CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: Travelo

bunyi biasa didengar tetapi agak pelik

cuba tny jiran2. mna tau rmh tu dlu ada history. klu kerap cmtu mcm ada sesuatu je

Aku punya keta selalu bunyi tiap pagi2 buta
Bila aku nak pegi bilik air
Or terjaga tengah2 malam
Kompem bunyi ...

Semak sungguh kita tu ...

doubleA replied at 14-10-2017 12:15 AM
Kalau you muslim, baca quran surah al-baqarah sampai habis. Tadarus sendiri je. Beransur2 berhari2 p ...

Betul. Kalau x mampu baca kesemua surah albaqarah, baca yg 11 ayat dr surah albaqarah tu

Edited by ghulam at 15-10-2017 10:02 PM

1. Panggil ahli yg tahu - utk tangkap/perangkap, bersihkan dan pagar. Ada byk kaedah.  Sumpahan makhluk pun lain2 antara mereka.

2. Selepas solat subuh dan maghrib, baca 11 ayat dr surah albaqarah dlm rumah:
Salawat, alfatihah.
a. Alif lam mim: 1-5
b. Ayat kursi: 255
c. 2 ayat selepasnya: 256, 257
d. 3 ayat terakhir surah albaqarah: 284, 285, 286

3. Pastu, sebelum tidur, buat amalan ni:
1. Ambil wuduk
2. Al fatihah
3. Ayat kursi
4. BUAT INI 3X--> Tadah tgn, baca 3 qul (al ikhlas, al falaq, an nas), tiup ke tapak tgn, sapu seluruh badan bermula dr ubun2 kepala, muka, tgn, bdn, belakang, kaki, sampai ke hujung jari kaki.

Pastu baca Bismillahirrahmanirrahim 21x.

Sy pernah kena gk time duk hostel dulu..mcm2 bunyi..walhal time tu sy duk tingkat paling atas..hehe..kt umah sndiri pun salu kena,benda tu duk kt loteng ktorg,tp ktorg bt derk jelaa..awal2 gangguan tu mmg seram giler ase..tp mujur je die x muncul depan2..

Mcm biasa,baca je Al-qur'an tiap2 hari..in sha Allah,kalau bnde tu x pegi dr umah awk,die xkan gnggu awk..

'benda' tu la tgh sibuk mengemas...just ignore

Follow Us
bunyi berjalan, berlari, seret2 kerusi tu bunyi standard kat rumah kampung aku
aku jenis yang tido lambat dulu2
org lain dalam rumah pukul 10-11 dah tido
jadahnye la bunyi seret2 kerusi luar rumah dalam rumah, bunyi lari kat tepi tingkap,
bunyi berjalan dalam rumah.
sah2 semua dah tido
yang lagi best tu, tido atas katil, ko tido mengiring, tapi boleh dengar kat bawah tilam ko macam ade org korek2
bunyi macam org cakar hujung kuku yg tumpul dekat tilam
kruk kruk kat bawah katil tu.
bawah katil kosong kot.
tapi tu 10tahun dulu la.
sekarang dah takde gangguan gitu kat umah kampung.

tapi umah sewa aku kat KL ade.
aritu bunyi gedebuk2 mcm org melompat. kejap kat dapur. kejap kat depan.
aku buat bodoh sampai tertido
sekali dah dekat subuh aku terjaga sbb guruh kuat nak hujan.
aku pejam je la mata sementara tunggu subuh tu
sekali gedebuk bukan main kuat dekat tengah2 bilik aku.
terbangun terus. takde ape pun. sekejap tu azan. lega aku.

kalo umah apartment or condo.. mmg biasa bunyik2 nih...

ade term dlm engineering knpa mended ni berlalu... google je "water hammer" sebagai contoh..

process batu/concreate/besi menyejuk pun ye jugak.. sbb tu berlaku waktu mlm jer...

Dulu ms belajar, ddk apartment. Ada kalanya dengar bunyi org alih perabut tgh2 mlm. Mula2 tu x fikir apa2, sbb ada kawan tingkat atas ni mmg suka ubah susunan perabut bila dia boring2. Satu malam tu dgr bunyi perabut lg, I cuma fikir eh tak abis2 budak ni. So I pon tidur balik. Esoknya baru terfikir weekend tu semua org cuti, blok kitorg kosong kecuali kitorg sebilik je, sbb kitorg je yg lain program & belum start cuti. Ok seram jugak bila ingat balik skrg, cane la zaman muda dulu rilek je

Travelo replied at 12-10-2017 01:43 PM
cakap pasal budak,bunyi orang berlari yg saya cakap di 1st post tu pun saya assume macam budak kec ...

