CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: enchikfitz

[V4 - All About AF Megastar] Penantian 12 Tahun BERBALOI - IDAYU Juara AF MEGAST

fahima80 replied at 16-10-2017 01:07 AM
Puncanya sebab orang tengok rancangan ni hanya sebagai hiburan. Itu jek. Sebab tu orang tak kisah  ...

inilah apa yg aku rasa. Kenapa aku masih payah nak terima Idayu. No doubt.. suara dia memang perfecto. Selayaknya dapat standing ovation bagai. Tapi mcm... dull. Kalau dari kacamata mereka yg tahu teknik menyanyi... memang wow sangat persembahan Idayu tu. Tapi utk aku... mcm tak cukup. Suara aje... mcm dengar lagu kt radio sekali lalu. Sedap.. tapi tak buat aku toleh ke TV nak tgk persembahan dia.

Whereas Marsha.. suara dia pon sedap. In fact.. AFMS ni dah buka mata ramai peminat yang sebenarnya sheols punye suara yg power. Jarang sheols muncul menyanyi mass tv skrg kan... mostly dia berlakon or mengacara. Dan pengalaman dia dalam lakonan dan pengacaraan tu sangat2 membantu Marsha menghidupkan persembahan dia. Tiap kali dia menyanyi.. x puas takat dengar suara... aku akan terpaku depan tv tengok persembahan dia sampai abis. Dia ada jiwa bila menyanyi... mata dia turut sama berbicara.

Keputusannya nanti mungkin:
1. Idayu – Tak jejak pun pentas final AF
2. Bob – Tempat kelima semasa final AF2
3. Marsha – Tempat ketiga semasa final AF3
4. Syamel – Naib juara semasa final AF2015
5. Shahir – Juara semasa final AF8

keputusan AFMegastar adalah terbalik daripada keputusan  AF

talapia replied at 16-10-2017 10:46 AM
inilah apa yg aku rasa. Kenapa aku masih payah nak terima Idayu. No doubt.. suara dia memang perfe ...

Betul tu. Kalau kita cakap tentang teknik nyanyian takde sapa yg menidakkan vokal top 4 tu. Tapi macam iols cakap la, sedap je tapi jiwanya takde. So bosan la nak tengok ulang2 kali.

Betul, afm ni memang betul2 membuat org nampak marsha dari sisi lain.

fahima80 replied at 16-10-2017 11:03 AM
Betul tu. Kalau kita cakap tentang teknik nyanyian takde sapa yg menidakkan vokal top 4 tu. Tapi m ...

rasanya dulu pon dh nampak marsha ni suara best. tp dlm af3 dulu marsha bawak 'watak' getek n kuat main. buat org xfokus pada bakat dia. sekarang ni tgk attitude marsha lain sgt. masa juri komen dia serius je. xde buat muka manja2. bgusla dh belajar mcm mana nk bwk diri supaya og hormat n hargai dia sebagai penyanyi yg baik.

ALDRIN replied at 16-10-2017 09:23 AM
Chuols tau ke yg peserta2 selagi diaorg survive selagi tu As*** bayar tetiap minggu. Bergantung pada ...

yesss memang pun

idok lerrr diorang melalak tiap2 minggu kosong je

kalau kosong baiklah syamel tu ambil private function

ini semua berbayar dah

cuma pandai-pandai diorang untuk manage budget yang astro bagi tu je

kalau persembahan tak ada penari, makeup sendiri tu memang jimat

hehehe

lazim replied at 16-10-2017 11:11 AM
rasanya dulu pon dh nampak marsha ni suara best. tp dlm af3 dulu marsha bawak 'watak' getek n kuat ...

Marsha dah senior dan seasoned dlm industri. Dia tahu mana time dia boleh wat manja2 gedik dan mana time dia kena nampak sgt professional.

Follow Us
fahima80 replied at 16-10-2017 12:21 AM
Lagu dia banyak yang sedap2 jd ost drama2 astro. Cuma tu la, hilang sana sini smpai org pun tak pe ...

Dia ni sesuai bawak lagu2 yang berunsur ketuhanan.. mesej2 kemanusiaan... aku rasa klau dia yang bawak lagu Kullul Hubbi tu pon sedap kot. sebab suara dia ada weight. Amir M bawak lagu tu jadi plain. Safe sangat.

Betul lagu2 Shahir bole kata semua sedapla. Lagu yg semua org tahu... Kebahagiaan Dalam Perpisahan tu paling xbest la dalam rank lagu2 dia pada aku. Paling sedap lagu yg MV dia botakkan kepala jaga bapak sakit tu. Lagu2 tu dia xpromote pon sebab dah mula terjun kubur. Tapi lagu2 tu sesuai jadi OST.. so masih relevan lagu2 tu walaupon penyanyinya ghaib

Iols rasa Syamel patut nyanyi lagu Judika...bukan dia tapi aku? Sampai kau jadi milikku.....or Chakra Khan atau If you really loves a woman by Brian Adams tu. Kesian pulak dgn Syamel ni...asyik salah pilih lagu..sbb suara Syamel yg kahak " merabak" tu..tp sedap

meols dh bilang yach, Shahir bakalan ke final
heols bakalan top 3 yach sekaligus mencantas Syamelina & Marsha
chuols just wait and see

meols salah dgr ke bila Nek Nil cakap siapa yg bakal jadi juara AFM musim pertama ?
oh bij no, pls NO at 2nd season of this . chuols punya perancangan dh tersasar kan bila Shahir & Syamelina tak perform sebaik yg chuols harapkan, then out of sudden chuols push Idayu

after snubbed out so many raw talents yg truly need this as a platform kt homecoming + auditions, chuols ada hati nk buat 2nd season?

