CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zek007

beza wahid dan ahad?

dovob replied at 25-10-2017 09:11 PM
sebelum ini, saya sudah nyatakan, ilmu ALLAH itu terbahagi kepada 2
1) umum
2) khusus

dalam predikat ilmu bahasa arab, ALLAH dtgkan Alquran dalam bentuk umum dan khusus. maka yg benar-benar faham Alquran, senyum sahaja tgk awak semua lagho berbahasa perkara yg BELUM diri sendiri kuasai iaitu ilmu ALLAH.

udah-udah lah tu. gi mengaji dgn guru ajelah. ajar ilmu yg diri sendiri pun tak kuasai, memalukan agama suci yg ALLAH perintahkan utk ditaati.

rasa-rasa sesat, tumpang ALLAH bg nyawa tu, gi taubat. kang tak sempat taubat, di sana ALLAH cop dgn nama "ENDUSTA AGAMA", buta kare masuk neraka hal ehwal yg diri sendiri BELUM KUASAI.

ini aje yg awak semua gaduh2kan? gi khatam Alquran dan fahamkab dahulu. buat malu aje ngaku orang Islam

aik nak wat perangai lama balik ke niiii nizammmmm
ISFIGFAR banyak2 yeeee

apa makna sebenar FAHAM ILMU?

ianya berkenaan ilham dari-Nya yg menghubungkan ilmu.

contohnya.

siapa yg selalu memandu kenderaan boleh faham isu ini dgn lebih baik yg sebenar-benarnya. iyelah kan, dulu bodoh tak reti memandu kenderaan, kini dah faham cara nak memandu kenderaan.

cekap memandu kenderaan dinamakan faham ilmu pemanduan. jika ALLAH tak ilhamkan faham ilmu pemanduan, rasa-rasa berlaku eksiden tak?

bagaimana caranya ALLAH swt menegur manusia yg faham memandu kenderaan itu ilham dari-Nya? ALLAH tarik sahaja nikmat ilham, sudah cukup utk menyedarkan manusia atau menghukum manusia sebagai ujian dari-Nya.

masaalahnya, tak ada seorg pun sedar. ALLAH dah program diri sendiri sesuai dgn apa yg DIA kehendaki. kerana majoriti manusia tidak diilhamkan oleh-Nya ilmu bersyukur hanya kepada-Nya pada makna Taqwa oleh-Nya

dovob replied at 25-10-2017 09:03 PM
contoh2 Ahad yg berbentuk khusus :

awak semua kenal hari Ahad? hari itu TUNGGAL. itu aje hari Aha ...

dalam predikat ilmu bahasa arab, ALLAH dtgkan Alquran dalam bentuk umum dan khusus. maka yg benar-benar faham Alquran, senyum sahaja tgk awak semua lagho berbahasa perkara yg BELUM diri sendiri kuasai iaitu ilmu ALLAH.

mana adanya yg umum atau yg khusus ni
tapi MUHKAMAT (yg terang/jelas) dan MUTASHABIHAH ( yg samar2)

siapa yg kuasai ilmu Allah ni?
kalau dah ada sikit2 tu - taklah dia nak meremehkan/merendah2kan org lain kannnn
  kan dia lebih berakhlak mulia, beri pengajaran dgn berhemah
  ajak manusia sedekat yg boleh dgn TUHANNYA .............betul tak

setakat disebut ahad dan wahid - leh lagi tarik kain selimut
tapi bila ada disebut trinity, KEESAAN
maka dah menyentuh bicara ttg AL WAHID dan AL AHAD
dan tak salahkan bicara tentang ni, utk kebaikan, nak KENAL lagi dekattttt sikittttttttttt

orangbesi replied at 25-10-2017 09:25 PM
dalam predikat ilmu bahasa arab, ALLAH dtgkan Alquran dalam bentuk umum dan khusus. maka yg benar- ...

cara awak ni cari kesalahan dan bukan pula bertaqwa kpd ALLAH.

