan sminggu skali..oh tak kurus. Aku da takdir gemuk..sbenanya kene mkn kerap tp sikit2...
N kalau dr kecik mmg da makan sikit n healthy...senam 3x sminggu..tapi badan makin bertambah berat...nasihat aku..jumpala doktor.  Kalau betul badan naik disebabkan keadaan kesihatan. Bolelah jawab..haah mmg badan berat..sbb ada cushing dz...

apa yg dia ckp ni betul
bukan takat pd dia je tp dlm pergaulan seharian kita
if kita jumpa seseorang, esp yg kita tak berapa nk rapat wajar ke tetiba kita tanya eh, kenapa ko makin gemuk ha?

rasanya ayat tu boleh di olah jd lebih beradab kut supaya tak buat sesapa rasa hati

Aku setuju dgn forumer kat atas2 sana.
Kita takde pub ms situasi.
Aku x rs org malaysia ni jahat sgt. Sampai nak jerkah shila..weh gemuk. Jom selfie

Aku pasti..msti peminat tu tego elok2..nak bgambar..pastu sambil Bemesra..eh2..nampak naik sikit badan..atau..berisi sikit badan shila ya.
Tampa niat jahat pun..sekadar berbasi2...sambil senyum mesra

Tapi yelah..bila da emo n sensitif..meluap2 marah nk.update ig story...
Kalau peminat tu berbasi2 tanya..dah ada boyfren ke shila...pun mesti dia sentap..
Kalau peminat tanya..pasal jodoh ke apa..ha lagila sentap.
So kesimpulannya kita hidup dlm dunia sentap skang. Jangan bercakap n tegur sesiapa lagi..kalau nk tegur pun..bg je pujian wpun terpaksa menipu...

mmg tak sopan pun kan tetiba tnya kenapa ehhhh kenapa ko gemokkk??

DARI KO DUK MELAHAR NETIZEN, BAIK LA KO SUBSCRIBE KEAHLIAN GYM UNTUK TIGA TAHUN YE SHILA. TUNJUK KEBODOHAN DENGAN MALAHAR NETIZEN TU DAH KENAPA? NI LA SALAH SORANG RETIS PERASAN BAGUS. KAKAK PULAS PERUT BARU TAU.