CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pendeta

[Tempatan] Bangun 4 pagi untuk bersekolah di singapura, pendidikan perlu dirombak?

paz replied at 19-10-2017 11:04 AM
Kat opis aku ni ada seorg product education singapore. Nak kata pandai, tidak juga. Tak street smart ...

Anak saya kerja di spore kerja dgn melayu, cina, indon, myanmar dan kokesen, kata dia dah nama manusia tak sempurna. Ada bah rajin ada bah malas. Ada bah malap ada bah gemilang. Kalau kira kuli pulak india bagus, bangla penipu.. Manusiakan. Tapi kalau masuk co jepun baru boleh kata nangis..

klau dia hntr skolah pondok tu, pkol 2-3 pgi dh bgun, pastu ptg smbung skolah biasa plak, ko rasa?

dcruins replied at 19-10-2017 11:09 AM
kesiannn abu mayat Chin Peng tak dapat masuk Malaysia, menangis jerrr laaa cucu2 komunis malaya... ...

who caressssssss

malu2 lerrr tewww....

chazey replied at 19-10-2017 11:06 AM
Kawan ai ada buat lawatan benchmarking pi sekolah cemerlang kat JB dengan Singapore. Sekolah kat J ...

beza org 1st world dgn 3rd world

Kat opis aku ni ada seorg product education singapore. Nak kata pandai, tidak juga. Tak street smart ...

mostly product singapore dari sijil uec yang terkenal sampah...

Follow Us
arasham replied at 19-10-2017 11:10 AM
Anak saya kerja di spore kerja dgn melayu, cina, indon, myanmar dan kokesen, kata dia dah nama man ...

Pernah berurusan dgn jepun. Huiiii bukan budaya kerja dia nak complaint. Degil lah nak comply ngan authority issue. Dah lah di bantai nyer cakap jepun, explain dlm jepun dengan kita. Eh stress lah. Harap company aku tak perlu lah berurusan dengan jepun lagi.
Kawan aku kerja dengan company Jepun, dia cakap orang Jepun ni pandai berlakon busy juga LOL.

alkisahnya nye, ahso ne merempan perlu keluar byk bajet dia atas kebodohan sendiri ka sebab apa ne? meolls is confuse.. kosser meolls nak memahami artikel ini..

memeque10 replied at 19-10-2017 11:23 AM
mostly product singapore dari sijil uec yang terkenal sampah...

Ni i tak sure plak, agaknya iyalah kot.

Mak bapak kuat complain lah nih kot... silakn susah diri sendiri.

Edited by mbhcsf at 19-10-2017 11:31 AM

wow, kagum jugak dengan motivasi budak dan aspirasi ibu bapa. Tak salah pun, depa mampu dari aspek fizikal dan etc so depa yg pilih, that is okay. Kalau depa nak komen dari aspek pengjaran dan pembelajaran , okay jugak, sebab depa adalah ibu bapa yg berkepentingan ( stakeholders) .

kalau nak  cakap pukul 4 am - org islam pukul 4 am bagi yg suka jaga malam dan buat aktiviti ibdaha itu perkara biasalah ...

sebab tu elok tidoq awl ( tapi ni  susah gak bila busy  - kalau budak sekolah tidur awal bagus)

tak kisahlah apa jenis sekolah walaupun ini juga  mempengaruhi tapi kualiti budak tu  yg lebih penting , apa yg dia jadi dan sumbangkan pada umat di hari muka. Sebab bila kita bercakap soal Malaysia ,  faktor sosioekonomi ,  etc main peranan juga, so bukan semua rakyat mampu.

at the end jadi orang yg memanfaatkan manusia lain dan tahu adab,

kat Msia pun ade je international school tapi  di KL ni banyaklah. Kat negeri lain , I am a bit unsure tapi sure ade lah kan if we are talking about JB.

yg penting outcome budak tu dalam memenuhi falsafah pendidikan negara  JERI tu. bila besar  kelak hal hal berkisar dengan  sahsiah / character building semua semua tu jadi penting.

dah gelenyar gi antar anak berskolah obersea, tak payah la byk bunyik.

mbhcsf replied at 19-10-2017 11:28 AM
wow, kagum jugak dengan motivasi budak dan aspirasi ibu bapa. Tak salah pun, depa mampu dari aspek f ...

Beza sgt dgn kita bangun 4 pagi utk ibadah tu dgn apa yg budak2 tu hadap. Kalau seberang naik kereta tu oklah juga. Tapi kalau nak bas mmg nangislah seberang tambak tu lewat sikit je beratur sepjg alam. Utk dua check point tu. Belum beratur utk bas semula. Balik pun sama keadaannya. Tapi mak bapak yg rasa rumput diseberang lebih hijau ni...

aku mula2 dulu tekezut jugak, aku baru balik dari sentosa malam dalam pukul 9 mlm gitu la lepas dari kompleks ICQ tu nampak parents dengan anak2 pakai baju sekolah masuk melesia dari sg naik moto....berapa jam la budak tu tido, esok nak bangun lagi.....dah jadi macam kat US ni border Mexico-US kat Tijuana-San Diego...pagi2 budak2 dari mexico masuk US gi sekolah kt san diego, petang balik....

pelik international school kan ada.. takan hauk juga

ko skola kat ner
aku skola kat singapoh

bangga sehhh

So? Nak complaint sebab bangun awal and fee mahal? Masing2 punye choice kan.

AbukRokok replied at 19-10-2017 12:10 PM
ko skola kat ner
aku skola kat singapoh

Kalau masuk area ampang jaya nun bkn main banyak iklan belajar matematik, english singapore syllabus. Dahsyat sgt ke singapore punya sistem pendidikan..

ramai tak memahami artikel yang ditulis. disebabkan kasihan anak mereka bangun 4pagi, ibubapanya nak sekolahkan anak mereka di malaysia tapi anak2nya menolak kerana mereka dah seronok belajar di sekolah singapura.

Lantakla product Singapore ka oversea ka
Hujung2 jadi mananger ka bos ka akan mengadap juga pekerja Malaysia/pekerjaasing
Yg tak berapa sekolah kununnya
Kemudian mau kaut wang memanipulasi sebanyak mungkin utksurvive hidup di singapore

org tua2 singapore paham b.malaysia, aman2 aja meeting campur2 cakap bi, bm, cina