hati problem ke ni? awak ni nak timbulkan masaalah ke nak selesaikan masaalah?

dovob replied at 25-10-2017 09:33 PM
apa makna sebenar FAHAM ILMU?

ianya berkenaan ilham dari-Nya yg menghubungkan ilmu.

oooo contoh yeee
pasal mandu ni je
lagi baik kan aku kasi contoh pada diri memasing yg baca kat sini

AR RAHMAN AR RAHIM
selalu je kita sebut2, pagi petang siang malam
sebut je kat mulut dan di hati kan
RAHMAN dan RAHIM kita setakat mana plak di hari ini, di saat ini???
di takuk lama je ke, takde peningkatan punnnnnn

masuk plak WAHID dan AHAD
huh nnt org kata ni hari rabu bukan ahad plak
....dan semai ke benih WAHID dan AHAD pada diri tuuuuu
     kalau dah tersemai tu, taklah nak jadi perungus, panas baran, angin kus2 dan perkataan2 yg jelek kannnnn

dovob replied at 25-10-2017 09:37 PM
cara awak ni cari kesalahan dan bukan pula bertaqwa kpd ALLAH.

hati problem ke ni? awak ni nak  ...

aku ke yg bermasalahatau kamu tu yg mulakan timbul masalah ni
dah lupa ke perkataan diri sendiri ni (kat bawah ni le, 2 kali dah aku post)
ingatkan ajeeee mana tau terlupa

udah-udah lah tu. gi mengaji dgn guru ajelah. ajar ilmu yg diri sendiri pun tak kuasai, memalukan agama suci yg ALLAH perintahkan utk ditaati.
rasa-rasa sesat, tumpang ALLAH bg nyawa tu, gi taubat. kang tak sempat taubat, di sana ALLAH cop dgn nama "ENDUSTA AGAMA", buta kare masuk neraka hal ehwal yg diri sendiri BELUM KUASAI

ini aje yg awak semua gaduh2kan? gi khatam Alquran dan fahamkab dahulu. buat malu aje ngaku orang Islam

Follow Us
dalam predikat ilmu bahasa arab, ALLAH dtgkan Alquran dalam bentuk umum dan khusus. maka yg benar- ...

oh ya, awak ni Zek ke? patutlah keje cari kesalahan aje.  clone rupa-rupanya

saja nak ingatkan.

jika awak tak reti nak hormati mana-mana manusia yg menjelaskan kebenaran agama ALLAH, maka seluruh makhluk ALLAH pasti mendoakan kecelakaan terhadap awak (termasuklah para Malaikat) kpd ALLAH.

oh ya, awak kepoh sgt ni, byk sgt ke id-id tu?

orangbesi replied at 25-10-2017 09:44 PM
oooo contoh yeee
pasal mandu ni je
lagi baik kan aku kasi contoh pada diri memasing yg baca kat  ...

aaaaa????????

orangbesi replied at 25-10-2017 09:49 PM
dah lupa ke perkataan diri sendir ...

dah lupa ke perkataan diri sendiri ni(kat bawah ni le, 2 kali dah aku post)
ingatkan ajeeee mana tau terlupa

ada masaalah ke? saya hanya tgk TT aje. tak der kaitan dgn post awak pun.

awak ni ada masaalah mental ek?

saja nak tanya : ada saya khususkan nama awak dalam post saya?

katakanlah saya kata "awak semua bodoh". ada kena mengena dgn awak juga ye? eeeeeee. ada saya suruh awak baca?

seronok baca hingga tayang skill cari kesalahan? TT ni awak punya ek? awak guna nickname Zek ek? tu yg tangkap feeling yee..

hehehrhehe

Edited by dovob at 25-10-2017 10:28 PM

oh ya.

apa nama tu, mr besi karat.

ni post saya khususkan utk awak ye. karat sgt dah tu. reput!!!

orang kata, bila ada angin, pokok pun goyang. mr besi karat punya stail, goyang aje pokok goyang lah ye.

