CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Penipuan pakej pelancongan: Janji ke Turki tapi hanya sampai ke Dengkil

idakamaruddin replied at 17-10-2017 11:15 AM
utk muda mudi mcm kita mmg prefer sendiri

dlm artikel tu kan sume pakcik makcik pencen normally ...

tu ar ... tapi kalo still nak pakai TA gak .. make sure pakai reputable TA ar...
jgn pakai agensi yang baru nak berkuntum .... sekali nengok banyak RM masyuk ... teruih tamak dan fikiran jahat mula menguasai deyols

Yg aku perasan kampeni travel cina xdak pulak masalah tipu menipu bab travel..kwn2 cina elok ja tiap thn p travel dgn kampeni travel yg sama..

pernah dangar Tourist Guide? baru beroperasi tahun lepas. promo dia murah2 gila..pastu x byk testimonial..yg ada pun mcm meragukan..sapa pernah amik dgn dia?

MissNigga replied at 17-10-2017 11:23 AM
tu ler sis ...
jaman najib ni .. banyak tol scammer nak ambik kesempatan ke atas yang lemah lemah ...

orang tua2 ni kadang xkaji apa2 pun..

ada kawan ajak pi tabel, bincang2 sikit, duit ada..setuju..

ni pun rasanya kawan atas kawan..mesti dalam sebuah bas tu ada kaitan antara 1 sama lain,

sedara la, kenalan la...sian mereka kena tipu

alieyrina replied at 17-10-2017 11:26 AM
Yg aku perasan kampeni travel cina xdak pulak masalah tipu menipu bab travel..kwn2 cina elok ja tiap ...

Kan aku dah post tadi kat atas nun. Melayu ni bodoh. ksh ayat ayat islamik sikit, kasih perkataan tolonglah company Melayu, kita ksh murah utk bangsa sendiri, terus sign up. Tak blh fikir benda logik tang mana murahnya sedangkan tiket katebang je RM2k. Dah lg duit ringgit kita menurun. Mcm mana blh murah. Contoh, pakej umrah dan haji. Tiap2 tahun cerita yg sama kena tipu.

Hangpa duk keliling org melayu harusla x pnh dgq kes kaum len kna tipu... nk komen pun benda yg dlm forum melayu

Follow Us
ok dah ada yg kena tipu..harap sama2 berhati2 dgn Tourist Guide.com

--> https://www.tripadvisor.com.my/S ... e_com-Malaysia.html

zach2008 replied at 17-10-2017 09:49 AM
Kesian... melancung ke Dengkil
Nak tipu pun bagi up sikitla. Busuk2 pun sampai KLIA. Bukan jau ...

bkn

mitsui outlet

kurang2 bole smbar scachers....

Kesiannya acik2 ni. Semoga tertangkap la penipu sangkak tersebut.

Peterpan17 replied at 17-10-2017 10:59 AM
Itu semua illegal travel agent. Tak berdaftar dgn Kementerian Pelancongan. Tp murah punya pasal, a ...

ye ni perangai ayah aku sgt

dia skg ni duk umah asik layan fb je

pantang nmpk iklan travel murah pastu dia kenyet2 mata kt adik pmpn aku

nsb la adik pmpn aku mmg jenis traveller back packer bagai..dia byk cek la sume2 tu pastu br inform bapak aku

kalau x, mau bapak aku tertipu ngn TA yg x bertauliah

mak aku bising bapak aku x nk dgr..nsb dia dgr adik pmpn aku ckp hahaha

idakamaruddin replied at 17-10-2017 11:38 AM
ye ni perangai ayah aku sgt

dia skg ni duk umah asik layan fb je

At least korang aware & stop your father from doing stupid things. Ini yg dah kena tipu tahun ni, tahun depan tak serik ikut lg penipu punya pakej. Tak tau nak ckp apa dah. Jiran mak mentua aku lah yg mcm ni perangainya. Dah kena tipu dgn pakej umrah 2 thn lepas, thn ni tak serik lg, ikut kwn2 sign up pakej murah gi umrah. Speechless.

Edited by mommymonster82 at 17-10-2017 11:44 AM
gigahertz replied at 17-10-2017 10:20 AM
Teringat aku drama hajaah hetrow. Tapi tu pasal kecuaian bagasi hilang

Dengar org kt best citer tu.k ogy blakon kan?

