CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: caramel_cloud9

Dgn siapa korang share masalah rumah tangga (kalau gaduh dgn suami/isteri)?

aiva replied at 5-3-2020 03:55 PM
sambung laa kasik riak takbur macam belut letrik

share masalah rumahtangga dgn mak ayah rakan baik...tapi bila nak kontol naper hang masih carik laki???

sambung lagik????

Rate

1

pendam sendiri je la. sebab makin berusia ni, i perasan ramai backfire. or ramai takde common sense, bila cerita kat sesape, depa nanti mesti cakap "alhamdulillah, toklaki depa bukan camtu". konsep syukur yang takde common sense.

dah banyak kali asik toklaki sebut kalau tak selesa, bole cari toklaki yang sampurna kat luar sana. i oll di dah la tak koje..i rasa i dah kene start cari keje la.dan fikir my next move (ni kalau gado la). bila i tak pikir, tenang2 actually benda bermasalah tu tak akan jadi tak bermasalah sebenarnya.

share balik dgn dia lah

amboiiii
aman2 ajak gadoh pastu x nak settle pulak
dah salah kena lah ngaku
klau x salah xkan nak marah

tapi slalunya husband i yg x nyempat nak settle pergaduhan hehehe
akk manja tapi akk xder prasaan dek kata nya

kalau masalah ruma tangga,busuk2 perangai pun luah kat kwn baik sendiri tu pun kalau kawan tu x tikam belakang,
tp kalau luah kat family,tu bangkai,pencetus org ketiga dlm rumahtangga,
walaupun masalah aku x sama tapi bila ade org ke3 dlm keluarga sakit weh,
ape yg family kecik ko buat mertua ko tahu mcm hanat

Nenasketum replied at 31-10-2017 11:07 PM
Aku pendam dulu tapi bila dah bertimbun, angin taufan dah melanda, aku muntahkan balik pada suami ak ...

Tepat sekali...i pun jenis tak suka luahkan kat kawan2. Paling2 i akan luahkan kat suami bila dah tak tahan. Tapi biasa msg je. Kalau luahkan depan2, tak terluah..sbb mesti air mata je akan keluar...luahan tu tak sampai. Tapi mungkin masalah iols ni kecil sangat kot. Ada sesetengah orang, kalau ada masalah besar, memang kena ada tempat untuk meluah. Tapi kena cari yang betul2 akan bantu n jaga rahsia tu..

Cerita kat anak2.. nnti anak akan nasihat ayahnya..suami lbh malu kat anak2..

Follow Us
kat kawan2 never..sebb nnt dorang akan perati je laki kita dan teringat2 problem kitorang kot tak kena masa dicanangnya plak.
family aku mak bapak aku lagi lah minta simpangla aku tercerita sbb aku tau perangai family aku cmne xleh tgk silap orang nnt time2 kumpul2 xhabis2 nk ngumpat mcm jadi skng ni cucu menantu buat perangai hanatt xhbis2 mak aku asik bukak gossip.hahaha.

aku selesa cerita kat mak mertua aku dengan biras aku means kakak ipar suami aku. sebb kitorang kahwin dengan lelaki yang punya perangai keturunan yg sama. mcm skng ni tgj gaduh dengan laki kan cepat2 wassap biras cerita. hilang stress. later2 klu mertua call atau aku call aku story..janji jgn pecah rahsia.

Manjahati replied at 14-4-2020 09:53 PM
Cerita kat anak2.. nnti anak akan nasihat ayahnya..suami lbh malu kat anak2..

umur brapa kak anak2 tu? anak2 i.kecik.lagi..i cuma mampu nasihat jgn ikut perangai bapak ko yg cmtu cmni yaaa

Hai warga semua !

Kiter pun ade problem jugak nak share. macam kiter dah berkahwin tapi husben macam lebihkan adik beradik. cth mcm adik lelaki dia sakit sebab baru lepas operate. kakak2 dia takmo jaga adik lelaki dia. jadi dorang campak la kat rumah kitaorang. kita ni kakak ipar. tak manis orang pandang kalau adik ipar dok sekali nak2 pulak kakak2 husben tak bagi husben kiter kerja suruh fokus jaga adik dorang tu je !

eh, habis tu kiter ni sapa nak bagi makan kan ? boleh tak sesiapa bagi pendapat ? should i keluar dari rumah atau bawak husben kiter keluar dari rumah pusaka arwah bapak dorang tu ?  suruh husben bertegas tapi still macam kayu sakit hati !

masalah gaduh suami/isteri aku lebih rela pendam selagi boleh pendam....cerita dgn kawan x mungkin akan simpan rahsia kita...lepas tu confirm kena canang...sekarang ni nak cari kawan baik susahnya dan xkan ada....aku dah jumpa ramai yg bermuka2 ni...