ALDRIN replied at 16-10-2017 11:54 AM
Iols rasa Syamel patut nyanyi lagu Judika...bukan dia tapi aku? Sampai kau jadi milikku.....or Chakr ...

lagu2 tu depa pilih sndiri ka?hauk ja lagu

mimi77 replied at 16-10-2017 11:56 AM
lagu2 tu depa pilih sndiri ka?hauk ja lagu

Diaorg kena pilih 3 lagu yg diaorg nk nyanyi...lps tu production tengok n luluskan lagu mana sesuai.
Klu artis2 yg bagus diaorg dah tau dari sebelum masuk bertanding lagu2 yg theyols nk bawak...maksud lagu2 pertandingan...music n vocal arrangement. Cth mcm Bob n Marsha..awal2 dah buat prep. Tu yg dpt lock Dayang nyanyi duet...

ALDRIN replied at 16-10-2017 12:00 PM
Diaorg kena pilih 3 lagu yg diaorg nk nyanyi...lps tu production tengok n luluskan lagu mana sesua ...

awat dia x duet dgn ernie?atau ernie x available?lg 1...depa pilih pasangan duet tu mmg kene bayar sndiri ke?mcm naif sgt plak soalan aku

talapia replied at 16-10-2017 11:34 AM
Dia ni sesuai bawak lagu2 yang berunsur ketuhanan.. mesej2 kemanusiaan... aku rasa klau dia yang b ...

itu beza nya penyanyi yg ada aura...iols rasa idayu tue bakalan jadi mcm salma mentor..suara sedap2 tapi x ada wow factor..

tak payah tengok final dek dah boleh agak performance diorang nanti camna espeseli idayu bob syamel.. confirm sedap walauponn

iols nak tunggu shahir hensem dan marsha je

cikgojesss replied at 16-10-2017 12:18 PM
tak payah tengok final dek dah boleh agak performance diorang nanti camna espeseli idayu bob syamel. ...

Ada terbaca kt mane ntah.. si Shahir ni takla mengharap nak menang final ni... ye la.. dia kan baru bangkit kubur.. sedar diri la... tapi dia kata.. dia nak buktikan dan tunjuk yang dia seorang yang versatile.

Hah.. ye lah tu.. terima la dek.. ko tu x versatile mane... xyahla nak tunjuk pandai menari. Tutup muka ngan bantal akak tengok ko gedik ngan lagu Aida tu.

cuba ko serius sikit.. pilih lagu2 yg kuat.. yg sesuai ngan suara n jiwa. Itu trademark ko.. xyah acah2 newbie nak cuba macam2.. bukan masanya di pentas AFMS ni.. mujur x tersingkir ko. Dah semi final baru nak tukar gear laju sikit..

Tapi tengokla nanti. untung2 ko berjaya buat kejutan. Well... mcm org kata. ko kan darkhose.

masdiana-ana replied at 16-10-2017 12:04 PM
itu beza nya penyanyi yg ada aura...iols rasa idayu tue bakalan jadi mcm salma mentor..suara sedap ...

fikir la sikit..salma tu suara tak sehebat idayu..dan semua tau idayu bob adalah unsung heroes...ada org ckp salma unsung heroes..yes..she used to be one of the unsung heroes but after 3 juara..sori salma...u have lost your magic

lazim replied at 16-10-2017 07:58 AM
kesian plak aku tgk kau.. pergi la cakap kat fb af megastar ke.. ig shahir ke.. tag la pihak media ...

eh asal si bangshat muka minta cikpap ratu boleh layak..jauh kot markah dgn top 4...samdol ke apa?..markah 28 masuk final fail tu kot?!!!

bertiang2 la ko shahir...aku rasa afm ni buat ramai gile benci ko....baik xyah bangkit dari kuburan

milo84 replied at 16-10-2017 01:00 AM
Tak phm kenapa rata2 forumer prefer performance yg mediocre mcm amir m or shahir dari yg more outsta ...

orang malaysia mmg bongok cenggini...cube tgk contoh asia next top model..bile shikin itam buruk tu kalah di tangan maureen yg muka cantik gile...nampak tak permainan kt situ? bakat dah tak penting masa kini..ini semua achik2 kepam tudung bawal yg ganggu proses mentaliti hargai bakat over looks

mimi77 replied at 16-10-2017 12:02 PM
awat dia x duet dgn ernie?atau ernie x available?lg 1...depa pilih pasangan duet tu mmg kene bayar ...

ai pun tertanya2 benda yg sama sis, sbb duet erni ngan syamel sgt terkesan week after weeksehingga ke final, rasa sgt woww duet dia org and arrangement kan erni yg buat utk lagu2 dia org tu

ke dah tak kawan lagi ke sampai tak dptkan advise from ernie pls la kalau still kawan, get her to help u syamel oiii for finals ni

fahima80 replied at 16-10-2017 01:07 AM
Puncanya sebab orang tengok rancangan ni hanya sebagai hiburan. Itu jek. Sebab tu orang tak kisah  ...

tp kalau buat lagu dah serupa orang mental jek..siapa jek nak dengar nyah?

marsha cuma sedap jika tak keluar suara angsa dia..kalau keluar suara angsa dia tu, rasa nak sagat jek tekak die tu dengan masin parut kelapa