CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hafizadam

[2017] TOMBIRUO PENUNGGU RIMBA

mzzenma replied at 12-10-2017 07:04 PM
Mzz baru tengok tadi. Dalam cinema tak sampai 10 orang pun.

Anyways, best tengok juripin shirtles ...

Selling point this movie is zulripin shirtless ke  

puccafan replied at 12-10-2017 08:15 PM
Selling point this movie is zulripin shirtless ke

Hahaha well actually going in mzz tak terpikir pun pasal shirtlessness tu..but his body is aummm

mzzenma replied at 12-10-2017 08:54 PM
Hahaha well actually going in mzz tak terpikir pun pasal shirtlessness tu..but his body is aummm

Hahahaha sbb julripin shirtless uols bg 4 star... currlasttt julripin

kita pun baru tengok filem ni tadi... kita tak pernah baca buku ni dan tak pernah tengok trailer..yg kita tahu Zul Arifin berlakon cerita ni....yg part org jahat tu dah boleh agak dari first kemunculan beliau tapi  part hubungan Ejim dan Amiruddin  tu kita mmg tak boleh agak langsung..terkejut juga masa bomoh wanita tu mention pasal ni...  Zul Arifin nampak lean dlm filem ni..selalu body dia kan macam besar dan tak seimbang proportion tapi dlm filem ni okay pula..kalau tak tahu  dia berlakon mmg tak boleh agak siapa jadi Ejim ni.. ada M Nasir dan Marlia Musa berlakon dlm cerita ni..good surprise.

lakonan pelakon semua baik...tapi kita paling suka watak bomoh wanita tu.... menjadi lakonan beliau..dan lakonan Faizal Hussein superb..terkesan dgn watak yg dilakonkan.. ada part CGI yg nampak tak "masuk "seperti adegan rumah atas pokok berlatarkan gunung...obvious tak real...

dalam filem ni kebanyakan watak lelaki pandai bertarung... bila di attack ada je move utk counter balik...minggu lepas kita baru tengok movie Chasing the Dragon, The Foreigner, The Kingsman yg semua ada adegan gaduh2 ni.... dan boleh dijkatakan suntingan adegan berlawan dlm filem Tombiruo ni smooth dan on par dgn filem2 yg I tengok sebelum ni..

kita jenis yg enjoy2 je tengok movie.....dan movie ni kita enjoy...Tahap enjoy: kita bagi 4 bintang...

ending dia macam  akan ada sambungan je lagi filem ni...

Rate

1

utk filem melayu i boleh bg citer ni 4 bintang..

fighting scene antara ejit n amir sgt best....tp xleh terima camera work yg byk goyang2..agak pening di situ...bg hijau dlm citer ni sgt cantik..xder pn ada adegan bangunan pencakar langit kecuali rumah mewah tan sri...

xnmpk lgsg jul ripin dlm citer ni sbb topeng dia...nsb baik la psl i mmg xmnat mamat tu pn...so xder la tgk muka cover macho dia dlm citer ni..
faizal hussin ckp sabah sgt lawak n pelik...tp good effort...scene m nasir skit sgt tp scene marlia musa walau sikit tp mmg bg impak skit bg i...psl lama sgt dh xtgk dia berlakon...

Rate

1

semalam dah tengok.. ok la utk citer melayu. byk scene lawan2. pelakon n scene lawan pun cantik. tak kaku n nampak ada ilmu masa lawan tu. faizal hussin wlupun takde la byk scene tp lakonan dia best. rasa aura dia tu. bg aku pelakon semua ok la. bagus gak.

kalau banding dgn novel ada lari sikit. biasa la kan, susah nak masukkan 1 naskah tu dlm 2 jam jek. yg aku nak komplen, detail2 utk scene citer ni ada yg tak ngam. contoh yg byk psl umah atas pokok tu. scene dari jauh tu lawa. tp umah tu atas pokok yg amat tinggi. paling tinggi dari pokok2 dlm hutan tu. ok.. tp masa org jahat dtg bwk flamethrower tu blh plak dari bawah sembur api sampai ke atas pokok. kalau ikutkan mana nak sampai sebab pokok tu tinggi.. mcm pokok tualang, pokok petai tinggi melangit. dah tu terbakar, elok si ejim lompat ke bawah.. tp masa lompat tu nampak rendah plak pokoknya.. hahaha

umah pokok dia klu scene kat bawah nampak hangus rentung dgn serpih2 pondok tu jatuh ke bawah la.. da nak abis ejim konon naik ke pondok tu balik n nampak pondok tu mcm terbakar sikit2 je. haha.. tak ngam la.

scene lawan2 pun detailing tak kemas. tau memang susah sebab amik shot jap kiri, jap depan, kanan.. so scene tu buat berkali2. tp bila dah siap masuk filem jd nampak tak kemas sebab akan perasan, masa jatuh badan dia mengadap tmpt lain. tukar shot tu badan dia ngadap tempat lain plak. so nampak la tak sama..

pastu semalam aku tgk, agak terganggu konsentrasi aku sebab ada geng akak2 yg aku rasa peminat julripin.. sebab scene ejim je dia soksek2 dgn member sebelah dia. dia igt tgk tv kat umah kot. sampai ada scene farid kamil ckp kat julripin "jgn mati ejim" tetiba suara akak tu jawab.. takkkk !!! puii la.. potong tul. and setiap scene ejim cedera semua pempuan dlm wayang.. oooohhhh...aaaa... puiii la.. mcm tak pernah tgk citer hero injured.

dari 5 bintang, aku bg 3 la.. good effort utk citer melayu

Rate

1

Follow Us
best ke.....minggu nih nak tgk laaa

mzzenma replied at 12-10-2017 07:04 PM
Mzz baru tengok tadi. Dalam cinema tak sampai 10 orang pun.

