CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 7046|Reply: 79

"Hazami Tahu Saya Hanya Bergurau" - Nabil Ahmad

Baru sahaja seminggu program Gegar Vaganza musim keempat (GV4) bersiaran di Astro, ternyata sudah ada kisah kurang manis hangat bertebaran di media-media sosial.

Antaranya, kebanyakan netizen mengecam tindakan Nabil Ahmad memegang leher peserta lelaki, Hazami dalam rancangan siaran langsung rancangan itu pada Ahad lalu.

Menurut segelintir mereka, perlakuan Nabil itu boleh disifatkan keteralaluan sehingga menimbulkan rasa kurang senang dalam kalangan para penonton yang melihat program tersebut.

Bagi menjawab kecaman yang dilemparkan kepadanya, Nabil berkata, “Hazami tahu apa yang berlaku, ia merupakan lawak dan gurauan di antara saya, dia dan Tok Ram (Datuk Ramli MS). Dia pangkat abang saya dan dia faham saya bergurau dengan dia. Saya pun memang tiada niat apa-apa, kami dah biasa bergurau ketika masa rehearsel.

“Saya bukan baru kenal dia, kami sudah kenal sejak saya baru masuk industri dan Hazami antara artis pertama yang saya kenal, malah kami pernah buat show sama-sama dan dia tahu perangai saya macam mana. Bagi saya orang lain yang lebih-lebih, saya memang selalu bergurau macam itu dengan Hazami di belakang pentas. Saya tak tahu apa isunya, sunnah nabi kan boleh salam, peluk, cium pipi lelaki.

“Misalnya kalau saya pegang kemaluan dia, itu baru gangguan seksual, saya tanya awak leher itu kemaluan ke? Yang bercakap ini mereka tak tahu ke sunnah nabi kalau bersahabat lelaki, boleh sampai cium pipi, benda itu sunnah, tak tahu ke?

“Kalau setakat pegang leher, mereka kata saya buat gangguan seksual, mereka tak tahu hukum agama ke? Tak belajar ke atau saja nak cari pasal dengan saya, apa masalah mereka ni?” luahnya dengan nada kesal ketika dihubungi KopiPlanet.com.

Sementara itu, ketika diminta mengulas mengenai kritikan Datuk Profesor Chef Wan terhadap cara pengacaraannya dan Jihan Muse yang dilihat agak berlebihan pada minggu lalu, Nabil menyatakan ia bukanlah satu isu yang besar buat dirinya.

“Apa Chef Wan nak cakap ke, apa orang nak cakap pasal saya ke, saya belajar daripada yang terbaik. Lagipun beliau merupakan salah seorang daripada rujukan saya (bab mengacara). Ini bukan pertama kali beliau beri komen menerusi Instagramnya, sebelum ini bukan program yang beliau hos pun, beliau akan komen juga.

“Saya tak kisah pun beliau nak cakap apa dan saya pun tak kisah orang di luar sana nak cakap pasal saya.  Lagipun saya memang tak pernah baca komen-komen dan kritikan terhadap saya. Senang cakap saya memang tak kisah,” katanya menutup perbualan.
Chef Wan diundang menjadi juri jemputan GV4 minggu lalu bersama-sama juri tetap iaitu Datuk Ramli MS dan penyanyi seberang, Hetty Koes Endang. – KopiPlanet.com

https://kopiplanet.com/hazami-ta ... rgurau-nabil-ahmad/

sumber: www.kopiplanet.com

kan dah pak aji keluar semua sunnah..

pak hajbil dah keluar tazkirah..pd dia ape org nk ckp..i couldn't care less..hazami pun mmg xde perasaan..lantak la haji bilball nk buat ape..janji dpt masuk GV..

senang jd pelawak.. buat apa pon boleh guna label saya hanya melawak.. saya hanya bergurau.. sexual harassment ni bkn takat ko pegang kemaluan ke hape..  kalau buat lawak lucah then org tu rasa x selesa pon dah sexual harassment.. tolong la jd cerdik sikit bila melawak

nabil, nabil. ko kalau bgurau gitu kt luar takdenye orang nk kisah. ni live kot. berlawak secara bijak sikit tak boleh ke? ada lawak yg tak perlu nk tunjuk kt tv.

bangang. tak tau beza  atas stage ngan belakang stage.

Follow Us
mendongak ke langit sgt dia ni

ni bukan soal kat mana ko pegang si hazami tu nabil.. soalnya ko saje je nak point out si hazami tu gayah.. dengan chef wan sekali ko kenakan terang2..

Sejak bila pelawak2 keluaran program realiti ni cerdik?
Kebanyakannya buat lawak bodoh lucah dan menghina orang. Tak kira la menghina fizikal atau intelektual orang..
Tp yg hina tu korang semua la hadap sgt golongan artis2 ni diorg buat lawak bodoh pun tetap dpt duit dan job disebabkan org2 mcm korang yg sokong diorg ni

bodohnya kau nabil. sejak bila sexual harassment hanya involve sentuh kemaluan?

dah bodoh, ada hati nak bodohkan orang lain.

Bambil, iollsss tetap sokong cuollss

ape2 je lah hajbil

kau bergurau tu satu dunia tengok, kau malukan dia, walaupun hazami kata tak terasa, kau xde kat tempat dia, die yang memang nampak macamtu, kau bahankan dia lagi nabil .. lain la belakang stage kau buat camtu, ini siaran langsung kot .. gggrrrr

aku suka kau bil, tapi beragak sikit ye .. kan aku dah emo haha

Erm yela memangla ko xbaca kritikan orang sebab bacapun bukan ko nak ikutpun...ko je la bagusnye hajbil

"Yang bercakap ini mereka tak tahu ke sunnah nabi kalau bersahabat lelaki, boleh sampai cium pipi, benda itu sunnah, tak tahu ke?"

kalau nak ikut sunnah, iols nak konsert kedua nanti Nabil buat yang sama kat Lan Kristal, Firman, Tia Jinbara, Ferhad, Aqasha... cium pipi semua tu boleh?

iols rasa kakmimi pun mcm ok je, tak terasa kot. Cuma iols harap sangat2 jangan jadikan joke berbaur lgbt dibiasakan on national tv. antara kawan2 lantak korang lah, tapi depan tv jangan biasakan pls.

Contoh joke lgbt:
- nabil buat muka sesuatu bila hetty sebut dinamik nyanyian kakmimi mcm pompuan
- nak try kakmimi sebab still single mcm syura, haida, etc
- melembut2 kan badan sambil raba tengkuk kak mimi on stage
- tanya tokram (yg hamboi semakin hover jua, selevel nabil & jihan dah) ada apa2 dgn kakmimi ke beria secret bagai

Apa2 pun nabil memang menyerikan acara cuma kwna tone down 30% kot, buang bahagian lembu, beruk & kata2 nista semua tu. Cringe iols dengar, takut dalam gelak2 satgi jadi gaduh besar terusssss

Tu la korang, tak tau sunnah ker?

Ada kadang cara dia mengacara i suka ja.tapi kenkadang yg terlampau over n takda batas2 dari segi melawak,mmg rasa takleh terima akal jugak.

Tapi yg peliknya.kami satu rumah ni kemahen haa gelak sakan jugak bila depa dok over over.ciss

yela kau, jela bagussss babil oi

Lepas tu tak habis2 guna ayat "saya hanya bergurau" ...choi la kau babil....

Apersal nabil semakin blagak