kalau yg goyang tu pokok rambutan, okey gak tu. kalau pokok yg ada buah durian, mati kataklah ye mr besi karat ye.

hidup ni, goyang2 sgt pun, kalau dah STANDARD ALLAH program tak faham tu, pokok durian pun diri sendiri nak goyang2kan.

oh ya, orang putih tak makan durian kerana ALLAH tak rezekikan orang putih makan durian.

siap muntah2 lak tu.

agak2nya kenapa ye? hehehehe.

geng goyang pokok durian lah tu. sebab tu RUGI! tu pun tak faham2.

tak perlu tunggu tiga hari guna id tu. standard mengaji psikologi camtulah ye. lepas tiga hari, kononya lupa, leh buat turning point.

booooooo.

tak sedar ALLAH ajar ilmu orang munafik dalam Alquran ke?  pasal DIA tak bagi faham khas org-org yg memang DIA sesatkan ye.

kecian. tak sedar ALLAH tak fahamkan agama-Nya

saya tambah sedikit sahaja lagi ilmu special utk tatapan semua mengenai surah Al-Kahfi yg byk lagi yg kita tidak sedari. ada kaitan dgn "katakanlah ALLAH itu ahad".

jika kita selidik mengenai ikan yg hidup dan dan masuk semula ke dalam air, ikan yg mati ketika ketiadaan air boleh dihidupkan semula oleh-Nya. akan tetapi sifat manusia itu suka bersangka sedangkan dirinya melupakan ALLAH disebalik apa yg dilakukan oleh ALLAH. malah, mereka yg HANYA melihat apa yg dilakukan oleh ALLAH itu sekadar berkata "lupa dan perbuatan syaitan"

Nabi Yusyaq Bin Nun antara contoh teladan manusia berbicara sekadar melihat apa yg ALLAH lakukan ke atas ciptaan-Nya dan akhirnya, Yusyaq TIDAK DIIZINKAN oleh ALLAH utk bersama-sama Nabi Musa utk mempelajari ilmu dari hamba ALLAH yg digelar Khidir.

maksudnya begini. mana-mana manusia yg TIDAK DIILHAMKAN oleh-Nya kerana sekadar MELIHAT APA YG ALLAH LAKUKAN KE ATAS MAKHLUK CIPTAAN-NYA tidak akan sama sekali mampu mempelajari ilmu yg datangnya dari ALLAH sesudah itu kerana keterbatasan ilham dari-Nya itu terhalang kerana sekadar melihat KETAKJUBAN YANG BERLAKU dan bukan pula BERUSAHA MENDAPATKAN APA YG ALLAH PERLAKUKAN KE ATAS MAKHLUKNYA ITU.

maksudnya begini ye. segala bentuk sangkaan TIDAK AKAN DIBERIKAN ILHAM KETAQWAAN akan tetapi ALLAH swt ILHAMKAN KEFASIKAN NYATA.

makanya, awak boleh beri BERBILION ALASAN sedangkan hakikatnya ianya hanyalah sangkaan.

hidup ini ye, awak itu standard tengok aje dan menyangka dalam kejahilan nyata yg mana akhirnya, semua yg awak rasa hasil pemikiran awak yg diolah dari orang lain sekalipun, hakikatnya yg diolah itu tidak lain hanya ilham dari ALLAH yg awak lupa akan pengertian sebenar.

awak rasa awak mampu belajar hingga pandai? tak rasa apa yg awak belajar selama ini itu istidraj dari ALLAH?

masakan tak ada istidraj, sedangkan yg jelas haram pun buat-buat tak faham ye. awak rasa ALLAH tak hitung?

cuba ushar apa yang ALLAH ilhamkan kpd awak ye. mengaku aje beriman. ALLAH uji sikit dah LUPA hingga salahkan syaitan? layak diajar oleh ALLAH?