Andyscenes replied at 17-10-2017 08:15 AM
At least dia tau syarikat apa yg tipu fia, mcm adik sedara aku kena RM10K g jepun. FB orang yg menip ...

woww, SS, org femes nih. femes dgn menipu tak habis2. kaki travel kenal la dia ni.
yg tak tahan nya ramai 'orang kuat'. makcik2 yang baru nak giler travel sbb dpat pakej murah. baru sekali dua ikut si leman, terus melekat gitewww...

mcmne nak cek travel agent tu ok ke tak? xkn hrp pd testimonial...utk muda mudi rajin la survey sane sini..kampeni dorg ni wajib bdaftar x dgn tourism malaysia? byk sgt iklan pakej pcutian obersi yg murah2..

bodoh punya manuksia
dia ingat dia boleh terlepas ker after dah tipu duit hasil penat lelah & punahkan harapan warga emas yg nak bercuti mengisi hari tua mereka
moga kau kan mereput kat penjara

Sebab tu kalau ada minat nak travel, sesekali kalau ada masa gi le time Matta Fair.  Time tu boleh dapat macam2 info pasal TA yang berdaftar ni juga info pasal travel.  Dari situ dah boleh tahu lebih kurang  kalau nak pergi secara pakej berapa harga yang mereka akan dikenakan.  Macam mana nak hubungi mereka etc.  Apa2 harga yang too good to be true tu tak perlu le dilayan banyak menipu je.  

Edited by CiliPadiSedap at 17-10-2017 12:43 PM
Andyscenes replied at 17-10-2017 08:15 AM
At least dia tau syarikat apa yg tipu fia, mcm adik sedara aku kena RM10K g jepun. FB orang yg menip ...

viralkan je muka penipu dan report polis, gang2 akak dah viralkan scammer shukri ramlan dan hazizatun aishah mokhtar. tipu jangkaan kerugian hampir RM 12 juta.

tipu kt malaysia, tipu rakyat malaysia di australia, tipu rakyat malaysia yang nak kerja di australia dan korea. bila dah viral ramai orang alert.

masa kat australia suami isteri ni guna nama lain. si suami ni guna nama mr. ramlan. si betina sundal ni guna nama aishah walhal nama betul hazizatun aishah. bila orang siasat dapat pasport dapat google dapat tahu suami isteri ni scammer.. muka wajah dah viral merata duk tipu duit orang. sekarang suami isteri ni tengah buat sindiket cari kerja australia dan korea.

hati2 lah dengan scammer ada di mana mana sahaja

http://shukrihazizatunaishah.blogspot.my/

scammer shukri ramlan dan maisarah sabrina

pasangan scammer ni satu sekolah mrsm terendak melaka, bila dah kahwin scam schoolmate ratus ribu. kawan2 sekolah kena kencing dengan laki bini ni. sepupu hazizatun aishah duit pun kena sapu. duit sedara mara laki bini pun habis kena tapau.

laki bini ni gila duit halal haram tak kisah asal boleh melancong, boleh tidur hotel, boleh naik kereta mewah apa saja sanggup. hati2 lah dengan sindiket cari kerja di australia dan korea di dalangi shukri ramlan dan hazizatun aishah mokhtar

Artemesiaa replied at 17-10-2017 12:09 PM
Sebab tu kalau ada minat nak travel, sesekali kalau ada masa gi le time Matta Fair.  Time tu boleh d ...

banyak agent ni setahu kaka link dengan travel agent yang besar. biasa yang buat masalah agent kecil. ada agent kecil buat system pyramid MLM. tu mmg confirm scammer. kalau biasa dapat fullkan 20 orang dapat satu seat percuma bagi akak tu trusted kecuali mmg dari awal nak scam 20 orang.

shuk_one replied at 17-10-2017 09:49 AM
Mamat ni lah yg budak2 kat road to jepun dok heboh kan.. banyak yang dah tertipu . Jahat sungguh p ...

Betul, termasuk adik ipar aku turun tertipu huhu

itik_kuning replied at 17-10-2017 11:45 AM
woww, SS, org femes nih. femes dgn menipu tak habis2. kaki travel kenal la dia ni.
yg tak tahan n ...

Ikut sekali dua pastu dia tipu.. org yg da biasa ikut ckp dia x tipu