CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2388|Reply: 13

Dilema dapat kerja baru

Assalamualaikum

hai semua,

saya nak tanya pendapat korang sikit nie.. saya sekarang dalam dilema la.. saya dah kawin dah hampir 1 tahun, saya dan husband sekarang pjj.. saya di petaling jaya dan husband di teluk intan.. life kami sejak kawin, saya berulang setiap minggu balik ke perak..

OKla, sebelum korang tanya, saya beritahu dulu la sebab apa bukan husband saya yang balik sini..
pertama, sebab di PJ ni saya sewa bilik je, kalau husband saya yg dtg sini kos akan bertambah. sewa hotel, makan minum, kalau 2 hari sabtu ahad tak ke kos smua tggi..
kedua, kenapa saya tak sewa rumah, sebab husband sy risau saya tinggal sorg spnjang dia balik perak..
ketiga, kenapa husband tak cari kerja di sini? sebab husband saya menjaga kedua org tua nya yg tggal sndiri kt kg, berniaga dan usaha kan tanah sawah padi di sana..

sejak awal kahwin, saya memang plan nk pindah dekat dgn husband, dah mohon kerja dan beberapa kali pergi interview kat sana tapi tak ada jawapan..baru2 nie, saya ada pergi temuduga di perak dan Alhamdulillah nampaknya saya di terima bekerja..

happy sangat kami laki bini akan dduk dekat, tapi tentang management company tu buat saya dalam dilema dan keliru nak buat keputusan..

1. saya di terima bekerja tetapi saya di beri syarat utama tak boleh pregnant dalam masa 18 bulan dari tarikh saya masuk kerja di situ..alasan management tu sebab sekarang dorg tengah ada project yang kritikal dan tak boleh delay...timeline sangat pack..
(semua laki bini tentulah nak ada zuriat, tambah2 kami dah dekat setahun kawin masih belum rezeki anak, mungkin saya PJJ dan Allah lebih Mengetahui kesusahan saya berjauhan dgn husband.. parents saya pun jauh di selatan..) saya berbelah bagi nak terima ke tak.. bila saya pikirkan di perak susah dapat kerja, lagi2 kerja bidang yang sama yang kerja skrg..sana sgt lah limit peluang tu..saya rasa rugi kalau saya tolak padahal saya perlukan sangat kerja di perak, tapi bila dapat ada plk syarat macamtu..saya buntu..

2. semalam saya ada dapat temuduga di company lain, company tu lebih stabil dari syarikat di atas.. gerak hati kata saya mungkin dapat kerja ni..
saya lagi prefer masuk company ni sbb saya suka skop kerja tu..tak ada masalah kalau nak pregnant pun.. tak ada syarat spt di atas..tapi jawapan dari temuduga semalam akan dapat tau minggu depan..

buat pengetahuan korang jgk, saya dah resign awal sbb company skrg ambil masa 2bulan notis.. last day saya hujung bln 10 ni.. saya nekad buat keputusan ni nak balik perak stay dgn husband..

nak tanya pendapat korang, perlu tak saya accept dulu company 1 tu.. kalau dapat company 2, tak pe ke saya cancel selagi saya belum tandatangan offer letter.. sebab saya risau kalau company 1 saya tolak pastu tunggu company 2 pun tak dapat, akhirnya saya tak dapat kerja mana2 lepas resign ni..

Nasihat aku.. Ambek je dlu.mna2 peluang yg ada... Sebab dlm ekonomi skrg sakit sgt nak dpt kerja... Tengok dlu keadaan dlm.company tu mcm mna.. Bila ada offer.lain yg lebih baik drpd yg satu ni then sng, give a notice secara elok wlaupun top mnagement tak brp nak elok..

Iema5008 replied at 3-10-2017 12:27 PM
Nasihat aku.. Ambek je dlu.mna2 peluang yg ada... Sebab dlm ekonomi skrg sakit sgt nak dpt kerja...  ...

husband saya pun suruh accept je dulu walaupun company tu adakan syarat tak boleh pregnant dalam tempoh yang di tetapkan.. sbb kami pun tak tahu bila masanya rezeki anak tu sampai kan..

lagipun kalau saya dah accept, kalau saya dpt company ke 2 tu tak apa kan slagi saya belum sign offer letter di company 1

Yups. Btul la tu. Ambek ja dlu. Lgpun slagi blm confirn sng nak resign.. Kita blm tau rezeki tu ada kat situ atau sana. Slagi ada peluang rembat sja jgn memilih sgt dlm ekonomi yg sangkut2 nih..