Hmm. Rumah i pun ada. Budak berlari, bunyi guli jatuh atas lantai bergolek2, bunyi seret tong gas. Yg lain tu takde. Paling selalu dgr almost tiap2 mlm bunyi guli jatuh atas lantai. Tp sbb dah selalu dgr bunyi tapak kaki budak berlari itu, i anggap budak itu main guli jelah. Perlu risau ke? Selama ni i tak fikir ape2 pun benda2 ni, cuma pernah jgk ckp kat husband, org atas tu tido lambat betul anaknya dok main guli malam2

pernah ada experience, bunyi duit siling jatuh bebetul berada di sebelah . rupernye mmg ada di situ  

Ya...bunyi-bunyian biasa yang tandanya ada gangguan. Setakat pengalaman sendiri dan pengalaman2 forumer lain kat sini...bunyi tu sekadar bunyi. Tak ada lagi sampai tahap hardcore.

Cuma yg bunyi macam guli/benda bergolek tu dulu pernah baca kat satu blog ni. Dia buat kajian. Bila dikaji, bunyi tu datang daripada titisan air dalam dinding. Macam mana bunyi air macam guli tu lupa pulak dia punya explaination.

beldandy replied at 12-10-2017 12:49 PM
zulka, bel pun biasa dgr org berlari. mcm sebelah rumah gitu
tp dgr waktu pagi dlm jam 7pg gitu
...

Rumah iolls pun dulu selalu ada bunyi2an...tengah2 malam bunyi org alih perabut...asal tengah malam jer alih perabut..kadang2 tengahh syok2 tido tiba2 terjaga just nak bagi dengar bunyi orang main guli...buat bodoh jer sambung tidor balik...bila kita buat tak kisah lama2 bunyi2 ni berkurangan & dah lama x dengar...tingkatkan amalan...baca Al Quran especially surah Al Baqarah, yassin etc...selawat dan zikrullah..lama2 benda tu panas dia pun x betah nak tinggal dekat rumah kita lagi...

TT, aku pun kena hal yg sama mcm ko, tapi skrg alhamdulillah dah takde..aku dah pagar rumah,  benda tu cuma boleh ganggu dari luar je..nak masuk dlm rumah tak boleh.. masa mula2 kena aku buat tak tau je..yg penting ko jgn takut dan jgn layan sangat.. lama2 nti dia pun boring..dia pi kacau org rumah sebelah or floor lain..

Dulu masa bujang selalu kena..Dulu duduk di kondo pv8,tingkat 24.siapa tahu diam2 je.huhu..Satu floor ada 8 rumah je tapi sebab kami duk di floor atas2 ni banyaklah yg ksong..Bunyi hentak2 kaki,bunyik guli,perabut diseret sangt2 la selalu.siang pon ada.I selalu balik rumah paling awal,kdang2 I menagis sorang2 dalam bilik sbb takut.sambil2 tggu housemate balik keje I psang ruqyah dengan manzil kuat2..baru pukul 6ptg tapi semua lampu I bukak..Kalau waktu ptg tu kebtulan hujan,I turun lepak kat mamak sampailah housemate balik.lulz..

Last2 semua budak rumah pindah..I yg mula2 pindah.sebabnya I tengah tidur and tiba2 dikejutkan dengan bunyi bende pecah..Botol perfume I jatuh tapi dengan cara yg pelik,macam org hempas..Bunyi kuat gila and terpelanting jauh  yg tak masuk akal.dan i pasti botol tu i letak tengah2 meja solek.tak mungkin jatuh sendiri.I sabar lagi sampailah satu malam I dengar bunyi tapak kaki..bukan berlari tapi melompat,dari tingkt atas..Setapak demi setapak sampailah dia brhenti betul2 atas I.apa lagi, kemas kain baju terus call bf suh dtg rumah amik.huhu..Masa tu kondo tu baru lagi,kami batch pertama yg sewa and duduk unit rumah tu.Skrg xtahu app cerita,mungkin dah ok kot.. Xdelah kami jumpa apa2 cuma bunyi bunyian dengan aura suram and seram tu memang takkan boleh lupa lah..

Gangguan spt bunyi guli dan seret barang ni selalu sgt ye berlaku di mana2 rumah.....

makkenits replied at 13-10-2017 04:40 PM
umah aku duduk skrg ni pun dulu mcm tu gak.. 7 tahun aku hadap bunyi tu.. awal2 mmg kerap dgr.. tapi ...

nak ikut sama la tuu..takut tinggal sorang