Anyways, best tengok juripin shirtles ...

Iols pun dah tgok mlm tadi....ape yg iols nak komen same je mcm mzz komen..... hihihi

iols bg 4/5 bintang....

taji2906 replied at 13-10-2017 09:21 AM
semalam dah tengok.. ok la utk citer melayu. byk scene lawan2. pelakon n scene lawan pun cantik. tak ...

hahaha...ko tgok kat mane noks? kenapalah diorg very the batak....aku pun nyampah klu tgh tgok wayang org sblh citer2 mcm ko plak pengarahnyaa...meluat kot....

zasssssss replied at 12-10-2017 04:06 PM
ko tungu org lain yg pandai bg review......tak pernah baca novel2 dia sebelum ni tu yg x reti nak  ...

kalau org yg x pernah baca novel ni...diorg akan ckp dah ckup best...tp pada kita2 yg baca ...best tu mmg best...tp tetap x cukup gitu...mcm x puas tgok...huhu

Elle_mujigae replied at 12-10-2017 09:49 PM
kita pun baru tengok filem ni tadi... kita tak pernah baca buku ni dan tak pernah tengok trailer..yg ...

memang citer ni x abis....klu ikot novel ada 3 novel bersambung2....

eddlisa_uyuk replied at 13-10-2017 09:39 AM

best je....citer pun xde cinta2 kan....bolehlah layan, bak kata adik aku yg bbnu...ni citer tarzan malaysia ke? kakakaka

eddlisa_uyuk replied at 13-10-2017 09:39 AM

best je....citer pun xde cinta2 kan....bolehlah layan, bak kata adik aku yg bbnu...ni citer tarzan malaysia ke? kakakaka

shailyvelera replied at 13-10-2017 10:34 AM
hahaha...ko tgok kat mane noks? kenapalah diorg very the batak....aku pun nyampah klu tgh tgok way ...

aku tgk kat paradigm smlm. masa geng akak2 tu masuk aku dah agak ni peminat julripin ni.. tiap scene julripin boleh dgr suara dia soksek2 nak bercerita gak.. tgk diam2 sudah la.. smlm pun awal2 staff gsc tu masuk n tegur ada org dok rakam guna hp. 2x sebab jap kat kiri pastu staff tu g kat kanan plak.. ganggu la nk tgk sbb nmpk ada org lari2 anak plak kan.

and setiap scene julripin lawan, aku perasan yg pempuan2 ni kebanyakkan tak duduk bersandar. semua badan ke depan n tangan lebih kurang mcmni .. beriya sgt.. aku dok row paling belakang so nampak la semua.. hahaha

taji2906 replied at 13-10-2017 09:21 AM
semalam dah tengok.. ok la utk citer melayu. byk scene lawan2. pelakon n scene lawan pun cantik. tak ...

baru beli tiket.. esok nk tgk.. tp baca rivew mcm x berapa membeangsangkan ni uollss..

sesuai x utk kanak2.. sbb i bwk anak2 tgk.. diaorg yg sebuk nk tgk lepas tgk thriler dkt tv tu..

shailyvelera replied at 13-10-2017 10:38 AM
memang citer ni x abis....klu ikot novel ada 3 novel bersambung2....

end credit scene tetiba ejim jmp helaian surat dari laksamana sunan.. wow..

ajuliana replied at 13-10-2017 10:48 AM
baru beli tiket.. esok nk tgk.. tp baca rivew mcm x berapa membeangsangkan ni uollss..

sesuai x ...

ok je kot.. scene lawan ada sikit2 pengaruh tamil.. melayang2. takde la gore sgt. ada pun takat peluru tembus daging je la. cgi je pun.

taji2906 replied at 13-10-2017 10:48 AM

yelah...pastu tulisan jawi plak tu......dok imigin pandai lak ejim baca tulisan jawi....hehe

taji2906 replied at 13-10-2017 10:47 AM
aku tgk kat paradigm smlm. masa geng akak2 tu masuk aku dah agak ni peminat julripin ni.. tiap sce ...

oo...sib bek aku tgok aman2 je....ramai dak2 muda bujang2 yg tgok.....hihi makcik2 bawang xde sangat....sbb mlm jumaat kot...kekeke

taji2906 replied at 13-10-2017 10:48 AM

ok je noks...anggap jela ko tgok citer tarzan.....bak kata adik aku