BOLEH BELAH LER YER. syok sendiri ke tu? tak faham ALLAH ceritakan hal awak kpd saya ke? tak malu ke ALLAH cerita diri awak yg mana tak diilhamkan Taqwa oleh-Nya?

tu pun perasan ingat diri tu BUAT BAIK?

ape kejadahnya baik tu? nak melingkup ada le. tak caya? sama-sama kita ushar.

ilham ada dua  aje ye. tanpa air, otak tak berfungsi kerana air tu, merujuk kpd ilmu yg berkaitan ilham dari ALLAH.

mampu hadam?

jenis perasan, mana reti hadam. ingat syaitan lagi byk berbanding ALLAH ke tu? apasal syaitan rajin kacau? bukankah semua yg berlaku atas izin ALLAH?

setan tu siapa ek? awak ek?

jgn lupa, jika kita tak makan benda haram pun, bila terlibat dalam urusan yg jelas ALLAH haramkan tu, faham2 ajelah ye standard ilham yg akan ALLAH berikan.

standard istidraj ajelah ye.

okeylah ye. bubai ye sedara yg tak sedar diri tu ZERO. hehehehehe

tak rasa GOYANG ke ler ni? mana tau kot2 tak sedar diri tu dah lama saya tahu BERGOYANG2 tunggu tertomoih aje?

apaleh buat. SERBA BOLEH hakikatnya TARAK BOLEH WOOO.

Edited by dovob at 26-10-2017 02:16 AM

[youtube]yKf2xlw_PH4[/youtube]

hidup ni ye, kerap sgt main, jgn lupa ada lagi yg byk skill utk bermain2.

silap main, diri yg rugi. kena cara bermain, yg dah lama main perlu SEDAR diri tu tak hebat mana pun selama ini.

bila kita mula ketawakan org lain, apa pula perasaan awak sesudah tahu selama ini saya sedang ketawa melihat gaya yg ALLAH nyatakan di dalam Alquran BERKALI-KALI jugalah awak tunjukkan?

tak rasa spt diri tu ZERO tak faham Alquran?

kalau faham, tak der ke tayang gaya badut yg semangnya ALLAH ceritakan hanya kpd saya sorang aje tak gitu? awak punya guru pun ALLAH tak ajar kan?

maka, kalau rasa2 diri tu standard muflis di akhirat tu, nasihat saya, pandai2lah minta kpd ALLAH.

mnm77 replied at 25-10-2017 10:01 AM
Aitt dah UBAH pulak... dah tak sebut trinity?

Sila bagi terjemahan.... tunjukkan kau tahu 'FU ...

lol itu je ke yang kau boleh fungsikan?

tirnity bukan dari segi entiti...tp dari segi misi dan visi...

kasi hadam dulu...lol

zek007 replied at 26-10-2017 09:02 AM
lol itu je ke yang kau boleh fungsikan?

tirnity bukan dari segi entiti...tp dari segi misi da ...

Dah agak dah, TAK BERANI bagi terjemahan asyik pusing PUTAR ALAM...

Untuk kali yang ke berapa BANYAK aku ulang lagi:

Sila bagi terjemahan.... tunjukkan kau tahu 'FUNGSIKAN' ... jangan pusing lari lagi

Sila beri terjemahan ayat tersebut, nak tengok kau terjemah WAHID (وَاحِدٌ) tu selaras maknanya macam kau dakwa keesaan 'trinity'

وَإِلَـهُكُمْ إِلَهٌ وَاحِدٌ لاَّ إِلَهَ إِلاَّ هُوَ الرَّحْمَنُ الرَّحِيمُ

Satu lagi, nak tengok kau faham tak apa makna وَاحِدٌ dari Al-Quran ikut konteks ayat tersebut.

Takkan asyik LARI dan PUTAR ALAM aja..... lama sangat dok tunggu orang yang 'PAKAR' macam kau nak bagi terjemahan

kasi hadam dulu...lol

Terjemahan pun kau tak boleh bagi ke? Atau kau yang Pak 'DOL' tak boleh hadam terjemahan?