Mudah mudahan rezeki kat tempat yg satu lg dpt lah.. Ckp elok2 ja dgn bos nnt, i dpt better offer dr u better benifit.. U tak mau bagi sudah

Lagipun kalau terpregnan pun ada masa lagi 5-6 bln nak cover perut sempat lg nak cover management. Even kalau rezeki kat situ jgk dgn pregnant lg, bincang elok2 dgn top management. Yg penting prestasi kerja tu kena tunjuk elok2.. Kdg2 bos xmau yg pregnant ni sbb byk songeh.. Mc ja mmanjang. Lepas tu xmau turun outstation.. Byk jah aku tgok kes mcm ni.. Try baca fb callitus fernandez. Dia ada kupas isu pregnant women dan kerjaya.. So bleh la ambek point sikit2 kat situ. Wlaupun post yg lain dia mrapu sikit..

ambik la dulu kerja company 1 tu..
ikut je la syarat dia bagi..
sila rancang kehamilan..
lagipun baru pindah duduk sama, biar la stabil dulu sebelum nak beranak..
jangan terkocoh-kocoh boleh?
nikmati dulu hidup bersama bawah sebumbung..
tau susah senang baru la rancang nak beranak ke apa..

Follow Us
betul..saya mmg pikir mcmtu.. biar stabil dulu,..saya pun tak nak peluang kerja terlepas, bos masa temuduga yang company 1 tu betul2 tolong saya join company 1 tu.. saya paham kenapa compny letakkan syarat mcmtu..tapi kalau dpt company 2 tu saya mmg nak pegi situ..

Amik dulu keja baru tu Tt. Skrg bukan masa utk memilih. U minta utk dekat dgn suami. Now u dh dapat. Terima l pro n cons.
Jgn memberatkan perkara yg bukn masalah besar. Make it ur life simple. Jgn fikir macam2.
Hakak dulu kwen..setahun planning xnak pregnant. Walhl ms tu asben hakak dh keja stabil sbg pensyarah. Tp kami sepakat nak enjoy hidup berdua. Lps 2thn baru beranak.
Ins allah..appreciate ms berdua. Hrgai masa2 yg ada. Esok ada anak..u kurg masa laan suami dh.

terima kasih pada smua yang bagi pendapat... saya pun buntu nak tanya siapa.. kalau ada pengalaman share la mana tahu saya boleh jadikan pedoman..

saya minta dkt dgn suami dh hampir setahun..Alhamdulillah bila masa saya betul2 tekad nak berhenti kerja, dan pada masa tu la peluang pun dtg...

pd mulanya saya mmg ssah nak terima syarat tu, suami saya banyak bg nasihat positif, katanya rezeki itu Allah beri, tiada siapa yang boleh halang walaupun top management dah beri syarat mcmtu..

inilah peluang utk dkt dgn suami, dia pun dh tak sanggup tgk saya berulang setiap mggu...hanya yg paham situasi ni je yg tahu mcmana kan..

Saya juga setuju dgn pendapat sebelum ni utk terima dahulu kerja company yg di offer memula tu.. Kalo xnk terima offer tu tkt sat g yg dikejar x dapat yg dikendong keciciran..  Just my opinion...

Qaseemah replied at 4-10-2017 10:26 AM
Saya juga setuju dgn pendapat sebelum ni utk terima dahulu kerja company yg di offer memula tu.. Kal ...

betul..saya pun takut jd cmtu..cuma sy perlu pendapat org lain di medium forum ni utk yakinkan keputusan sy tepat..apa pun sy brdoa compny ke 2 tu terima sy bkerja, dijangka minggu dpan result temuduga tu...
sbb msih ada masa slagi x sign offer letter dan x join company 1 lg..

Saya pun turut bersetuju dgn yg dah bersetuju cdgn2 di atas tersebut.
Teluk ensen ktne tt. Mne thu skmpung ngn husben.

mr_cool5885 replied at 4-10-2017 02:56 PM
Saya pun turut bersetuju dgn yg dah bersetuju cdgn2 di atas tersebut.
Teluk ensen ktne tt. Mne thu  ...

dkt area seberang perak tu, belah mnghala ke kg gajah..jalan nk p manjung/lumut  

Setelah seminggu, company 2 update akan hubungi saya dalam minggu ni.. maksudnya, adakah saya di terima bekerja di company 2