Pendam lah noks
selagi boleh pendam
kih3

Iols memang sejenis perahsia sikit.
So, hal gaduh laki bini memang taklah iols nak share dengan sesapa.
Iols pendam sendiri, sakit hati sendiri konsepnya
Lepastu eh tiberrr pandai damai dengan sendirinya

Ngadu dalam hati je...kalau tak tahan sgt mcm solat lama skit..ataupun keluar group whatapp..huhu...aku x caya ngadu dengan kawan2..nanti kalau ada dia x puas hati, fia bagitahu orang lain plak...

Stakat ni... Setiap kali rasa nak ngadu, mulut seolah2 terkunci

Buritan replied at 1-11-2017 08:10 PM
Itulaa.. aku rasa derang nak faraid duit tuu penyudahnya. Ada rm25000.. so yg jantan tadak telo dp ...

Orang faraid duit lebihan setelah tolak upah haji ( kalau si mati meninggal tak buat haji ) biasanya.. jarang orang faraidkan terus without tolak hutang atau perbelanjaan asas yang lain

Btw, kalau physically mak tidak mampu nak buat haji, tak jatuh hukum wajib pun ke atas beliau.. konsep upah haji ini lebih kepada nak hilangkan rasa was was shj.. walhal konsep sebenar amal ibadat ini kena direct to God without mediator. So tak payah bazir pitis buat nasihat saya.

Itulaa.. aku rasa derang nak faraid duit tuu penyudahnya. Ada rm25000.. so yg jantan tadak telo dp ...

Orang faraid duit lebihan setelah tolak upah haji ( kalau si mati meninggal tak buat haji ) biasanya.. jarang orang faraidkan terus without tolak hutang atau perbelanjaan asas yang lain

Btw, kalau physically mak tidak mampu nak buat haji, tak jatuh hukum wajib pun ke atas beliau.. konsep upah haji ini lebih kepada nak hilangkan rasa was was shj.. walhal konsep sebenar amal ibadat ini kena direct to God without mediator. So tak payah bazir pitis buat nasihat saya.

addamnor replied at 17-7-2020 12:06 AM
Orang faraid duit lebihan setelah tolak upah haji ( kalau si mati meninggal tak buat haji ) biasan ...

Biznez haji nee memang lumayan...

unfortunately, Disebabkan pandemik covid ..arab badawee susut.berbillion billion lemon revenue......kerana ibadah haji terpaksa ditunda utk penganut penganut semerata dunia....

Nenasketum replied at 31-10-2017 11:07 PM
Aku pendam dulu tapi bila dah bertimbun, angin taufan dah melanda, aku muntahkan balik pada suami ak ...

Betul...Betul...Betul...

Saya dah terkena.

iols cari bff iols... yg bestnye dia lain bangsa diff religion... tapi bukan la citer sume... cuma dia mcm biasa dia pun mmg dah kenal iols dekat 10 tahun... iols bukan nak puji dia.. cuma yes.. kami bff.. kerana kerja kami dipertemukan... iols kenal dia.. dia kenal iols.. our husband pun memang tau iols akan cari dia je... cuma iols kurang get along dgn husband dia.. maybe sbb segan... husband iols pulak mmg jenis ramah..

even kami bff.. kami jarang hang around sbb dulu kami 1 office.. kami ade family komitmen sendiri after work.. la ni dah kene tukar dept pulak.. tapi kalo salah sorang ade masalah.. mmg tau je cari jalan utk ckp tru phone or whatsapp .. itu lah kami... x pernah pulak kami ajar bende2 mengarut each other.. paling kuat pun.. kalo kami same2 tgh ade husband problem... kami ckp... NAK CARI TEMPAT PEMBUANGAN SUAMI  kejap... tu je la.. cara kami release tention... kang dah ade solution.. kutip la balik.. or else.. tunggu reda.. kang baik sendiri..  itu le.. istilah kami.. hahhahha